6týdenní miminko pláče po kojení a večer řve

joeline
14. dub 2017

Prosím poradí někdo, kdo zažíval to samé? Mám nyní šestitýdenního chlapečka, porod super, rychlý, první dny byl zlatý, i dodnes většinu dne prospinká, hlavně v kočárku. Bohužel máme problém s tím, že skoro po každém kojení následuje do několika málo minut řev, začne to většinou tím, že ho chci nechat odříhnout (ať už na rameni nebo na tygříka), to se začne vzpouzet a ječet. Když se nám odříhnout podaří bez problémů, začne pak plakat do pár minut, většinou ho utiší pouze opět prso nebo když ho přítel vezme a zkusí ho rozptýlit nebo zklidnit sám. Zdůrazňuji, že kojím cca 15 min vždy z jednoho prsu, ale prcek většinou po nějaké době začne "dřímat" a už nepije, pouze dudá a dudá a není k probuzení... někdy mu pak tedy dám i druhé prso, z toho taky pije spokojeně, ale s tím odříhnutím je opět problém. Přibírá krásně, v tom problém není. Do toho nám začaly večerní neutišitelné záchvaty breku, kdy zabere jedině pevné zavinutí a fén, třeba i na několikrát, než skutečně na pár hodinek usne, ale přijde mi fakt na hlavu tohle praktikovat každý večer... trápí ho i prdíky, neustále tlačí, před 10 dny jsem nasadila rozpustné laktobacily Biopron, k tomu jsem dala kapičky Baby Calm, ale účinek žádný, už dva dny se nevykakal, a to jindy kakal cca 4x denně... přes den jsou chvíle, kdy s námi kouká a dá se mu aktivně věnovat, ale je to prokládané řevem, a ten večer tedy stojí za to. Má prosím někdo nějakou osvědčenou radu, jak mrňouse uklidnit? Co znamená ten věčný pláč po krmení??? Doktorka pouze říká, že ho po kojení tlačí nasátý vzduch.. ale proto se mi pak neustále dokola natahuje po prsu, jako by měl hlad, ale přitom nic nepije a jen dudá naprázdno??? Jsem fakt zoufalá :(

petullee86
15. dub 2017

@joeline po krmení ho může bolet bříško, protože špatně saje nebo právě proto, že dudá na prázdno. Polyká vzduch. Když mají děti koliku,tak brečí po jídle a pravidelně večer, většinou v postejnavou dobu. Dávej pozor na techniku kojení a taky na to co jíš. Nemusí mu dělat dobře něco co jíš, třeba i čerstvé pečivo. Když ho to takhle chytne, tak mu opatrně pokrč nožičky a zase natáhni a můžeš mu namasírovat bříško po směru hodinových ručiček. Krásně se to uvolní. Pak jsou i reflexní body, který se můžou namasírovat.

uhz
15. dub 2017

To, co popisujete, je bohužel úplně běžné. Rady, abys jedla pomalu jen rýží, jsou úplně k ničemu. Ty musíš jíst především kvalitně a rozmanitě, abys měla sily a mléko. Jasné, nenacpavej sse čočkou a cibuli, s tím pečivem to taky zkus, ale takové ty maminky, co raději nejí skoro nic, opravdu nechápu. Moje dvojčata prorvala první tři měsíce nonstop, total zoufalství, zkusila jsem vše možné i nemozne, od jídla, po probiotika, masáže a nevím co vsechno, a hlavní poznatek je ten, že prostě bylo třeba počkat, az si ty jejich střívka zvyknou a zadadaptuji se.. přešlo to potom samo.

belleelle
15. dub 2017

@soyevita doporucuji se neco načíst o fyziologii střeva a pak i o patologii a patofyziologii. Zamerte se napr. na primární a sekundární malabsorbsi syndrom. Dále napr. na kwashiorkor a marazmus. Pak muzete srovnávat, co jinde ve světe.
Některé potraviny jsou obecně nadjimave, zalezi take na tom, kdy pred a po konzumaci je dite kojeno. Některé látky v MM se metabolizuji. Navic presne složení MM stale neni zcela známo.
Kdo to je/co to je poradkyne pri kojeni?

odula
15. dub 2017

@joeline laktoza většinou problém nebývá, problém bývá bílkovina.

soyevita
15. dub 2017

@uhz Naprosto s vámi souhlasím😊
@odula Přesně tak
@belleelle Vy na to jdete moc vědecky.......

majsina
16. dub 2017

Náš takhle řval, a po týdnu jsem zjistila, že jsem byla skoro bez mlika. Ale projevilo se to i na tom, že méně cural a změnila se i stolice.