14m dítě mi nechce jíst

bauskka
13. pro 2018

Už delší dobu bojujeme s jídlem u 14m dcery. Dopoledne mi sní ovocnou svačinu úplně bez problémů, ale obědy (maso zelelnina) odpolednní svačina (jogurt, rohlík nebo chleba s něčím) a večeře (kaše) už nechce 😥 dělá u toho scény, fňuká, kňourá, dostanu do ní vždy něco jen když ji zabavím třeba knížkou. Ze začátku jedla úplně všechno bez problémů. Když ji dám do misky nakrájené ovoce, křupky nebo samotný rohlík, tak to jí problém nedělá a ani to skoro hned. Stalo se to někomu? Ztrácím nervy 🙏 p

ag76nes
13. pro 2018

@bauskka moje princezna ted mela 2roky a ctvrt a je to to same co pises 😞 jidlo jen s povidanim☹ taky jsem rada, kdyz do ni neco dostanu... nervy mam na pochodu uz delsi dobu

Mě dcera začala jistá cca v roce a půl. +-. Dlouho jsme jeli jen na kuřecí polévce. Nic jiného v poledne nechtěla. Ovoce kousat moc nechtěla, dopoledne tak čtvrt půl přesnídávky a odpoledne jsme začali na lipankach, aby měla alespoň trochu z čeho přibrat. Teď má dva a půl a doufám, že to nezakriknu ji a ne málo hurá to je sakra úleva. Když měla do roku kupovala jsem že zoufalství skleničky. Protože, jsem také ztrácela nervy, vše šlo slepicím 😌 snědla dvě lžičky a zbytek prostě pořád mléko.
Teď bych ráda třeba změnila kaší od Hami co snídá. Ale nemá ráda změny a věci co nezná. Nebo nezná zná vidí to pořád.. nechc to ochutnat, takže do ní třeba chleba s marmeládou nedostanu. 🤔 Ale neztrácej nervy bude lépe 😉 též jsem tomu nevěřila. Chce to vydržet najít co sní. A popř prostě pořád vařit dokola. Jinak mi nesnídá, když nekouká na YouTube na videa. 🙄 Naštěstí u jiných jídel ne. Dřív jsme začínali též na knížce a čemkoli co jí zabavilo😓 hrůza. Ale člověk povolí ze svých nároků ani neví jak. Hlavně, že jedí 😉

bayt
13. pro 2018

@bauskka a když jí nakrájíš maso na kousky, tu zeleninu, žloutek..to taky nejí?

bauskka
autor
13. pro 2018

@veronikaveronikaveronika já jen doufám, že to je jen období a brzy přejde 😥 vždycky mě strašně těší, když uvařím a několik dní dopředu (dávám to do mrazáku) a ona mi to jíst prostě nechce 😥😥 lehce ji to i kořením, aby to nebylo úplně bez chuti. Zajímavé je že skleničku mi sní vždycky celou a je jedno, jaké to je jídlo. Je to fakt o nervy 🤦🙏

bauskka
autor
13. pro 2018

@bayt na kousky jsem zkoušela jen to ovoce 🤔 maso zeleninu a žloutek jsem takto nezkoušela. Vyzkouším

jennyska
14. pro 2018

Ahoj @bauskka zkus se podívat do Laktační poradny , byl tam podobný dotaz, ikdyž na mladší dítko: https://www.modrykonik.cz/ask-an-expert/odborna-laktacni-poradna/8-5-mesicni-syn-odmita-prikrmy-a-chce-jen-prso-jak-to-resit/ Pokud budeš mít chuť, klidně poradnu využij i Ty - je to zdarma a anonymní + dostaneš odpověď přímo od LP.
Měj se krásně a držím Vám moc palce!!