Jak zvládají vaši chlapi nespavé děti?

cherie24
30. lis 2020

Ženy prosímvás jak doma přežíváte noci? Ptám se jen těch jejichž děti v noci nespí, často se budí a brečí. Jak to děláte vy a váš chlap? Je s vámi v posteli a zatíná zuby nebo spí jinde, aby se vyspal? Malá se budí dost často, takže jsem jí přesunula do postele, neboť bych nedávala k ní vstávat 2x za hodinu, teď se budí o něco míň, ale i tak to zvládá někdy i 10x. Když jsem byla na ní sama nevadilo to ničemu, jenže teď dost času přebýváme u přítele a ten vstává brzy do práce a to noční vyvádění po pár měsících už maličko nezvládá. Pak je celý den unavený, usíná nebo se přesouvá na gauč, aby se teda vyspal, jenže pak je celej rozlámaný a stejně nevyspalý a přemýšlím jak to vymyslet ke spokojenosti všem. Prosímvás zdržte se komentářů typu, že chlap za nic nestojí apd. Já sama toho mám někdy fakt dost a ty noci jsou náročné, takže chápu, že on to po pár měsících nevyspání už taky moc nezvládá. Jak jste to třeba s nespavými dětmi vymysleli vy? Děkuji za typy 😊

meronym
30. lis 2020

@cherie24 Manzel spal v jine mistnosti. Po probuzeni mu trva, nez zabere (na rozdil ode mne, ja spim okamzite dal), byl uplne hotovy. My tedy mame i jinem pokoji kvalitni postel, takze nebyl rozlamany. Vyhodnotili jsme, ze neni potreba, aby jsme byli nevyspali oba. Muze pak o to vice pomoct pres den.

konidana
30. lis 2020

@cherie24 spala jsem jinde já. (druhé dítě šlo do dětského pokoje už v 6m) . Takže mne nebudilo už jediné zavrnění a vstávala jsem jen na řev , který jsem v pohodě slyšela i v sousední místnosti. Chlapovi to bylo úplně jedno, toho nevzbudí vůbec nic a v klidu usnul i když mu děti skákaly po břiše

pipi_puncocha
30. lis 2020

Manžel spí v dětském pokoji, já se synem (1rok) v ložnici. Vyhovuje to oběma stranám, on je vyspaný do práce a já nejsem nervózní, že ho budíme. Syn chce být furt u prsa, tak s tím manžel nijak nemůže pomoct i kdyby chtěl. Když byl maličký, měl koliky a potřeboval v noci nosit, to zas nosil spíš on.🙂

drep
30. lis 2020

@cherie24 máme strašně debilní gauč, na něm se nedá skoro sedět, natož ležet a spát (protože se chceme přestěhovat, nechceme kupovat nový), takže na spaní zbývá ložnice. Já jsem po letech služeb vycvičená slyšet i trávu růst (zahoukat dialýzu přes troje dveře), takže jsem se vždycky vzbudila při prvním zakroucení dcery a nestihla se mi rozplakat, muž naopak dokáže zaspat krátký a neintenzivní pláč. Takže jsme to zvládli v ložnici, když bylo zle, přesunuly jsme se my do obýváku.

me_druhe_ja
30. lis 2020

@konidana Přesně tak to máme my - chlap spí i když syn řve. 😀 a usne za sekundu. se hrozim, co bude, až budu v únoru v porodnici s mimcem, ho neuslyší. 😀
Ja naopak spím se spuntama, protože chlap příšerně, ale příšerně chrape a stejně slyším, když se kluk vzbudí a jen se vrti....A dlouho mi trva, než usnu.

any2any
30. lis 2020

Stridali jsme se. 2 noci se "staral" o deti v noci manzel (a spal na gauci pobliz detskeho pokoje) a ja se vyspala v loznici, 2 noci jsem na gauci spala ja a starala se v noci o deti a v loznici spal manzel. Takze kazdy z nas byl na tom stejne a meli jsme 2 noci na dospani. 👍 Jedno z nej rozhodnuti meho manzela v dobe, kdy jsem zacala trpet spankovou deprivaci...

verionka
30. lis 2020

Chlap spal v obýváku. Teď máme druhé dítě, které spí v pohodě, ale starší tříletý u sebe stále někoho občas v noci potřebuje, takže já spím s malým v ložnici a přítel s velkým v dětském pokojíčku 🙂.

amazonkajanik
30. lis 2020

@cherie24 můj chlap je po jeho matce,nevzbudi ho pomalu snad ani 3.světová 😂 to,že je malý s námi zas v posteli zjistí až ve chvíli,kdy se k němu syn pricucne 😁

daasqua
30. lis 2020

Dcera tedy spala většinou dobře, ale už od začátku jsme to udělali tak, že já jsem spala v jejím pokoji na velké posteli a ona vedle mě na přiražené postýlce. Tak se naučila spát "sama", tj. nenalepená na mě, to bych se nevyspala, mám velmi lehký spánek a obecně ho mám už od dětství na houby.
Nyní čekáme druhé - já se s ním naopak přesunu do ložnice na manželskou postel, syn bude vedle mě nějakou dobu v hnízdečku, a manžel bude spát na posteli v dětském pokoji a vedle v postýlce (nepřiražené, ta už je nějakou dobu volně dané) normálně dcera. Nemá smysl, aby se nevyspal ani jeden z rodičů, když dítě v noci řve, stačí bohatě ten jeden, proto jsme to už od začátku takto rozdělili.

