7,5měsíční miminko se budí. Jak večer více zasytit?

monivi2001
7. zář 2023

Dobrý den, mám dotaz. Naše miminko má 7,5 měsíce a dávám jí spinkat v 19:30 a cca v 19h kojim. Jenže za půl h se vzbudí to se mi povede ji uspat a za hodinu je znovu vzhůru a pláče dokud ji nedam prso ale hlad podle mě mít nemůže a v noci se budí každé dvě hodiny trvá to už asi měsíc a už je to na palici. Doktorka mi poradila 2h před spaním ji dát sytou večeri, ona už i leze a přes den má velký výdej tak ji na noc kojení asi nestačí. Zkoušela jsem kasičky ale ty moc nechce jak které no ale stejně se po nich budí hodinu po usnutí. Napadlo mě koupit třeba Sunar nebo Nutrilon ten prodávají Nutrilon good night tak koupit nemlecnou kaši a smíchat to s tím? nebo máte nápad jak ji večer více zasytit? Zoubky nám zatím nerostou. Dříve spinkala už hezky kolem4 měsíce spala 4-6 h v kuse jak kdy teď dá v kuse max 2 h a to se ještě mezitím vzbudí. Nebo mě napadlo spinká s námi v ložnici třeba se budí že mě tam cítí nebo cítí mlíko tak se budí často, jestli už ji nezkusit dát postýlku do svého pokojíčku pokojíček máme naproti ložnici tak bych ji slyšela kdyby něco a máme monitor. Tak jestli ji nebudime třeba i my když se otočíme v posteli a tak. Nebo jestli ji nějak naucit spinkat.. kamarádce pomohla knížka dětský spánek v otázkách a odpovědích..

aktakd
7. zář 2023

@monivi2001 Ja myslim, ze tohle je normalni. Deti se proste budi. Hlad v tom nebude, ale nejspis potrebuje kontakt s tebou. Moje dve deti spali nejlip hned po narozeni, pak to slo z kopce dolu a pekne pak zacali spat zase po ukonceni kojeni cca v 18 mesicich.
Co mi nejvic pomohlo - mit dite v posteli, kojit v polospanku a rozhodne se nedivat na hodiny a pocitat kojeni. Sladka nevedomost, ono to kojeni pak nejak splyne a clovek ani nevi, kolikrat kojil. O vikendu at s ditetem vstava rano nekdo jiny a nechaji te dospat.

monivi2001
autor
7. zář 2023

@aktakd v posteli jsem ji také měla jenže ona se někdy vzbudí a začne se vztekat že tam nechce být tak ji dám do postýlky a za hodinu znovu vzhůru než zaberu já tak zas vstávám

me_druhe_ja
7. zář 2023

Dcera nespala od narození až do odstavu. Nepomohlo nic. Nespala ve dne, nespala v noci...v noci se budila na prso co hodinu, někdy i 2-3x do hodiny. Odstavila jsem v 10,5m a do té doby spala v noci déle než 2h v kuse asi 5x. Po odstavu do měsíce začala spát krásně celou noc. I denní spánek se zlepšil. Bude mít v únoru tři roky a stále spí krásně🙂

sanoela
7. zář 2023

@monivi2001 řekla bych to co nechce máma slyšet. Je to jen období. Jsou dny kdy malý přes den hezký ji a pije a před to se v noci budí 3x na jídlo a to mu je 1,5r a z toho jsou noci kdy se nevzbudí vůbec a kdy je 1x. Třeba chce jen kontakt nebo zpracovává něco. Vydržet a nic moc neřešit. Po těch kasich na noc mám pocit, že dětem bylo těžko tak jsem je nedavala

marge_s
7. zář 2023

@monivi2001 povazuju za normalni, vsechny me tri deti to tak mely 🤷🏾‍♂️ cely dva tri roky do odstavu. Spaly u me, mely samoobsluhu 🤷🏾‍♂️

orangutan123
7. zář 2023

@monivi2001 bohužel, taky sme měli období kdy sem spíš furt uspávala než že bychom spali. A jídlo na to kolikrát ani vliv nemělo, protože byl na UM a dostával i v noci. Přesto se budil třeba co půl hodiny

moonulka
7. zář 2023

Mě pomohla kniha S láskou o dětském spánku. V tomhle věku začíná separační úzkost, děti začínají lézt, i když to třeba nejde ještě vidět, tak zuby se taky určitě chystají. Je to velký nápor ba mozek. Chápu, že jsi vyřízená. Syn měl v tomhle období atopický ekzém a škrábání ho budilo klidně co 10 minut. 🤷‍♀️ Teď bude mít rok a stejně se budí po půl hodině, maximálně hodině. Je se mnou v posteli, dám prso a spí dál. V noci má samoobsluhu, to se ani nevzbudím. Je to mé druhé dítě, takže už to mám na háku a vím, že to tak v tomhle období je. Vyroste z toho

monivi2001
autor
7. zář 2023

problém je že ona neumí usnout bez houpání takže když kojim v posteli a ona usne tak se po chvíli vzbudí, budime jedna druhou a já spím v jedne poloze. Zkusila jsem estivillovu metodu dnes, netrvalo ani tak dlouho a zas tak nebrecela, ale co když se vzbudí v noci jak ji pak uspim ? to to mám praktikovat i v noci? nebo v noci ne ?

