Bdělá okna - 4m. miminko. Jak dlouho trvají u vašich miminek?

milu_ji
2. pro 2021

Ahoj maminky,
Jak dlouho trvají bdělá okna u vašich cca 4m miminek? Já ty spánky dceři nedokážu za žádnou cenu vybalancovat. Uspávání provází řev úplně pokaždé, ať jí uspávám po hodině nebo po hodině a půl... (usíná jen na mě u prsu a nechávám jí tam). Většinou usne po dlouhém boji až po 2 nebo 2,5h, ale to už se mi zdá zas pretažená. Mě se to BO zdá na takhle malé miminko ještě moc dlouhé, ale dřív jí prostě neuspím... Přes den naspí jak kdy - někdy 3h dohromady, někdy i 6h, spánky má 3-4... Noční spánky jsou katastrofa ať tak či tak, budí se co půl hodinu, co hodinu. Spí semnou. Někdy s trochou štěstí vydrží i 2h blok - výjimečně. Pročetla jsem všechny IG stránky o spánku miminek ale radu nenacházím.

jako_mala_holka
2. pro 2021

A co se trochu řídit dítětem a ne instagramem? Já tohle nechávala na dceři a bylo nám fajn... Poslední dobou čtu tolik hovadin, bdělá okna, bloky, co to proboha je... Si říkám, jestli to bylo i před rokem a půl, nevšimla jsem si, ale nemám insta ani nic podobného, jsem out, no 😄 nejlepší rada je: respektovat potřeby dítěte, každé je jiné a není žádný obecný návod... Fakt, opravdu

sirinfirst
2. pro 2021

Syn spal taky málo, v noci se budil po hodině. Lépe spal jen u mě v šátku. Nesnažila bych se ji cíleně uspat. Kojit dle potřeby, ona si usne dle potřeby..

mimco
2. pro 2021

@milu_ji řiď se dítětem, ať spí, kdy chce ono, ne, kdy ty si myslíš, že by spát mělo. Uleví se všem.
Napr. moje nejmladší přes den spala jen venku, za každého počasí, i v mrazech😅.
V noci byla někdy i 3h. vzhůru.
Prostě se to musí zvládnout, doporučuji to nechat plynout a neřešit, ono rychle vyroste, vše se rychle mění.

emillyhk
2. pro 2021

@milu_ji Syn spal přes den vždycky málo. Nejsem úplně si jistá, ale myslím, že ve 4m už pomalu najížděl na dva 30min. spánky denně (tu a tam spal i hodinu). Takže ta bdělá okna má prostě od malička dlouhá. Nenadělám nic, nelámu to přes koleno. Nechce spát? Neuspávám. Vidím, že zívá a mne si oči? Dám spát. Pokud nespí do 15min., jdeme si hrát nebo ven a zkusíme později.

sanyy22
2. pro 2021

@milu_ji syn 6 měsíců, 2 hodiny vzhůru a 2 hodiny spí a furt dokolaa

milu_ji
autor
2. pro 2021

@jako_mala_holka ale jo jasně chápu, tak jsem jela předtím, myslela jsem si jak dám na svou intuici a ono to půjde, jenže ono ne... Tonoucí se stébla chytá a když už mi to prostě nešlo vysledovat a vychytat, tak zkoumám co dělám špatně a kde by mi mohli poradit. Snažím se dát na ní, ale buď je unavená málo nebo moc a je to pokaždé boj.

milu_ji
autor
2. pro 2021

@emillyhk a nebyl pretažený jo? Uspávání i pak noční spánek v pohodě? Já už nevím co vyzkoušet, když to nechám na ní, tak se mi vždy přetáhne a uspat je o to horší. Známky únavy - zívání, šmrdlání obličeje dělá snad pořád i hned po probuzení, nemám se moc čeho chytit...

emillyhk
2. pro 2021

@milu_ji Je to těžké... Když už člověk vychytá, co na ně platí, tak je zase všechno jinak 🤦‍♀️😂
Nejsi v tom sama. S uspáváním bojuje spousta maminek. Mě třeba opravdu pomohlo se uklidnit a přijmout situaci takovou, jaká je. Mám jen jedno dítě, takže je to snazší. Já třeba vypozorovala, že pokud večer ukládám ke spánku s myšlenkou "už aby spal a já se mohla jít najíst, vysprchovat, uklidit,...", tak uspávání trvá 2x déle. Takže před jeho večerkou se snažím naplnit svoje primární potřeby, abych potom "netlačila na pilu". Někdy to nejde, ale to je prostě život s dětmi 😉

