6měsíční se často budí - pomůže metoda vyřvání?

bjm87
4. črc 2017

Ahoj maminky, syn 6m se mi v noci budi 8-10x za noc...dyl jak hodinu v kuse nespi :( chodi spat kolem devate a probouzi se kolem sedme...nekdy si jen cucne prsa a za 2 min spi...jindy uspavam i pul hodiny...zkousela sem i spat v jine mistnosti ale budi se i tak takze spim s nim v posteli..jinak vecer ma zavedenou kasi....o
tom ze jsem unavena ani mluvit nebudu...ale je unaveny hlavne on...probudi se a mne si oci ze je unavenej...poradne se nevyspi a pres den je pak uplakanej pretazenej a spatne usina...pres den spi vetsinou 3-4x 30 min...pomuze v tomto pripade metoda vyrvani? Mel nekdo stejny problem? Maminky odsuzujici metodu vyrvani prosim zdrzte se komentaru, dekuji 🙂

panickatlamicka
4. črc 2017

@bjm87 a kdyz uspis u prsa, spi pak aspon trochu lip?

bjm87
autor
4. črc 2017

@panickatlamicka nemyslim ze tim diteti ublizim...spis mu pomuzu a pomuzu vsem...takhle je nevyspany on, nevyspana ja, on je cely den nerudny pretazeny breci...spanek nemuze dohnat...navic ja su pretazena a nervozni a prenasim to na nej...a vse se scita a je to den ode dne horsi...pro vsechny...tak nevidim jediny duvod proc neulevit vsem...navic metode verim a vim ze jsou odpurci teto metody proto jsem prosila aby se jeji odpurci k debate nevyjadrovaly...lazdy na to ma svuj nazor...muj je tento...vam do vychovy deti take nekecam...myslim ze jako matka sveho ditete dokazu nejlepe zhodnotit co je pro nej nejlepsi...

bjm87
autor
4. črc 2017

@lavita jestli je spatna nebo ne dokazi posoudit sama...chci vedet zkusenosti a zds u takto casto se budicich deti zabrala...ja toleruji vas ze ji neuznavate vy tolerujte me ;)

akankeo
4. črc 2017

@bjm87 je jasne, ze clovek je pak uz tak unaveny, az je vylozene zoufaly a diteti to take neprospiva a je protivne s mamou. Kdyz vy uvadite strasne malo informaci aby se dalo nejak pomoct. Ma pravidelny rezim vcetne denniho spanku? Kolikrat pres den spi, od kdy je prikrmovany, ono casto staci dat obed a svacinku a vecer jen mleko a dite muze spat klidne i celou noc, tu kasi vetsinou potrebujou vetsi deti, co maj kolem 10 kilo v pul roce. Vyviji se vporadku nebo mel problem s lezenim na brisku - muze mit slaby brisni lis a tudiz ho fakt muze bolet brisko pri kazdem prdu. Muze byt z toho nespani predrazdeny a proto se furt budi. Muze byt predrazdeny z toho, ze z Vas citi unavy, treba se vse zlepsi, kdyz Vam partner nebo treba babicka s dedeckem pohlidaji a vy se proste vyspite. Urcite pomuze aby melo dite vlastni postylku, nejlepe ve vedlejsi mistnosti od loznice, ale ten vysldeke taky neni za den, dite se tam musi naucit spat a ten novy ritual nevstreba hned... Na spoustu deti metoda vyrvani nefunguje, kdyz dame stranou jeji vhodnost, tato metoda muze Vasi situaci take zhorsit...

tynar
4. črc 2017

holky nedelejte ze me zrudu...ona nebrecela v kuse 1,5 h. ale treba 3 min. pak byla 5 min ticho, pak znova 5 min - to jsem tam sla - polozila ji rekla ji, ze uz se spinka a ze ji mam moc rada a budeme si hrat rano zase a odesla jsem. Kdyz jsem odesla tak mi nadavala hodne, kdyz jsme prisla zacla se vitezne smat...jako matka poznam kdy place bolesti a kdy se jen vzteka....ale ta doba se pocita od prvniho polozeni do uplneho usnuti, takze i kdyz si tam jen povidala, tak se to pocita. To proste neni o tom polozit, odejit a rvi si jak chces....moje dcera dneska spi vetsinou celou noc, je odpocata a rano rozesmata, neni protivna a ospala a nema cervene unavene oci.

