4měsíční dítě usne jen v náručí, poradíte?

luckattt
3. led 2015

Ahoj maminky, prosím podělte se o své zkušenosti popřípadě o radu. Malá má dnes 4M a nedokáže usnout bez toho, anichž bych jí držela v náručí. Ikdyž na ní je viditelné, že je unavená, tak nedokáže v postýlce usnout třeba jen s moji nataženou rukou(ani na hlas nereaguje...většinou prostě jen pláče protože by ráda už spala). Podotýkám, že od narození odmítá dudlík. Vím, že třeba někdo okomentuje můj přispěvek, že jsem si ji takto naučila, ale je to moje první dítko a ze začátku mi to přišlo automatické a hlavně to nebylo tak náročné...s přibývající váhou bych ráda rituál usínání změnila. Prosím poradíte, pokud někdo řešil něco obdobného?

kakamilca
31. led 2015

@wenduliks Jenže když povolím a začnu ji hned nosit tak bych mohla nosit i dvě hodiny než usne... a to bohužel odmítám. Jsem ochotná ji ponosit a pomazlit se s ní a pak když je unavená tak dát do postýlky a že by usnula, ale tohle nám bohužel nefunguje takže budeme muset zvolit jiný způsob ale po celým dnu jsem tak unavená, že dvouhodinové nošení prostě odmítám.

wenduliks
31. led 2015

@kakamilca aha,tak to je slozite. Ja si ho dam do Manducy a do 15min je vetsinou uplne uspany,ze ho pak muzu prendat. Problem bych teda videla mozna,ze je hodne pretazena. Syn,nez jsem vystihla tu "spravnou fazi" unavy,tak pak taky nechtel dalsi 2h spat. Jak casto ji davas spat? Mozna,ze toho na ni je moc a nemuze pak usnout… Jak dlouho usina v kocarku,aute atd?

kakamilca
31. led 2015

@wenduliks Taky už jsem přemýšlela, že je přetažená, ale nevím jak to eliminovat. Jinde usíná naprosto v pohodě bez problému a za pár minut... Dopoledne spí max 30 minut teďka a odpo v kočárku tak 3 nebo 3 a půl hodinky. Ale asi je ten večer na ní dlouhý a tím koupáním to asi prodloužíme a pak nemůže chrupkat. Musíme to nějak vymyslet, ale moc nevím jak na to.

pear
31. led 2015

Nečetla jsem celou diskuzi - ale za mě je nejlepší investovat do Hacky.

pear
31. led 2015

@kakamilca zkus posunout koupání na 6 hodinu - Takhle to bylo u nás, byla přetažená a nemohla usnout, tak jsem začala koupat v 6 (od 4 je většinou vzhůru) a už je to v pořádku - třeba ten večer je na ní fakt dlouhý.

kakamilca
1. únor 2015

@pear Děkuji, zkusíme to. 😉

ivuliki
5. led 2017

U nás je to samé...plně kojíme,malá bude mít 5 měsíců a usneme je na míči nebo v náruči. Už ale máme přes 7 kg a opravdu jen tak to dávám. Někdy usne u prsa,ale jen málokdy... V noci špatně spinká,probouzí se i každou1,5 h...někdy sebou strašně hází a stačí jen se přisát k prsu a je klid...spinkáme spolu. Od mala ale odmíta dudlík. už si taky nevíme rady, ze začatku usínala v šátku,ted už ani ten šátek nechce..neustále poslouchat,že si za to můžu same,mě už rozčiluje...vím,že je ještě malá,ale co do budoucna