honatko092
7. zář 2023

Dcera takto spí / nespí už 10 měsíců. Spí se mnou posteli, kojím i co hodinu. Je to pro ně těžké období, přichází separační úzkost, může přijít růstový spurt, přes den se toho musí hodně naučit, potřebují kontakt, přichází spánková regrese....a to mám staršího syna, takže se ani nedospím přes den. Za mě je nejlepší brát to jak to je, neřešit to a počkat, až to přejde. S prvním synem jsem pořád řešila, jestli to jsou zuby nebo jestli má hlad apod. a stejně jsem nikdy nic nevyřešila, jen mě to stresovalo. Jsem naprosto zásadně proti vyplakávání - dítě potřebuje mámu, tak se jen naučí, že potřebuje pomoc a nikdo nepřijde, tak to vzdá, tohle za mě fakt není cesta.

monivi2001
autor
8. zář 2023

@honatko092 dobře a jak ji podle vás naučím usnout bez houpání ? je už celkem těžká a nehodlám ji houpat ještě v roce, držení za ručičku,hlazení,zpívání nefunguje. Lepší když teď bude 3 dny plakát půl h a naučí se to než až bude starší tak bude trpět mnohem víc protože si na to zvykne a nebude umět usnout bez toho. A ani bez mé přítomnosti. Až budu mít druhé Mimi budu potřebovat uspávat jeho tak ona beze mě neusne.

veroniquecz
8. zář 2023

@monivi2001 nepremyslej až bude druhé. Teď mas maličké, ono te potřebuje.
Proste bych vyhověla tomu co chce. Rozhodně nenechávat vyplakat, něco si o tom přečti jaká je to silena praktika.

veroniquecz
8. zář 2023

@monivi2001 a spánkové vzorce se mění, co vyhovuje teď, tak nemusí vyhovovat za týden. Proste se musí zkoušet co zrovna v tu chvíli potřebuje.

orangutan123
8. zář 2023

@monivi2001 rozhodně žádné vyplakávání, nebo aspoň já s tím nesouzním, malej od 4 měsíců neusnul jinak, než tak že sem ho doma musela houpat v kočárku (venku mi v něm neusnul) 😀 světě div se v roce mu to začalo vadit a teď usíná sám v postýlce. Ano dělá blbosti, mrčí, několikrát si stoupne, přetočí ale nejsou to extrea hysterické výlevy a usne sám. Na denní spánek zatím bohužel jenom kočárek. Štve mě to, musím být u něj kdyby se probral aby z něho nevyskočil, ale hlavně že na ten noční spánek to funguje. Jinak...malej už na roční prohlídce měl 13kg, v prosinci mám termín a druhým mimčem a holt to nějak dopadne no. Ale vyřvávat ho určitě nenechám. Jo a taky docela dost dlouho fungovalo uspávání na rukách a to třeba i hodinové

veronicka89
8. zář 2023

Vo bys delala ty kdybys usla s muzem a on by tam nebyl ? Necitila bys ho tam...5min..10min..v noci ? Nerikal ti nic...Rikala by sis kde je a kdy prijde

veronicka89
8. zář 2023

Ne jako je to normalni a neni to jidlem ;)

trilien
8. zář 2023

@monivi2001 možno aspoň poteším s uspávanim s hupanim. Naša zaspávala iba pri hupani až do 8m+1t (fakt je to strašné 🤦🏻‍♀️, ruky mi brneli 😂) a potom sa zo dňa na den rozhodla, že už nie je mimino a chce iba uložiť do postieľky a trosku pohladkať po chrbáte. Nekojim, dávam UM, tiež mame noci, keď sa dcéra budí aj po 30 minútach (zubov ma 8), tak hladkam a ťapkam (do 8m+1t som vždy takto v noci húpala). Jediné, po čom naša spi 8 hodín bez potreby pitia mlieka je rozvarená ryža s UM, začali sme až keď mala 8m+2t. (Kaše odmieta, aj ryžové. Zo zásady 🤷🏻‍♀️😂). Do 8+1 mi násilne menenie uspavacich vzorcov nezaberalo, plakala, kričala. Držím palce, nech sa to o chvíľu zmení aj u vás. ..Ozaj a spi v postieľke, kt ma odmontovanu bocnicu a je prirazena k mojej posteli. K sebe ju davam, iba keď hystericky v spanku plače (1x za dva týždne) a potom ju preložím do postieľky.

konidana
8. zář 2023

@monivi2001 a co pořídit gymnastický velký míč? Sedíš na něm a houpeš dítě na klíne a jde při tom i kojit. Jinak v tomto věku to může být růstový spurt, separačka, víc vjemů, cokoli. Kojení holt vyžaduje častěji.

honatko092
8. zář 2023

@monivi2001 Prvního syna jsem nekojila, ale musela ho po UM nosit tak do jeho asi roku? Klidně i v noci, potřeboval to, pak to ze dne na den přestalo a začal usínat v posteli...usínací asociace se totiž u dětí často mění....až se Vám narodí druhé, předpokládám, že prvnímu bude kolem dvou let a více a dost bych se divila, kdyby vyžadoval stejné uspávání jako v 7,5 měsících. Radši dopřeju dítěti co TEĎ potřebuje než ho nechat vyplakávat. Ale je to Vaše rozhodnutí.

orangutan123
8. zář 2023

Mimochodem...období kolem 7,5 měsíce u nás byl horor. Růst zubů atd. Houpala sem kočár klidně skoro celou noc a kolikrát naspala dohromady jen 2 hodiny. Popravdě mám strach že to a samé bude s druhým. Budou od sebe rok a půl takže mě asi švihne 😀 ale vyřvat fakt nee, to dítě sice usne, ale je to spíš takové vypnutí mozku protože už to nezvládá dál. Jinak na instagramu je fajn wellbabing. Mrkněte na ni