2,5měsíční syn hodně spí, je to normální?

kyia
17. led 2015

Syn(2,5 měsíce), spí již od třech týdnů celou noc - devět hodin v kuse, pak ho nakojím a usne znovu až do dvanácti nebo jedné hodiny. Odpoledne jdeme na procházku a tak spí ještě v kočárku. Je to normální? Ostatní maminky mi nechtějí věřit, že je tak hodný a tolik spí. Děkuji za odpovědi.

deenyska
17. led 2015

@kyia Není to běžný, ale nemyslím si, že by to nebylo normální. Jsou děti, které takhle dobře spí. Je to výhra 🙂 . Takže pokud mimčo prospívá, nelámala bych si s tím hlavu a užívala si takového luxusního mateřství 🙂 . Mě moje první dítě prořvalo celé noci zpravidla od půl 9 do půl 4 do rána po dobu 3. měsíců,přes den spal jen v kočárku - a to se pak špatně funguje následující dny. Tehdy jsem si sáhla na dno svých fyzických i psychických sil a poznala, co jsou to smíšené pocity: "Chudák miminko, nevíte jak mu pomoci. Milujete ho nadevše, ale po 4 hodinách křiku si říkáte, že ho snad vyhodíte z okna" 😀 (samozřejmě s nadsázkou)... takže užívat si to!! 🙂

leniczka23
17. led 2015

@kyia Kolik to je teda celkem hodin by bylo dobré napsat..🙂 ale každé dítě je jiné,je ještě malinkej..můj syn byl taky spavej jak blázen..dodnes spí dlouho,přes noc si dá 13 hodin v kuse..tady máš článek..http://www.babyonline.cz/pece-o-dite/spanek
Ale jestli je spokojený,tak bych nic neřešila a užívej si to..ono to brzo přejde a ještě ráda budeš vzpomínat..😀

kamino
17. led 2015

Bleda zavist 😉😉 ja pry byla take velky spavec a vydrzelo mi to doted...prcek se bohuzel nepomamil 😉😉😉 pokud prospiva,uzivej si to ..tohle stesti kazdy nema.

prcek21
17. led 2015

Naše Viki je na tom asi podobně 🙂 již od příchodu z porodnice ... cca do 1,5 jsem ji budila na noční kojení, kdybych ji neprobudila spala by také celou noc.. teď je jí téměř 5 měsíců a zrovna jsem se na to ptala ve čtvrtek doktorky jestli je normální, že hodně spinká.. a prý ano, že je spíš neklidná z dětí co moc nespí, že aspoň má hodně energie a prospívá dobře...přes den hodně spinká a pak celou noc také 🙂

klarisa6
17. led 2015

Ahojky, a co na to Vaše dětská doktorka? Také se říká, že spánek posiluje. Za to já mám se svou dcerkou (nyní 11 měsíců) opačnou situaci. V noci se stále budí 2x na kojení. A přes celý den spí hodinu až maximálně dvě hodiny.

viridie
17. led 2015

Moje máma říkala...že já spala v prvním roce života asi 23 hodin denně....Bez nadsázky...A tyto tendence mám doteď a doufám, že moje děťátko tuto zálibu podědí...🙂 Takže bych se neznervózňovala...

jamia
17. led 2015

Nase Mirinka spi celou noc 21-8, pak cca 10-13 a pak klidne 15-17 a 18-19. Taky me to trosku znepokojovalo, ale ona je proste klidne miminko, zabavi se sama pod hrazdickou, ani o jidlo si nerika vetsinou placem. Az si rikam, ze si tak hodne dite ani nezaslouzime.

