1,5 rok dítěte a pitný režim. Může neustálá potřeba pít značit něco s ledvinami?

nikolamlyncekova
6. led 2022

Ahoj chci se zeptat malý má neustálou potřebu pit čaj i přes to že je přepity už nebo plný jídlem. Vyžaduje pití nonstop. Čaj sem dělala slazeny i neslazeny. Může to znacit něco s ledvinami nebo to je v pořádku? Když nedám čaj bývá někdy i kravál

mamikry
6. led 2022

@nikolamlyncekova Nemyslím si. Náš druhý syn pil jak velbloud v tomhle věku. Na posezení vypil lahev a pak šel "bam" pro další, kterou vypil taky. Věkem se to srovnalo a už pije normálně. Pokud si nejsi jistá, tak se samozřejmě poraď s doktorkou, ale u nás to se zdravím nesouviselo.

jako_mala_holka
6. led 2022

A kolik toho za den vypije? Dcera má taky rok a půl a někdy mám naopak problém, aby pila, někdy pije dost, ale v podstatě mximálně dá za den 500ml mléka a cca litr čaje...

me_druhe_ja
6. led 2022

@jako_mala_holka eeeee a tohle ti přijde jako málo? To je litr a půl tekutin PLUS v jídle (jogurty, ovoce, zelenina, polívky..) litr a půl nevypijou ani dospělí někdy. 😀
Malej má dva roky a kousek a vypije za den cca 300-400ml mlíka a tak 200-300ml čaje/vody džusu. Víc ani prd. Mě to přijde málo, já piju hodně, ale mu to viditelně stačí: čůrá dostatečně, zácpu nemá, moč světla a nesmrdí. 🙂 Každej má potřebu jinou. 🙂 Já třeba za den vypiju tak tři litry a přítel ani ne litr.

jjasmina
6. led 2022

@jako_mala_holka ty jo to nevypije moje ani ve 2 letech

leniczka23
6. led 2022

Kolik toho za den vypije celkem? Pokud je to voda nebo neslazený čaj asi bych to nějak extra neřešila pokud to nejsou 4 litry.

zelenaesmolda
6. led 2022

@nikolamlyncekova
ja bych hlavne nedavala na piti jenom caj,je treba ty tekutiny stridat.Ja kdyz piju jenom caj tak mam kolikrat silenou zizen i kdyz ho vypiju dost.
Nadmerna zizen muze byt priznakem cukrovky

jako_mala_holka
6. led 2022

@me_druhe_ja nee, tohle mi nepřijde málo, to jsem se možná špatně vyjádřila, tohle když vypije, tak super, ale někdy když nepije nebo pije málo, tak třeba jen to mléko a k tomu jednu flašku, takže třeba 200-300ml, a to právě má i suchou plenku... ale další den zas dobrý

jako_mala_holka
6. led 2022

@jjasmina
@me_druhe_ja no už vidím, že jsem to blbě napsala 🤦‍♀️👍🙂

nikolamlyncekova
autor
6. led 2022

@leniczka23 caj vypije i přes dva litry možná i více za minutu stáhne kolem 250ml a hned další a další a další

nikolamlyncekova
autor
6. led 2022

@leniczka23 a plinka mu pak vydrží max půl hodiny ani ne a za den plinek vystřídá XY.. k tomu se budí i procurany to je na denním pořádku

nikolamlyncekova
autor
6. led 2022

A hlavně když už se tady ptám tak nemáte s tím někdo zkušenost ? Zajímá mě mě mu ten pitný režim upravit

petrasipkova1
6. led 2022

Určitě bych to důkladně konzultovala s mudr - ledviny, cukrovka. Sama bych mu pití neomezovala, spíš zjistit jestli má opravdu pocit žízně. Dělá to i když jste venku ? Když si hrajete ?

petrasipkova1
6. led 2022

Jinak čaj bych nedávala, jen vodu.

nikolamlyncekova
autor
6. led 2022

@petrasipkova1 ano pořád chodí a čaj čaj caj není chvilka kdy nechce

nikolamlyncekova
autor
6. led 2022

@petrasipkova1 když usíná tak mlaska takže vůbec právě nevím ale s dr konzultovat budu

nikolamlyncekova
autor
6. led 2022

@petrasipkova1 vodu nepije

zelenaesmolda
6. led 2022

@nikolamlyncekova
jak nepije vodu?tak mu proste nic jineho nedej.pit jenom caj fakt neni nic zdraveho.

