Vlastní fotografování dětí, úprava fotek, atd. Rady?

nebe
23. dub 2010

Už mě omrzelo focení dětí obyč digitálem, ale zaujalo mě focení zrcadlovkou. Jen nevím jakou si pořídit. Prosím o radu zkušnějších maminek,které už taky omrzely obyčejně napraskané fotky ale žádná ta nej.....🙂

molicova
9. čer 2010

@baarca no jo to je výhoda klidných dětí 😀 taky by si jich měla tolik 🙂 dneska jsem měla foťák všehovšudy asi 20 minut, když se Tomášek cákal v baznéku, pak jsem šla za ním a když spinkal, tak jsem se taky opalovala, takže nemam pořád k ruce přilepený foťák a nesedim u počítače. Nemám na to taky čas, ale už mám různé vychytávky, tak mi třeba úprava fotek, už netrvá tak dlouho 😀 Ale jinak moc děkuji za pochvalu 🙂 Je fakt, že to bylo focené v takovém polostínu 🙂

molicova
9. čer 2010

@soanpe jo je to kliďas po tatínkovi, dneska to byl strašně pohodový den, opalovaní, koupačka, pak jsme si hráli, četli, a něco vyfotili. Tomík to bere jako formu hry, takže mi dělá i do objetivku ksichtíky a baví ho to 🙂

ronecek
9. čer 2010

Ahojte holky, 🙂
dovoluju si vám tady přidat nějaké moje dnešní výtvorky. Snad se vám aspoň trošičku budou líbit.
Bylo úžasné počasí. Akorát tady u nás na Moravě příšerný vítr. 😉

ronecek
9. čer 2010

Tady posílám ještě pár foteček našeho Dominička. Vodičku miluje, tak si to dneska patřičně užíval. 🙂

ronecek
9. čer 2010

Dominiček 🙂

pipiii
9. čer 2010

@molicova tomasek je moooc krasny!!!!!

pipiii
9. čer 2010

@ronecek ta posledni fotka ho odhalila 😀😀😀 super fotecky, to je foceny kompaktem?

molicova
9. čer 2010

@ronecek jéééé Leni, Tomíčkovi se to taky strašně moc líbilo 🙂 byl to uplně úžasný den 🙂
@pipiii moc děkuji, jen nevim po kom je tak krásný 🙂

ronecek
9. čer 2010

@molicova Míšo, fotečky super. Jako vždy. Stejnou čepičku, kterou má Tomášek jsem včera koupila Domíkovi. 🙂

molicova
9. čer 2010

@ronecek Leni moc a moc děkuji 🙂 jinak čepička je super 🙂 budeš spokojená 🙂

ronecek
9. čer 2010

@pipiii Dneska vypil tolik vody, že pořád jen čůral a čůral... 🙂 Děkuji za pochvalu. Máme obyčejný Olympus mju 700. Nijak moc jsem se s ním ještě nenaučila zacházet. Spíš jsem z toho trošku paf. Takže žádné nastavování, upravování...Tak jak jsem ho vyfotila, tak to tu vložila. Dokonce ani režim jsem neměnila. Vždycky se ale nezadaří. 😉

molicova
9. čer 2010

@molicova jinak se moc omlouvám, ale fotečky super, malej je v tom bazénku úžasnej a makro je moc pěkný 🙂 jsi šikulka 🙂

molicova
9. čer 2010

@ronecek Leni ta předešlá zprávička byla pro tebéééééé 🙂

murynka
9. čer 2010

ahojky holky

dočetla jsem ale manže mi bere pc 😝 😝 jen se musím pochlubit naše dcerka leze popředu 😵 😵 do ted lezla pozadu 😀 😀

ronecek
9. čer 2010

@molicova Míšo moc díky. Taky mám z toho dobrý pocit, ale mám se ještě co učit. Jak to tady pročítám, tak kolikrát vůbec nechápu o čem je řeč. Chce to ještě velkou snahu. Ale jsme holky šikulky, my to dokážem. Teda já...Ty už jsi to dokázala 😉

