• Přihlas se
  • Registrace nového člena
  • Získej PLUSPRO
  • Doporučujeme: Beremese.czModrastrecha.cz
  • Přihlas se
  • Registrace nového člena
  • Získej PLUSPRO

2 hodiny po kaši se budí na kojení a vydatně saje

21. března 2009 
Zdravím všechny maminky. Máte to některá s prckem taky tak? Večer v sedm mu dám kaši (rýžovou mléčnou), dokojíme (říkám si, aby to taky zapil...) a usne, někdy dávám i velmi zředěnou šťávičku... ale ať to udělám, jak to udělám... do 2 hodin je vzhůru a řve tak dlouho, dokud mu nedám prso. Pak docela vydatně saje, úplně slyším, jak hltá, hlasitě polyká.

Je to "normální"? Může mít po kaši takhle brzy hlad? :confused: To i během dne po obyčejném kojení vydrží dýl... :unamused: Co s tím? Je to dost vyčerpávající, v posledních dnech se často budí v noci, takže bych si ráda šla lehnout hned, když večer usne... ale copak usnu, když vím, že se mi za chviličku probudí? :confused: :stuck_out_tongue_closed_eyes:
20. bře 2009 ve 21:16  • Odpověz  • To se mi líbí
dukie - ty si normálně posedlá zakládáním témat :grinning::grinning::grinning: (nic ve zlém :wink: )

zkus mu dávat kaši dřív. Já dávám kašičku(nemléčnou rozdělanou svým mlíčkem) před koupáním,mezi 6-6:30 ,koupu mezi půl7 -7hod ,a pak normálka kojím a v půl8 je v postýlce a chrní cca do 3-4hod,pak ho vzbudí bříško a je vzhůru co 2 hodiny a kroutí se jako hádě a pláče :frowning2: Když sem dávala kaši před spaním,budil se za dvě tři hodiny. A není to hlad,ale bude to žízeň :wink: Nejspíš :slight_smile:
20. bře 2009 ve 21:32  • Odpověz  • To se mi líbí
autor
dnada: :grinning: To máš recht. :grinning: Je to ale proto, že mi to připadne jako jediná možnost efektivního získávání informací. :grinning: Téma napsat co nejkonkrétněji, aby se dotaz neutopil v jiném pouze "příbuzném" tématu v hromadě jiných věcí... :confused: Navíc dost nenávidím taková ta témata, co člověk hodiny pročítá a marně v nich hledá to své... takže proto, no. :slight_smile:

Nicméně teď to důležité... díky za inspiraci. :slight_smile: Resp. už mě to napadlo, jestli to jako není příliš těžké do bříška hned takhle před spaním... A s tou žízní souhlasím, jen se mi právě zdá divné, že saje tak vydatně a dlouho, což jindy dělá spíš když má hlad. Tak to mě právě mate. Ale žízeň se mi zdá logická - je zvyklý na tekuté mlíčko... a najednou si bříško zaplácne hustou kaší, takže na mlíčko už tam moc místa nezbyde... tj. má žízeň. Má to logiku.

A jakpak to, že to Tvého kulišpínka :dizzy_face: trápí bříško? :confused: Nezkoušeli jste třeba nějaké kaše s probiotiky? Co šťávička ze švestek, nepomohla by? My na bříško taky dost trpíme... ale musím zaťukat, že se to zlepšuje (doufám, že to nezakřinku...).
20. bře 2009 ve 21:42  • Odpověz  • To se mi líbí
vždyť je ještě malý, kojení nestačí? moc si od kaše neslibuj malá se budila stejně, co zkusit něco jinýho místo kaše třeba normální příkrm co dostává k obědu
20. bře 2009 ve 21:42  • Odpověz  • To se mi líbí
autor
mkr: Kojení nám nestačí dávno... Roste nad průměrnými hodnotami, už na začátku pátého měsíce jsme kojili 8 - 10 x za den... :stuck_out_tongue_closed_eyes: Obědový příkrm taky nezní špatně. :slight_smile: Já chtěla dávat kaši proto, že je v ní i mlíčko, tj. že ho o něj neochudím... zatím by jeho strava měla být stále převážně mléčná, že jo. Ale kdyby nepomohlo to posunutí bašty dopředu, tak by se dalo jistě i tohle zkusit. :slight_smile:
20. bře 2009 ve 21:54  • Odpověz  • To se mi líbí
dukie: a ty ještě nepřikrmuješ? Pokud ne, asi je čas začít, asi mu už mlíčko nestačí.
20. bře 2009 ve 23:07  • Odpověz  • To se mi líbí
autor
andy80: Přikrmuju - viz. výše (kaše, zkusit mu dát večer to, co mu dávám k obědu...). :wink: Přikrmujeme cca od 5,5 měsíce. :slight_smile:
21. bře 2009 v 09:54  • Odpověz  • To se mi líbí
Dukie, také jsme to tak měli, třeba až po měsíci nám dávání kaše nám začal hezky spinkat, ale také to vidím v tom, že chce hlavně tvoji blízkost, proto vyžaduje kojení. Od té doby, co nekojím (asi od 7,5 měsíce) spí celou noc a vzbudí se až ráno na mlíčko...Děti prostě nemají takovou tu záklopku a jsou vyčůrané natolik, že budou hltat i když nebudou mít tolik hlad, ale Toníček je ještě malinkej, takže normálka v noci koj, jak si řekne:slight_smile:
21. bře 2009 v 11:30  • Odpověz  • To se mi líbí
dukie - dávám mu vše co můžu,bílé jogurty s probiotiky,Baby calm,fenyklový čajík nebo šťávičky(švestkovou,hroznovou,hruško-jablečnou),kašičky s probio taky dávám,Probian mimi zamíchám k obědu do zeleninky. Přes den je to dobrý, malýho to budí až k ránu. Mě to připadá jako zaražený prdíky. Masíruju mu bříško při kojení a většinou ty bublinky vyženu ,ale ne vždy,pak pomůže když je on na bříšku a pase,ale to se v noci dělá blbě,když by měl spinkat,že :slight_smile:
No už takhle ve velký míře jedu týden a dnes poprvé krásně spinkal,usnul normálka v půl8 a vzbudil se na kojení až v půl3 a pak spinkal do 5ti ,to ho vzbudil prdík a pak sem ho musela vzbudit v 7hodin,jeli sme na plavčo,dokonce sem i přemýšlela,že se na to vyprdnu,když tak krásně spinká :grinning: ale nakonec sme jeli a bylo to mooc fajn,plavčil jako o život :grinning:

a s tím kojením... já kojím kolem té 3tí v noci,kolem 6té ráno,pak v 8,mezi 9-10dostane ovocný příkrm,pak kojim a usíná,v 1kojim,mezi 2-3hod oběd(masozeleninový příkrm),v 5 kojim,pak mezi 6-6:30 kaše a po koupání kojim , tzn že kojim pořád 7x denně a někdy i víckrát :grinning: a vůbec mi to nepřijde,jen malej prostě pořád něco baští a to má jen něco kolem 8kil :grinning:
21. bře 2009 ve 12:17  • Odpověz  • To se mi líbí
autor
dnada: No my máme 8,5 kila už teďka... Jsem zvědavá, koli to bude v těch 8 měsících, jako máte Vy. :slight_smile:

My ráno kojíme cca v 7, pak v 10, polední baštu (zeleninka, masíčko) má mezi 12 - 13, kolem 16 svačinku ovocný příkrm, v 18 jsme kojili, před sedmou jsme koupali a mezi 19 - 19:30 jsme dávali kašičku. No a pak se mi právě ve 21 vzbudí vždycky s tím řevem, který tu řeším... takže ho nakojím, pak se vzbudí kolem půlnoci (někdy ale třeba už ve 22:30)... a pak, potvora jedna malá, se budí každou 1 - 2 hodiny... což je fakt o ústa... :stuck_out_tongue_closed_eyes: Ale to asi do tří nebo čtyř... a pak obvykle usne (ale taky ne vždy) a spí až do těch sedmi do rána. Dneska teda byl naprostej děs, protože se budil nejen po hodině, ale občas i po půlhodině... trápily ho prdíky. :confounded:
21. bře 2009 v 16:22  • Odpověz  • To se mi líbí
dukie - já pořád říkám,že mám doma váhově průměrnou holčičku :grinning: za to je teda dlouhej ,72cm(při porodu měl jen 47),to dohnal hezky :slight_smile:

jak ti spí přes den ??? a možná bych zkusila dávat to ovoce dopoledne a odpoledne ho nakojit. U nás docela dobře na prdíky zabírá jen auto sedačka,pokud ho takhle hodně trápí k ránu,tak ho šupnu do ssedačky,tu dám teda do křesla a dám ji do lehu. Tím malej leží na zádech a má pokrčený nožičky a tím ho tolik nebolí bříško a dokonce se i vyspinká. Já teda dospávám s ním v obýváku na gauči
21. bře 2009 v 17:38  • Odpověz  • To se mi líbí
my to máme taky, dáme kaši a cca za 2 hodiny ještě musíme nakojit před spaním :slight_smile:
21. bře 2009 v 19:55  • Odpověz  • To se mi líbí
dukie - problém bych viděla v kaši buď změnit typ, může mít malý bolení, proto chce kojit, malá si takhle vždy ulevovala, protože věděla, že kojení pomůže, jinak mlíčka má dost od tebe tak bych volila i nemléčný, co třeba jáhlovou podle mě je lehčí :slight_smile: malá nemusí kaše ani teď, jinak malá spala na bříšku a to bylo něco :slight_smile:
21. bře 2009 ve 21:40  • Odpověz  • To se mi líbí
Tvůj příspěvek