konidana
6. led 2022

@nikolamlyncekova rozhodne bych nefavala druhou flašku prave kdyz vypil 250ml. Nejdriv treba za hodinu. A ten caj bych prevedla na vodu, treba postupne redenim. 1. Den ctvrtinu vody, druhy pul na pul, .... pak uz jen ctvrtinu caje . A nebo fakt caj nedat. Kdyz bude mit zizen bude pit vodu. Moje mlada v tomto veku vypila treba i jen 200ml za den. Vody. Mliko uz po odstavu nepilavubec. Pila malo. Musela jsem ji cpat okurkama, melounem a polivkama, redit presnidavky vodou. 😅

konidana
6. led 2022

@nikolamlyncekova moje druhy dite bylo pravy opak nez prvni... tn zas pil hodne. Jen stavu protoze to dokoukal od starsi segry. Vypil i 2L za den. Vecer jsem mu uz davala min a hlavne uz jen vodu. Po veceri a v noci nemel narok na nic jineho nez cistou vodu. Kazdy je prostě jiny. Kdyz to u takto maleho ditete nani vic jak ty 2L za den tak asi jeste dobry. Pak jje ddruha vec, jak moc obtezujici je ten prutokac😅

martiniquest
6. led 2022

Co bych za tvůj problem dala. Nas syn zhruba v roce a pul pit prestal, ted ma 5 a oficialne ma vypit 1,5 litru, ovsem jsem rada, kdyz do nej za den natlacim tretinu 😔 Myslim si, ze nadmerne piti nevadi. Aspon vyplavuje toxiny.

konidana
6. led 2022

@martiniquest dcera v 6 lezech v nemocnici s mou nonstop asistenci dala max ten povinny 1L denne. Jinak byla i v tomto veku na pllitru max 750ml za den. Proste to tak ma.

martiniquest
6. led 2022

@konidana Jenze ja se toho bojim. Neustale ma kruhy pod ocima. Trochu pomaha ho fakt nutit, protoze jak se rozpije, dava si pravidelne aspon tech 500-600 ml. Kdyz to par dni nehlidam, vypije za cely den sklenicku. Zdrave to neni. Ale vim, ze je to pomerne caste. Oba extremy

mamikry
Autor odpověď smazal
Zobraz
jako_mala_holka
6. led 2022

No tak to co píšeš, to fakt dost vypije, zkusila bych dávat jen tu vodu, případně se informovala u doktora, jak radí holky

mamikry
6. led 2022

@martiniquest Dobře to sice není, ale někdo prostě nepotřebuje vypít tolik. Já, moje máma i babička nepijeme skoro vůbec. Syn to zdědil po mně a taky toho moc nevypije. Problemy s tím nemáme zatím nikdo, tak snad ani mít nebudeme.

martt
6. led 2022

@nikolamlyncekova Jak ti tady už radí. Ja bych mu jen caj pít nedavala. Za prvé pokud se nemýlím tak většinou u toho čaje je psané 2-3 šálky deně. A za druhé pít ti může tolik právě kvůli tomu , že mu chutná a nezná ještě "miru" takže já osobně bych mu to střídala s vodou. Ono se ti to pak vyplatí i do budoucna, že bude zvyklí pít i něco jiného. S tím má teď svým způsobem problém kamarádka, že její dítko nepije nic jiného než čaj. A když jsme v létě byli na výletě tak její dítko si svůj caj vypilo hned. Tak jsme se pak stavili v jednom stánku kde měli jen neperlivou vodu. Kterou samozřejmě vypít nechtel, takze skoro cely 3 hodiny než jsme se dostali k autu a k civilizaci, kde by čaj měli, tak řvalo a řvalo, že chce pít a nebylo k utiseni a to tomu dítko už je 6 let.

petrasipkova1
6. led 2022

Kdyz usina tak mlaska ? Nemá hlad ? Doufam,ze ten čaj nepije z lahve s dudLem 🙈 to by se taky mohl jen ududlavat. Dávala jsem nejdříve pít z hrnecku s tvrdým pitkem a potom normálně z hrnecku.