ivular
4. črc 2017

@bjm87 "nemyslim ze tim diteti ublizim". Neublížíš, jen mu zastavíš vývoj těch center mozku, která jsou zodpovědná za emoce. Stačí si něco přečíst o neurologickém vývoji dětí (mám pocit, že např. Koukolík se tomuto hodně věnoval).
Mozek daného dítěte se prostě v daných oblastech přestane vyvíjet (příp. se jeho vývoj dramaticky zpomalí), tak aby se minimalizovalo prožívané utrpení.
Bohužel, takto zastavený vývoj již nemůže být "dohnán" nikdy později, tudíž z daného dítěte vyroste psychopat, kterému bude činit potěšení, když bude ubližovat druhým. V lepším případě to bude pouze emocionálně plochý jedinec, neschopný jakéhokoliv soucitu, výčitek svědomí, apod.
Takže tak.

akankeo
4. črc 2017

sama sem si se spanim uzila sve a u vsech 3 deti a to kazde bylo jine mi pomohlo dodrzet to, ze v noci neni prso dudlik, v tom pul roce sem fakt kojila jen jednou, maximalne jeste nad ranem, po 5 hodine uz sem to nepovazovala za noc. Kolem 10 mesice kdy uz dite melo dostatecne zavedene prikrmy, sem je v noci prestala kojit a vysledkem behem 3 dnu celonocni spanek a spokojene dite i mama... Nejhorsi bylo, kdyz sem nejmladiho naucila spat u nas v posteli, s ohledem na starsi deti ,aby je nebudit, trvalo mi dva mesice ho naucit usinat v pokojicku se sestrama, ale zase tam pomerne pekne spal, budil se mnohem mene casto nez, kdyz byl s nama v posteli, ale zalezelo na tom jak usnul, kdyz usnul urvanim se, tak se budil furt, kdyz byl uspan vklidu, ukolebavkama apod, tak spal mnohem lip...

bjm87
autor
4. črc 2017

@ivular takze polovina dnesnich deti budou psychopati...:D tak aspon bude mit hodne stejnych kamaradu :D metode verim a vas prosim aby jste se k tematu jiz nevyjadrovala, dekuji ;)

ivular
4. črc 2017

@bjm87 Polovina zcela jistě ne. V populaci je zhruba 5 % psychopatů. To by mohlo zhruba odpovídat procentu matek, které zvolily podobné výchovné metody. Vážně doporučuji toho Koukolíka dřív, než se začnete chvástat tím, že dítěti neublížíte a jestli někdo říká něco jiného, tak ať se nevyjadřuje.

akankeo
4. črc 2017

@bjm87 no, vleka cast lidi neumi respektovat sebe ani druhe, neumi se vcitit do druheho, lidi se ani neumi mit dostatecne radi. Z psychologickeho hlediska Cesi moc zdravi nejsou, kazdy druhy ma deprese, lidi se neumi vyrovnat s rozchody, se smrti, s prohrou, to co pise ivular je asi drsne, mozna prehnane, ale evidentne se nekde dela neco spatne. Jen druhy proud je nevychovavat a nechat delat deti co chcou a to je taky blbe, tak si vyber, si vem Brejvika, kamaradka takhle vychovala dceru, co je dospela a dodnes sou s ni problemy, zadnou stredni skolu nevystodovala, v zadne praci nevydrzi, ocekava, ze se ji svet prizpusobi a je ji uz 25 a nejak se ji ten svet jeste neprizpusobil...

viridie
4. črc 2017

@tynar "když jsem přišla,začala se vítězně smát" .Čili jinými slovy-dcerka měla radost,že máma dorazila a to se netoleruje ! Sama tady budeš,holko zlobivá ! .Ach jo,to je smutnè čtení,tohleto...:(

panickatlamicka
4. črc 2017

@bjm87 jak souvisi s timto tematem tema vychovy? Cetla jsi neco o dozravani detskeho mozku? O nadmernem vyplavovani hormonu kortizolu, pokud je dite ignorovano? Muze ho trapit rust zoubku, napriklad.Nebo brisko. Hodne detem pomaha bkm. Kdybys o tom, jak je metodou mozne narusit duveru mezi ditetem a matkou a jake dopady muze mit, nepouzijes ji a ani o tom neuvazujes- radsi budes hledat jine zpusoby (hacka, postylka, vic tmy, homeopatika, bachovy esence)