pavlinar
30. lis 2020

Spime oddelene, ja s malou v pokojicku. Beru, ze chodi do prace, a presne viz vyse, staci, ze se nevyspi jeden z nas

codal
30. lis 2020

Manžel u první dcery spal s náma v posteli, vzal si špunty do uši, přesto to bylo hodně náročné období a unavená byl. U druhé dcery se přestěhoval do pokojíčku, už jsme se do postele nevešli a holky se budily někdy i co hodinu, takže to jinak nešlo.

megi89
30. lis 2020

Manžel spí v obýváku a já se synem v ložnici... 🙄 Ale syn už má 2r8m... Pořád spí blbě a já čekám kdy budeme spát s manželem zase společně... :(((

patypresdevaty
30. lis 2020

Dítě bylo v postýlce v dětském pokoji, já měla zapnutou chuvicku a chodila jsem tam. Když mě to během noci přestalo bavit, měla jsem postel navic v dětském a zbytek noci jsem spala tam. Zároveň se tak aspoň manžel vyspal, když se dítě budili častěji - prostě jsem ho nechala v loznici a šla do dětského.
Nechávat chlapa dlouhodobě nevyspaleho nebo ho vyhánět z ložnice mi nepřišlo ok.
Takhle jsme si šli večer normálně lehnout spolu a dle situace jsem pak zůstala u dítěte. Za mě ideál pro všechny

honeya
30. lis 2020

Spí s náma normálně v ložnici. Sice ráno občas remcá, že to byla zase noc, ale má možnost jít spat na gauč. Nikdo ho nenutí 😀

patypresdevaty
30. lis 2020

@any2any fakt vám 2 noci na 2 noci přijde jako fer systém, když chlap chodí do práce?
Jako jasný, matka musí fungovat s dětmi celou dobu, když je manžel v práci, ale ten zas třeba nemůže usnout v autě cestou do práce a v práci musí odvádět určitý výkon.
Doma je aspoň občas malá šance se vyspat (i se dvěma dětmi se mi alespoň 20min spánek povedl, když bylo nejhůř), v práci těžko.

nita1984
30. lis 2020

Máme garsonku, takže je to jednoduché. Vstáváme na střídačku. Nejdřív jsem se toho fakt bála, manžel je pyrotechnik 😂😂😂 tak jsem si říkala, aby byl fakt do práce ok a on je zlatý. Za celou dobu (skoro 15 měsíců) ani slovo, že by byl problém

drep
30. lis 2020

@patypresdevaty Usnula jsem přes den cca třikrát v životě a to jen po několikáté pekelné 24h službě v řadě. S dcerou z toho jednou, když jsem do čtyř seděla na sále a napsala asi hodinku, tak jsem s ní usnula po obědě. Ne každá matka sedí doma na gauči a rady, že mám spát, když spí dítě, jsou pro mě fakt hraběcí rady, já prostě přes den spát neumím. Já po muži noční vstáváni nikdy nechtěla, ale jen proto, že já narozdíl od něj nevyspání zvládám celkem v pohodě a potřebuju trochu míň spánku než on, ale jinak by mi nějaký podobný systém přišel celkem fajn (asi ne 2:2, ale třeba 3:1).

nita1984
30. lis 2020

@patypresdevaty mě třeba přijde naprosto fer, že se střídáme. Ale u nás je to dané i tím, že já kromě běhání kolem syna, čekám druhé a chodím do práce 🤷 takže za mě ano, za mě je to fér

nita1984
30. lis 2020

@drep já usnu přes den jen teď, když jsem znova těhotná. Jinak jsem to taky nedávala. A byly doby, kdy jsem, kvůli práci, chodila spat jednou za tři dny 😂😂😂😂takže já jsem tak nějak zvyklá

any2any
30. lis 2020

@patypresdevaty Na tohle snad nebudu ani odpovidat. Jak jako fer?! Mne prijde fer se stridat. 😅

Za a) navrhl to sam manzel,
b) ne, se 2 detmi jsem pres den nemela ani minutu na spanek, obe byly sileni nespavci, ze by spaly pres den, znam jen minimalne, a pokud, tak treba pulhodku v kocarku.
c) tak lepsi, nez abych se spankovou deprivaci skoncila nejak spatne ja. Usinala jsem za chuze, na zemi na detskem hristi...