dzejnab
17. led 2015

moje dcerka spí celou noc od 7t ... nyní jí je rok a 3/4 a spí od 19:30-10:30 (někdy klidně i do 11:30), pak od 13-14 (většinou procházka) a ještě 17-18 (to padne únavou po blbnutí s tátou) .... a nedovedete si představit, jak je nepříjemná, když dopoledne musíme někam jet (třeba k dr.) a já jí teda musím vzbudit ... to je na zabití celý den .... nebudit, nechat spát, když tolik spí, tak ten spánek prostě potřebuje

kyia
autor
18. led 2015

Děkuji vám za odpovědi, musím říct, že jste mě uklidnily. Jsem ráda, že máme tak hodné miminko, ale je mi jasné, že až začnou růst zoubky, bude asi po spánku🙂

mafeska
18. led 2015

@kyia užívej si to dokud můžeš, naše dcerka se narodila dvěma velkým spáčům takže to podědila po nás a jako miminko byla zlatý dítě, v noci se budila na krmení jen jednou a přes den se budila sama po 3-4 hodinách, mezitím spala, i venku.

tamarila
18. led 2015

@kyia Jako bys psala o mé první dceři - a taky jsem psala vyděšeně na diskusi zda je normální, že mám dítě co spí celou noc, a prospí prakticky celej den. Opravdu byla vzhůru jen na jídlo, a to se krmila od narození 6x a po šestinedělí 5x denně. Teď je z ní živá, moc šikovná skoro tříletá holčička, a bohužel nespí už ani po obědě. U druhého syna jsem doufala že se zázrak zopakuje, už jsem věděla že všechno dopadlo super. No, neopakuje se to 😒. Hlavně si to užij! Mimčo má zdravej instinkt a ví nejlíp jak potřebuje spát. Škoda že tak vysokou potřebu spánku nemají všechny 😀

frami
18. led 2015

Moji kluci taky spali po narození celou noc, jednoho to přešlo v osmi měsících, druhého už ve čtyřech. Ten mladší se asi naspal za ty čtyři měsíce tolik, že pak se budil často nejen v noci, ale přes den spal 2x denně 20 min. Užívej, spavá miminka jsou úžasná miminka. A co se týče zubů, nemusíš to ani poznat. Já zuby neřešila ani u jednoho. Vlastně ani pořádně nevím, kdy vyrostli.

krystalka
18. led 2015

@kyia - poradila bych se s dětskou lékařkou, v případě pochybností....ale některé děti jsou takhle spavé....my to měli bohužel právě naopak, syn zhruba prvního půl roku spal v noci tak 6 hodin v kuse a přes den dvakrát, maximálně třikrát po půl hodině! Navíc většinu času, co byl vzhůru, vyžadoval naprostou pozornost, těch prvních několik měsíců jsem ho prakticky nesundala z rukou, jakmile byl někam odložený, tak zoufalý řev, sám si nevystačil ani na chvilku...jedině venku v kočárku byl hodný, nebrečel a občas i usnul 😉 ....jak já byla šťastná, když pak kolem 1 roku po obědě vydržel spát i víc než 2 hodiny! Když spal 3, už jsem se chodila koukat, jestli mu něco není 😀 ....no a ve 3 letech pro jistotu přestal spát přes den úplně.... Tak si to užívej, nebude to asi trvat věčně 🙂

vercik83
5. únor 2015

Moje malicka taky spi od narozeni celou noc v kuse, od 8mi do pul6, nekdy do sedmi, pak papa a jeste aspon hodinu spi. Do 2,5 mesice po tom ranim kojeni spala az do 11.luxus. Ted vstava mezi pul8apul9, mozna si predtim treba hodinu hraje, ja nevim, ja spim. Pak si dachne 20min pred polednem a odpoledne na prochazce spi jeste tak 2hodinky. Mame se pekne co? Porad cekam ze se to zlomi-kdyz se jede do jineho prostredi, kdyz byla na ockovani, atd atd ale zatim se to nemeni a ja jsem rada. Jen jednou mela prdiky a budila se po hodine a ja si rikala jak to ty chudaci mamky davaj. Uzivejme si to.

polaks
5. únor 2015

úplne v pohode,moja dcera bolo v tomto období hore iba na kojenie,trvalo to do troch mesiacov,až potom si začala predlžovať čas,keď bola hore.Takže buďťe v kľude,čo by za to dali iné maminky,ktorým deti preplačú celú noc...