bjm87
autor
4. črc 2017

@akankeo ano pravidelny rezim ma...pres den chodi spat pp dvou hodinach a spi pul hodiny...prikrmovany od 4 mesicu v poledne zelenina vecer kase...opacne to bylo horsi...kdyz jsem dala vecer jen mliko bylo to stejny...vyviji se az moc dobre...uz se snazi lozit takze pohybu ma pres den vic nez dost...predrazdenej ze spani je :( v noci neusne jinak nez u prsa kdyz se ho snazim ja nebo partner uspat jinak je schopet rvat klidne i hodinu....je videt ze chce spat ale nemuze usnout...takhle.mi je schopny rvat i v kocaru...klidne pul hodiny...usne na deset sekund a vzbudi se s rve...takhle klidne dvacektrat...proste je nedospaly..jinak postylku svou ma vedle velkou postel...v postylce spi na prvni spani...pak na velke posteli...kolikrat ho uspim a jdu vedle do loznice ale stejne se vzbudi za pul hodky...v postylce neusne...proste zacne hned brecet...na ukolivavku nereaguje, dudlik nechce ani pres den ...usinacka nechce...a proste breci...uklidni se v ruce...ale to zacne koukat kolem sebe a probere se jeste vic o to vic je pak nerudnej...

sonia79
4. črc 2017

@bjm87 mně spí syn taky mizerně, noc na dnešek jsme byli vzhůru asi osmkrát. Taky mě to nebaví, ale prostě to beru tak, že mě teď potřebuje a nebude to napořád .. tve mimco z nějakého důvodu place jak píšeš, nemůže z tebe cítit , že toho máš plný zuby? Možná je ve stresu z toho a o to hůř spí .
Přeci si fakt nemyslíš, že nechat ho plakat samotného může JEMU nějak pomoci. Neber to jako útok, ale tohle tvoje miminko​ šťastnější neudělá. A o to přece jde ne?

tynar
4. črc 2017

@viridie Vy jste marni.... ja preci jako matka poznam, kdy si ze me dite dela srandu a kdy si me omotava kolem prstu. Proste jen predstirala ze place, ani slzy nemela, to je uplne jiny plac. Asi je marne vam neco vysvetlovat... dotaz byl smerovan na ty, co s touto metodou maji zkusenosti.

bjm87
autor
4. črc 2017

@sonia79 moje dite udela stastnejsi kdyz se poradne vyspi...do te doby bude neustale nervni a vztekly...bohuzel ted se to jenom porad nabaluje a je to horsi a horsi lrotoze je vic a vic pretazenej..

akankeo
4. črc 2017

@bjm87 nemas satek nebo nejake pohodlne ergonomicke nositko? Ze by z tohodle extremu dostal vyspanim pres den, nejlepe dopoledne, at to neni kontraproduktivni s vecernim uspavanim. Ono rozdrazdene dite je problem uspat jakkoliv. A moznost se fakt dospat, abys i ty byla ve vetsim klidu, zni to asi jako blbost, ale dela to hodne, jestli treba si schopna usnout po obede a vyslat chlapa na delsi prochazku s kocarem, at si aspon trochu odpocines. Ono at s nim budes delat cokoliv, dokud bude takhle pretazeny, tak bude jedno, jak na to uspavani pujdes a pokud ty budes takhle unavena a z principu unavena byt musis, tak se ho vecer budes mit chut zbavit, a to dite to citi a rve a rve a probouzi se a rve. A teprve az budete oba odpocatejsi, zacit ucit spat bez ukojeni do spanku. U prvni musel uspavat manzel, ze me citila, ze mam dost a rvala a rvala, z nej citila klid, on jak ji cely den nevidel, tak s ni byl rad, pohrali si dal pusu, polozil do postele, rekl dobrou a nez zavrel dvere, dite spalo, ja ji uspavalak lidne 3 hodiny. U druhe bylo treba zavinout ruce, byla moc akcni, ale opet naucili sme ji spat ve vlastni postylce od mininka no a tretiho ne a vse se ucil nejdyl. A presne, dudlik nechce, usinacka nechce, samozrjeme sem si to zjednodusovala prsem, abych uz taky mela klid a 2 mesice sem ho ucila usinat v posteli, malem me trefilo, ale na nej nejaka urvavaci metoda nemuze fungovat z principu, ostatne kdyz nejsem doma a uspava chlap, tak ho vecne neslysi, ze rve, treba si zapomene pustit chuvicku a tak a on se klidne urve do chrapotu nez aby spal... Co se tyce jidla, je lepsi naucit nejdriv na jedno velke jidlo a ovocnou svacinku a pak pridat druhe a jestli byla zelenina vecer horsi, mozna by stalo za to ho nechat zkontrolovat na fyzioterapii, jestli nema slaby brisni lis, se synem stacilo tyden cvicit jeden blby cvik a bylo po problemu, navic jestli ho ma slaby, bude mit problemy se zadama az bude vetsi... No drz se, me prvni dcera blbe spala, dodnes ji staci casto i 6 hodin spanku, takze si dokazu zive predstavit jak se citis, ale zvladnes to, uvidis. Chce to trpelivost a kdyz uz nemuzes, tak fakt si odpocinout, spokojena mama, spokojene dite, jestli ta moznost je, vyuzij ji, hned vsechno s malym pujde lip

