Výměna pytlíkových aktivit, půjdete do toho?

sova33
11. led 2013

Milé maminky, na několika stránkách jsem narazila na výměny tzv. pytlíkových aktivit pro děti různého věku a ráda bych se něčeho takového zúčastnila také. Jedná se o jednoduché "hračky" nebo "aktivity", které se dají brát s sebou na cesty nebo k lékaři nebo všude tam, kde potřebujeme dítku ukrátit dlouhou chvíli (samozřejmě mají své využití i doma). Byla bych ráda, kdyby se nás tu pár našlo a mohly bychom se navzájem obohatit. Každá z nás by si vybrala jednu aktivitu,, kterou by vyrobila pro všechny ostatní. Pro přesnou představu se můžete podívat např. sem http://rustspolecne.cz/2012/02/vymena-pytlikovy... nebo https://www.modrykonik.sk/forum/na-hranie-a-spo... , najdete zde i nápad yna možné aktivity (vzhledem k věku mého dítka, bych volila aktivity pro děti 2 - 3,5 roku, ale všechno je věc domluvy). Myslím, že by mohlo být dobré, něco takového tu zkusit. Tak co? Půjdete do toho některá?

sova33
autor
12. led 2013

@majatob Tak tam dám jenom popis a k tomu nějaké křoví 😀 Mně jde jen o to, aby to bylo někde pěkně pohromadě
@vbrnka Ještě místo je, tak tě přidávám 🙂

vbrnka
12. led 2013

@sova33 super dakujem idem pogooglit co by som vyrobila..mohlo by byt aj hmatove pexeso v nejakej prenosnej forme? 🙂

sova33
autor
12. led 2013

@vbrnka Určitě, to je dobrý nápad 🙂 Myslím, že to dělaly v té slovenské výměně, tak se tam můžeš kouknou pro inspiraci.

sova33
autor
12. led 2013

Tak v kategorii 3-6 je nás už 8 jistých, dvě váhající ( @zvirka a @peetruska ) a ještě tu jsou dvě, u kterých nevím, do které kategorie je zařadit ( @xuxie a @klara.t - obě mají věk potomků takový, že by mohly do obou kategorií, tak prostě nevím 😀) To znamená, že tahle kategorie je prozatím naplněná.

majatob
12. led 2013

stahla jsem nejakej obrazek co by sel pouzit na tangram, to jablko zkusim vyrobit vecer jak deti usnou 😀

pavlk
12. led 2013

taky bych se klidně přidala,do skupiny pro menší děti.

sova33
autor
12. led 2013

@pavlk Ahoj, přidávám tě do kategorie 1 - 3 roky 🙂

vbrnka
12. led 2013

@sova33 nakuknem a idem na to..pripadne prisuniem ilustracny obrazok 🙂

pavlk
12. led 2013

děkuji.a s nápadem počkám,až bude někde v kupě kdo co dělá a´t se neopakuji.

cabalkova
12. led 2013

Ja bych se rada taky pridala, mam kloucka 16 mesicu, tak do nejake skupiny s mrnaty.

sova33
autor
12. led 2013

@cabalkova Ahoj, přidávám tě 🙂

A tímto se vlastně naplnila i ta nižší kategorie. Jistých je nás devět, jedna "nerozhodná" (@nadja73) a pořád jsou v zásobě ty dvě, u kterých nevím 😀 Takže zatím počkáme, jak se vyjádří těch pár holek a pak to buď uzavřeme nebo ještě hodíme udičku pro nějakou dušičku.

cabalkova
12. led 2013

@sova33 A poradis, co bych mohla vyrobit? Zkusim taky po necem popatrat...

xmarg04
12. led 2013

@sova33 Muzu te poprosit o pridani mych obrazku? At se to neplete...😉 Dekuju...

sova33
autor
12. led 2013

@cabalkova Zkus se podívat sem https://www.modrykonik.sk/fotoblog/malamargaret... Je tam album s nápady, co dělaly holky na Slovensku. Jinak nápadů je na netu sposta, anglicky se těm pytlíkovým aktivitám říká busy bag, takže třeba zkusit i něco vygooglit.
Další odkazy s nápady: http://albertafamily.blogspot.cz/search/label/B...
http://moneysavingmom.com/2011/05/free-cothesli... (to věšení prádla se mi moc líbí 🙂 )

sova33
autor
12. led 2013

@xmarg04 Už na tom pracuji 🙂

pavlk
12. led 2013

Mě se docela zamlouvá hmatové pexeso.Několik stejných pytlíku a dva vždy naplněné stejným materiálem :rýže,fazole,třešňové pecky,látka,bublinková folie....úplně malé děti to bodou jen ošahávat a ty větší už můžou tvořit dvojice.Akorát si nejsem jistá velikostí.Už to některá máte??

