7měsíční miminko spí dlouho, je to normální?

handula83
5. zář 2014

Ahoj maminky,moje dcerka spí v noci 11 hodin,samozdřejmě občas se na chvilku probudí a povídá si a zase usne.Jsou dny kdy se jí moc spát nechce,ale to je jen někdy.Dám příklad kdy mi přijde že hodně spí. Takže usne třeba kolem 18.00 h.Vzbudí se v pět ,v půl osmé jí dám spát a spí třeba do 9:30.Potom usne ještě Ve 13:00 a spí tak do 15:00 no a potom jde spát zase v 18:00.Je to normální?Samozdřejmě vím,že je hodně maminek co jim zase miminka nespí,ale bojím se jestli jí něco není.Jinak mi přijde že je veselá. 🙂

ffiinnkkaa
5. zář 2014

Myslím, že normální...moje první dítě tak teda nespalo..ale druhé ano..ještě teď chodí spát v 17 hod a vstává v 6 rána...a přes den spí tak 2a půl hodky.. 😉

handula83
autor
5. zář 2014

No před dvěma dny spala dopoledne tak 2 hodiny.odpoledne chvilku tak jsem jí dala spát v 16:00 s tím že se v 18:00 vzbudí a usne až kolem 20:00 .Nic, ani jsem jí nestačila vykoupat..Od 16:00 spala až do 5 do rána.

martina_z
5. zář 2014

Tak to je jeste horsi spici panna nez ta moje :D ale zase mi ji casto budi starsi syn. Mas duvid se bat, ze neni zrrava? Hur prospiva, je sklesla atd.? Slysela jsem od kolegyne, ze chlapecek jeji kamarafky spal 15 hodin jeste ve 2 lerech...jo, deti maji ruznou potrebu spanku.

handula83
autor
5. zář 2014

@martina_z Nemyslím si že by byla nějak skleslá,když se probudí,je sice jak čínánek přespalá 🙂 Ale plná energie.No a za tři hodinky zase spinká.

milmic
5. zář 2014

V dobrém závidím. 🙂
To jsem nikdy nezažila. Ale mám kamarádku, jejíž dcerka byla hodně spavé miminko a je spavá dodneška, budou jí roky. Po obědě jde spát a spí třebas do šesti hodin večer. 🙂
Myslím, že pokud je Tvoje holčička veselá a spinká takto hodně odjakživa, tak není důvod k obavám. 🙂

handula83
autor
5. zář 2014

je spavá od mala,možná bude po manželovi 🙂
Ten jak lehne tak spí. 😒

viridie
5. zář 2014

Mne říkala máma,že já jsem první rok života spala asi 23 hodin denně. Prostě spací mimino. Bohužel/bohudík mi láska k spánku vydžela až dodnes a tajně si přeju,aby byl silný genofond a já tuto zálibu předala i na své dětátko...🙂

onelove
5. zář 2014

Myslííím, že tohle je normální provokace 😀 😀

handula83
autor
6. zář 2014

@onelove Nebojte,já myslím že se to po roce obrátí a já jí budu přemlouvat aby šla vůbec spát 😀 A to ještě nemáme zuby,takže nás to teprve čeká 😵

kataol
7. zář 2014

To je provokace, ne? 😀

gepe
7. zář 2014

@handula83 Je to normalni 🙂 nase v 7 mesici spala jeste o trosku vic 🙂 ted ji je rok, spi stale celou noc i kdyz se nekdy probudi, treba knoura, jen pohladime, padne a dal spinka. Pres den uz teda jen 2x usina a to mezi 9-10 a po obede nekdy i 2-3 hodky. Obcas si da jeste dychanek kolem 17hod 🙂
Jo a k tem zubum 🙂 prvni dva ji vylezly v 10. mesici, ted dalsi dva a moc se to na spanku neprojevuje. I kdyz u tech prvnich dvou jsme ji teda dali 3 noci po davce nurofenu, nez se prorizli

meluzinka
10. zář 2014

memu synu jsou 3 mesice a spi celou noc....třeba od 20 do 6 rana....ale přez den vúbec ne spi