pipiii
9. čer 2010

nejake fotecky nasi amalinky 🙂

pipiii
9. čer 2010

ty mraky a nektere z koraku s ksiltovkou jsou foceny objektivem 75-300mm a nakonec na tom slunci dneska vysel nejlepe portret

pipiii
9. čer 2010

jeee ja tam vlozila 2 spazne fotecky 😀
mela tam byt tato a ta jedna amalka v kociku je mazla a spatna 😀 ta tam byt nemela 😀 to je tak kdyz vkladama podle cisel 😀

pipiii
9. čer 2010

ach joo ja jsme teda pripad 😀

baarca
9. čer 2010

@pipiii Jsem ti chtěla psát, že vypadáš děsně mladě, ale ono mladá jsi 😀

@molicova Tak pro ilustraci, jak moje mládě miluje focení, přikládám foto. Si připadám jako špatný paparazzi. Já jinak taky nejsem moc příznivce fotek vlastního dítěte na veřejném foru, ale takovou dát můžu.
A jedno kytí, jen se musím pořádně naučit manuálně ostřit. Já jsem poněkud pidlooká, tak to jde špatně 😔

pipiii
9. čer 2010

@baarca v srpnu mi je 24 🙂 jsme mlade 🙂

ronecek
9. čer 2010

@pipiii Fotečky super. Malá je úžasná a mamča taky krásná. 🙂

nebe
autor
9. čer 2010

@pipiii Jee tak to jsi mladule🙂 ale co drive to bylo normalni🙂 Jinak mě ty tvoje fotky nejdou zvětšit ale to bude asi problem u mě🙂
Jinak Holky mam dotaz vím že se to už tady řešilo ale nechce se mi to pročitat znova. Jak to děláte s těma platnam na pozadí? Kde je kupujete? Jak je rozvěsíte mate na to nejaky stojen? A hlavně jak to řešíte se světlem???

mes
9. čer 2010

Týýý brďo..všechny tu fotíte suprově!

@pipiii zlatí..božíííí! Těším se na vás v úterýýýý!!!

@ronecek copak máš za foťáček? A mimo jiné krásný objekt focení!!
@molicova tebe už ani komentovat nemá smysl, ty jsi prostě profík! Nejen, že malej je fakt dítě do reklamy, ale ty fotky jsou naprosto boží..kompozičně, světelně i úpravou

Děkuji všem za pochvalu foteček🙂

Holky mám dotaz..Když fotím doma nebo ve stínu..tak mi přijde, že je přes tu fotku takový šedý povlak..nevím jak to říct..co mám blbě nastavené? ISO? Je to jako by ta fotka byla zastřená..

mes
9. čer 2010

@baarca krásný🙂

nikulka83
9. čer 2010

Ahoj holky,

nestíham dočíst - takže nemam tušení, co se včera a dnes dělo 🙂 My byli od rána na zahradě - pěkně jsem se vyřádila... přišly mi 2 kámošky, tak jsem si zafotila.. Dávam sem fotečky 4měsíční Natálky a toho mýho rošťáka 🙂

baarca
9. čer 2010

@mes Napadá mě snad jen vyvážení bílé - zkus to nastavit na stín.

mes
9. čer 2010

@baarca tak to mě jediné nenapadlo..jsem tupoň 😎 zítra to hned vyzkouším 😵
@nikulka83 krásné fotečky - nebyly by v barvě? ty s tou klecí musí být úžasné barevné 😵

ronecek
9. čer 2010

@mes Mám obyčejný Olympus mju 700. Už asi pět let. Ale jak tak vidím fotečky se zrcadlovkama, tak víc a víc začínám uvažovat o koupi nějakého nového foťáčku. 🙂 Díky za ten objekt. Je to náš miláček. 😉

ronecek
9. čer 2010

@nikulka83 Úžasné fotečky, jako vždy. 🙂