2měsíční holčička přes den nespí, pláče. Poradíte?

molea
28. črc 2014

Mám 2 měsíční holčičku a přes den mi vůbec nespí,furt pláče.Vidím to na ní že spinkat chce ale neví jak na to...Máte nějaké rady???V noci nám spinká krásně..Děkuji

evulatko
28. črc 2014

@molea,ahojky,moje deti vetsinou krasne usnuly v kocarku🙂

fiollette
28. črc 2014

Moje děti spali přes den taky v kočárku, za jízdy. To už muselo být, že spali, když kočár stál. Byly tak ale naučené, bydlíme v bytovce, takže žádná možnost je někde zaparkovat pod stromem. Pak byl trochu problém je naučit spát přes den v posteli, ale zvládli jsme to. Jde o to, najít něco, co vám pak nebude komplikovat život ještě víc.
Kamarádce malá usínala s látkovou plínkou přes oči. Dokud ji neměla, tak pořád koukala kolem sebe, aby ji něco neuteklo, ač na ní bylo vidět, že se jí chce spát. Zkuste si třeba sehnat knížku Klidné spaní a ukládání, ta zase pomohla jíné mé známé.
Držte se a ať prcek brzy spí i přes den 😉

molea
autor
28. črc 2014

děkuji,vyzkouším.V kočárku spínká taky,ale potřebuju aby spinkala aj doma...No uvidíme

gosa22
28. črc 2014

@molea náš malej byl od malička nespavec přes den...ale v noci spal krásně, od necelých 10 měs spí celou noc 😉 buďte ráda, že chrní v noci...my jsme spávali 35 min asi 4x denně...teď už si lehne i na hoďku a půl 2x denně...s učením spávat v kočáře bych byla opatrná, kamoška to taky dělala a teď malou nedostane do postýlky, musí pořád drndat v kočáře a to je jí už přes rok...
možná má prdíky, nebo jí něco vadí...nemáte teplo v pokoji, hluk, průvan, mokrá plínka...je toho spoustu, co může vadit...nám doktorka vždy říkala, že si holt dítě samo určí, jak moc chce spát...
to se bude měnit, uvidíte za měsíc dva...třeba z ní bude časem pěknej spáč 😉
jsou děti, co křičí co dvě hodiny v noci...tak co je lepší? 🙂

sheeni123
28. črc 2014

Moc neporadím...náš kluk do 6 měsíců spal přes den 3x půl hodinky od narození, byl unavený, plakal, ale prostě nespal nikde (zkoušen šátek, kočár, houpání,u prsa...)...přes noc spal moc hezky.Pak se to zlomilo zničehonic, začal spát dvakrát po té hodince, hodince a půl,... Ať se to zlepší!

yildiz
28. črc 2014

me toho mala taky moc nenaspala a nenaspi pres den ...ma to treba po pul h a pak kouka klidne 2h ..ale je to tim jak roste tak se zvysuje i delka spani pres den ..ted me treba spi uz skoro 2h 😀 treba to taky muze byt tim horkem ze nemuze zabrat ...tak kocarek ...nebo v naruci ..je to sice otrokarina ale da se to taky ..ale je to navykove 🙂 - tohle jsem nepraktikovala ..proste jsem je polozila do postylky a bud usly hnedka a nebo po chvilce hrani ...dneska treba mala taky nemohla zabrat tak tam chvili houkala/pobrekavala/ tak jsem ji poseptala do ouska at zavre ocicka a schrupne ...to ma moc rada povidani...kdyz jsem odesla tak si jen brekla a pak usla a spi do ted..../ v noci spime non stop..../ takze to asi dohani ten den 😀

luciesofi
28. črc 2014

@molea na naši J. zabírá hloupá ní v náručí a nošení v šátku nebo kočárek.. A vubec necti takové to, ze budeš otrok ditete, ze ho naučis a tak.. Neni to pravda 🙂

xdany
28. črc 2014

Teodor sám o sobě taky neusne, dřív jsem s ním furt lítala venku, ale teď v těch vedrech se to fakt nedá, takže doma uspáváme: v kolíbce, v hacce, skákáním na míči (to je novinka od včerejška), běháním do schodů (5x a je tuhej a já taky 😀) a nebo si s ním lehnu do postele a on dřív či později usne. A plínka přes obličej je základ, jinak by furt koukal, kde co lítá.

pavlapl
28. črc 2014

mě dcera taky nechtěla spát ani přes den ani v noci od narození. Pořídila jsem si na ní šátek a nosila jsem jí v šátku. Byla spokojená a krásně spala.

eldrag
28. črc 2014

malý spal přes den v lehátku, ale takovém tom rovném ne v těch kulatinách, vždy trochu pohoupat, přišlo nám, že chce být u nás, přes noc v postylce... časem se to srovnalo, víc spal v kočárku třeba i v chodbě - neřešila jsem to, byla jsem ráda že spí.

lorreine
28. črc 2014

U nas vzdy pomohla naruc, pripadne Manduca a spievanie. Vo veku Tvojej dcerky spala cca 40 minut okolo deviatej, 2,5 hodky v kociari (za jazdy samozrejme) a potom okolo piatej pol hodinky. Ale takto male dieta si to casto meni, takze skusaj davat vtedy, kedy sa Ti zda ze chce a uvidis. Neries veci, ze nemas nosit, hladit, spievat. Skus vsetko. Postupne si vytvorite rezim. Od cca 8 mesiacov spavala nasa Didi 2x po 1,5 az 2 hodinach. Od 1,5 roka iba raz, poobede. A to da kludne 3 hodky v kuse az teraz.

daskagal
29. črc 2014

Moje holčička je jako počasí, někdy ji položím a do pěti minut se uspí sama a spí třeba tři hodiny vkuse. Někdy nosím, houpu, dám dudlíka ( ačkoliv toho spíš plive), šupnu do kočáru a nic. U nás chování funguje zaručeně jen večer. Přes den ji to spíš štve. Ale docela pomáhá, když jí zpívám. Ale to asi proto, že už to mé skřehotání odmítá poslouchat 😀

drosea
6. srp 2014

náš 2,5 měsíční chlapeček už od porodnice neusne jinak než na boku. Střídám strany. A pak se nám osvědčil péřový polštář- po vzoru polovysypané péřové peřinky co propaguje Kiedroňová. Klasický pěřový polštář nsetřepat tak, aby se vpodstatě vytvořil klín, položit dítě a u zádíček trochu naducat aby měl podporu, u tvářičky naopak zploštit. Spinká nádherně.

eweline66
8. srp 2014

Skús vysadiť Vigantol... Odkedy ho náš malý neberie, začal cez deň spať. O týžden má 5m.

verca222
8. srp 2014

http://www.jaknamiminka.cz/harvey-karp-nejstast... SKUSTE SI PRECITAT TOHLE 🙂 Nam to moc pomohlo

evca_
9. srp 2014

Mame stejny problem nase mala ma 7 tydnu a usnout pres den v postylce nejde. Spinka jedine v jedoucim kocare. Vecer usina dobre. Nechci aby spala jen v kocaru protoze pres zimu behat hodinu venku asi nebude to nejlepsi. A kolik hodin musi taketo mimi spinkat? Bojim se ze spinka malo jelikoz pres den place

evca_
9. srp 2014

@katyxq dekuji 🙂