18měsíční dítě z ničeho nic nechce odpoledne spát

terezkaa33
1. lis 2015

Maminky, kdy přestalo vaše dítě chodit přes den spát? Malý z ničeho nic nechce odpoledne spát, chodí až kolem půl druhé, spí jen hodinu a pak jde večer až v devět? Má 18 měsíců. Přijde mi brzo, aby byl bez odpoledního spánku. Děkuji za vaše názory.

alboo
1. lis 2015

No, nase mela obdobi od 7-8 mesice, kdy nespala odpoledne vubwc a nekdy kdyz jo tak 20minut. Ted zase spi , ale nekdy je unavena v 11 a nekdy usne az skoro ve 2 po obede. Ted ji je 14 mrsicu

dannyblakely
1. lis 2015

to je období, malá to má taky tak.. Třeba na měsíc to má jinak a pak si ten režim sama vrátí zpět 🙂

terezkaa33
autor
1. lis 2015

@dannyblakely právě, že usinal normálně po dvanácté a z ničeho nic prostě konec. A večer taky nechce spát. Žádné známky únavy, nic. A 11 hodin spánku mi přijde hodně málo ☹

dannyblakely
1. lis 2015

@terezkaa33 já myslím, že to málo není.. Moje malá je spáč, ale spousta maminek by za 11 hodin spánku byla šťastná, co tady tak někdy čtu 🙂
Já bych to nechala na malém. Zkoušela bych ho dát do postýlky při prvních známkách únavy, ať si tam klidně povídá, ale jestli nebude chtít spát, tak bych to nehrotila. Malá mi to dělala před 14 dny taky, že chodila spát neobvykle pozdě jak odpoledne, tak večer a teď je zase zpět v obvyklém režimu. Taky se mi v té době v noci víc budila, dokonce se zase začala budit na mlíko asi po dobu jednoho měsíce a teď už zas spinká celou noc. Možná mají zas nějaké růstové období nebo jim rostou zuby nebo čert ví co 🙂

sarihy
Autor odpověď smazal
Zobraz
terezkaa33
autor
2. lis 2015

@sarihy to já právě chodím. Tak doufám, že je to jen nějaké období a zase začne normálně spinkat 🙂 dekuji za názor 😉

sarihy
Autor odpověď smazal
Zobraz
terezkaa33
autor
2. lis 2015

Malý právě na kliku už dosáhne a v postýlce spát nechce, protože mu je malá. ☹

love12345
2. lis 2015

já si teda myslím,že je to normální, malá mi také spí tak max. hodinku...víc už ne...já bych dítě davala ke spánku pořád, může si to ještě časově upravit...malá ted odmítá taky usínat v postýlce, a to byla zvyklá od malinka sama a v postýlce ...ale ted u ní musíme ležet...a nebo teda usne sama,ale ve velké posteli a pak jí přenášíme..myslím, že je to období...až jí koupíme větší postel (za 2měsíce dostane k 2.hým narozeninám). tak zkusíme nastolit jiný režim...

terezkaa33
autor
2. lis 2015

@love12345 tak to jsem ráda, že v tom nejsem sama 🙂 moc díky za názory. Spavat ho samozřejmě taky dávám, ale je to boj 😉