normalnimatka
4. črc 2017

@bjm87 vzteklej může bejt i od povahy...
další věc, o který se moc propagátoři týhle věci moc nezmiňujou je, že ta metoda často funguje jen chvíli...jakmile přijde nemoc, dovolená nebo podobně, všecko může bejt zpátky... a mnohdy je, i podle zkušeností pár známejch, co to zkoušeli. to jen abych byla věcná k tvýmu dotazu.

minimálně do roka (ideálně ale pořád) dítě potřebuje bezpodmínečnou lásku a přijetí. co mu tímhle říkáš? brečíš a je mi to u prdele. je úplně jedno, že tam chodíš, že se to dítě "nebojí", je to asi ještě horší. protože ono neví, proč na něj sereš a nereaguješ na jeho pláč nějak normálně....vždyt si představ, co se mu asi musí honit hlavou, když ho tam necháš brečet?

o tomhle bylo tisíc diskuzí. zkusila bych nejdřív všecky jiný možnosti, rpostě zagůgli,, i jenom tady je toho tisíc. může chtít čůrat, může mu vadit blbá poloha postele vzhledem k světový straně, bacha na elektrosmog (chůvičky, mobily, wifi), bláblá.... ale může bejt prostě jen citlivej ejdinec a má to tak a časem se to zlepší.

i já i jiný matky od protivnejch dětí si myslely, že když bude dítě vyspaný, nebude protivný.... a jako bohužel, omyl.... podle mý zkušenosti i jinejch, není to tak.

nemyslíš si, že tímhle dítěti ublížíš? aha, a jak to zjistíš? zeptáš se ho dopředu? ne, tohle by mi za to fakt nestálo.

a proč je špatně uspávání u prsa? podle mě jeden z nejlepších, nejpohodlnějších, enjrychlejších způsobů.

hele, nechci tady machrovat a předhánět se, ale moje dítě se budí někdy 8x za noc ještě víc jak v roce. řešila jsem to taky dost, přečetla sem o tom několik knih, mrtě článků, diskuzí...jediný, co mi opravdu pomohlo, bylo neřešit to a smířit se s tím. někdy je to lepší, někdy horší. prostě to tak má. něco sem zkusila, něco třeba trochu pomohlo, něco ne, co už.do 18 mě v noci budit nebude.

normalnimatka
4. črc 2017

jinak 8 měsíců přichází separační úzkost - jak dítě pomalu začíná líst, uvědomuje si neohraničenost světa, vzdaluje se od matky.... tuhle metodu provádět zrovna v 8 měsících je největší průser.... když už, tak se prostě kousni a zkoušej až tak v roce... do tý doby se z vývojovýho hlediska fakt POTŘEBUJE ujišťovat o tvý přítomnosti.

a s tím je spojený možná i to buzení, prostě jak leze, potom i chodí, jsou to velký změny a dítě to potřebuje nějak zpracovat, někdy děti i lezou ze spaní, nebo se posaděj, a pak se vzbuděj...

různý tipy najdeš na www.prosimspinkej.cz

hodně zaručená je i rytmizace - když nepomáhá houpání, tak hojdavak, zkuste si pučit, taky nosit v šátku, nosítku.....

zkus všecko, než budeš prskat, že nevíš jak dál a jak je to nesnesitelný.

normalnimatka
4. črc 2017

a dycky mě hodně bavěj ty mámy, co si vítězoslavně myslej, jak dítě "naučily" usínat samotný v postýlce apod....:D
jen pro to vaše přehodnocení suverénnosti a nastolení nějaký pokory bych vám přála, aby se vám další dítě narodilo jako prostě nespavec, abyste nechytračily, jak je snadný dítě naučit samo usínat....
u některejch to přes brutální řev prostě nejde. a někdy ani s tím řevem to nejde.

pajula123
4. črc 2017

Nebudu se vyjadrovat k metode,to uz tady udelaly jine a ja s nimi souhlasim. Syn je velky nespavec uz od miminka. Ve spatnych nocich se mi budil i co pul hodiny,skvela noc znamenala,ze jenom co dve hodiny. Kdyz uz jsem fakt nekdy padala unavou na hubu,prenesla jsrm ho v noci do hacky. Dostala jsrm radu,ze po kasi vecer bude lip spat...prvni noc jo,pak to bylo peklo,protoze ho bolelo brisko. U nas se spani vyrazne zlepsilo pote,co jsme oba najeli na striktne bezmlecnou stravu. Priznaky alergie na bilkovinu kravskeho mleka se u nej totiz bohuzel projevovaly postupne,ale brisko ho bolelo a proto nemohl poradne spat uz od miminka.