Uff, jsem k neskonale vdecna za sveho milujiciho a chapajiciho muze, ktery se nestavi nad svou drahou polovicku. 💕

klaruskaholubinka
30. lis 2020

Naší malé jsou 2 roky a 3 měsíce v noci se budí co půl hodiny, ráno vstává o půl 7 a celý den nespí, musím s ní lítat po lesích aby večer šla po 8 spát, měla období kdy vydržela v noci i třeba tři hodiny nespat, pořád spíme v ložnici všichni tři, ikdyz někdy ráno manžel bručí a poslouchám že se nevyspal... Ale věříme že jednoho dne se vyspime všichni 🙂🙂

jednaholkaa
30. lis 2020

@klaruskaholubinka Je jeste kojena? Me se taky takhle budi, ale doufam, ze az dokojime tak prestane. 21mesicu. Chlap spal nejdriv na gauci a ja v manzelske s ditetem, ted jsme pridali treti postel a spi s nama. Zvlada to kupodivu lip nez ja..

klaruskaholubinka
30. lis 2020

@jednaholkaa já kojila bohužel jen 14 dní, ona do 4 měsíců úplně krásně spala, ve 4 měsících se to zlomilo a začala málo spát přes den a v noci se začala hodně budit...ale já to prý měla jako malá stejně a začala jsem spát až kolem 4 roku, ale já spala alespoň přes den...občas mě trošku děsí že jsme teprve v půlce...

95newmommy2020
30. lis 2020

Syn se budil když jsme šli z porodnice cca ty 3 -4 hodiny na mléko do nějakých 3 měsíců. Spal s nama. Manžel vstaval i dělal Um. A přes den jsem se starala já. Je teda fakt, ze on je 90% pracovní doby stejně doma.

puhelin
30. lis 2020

Manzel je s nami v loznici, deti jsou od narozeni se mnou v posteli, vzdy z jedne strany miminko, ze druhe manzel. Nikdy nechtel spat jinde, pouze kdyz v noci kasle, jde spat jinam. Styska se mu, nechce byt sam. Rano vstava v 5, vecer jde spat driv nez ja. A to byla starsi kojena v noci do 2 let, takze v noci v kuse nespala, plynule jsme presli ke druhemu novorozenci-kojenci.
Naopak tim, ze mam miminko u sebe, ho zadny nocni plac nebudi, protoze ve vterine je miminko u prsu a spime dal.
Kdyz se manzel bavil s kolegy v praci, kteri maji miminka taky, jen ho to utvrdilo v tom, ze miminko v posteli bylo dobre rozhodnuti. Jini byli rano nevyspali, protoze miminko v postylce jim plakalo, nebo jeste hur kdyz plakalo z pokojicku.

tynka9
30. lis 2020

Muž spí v jiném pokoji. Do práce jezdí hodinu tam, hodinu zpět, když je dobrá situace na dálnici a potřebuje být odpočatý. Zatím teda provizorně na staré matraci na zemi, nebýt kovida, už máme další novou postel a hlavně matrace, jen prostě ty přes net nevybereme... tak snad hned ve čtvrtek než to zase zavřou 😁🙈

sayast
30. lis 2020

První měsíce jsme se v noci střídali, aby každý naspal celkem 3 hodiny, i když ne v kuse. To bylo hrozne období. Za normalni situace bych ho nechala a dospala to přes den, ale díky covidu mi doma zůstal 4letak a tehdy Paták na domácí výuce. Hlídání 0. To byl očistec. Pak když jsem už nekojila, tak manžel vstával dělat um (2x za noc), protože by jinak junior zbořil barák a když jsem ho brala sebou,tak se probral a nechtěl spát (máme kuchyň v jiném patře). Teď mám ohrivacku a manžela nechávám spát, on na oplátku vstává jeden den o víkendu první a stará se o všechny 3 děti, abych mohla dospat. Z ložnice ani jeden neodcházel u žádného dítěte

jednaholkaa
30. lis 2020

@klaruskaholubinka Ty blaho, tak to mate narocne teda! Takovy nespavec 🙈

patypresdevaty
30. lis 2020

@any2any to, že manžel zaskočí nárazově, když je krize a potřeba, považuju za normální. Ale střídat se standardně ve stejném poměru, pokud chlap chodí na plný úvazek do práce, mi přijde nevyvážené. Ale když to vyhovuje vám, tak v pohodě...
(Btw zajímalo by mě, kolik žen by se střídalo 1:1 s chlapem, kdyby chodily na plný úvazek do práce a on byl doma s dětmi)

martiina_k
30. lis 2020

@patypresdevaty tak já se klidně přiznám, že já ne teda... v noci vstával komplet jenom manžel. On má asi menší potřebu spánku nebo co, ale nikdy si nestěžoval a i říkal, že je sám překvapený, že mu to problémy nedělá. Je ale pravda, že o víkendech jsem ho nechala spát třeba do jedenácti, tak se trošku dospal. A taky je pravda, že prcek v noci vstával "jak hodinky" co 3 hodiny, napil se a spal. Nikdy jsme nezažili nějaké řvaní a řvaní a řvaní třeba tři hodiny.