10měsíční chlapeček má z ničeho nic strach z koupání

jajda2011
2. kvě 2015

Ahojte, máme 10 měsíčního chlapečka. Koupání měl vždy moc rád. Minulý týden jsem ho normálně vykoupala vše bylo v pohodě šla jsem mu dát mlíčko před spaním jako vždy,ale malý všechno mlíčko vyblinkal. Byl celý od hlavy až k patě poblinkaný. Tak manžel normálně napustil znovu vanu a museli jsme ho znovu vykoupat, jinak by to omýt nešlo. Ale on z ničeho nic začal hrozně plakat tak jsme ho rychle opláchli a vyndali. Jenže každý večer, když ho jdeme koupat jen co se přiblížíme k vaně tak začne plakat a ve vaně si nechce ani sednout. Zkoušeli jsme hračky, srandy, blbnuli jsme ale nic nezabírá naopak začne křičet víc a víc. Nevíme co s tím jsem z toho úplně vyřízení a mrzí mě to. Nestalo se to někomu? Nemáte někdo nějakou radu?? Pls...

zo_ja
2. kvě 2015

Nestalo, ale co si do té vany vlézt s ním? To by mělo pomoct. Ty nebo tatínek, to je jedno.

kkouzlo
2. kvě 2015

co zkusit sprchování? nebo se opravdu koupat s ním? já si mylsím, že si pamatuje to blinkání po koupání

kocour1
2. kvě 2015

Nám se stalo něco podobného...tuším, že někdy v tomhle věku se dcera přesně takhle šprajcla a za boha nechtěla do vaničky...řvala jako na lesy, jen jsme se přiblížili k vaničce a přitom se do té doby koupala normálně ráda. Spustilo se to po lehkém sklouznutí ve vaničce, kdy si trochu namočila hlavičku. Vyřešila jsem to tak, že jsem ji prostě asi tři týdny nekoupala, jen omývala v umyvadle pod tekoucí vodou zadeček a ručičky, otřela žínkou...spoléhala jsem, že po delší časové pause by mohla na ten ošklivý zážitek zapomenout a zase se normálně koupat. Po měsíci jsem to opět zkusila - počkala jsem si, až bude v dobré náladě, hlavně nic neuspěchat, dala jsem pro jistotu na dno vaničky plenu, aby neklouzala a ona se normálně vykoupala a od té doby už se zase nebojí. Podobně jsme to měli i se sprchou - po blinkání jsem ji jednou osprchovala a také se jí dlouho bála a pak zapomněla a dnes - jsou jí dva roky - se normálně sprchuje. Takže za mě je nejlepší počkat, nechat to zapomenout a opatrně to zkusit znovu.