bjm87
autor
4. črc 2017

@akankeo dekuji 🙂 problem je ten ze on je proste pretazenej...i pres den se probudi a je pretazenej ale uz neusne :( zkusime to nejak dohnat ale treba vcera si odpoledne lehl na skoro dve hodky a pak v noci 12x vzhuru...ted jedem na chatu na pet dni tak zkusim aby v noci uspaval i pritel a treba se to zlomi...;) Dekuji za rady a za podporu ;)

any_any
4. črc 2017

@bjm87 Nam ted hodnr po aha, kdyz uspava manzel. Mala dostane veceri (neco lehkeho, zeleninku, nekdy jogurt), pred spanim nakojim a predam malou manzelovi, ktery ji v naruci uspi, pri tom ji zpiva 😉 Manzel je klidas, mala to z nej citi a usinaa u nej lepe nez u me. V noci se sice budi, tak tam casto jde manzel. Drzim pesti, ale zel jsou takova nespava obdobi, zname to moc dobre 😝

normalnimatka
4. črc 2017

některý děti přes den spěj po půl hodinách....s tím houby uděláš.
syn to taky tak měl, akorát dřív spal víckrát přes den půl hodiny, teď už jen jednou půl hodiny....a VŽDYCKY se budí se řevem, a pak je protivnej, trvá to, než se vzpamatuje a začne bejt trochu normální. taky bych mohla říct, že je přetaženej a že už neusne, ale on to takhle prostě má. není to nevyspání. je prostě protiva.

jo, alergie nebo něco jinýho je taky možný, že ho trápí. chce to vyloučit všecko možný.

normalnimatka
4. črc 2017

@akankeo a jak si mám představit, že si dítě naučila se nekojit v noci? že si ho nakojila jen večer a pak nad ránem? když potom vyžaddoval prso, resp. teda se budil a brečel, tak si dělala co? snažila se ho uspat jinak? nechala ho brečet?
ono tje trochu něco jinýho, když dítě odmítá dudlík a nenechá se ani chovat ani nic, prostě jen řve a řve, dokud nedostane prso. a je mu úplně jedno, že tam s ním si a hladíš ho a mluvíš na něj, zpíváš mu, chováš ho, nosíš ho....

any_any
4. črc 2017

@bjm87 Jo a jeste jedna vec, mne v noci pomaha NEPOCITAT, kolikrat jsem vzhuru, nekoukat na hodiny, kolik je hodin, nepocitat, jak malo jsem spala. Proste se snazim to brat jako fakt. Je ted takove obdobi, zvladnu to. Nekdy se me rano manzel pta, kolikrat jsem v noci vstavala/kojila a v kolik a ja absolutne nevim. 🙂
Mala zacala hodne spatne usinat a spat, kdyz ji zacal rust prvni zoubek a zaroven se naucila sama sedet, lozit a vstavat. Od te doby byl (je) spanek peklicko... ale ja si v hlave nastavila, ze to nebude naporad, ze to nedela schvalne...

mollyweasley
4. črc 2017

Samozřejmě že metoda nechat dítě vyřvat zabere. A zabere tak, že dítě zavřeš do vedlejší místnosti, aby tě necítilo. Po pár dnech dítě svého zoufalého volání nechá a ty zase budeš krásně a spokojeně spát. O tom přece to mateřství je, že?
I ta pitoma pouliční kočka přijde na zavolání svých koťat, i krysa přiběhne, když uslyší své kojené miminka pištět. Jenom lidské matky ztratily pudy a usoudily, že potřebují být s miminkem vyspané, načesané a svěží, aby mohly na Facebooku prezentovat, jak jim to mateřství jde.

bjm87
autor
4. črc 2017

@normalnimatka on se ale budi revem i usina revem...ikdyz ho dam dostatecne brzo do kocarku...je dobtej...pak zacne mroukat a postupne to prejde do rvu ze nemuze usnout...:(

bjm87
autor
4. črc 2017

@mollyweasley jenze vy jste asi nepochopila ze tady v prvni rade nejde o me ale o dite aby se vyspalo...aby on nebyl pretazenej a neplakal...pokud toho pujde dosahnout jinak budu jen rada ale zatim vse co jsem zkousela selhalo