renros
5. únor 2015

Buď ráda, asi to potřebuje.... Hele, Viktor byl taky děsnej spáč. Nespal teda tolik hodin v kuse v noci, ale co si pamatuji, tak ve 2,5 m nevydržel být vzhůru přes den déle jak 20 minut, pak zase hned usnul v průměru na 4 hodiny. Ještě v roce spal 3 hodiny dopol a 3 hodiny odpol. Teď mu bylo v prosinci 5 let, po obědě chodí spát pořád a spí tak 3 hodiny🙂 Je to těžká pohoda!

achjonetusim
5. únor 2015

Moje babička vždycky říkala že nejkrásnější pohled na dítě je když jí nebo spí. Moudrá to žena. Co je pro dítě lepšího a zdravějšího než jídlo a spánek? Buď ráda a užívej si, malej ví co je pro něj nejlepší 😵

eficenka
5. únor 2015

@kyia
užívej si to.. moje mladší dcerka spala do 3 měsíců skoro celou noc.. zato ted - vstáváme i 10krát 🙂

svetlus_pepca
5. únor 2015

Máme doma taky takové hodné miminko 🙂 Celou noc prospí taky přibližně od 2,5 měsíců, a to i přesto, že byl kojený. A přes den pak taky byl schopný naspat dvě hodiny dopoledne a třeba i čtyři až pět odpoledne v kočárku. Dneska, v sedmi měsících, už toho sice nenaspí moc přes den, ale zaplať pánbůh spí 12 hodin přes noc 😉 Ale taky jsem se pídila, jestli je to normální. Takže si to užívej! 🙂 A jinak ani zoubky ho zatím v noci nebudily. Dva mu vylezly téměř naráz a já na to přišla jen díky tomu, že mě kousnul při koupání 😀 Takové hodné miminko máme 😀

anezka1
6. únor 2015

Dcera spala od 6.tydnu po vykoupani od pul 7 do 4.h.ranni,pak do 7.Mohli jsme si podle ni ridit hodinky.Pres den spala 3x,nekdy i dve hodiny v kuse. V pozdejsim veku si dokonce sama rikala,ze chce jit spat,ulehala do pelechu s nezkryvanou radosti.Ale az dnes jsem poznala,co jsem v ni mela,syn je abnormalni nespavec,uplnej opak,takze az ted si zpetne vazim toho,jak milionova byla.Bud stastna😀.

nonnni
6. únor 2015

Zavisti jsem se tu trosku zalkla...ale priznam, ze moje prvorozena spala celou noc od 5. tydnu a pres den byla take spava a hlavne hodna...druha dcera me vyvedla z omylu, ze je to bezne a treti tomu jen nasadila korunu. Kazdopadne, ted je nejstarsi rano vzhuru od peti (je ji devet) a prostredni by klidne spala dal...nejstarsi se pokazilo spani presne v roce, jak kdyby vedela, ze ma narozeniny a nazdar....doslova na den bylo po spanku. Ranniho tedy, pres den si jeste zdrimla a rada spala jeste v sesti letech po obede ve skolce.

dasa2412
6. únor 2015

píšete o mé dceři??? 😀 😀 😀
měla jsem/a mám pořád spací holčičku, taky nám nikdo nevěřil, od příchodu z porodnice spala celou noc (na kojo jsem jji nebudila) byla jsem luxusně vyspaná, odpočinutá, spokojená....važte si toho a užívejte, ne každý to tak má 😉
teď je jí 2,5 roku a za celou dobu co je na světě se vzbudila v noci cca 5x, a to když byla nemocná,
o zubech jsem nevěděla, ani jsem nezjistila kdy vylezl první...
ráno spávala cca do 10 a já samozřejmě s ní, teď spává tak do 9, večer chodí kolem osmé....sice toho míň stihnem, když jsme takoví spáči 😀 ale nám to tak vyhovuje