pavlk
12. led 2013

A nebo to stejné zvukové?Naplnit krabičky od zápalek a obalit látkou.

xmarg04
12. led 2013

@sova33 Jasne, nechtela jsem te honit, jen jsem rada, ze jsem pro svou omezenou zrucnost nasla neco, co snad zvladnu, a nechtela jsem hledat znova... 😉 😎 😀

majatob
12. led 2013

udelala jsem prototyp jablicka na procviceni zlomku, je to teda strasne zubaty, na to nekoukejte 😀 kazdy dilek by byl se suchym zipem aby se dalo slozit dohromady, dalo by se rozdelit na poloviny-ctvrtiny-osminy, popr. bych udelala jeste jedno tretiny-sestiny 🙂 nebo ten tangram, obrazek je o kousek vys... co myslite?

sova33
autor
12. led 2013

@majatob Hm, tak klobouk dolů 🙂 Já jsem pro jablíčka. To vypadá fakt dobře. Z čeho to je? Molitan?

xmarg04
12. led 2013

@majatob Ty brdo, super je to...😉 Ja jsem taky za jablka, vypada to vazne uzasne...

majatob
12. led 2013

@sova33 molitanovej micek 🙂 jen bych musela vykoumat jak to rozriznout presne a rovne, ale to by snad nebyl problem 🙂

vbrnka
12. led 2013

@sova33 takto ilustracne nejak som to myslela

apollo11
12. led 2013

@sova33 Ahoj, narazila jsem na téma teď, nemám čas všechny odkazy detailně projíždět, ale zaujalo mě to moc 🙂 Mám dcerku 2 r. 7 měsíců, tak nevím, jaká kategorie by byla lepší..? Máte-li ještě místo ovšem 🙂 A jaký je pak systém toho předávání?

majatob
12. led 2013

jo a az se vyjadri vsichni, nechcete udelat soukromou diskuzi? precejen pak budem domlouvat posilani apod., tak mi to prijde lepsi v soukromi... ale jak chcete 🙂

sova33
autor
12. led 2013

@apollo11 Ahoj, teď je tu situace taková, že čekáme na vyjádření několika holek, co projevily zájem včera, a podle toho buď ještě někoho přibereme nebo už ne. Ty bys asi chtěla kategorii 3-6 roků, že?
A to předávání - zase to dávám k jako námět k diskuzi - možnosti jsou: poslat to každá každé nebo to může někdo redistribuovat (klidně si to vezmu za úkol). Já zjistím, jak je to s poštovným apod., abychom věděly, co je pro nás nejlepší.
Promyslete to a domluvíme se hned, jakmile definitivně uzavřeme "nábor". Já tu zítra moc nebudu, jelikož synek slaví 2. narozeniny, ale večer už by mohla padat nějaká konkrétní a definitivní slova 🙂

sova33
autor
12. led 2013

@vbrnka Dávám fotku do alba 🙂 Na čem to bude nalepené? Klidně to tam napiš do komentáře.

katerina108
12. led 2013

@sova33 Skvělé. Já bych navrhovala, jestli by se z každé skupiny přihlásila nějaká statečná mamina, která by shromáždila adresy všech ve své skupině (poslali bychom jí je do interní pošty) a pak to seskupila a dala je pak všem účastnicím dané skupiny. To je můj organizační návrh a předem se z této funkce omlouvám, protože nejsem momentálně moc flexibilní :-/

vbrnka
12. led 2013

@sova33 no normalne by som rozmyslala nad nejakymi vrchnakmi zo zavaranin alebo detskych vyziv ale v takom mnoozstve myslim ze karton jedine

sova33
autor
12. led 2013

Jak už jsem psala, výš, klidně se toho rozesílání ujmu. A protože 4 z nás jsou v obou kategoriích, klidně to udělám pro obě skupiny, aby se to co nejjednodušší a nejlevnější.

Nenašla jsi odpověď na svou otázku?Zeptej se ve fóru