7 měsíců a neotáčí se na břicho. Někdo podobně?

niliho
28. bře 2023

Ahoj maminky,
jsme v tom sami a nebo je tu nějaké miminko, které se v 7 měsících samo neotočí na bříško? Malá jak je na zádech, tak prostě leží a nemá snahu ani náznak, že by se začala točit. Pokud bych ji já neotočila na bříško, tak se na něj prostě nedostane. Od 3 měsíců cvičíme Vojtovku, jsme tedy pod dohledem fyzio, ale jsem z toho už úplně nešťastná. Já vím, že se nemá srovnávat a že každé miminko má svůj čas, ale jsou děti, co v tomto měsíci lozí, stojí, sedí a nevím, co ještě. Párkrát se jí to povedlo a tak jsem si říkala jo, už to začne a nic 😔😔

jahodi
28. bře 2023

hele, naší doktorku (a teda i mně - moje první dítě - nenapadlo mě že to může být problém) začala malá zajímat v osmém měsíci, že se neotáčí, od tý doby jsme teprv začli cvičit... když cvičíš od třetího tak asi nic lepšího udělat nemůžeš.
Naše malá je jako normálně v pořádku, jen prostě dost pozadu v motorických dovednostech. Lízt začla nakonec ve 14 m, chodit až ve 20 m. Ve 3,5 letech se naučila na odrážedle, na kole až v sedmi. Nic co by bylo nějakou závažnou vadou, ale děti tyhle věci často prostě umí dřív. Já v pěti letech lezla po stromech.... atd. Mně to opoždění nijak extra nevadilo, zas pak třeba narozdíl od vrstevníků vklidu vydržela i delší dobu v golfkách (no nejdřív ani neuměla chodit tak ne asi :D :D ), později jsme naopak prořvali i 15min chůzi po městě, denně. Ale nepovolila jsem, odmítla jsem jí poponášet. Snažíme se pořád, třeba ujít 15 km za den když má důkladnou obědovou pauzu, dáme už od nějakých 5-6 let bez problémů. Letos jsme zkusili už i běžky s šikovnější stejně starou kamarádkou a to bylo zase řevu. 😂

moonulka
28. bře 2023

Syn má teda 6 měsíců, ale taky se neotáčí a zatím se mu to nikdy nepovedlo. Na bok se dostane, občas to zkouší, ale nenadzvedá hlavu. Ale na bříšku je šikovný, péruje na 4, točí se kolem osy, couvá...
Když už se jí to povedlo, tak bude určitě všechno v pořádku, ještě když jste i hlídaní na fyzio. Možná jí jen chybí dostatečná motivace.

niliho
autor
28. bře 2023

@jahodi Jsem trošku klidnější, že jsme pod dohledem fyzio, ale i přesto se bojím, protože první dítko máme opožděné, co se týče psychomotorického vývoje a řeči. Bylo to moje první a člověk nemůže vše vědět a teď lítáme po všelijakých vyšetřeních. Proto jsem u malé už ve střehu a už to řeším, abychom nedopadli jako s prvním

niliho
autor
28. bře 2023

@moonulka Malá se spíše vytáčí do luku, moc nezkouší zatím se dostat na bok, prostě jak je na tom bříšku, tak tak leží. No a když jí pomáhám na bříško, tak tam je pak šikovná, točí se okolo jak blesk, couvá, snaží se občas dostat na kolínka. Snažím se jí motivovat na tu otočku hračkami, vším možným, ale ona jen výročí hlavu a má na háku, vůbec nemá snahu se hodit na bok a otočit

me_druhe_ja
28. bře 2023

@niliho Zkus vyhledat osteopata. Pokud se prohýbá do luku, nechce se otáčet a tak, můžou tam být nějaký blokády, který Vojtovka naopak zhoršuje. A blokády beznej fyzio nepozná.
Mě fakt štve, jak osteopatie je v ČR pořád velká neznámá...Kdyby se dalo prohlédnout každé miminko hned třeba v měsíci (jako jsem nechala já obě děti), ubylo by tolik starostí....

niliho
autor
28. bře 2023

@me_druhe_ja To vůbec nevím, že existuje. Dcerka je od miminka taková hodně tuhá, měla problém pást koníčky, nebyla schopná udržet pořádně hlavu a tak když se na 3 měsíční kontrole rozplácla jako žába dostali jsme žádanku na rehabilitace a od té doby tam chodíme. Na bříšku je šikovná, ale jak je na zádech, tak prostě leží a nemá snahu se zkoušet otáčet na to bříško. Od malinka když se jakoby otáčí, tak se celá vyhne, vyhodí pupek a udělá takový luk

me_druhe_ja
28. bře 2023

@niliho já v ČR nebydlím, takže konkrétně poradit nemůžu, ale zkus Google osteopat, Kiss syndrom....já vím, že nějakej dobrej je u Hradce Králové, kamarádka tam byla.
Určitě tam zajděte, fakt....podle toho popisu mě přijde, že má fakt nějaký blokády..
..