emillyhk
2. pro 2021

@milu_ji Většinou přetažený nebyl a není 🤷‍♀️ Ale on je s tím spánkem trochu "jiný" než většina miminek. Nesnáší uspávání v náručí, má rád prostor a možnost rozvalit se. Zvuky jako "ššš" ho ruší, rád usíná u hovoru (přes den) nebo když mu zpívám (večer). Když si v postýlce stoupá nebo sedí, tak ho nechám, on se unaví a lehne si. Kdybych pokládala, tak se jenom začne vztekat a je po uspávání. Večerní rutinu začínám po 19.hod. a spí mezi 19:30 - 20:00. Spí prakticky celou noc (tam bylo plno výkyvů, kdy se třeba přes měsíc budil co hodinu, teď zase rostou zuby...). Vstává cca v 5:30.

michaela666
2. pro 2021

U nás to bylo různé, někdy spala během dne 2x 30 minut a jindy 3x 1,5 hodiny. Záleželo na tom, co jsme dělaly - pasení koníků, trénování otáčení, hraní...ale určitě by mi neusnula po 1,5 od předešlého spánku. Před pár měsíci jsem neměla tušení, že se nějaká bdělá okna vůbec řeší. 😃
Celkově mi přijde tento režim "na sílu" jako zbytečný stres jak pro mámu, tak i pro dítě. Mám trochu načteno, ale ve výsledku nejlíp funguje řídit se potřebami dcery. Když si mne oči, zívá nebo mrčí jdeme uspávat a neřídím se časem.

veruuu_kubesovic
2. pro 2021

Proboha jaká "bdělá okna"? Porodila jsi dítě, které hold není na klíček a dokáže být vzhůru...
Vítej ve světě matek, kdy nic není jak sis vysnila...

vladienka
2. pro 2021

V 4 mesiacoch by som to videla na 1-1,5 hodiny medzi spankami, zalezi ako dlho spinka. Medzi 4-6 mesiacom byvaju tzv 30minutovky, narocne obdobie. Kazdopadne nam bdele okna fungovaly vzdy krasne, nie cakat na znamky unavy ale uspavat v danom case. Ale ten cas si musis bohuzial vysledovat sama

martinau5
2. pro 2021

Jak bude jíst i zeleninu a jiné příkrmy a více se hýbat, tak si všechno sedne 😉 zažila jsem to u prvního a zažívám to u druhého, kterému jsou taky 4 měsíce a něco 😉

milu_ji
autor
2. pro 2021

@emillyhk jojo tomu věřím, také večer uspávám v klidu a bez očekávání jestli to bude trvat půl hodiny nebo 2 hodiny, nic jiného stejně nedělám - o domácnost se stará manžel, tak mám klid jen na malou 🙂 a je to uvolňující. Bohužel to na spánek dcery nemá vliv 🤣

milu_ji
autor
2. pro 2021

@veruuu_kubesovic 😂😂😂🙏 ale to bych bez tebe nevěděla?... Doufám že to s tou jedovatostí dotáhneš daleko.

milu_ji
autor
2. pro 2021

@vladienka jj 30minutovky máme taky, někdy vydrží dýl, je to různé 🙂 vím, je to náročné období a nemám snad žádná nereálná očekávání. Jen bych ráda nějak vysledovala ten její čas spánku abychom spolu pořád tak nebojovali, jenže jak říkám, známky únavy jeví pořád i těsně po probuzení, tak se nemám čím řídit. A zajímají mě spíš zkušenosti ostatních. Děkuji

me_druhe_ja
2. pro 2021

Já taky taky s mladší bojovala. Měla hrozný problémy se spaním. Nemělo smysl řídit se internetem. Jakmile něco začalo platit, hned se to změnilo. Holt máš bohužel náročné dítě. Jí se to zlepšilo po půl roce trochu. Pak kolem 8m a teď, jak jsem ji odstavila (10m). Ale některý děti spí špatně klidně 2-3 roky....nenaděláš nic. Některé zase dobře spí a špatně ji. Mám doba všechny možný varianty. 😀

farka
3. pro 2021

No a nebudí ji něco? Že by fakt chtěla spát, ale má s něčím problém? Třeba lehké spaní nebo pohyb/klid u spaní nebo bolesti břicha nebo pálení žáhy nebo zuby prostě větší citlivost vůči vjemům? Nevím, pokud to trvá delší dobu, tak bych možná pátrala…

modra_zizala
3. pro 2021

To si úplně pamatuju u staršího 🙂 Když vypadal, že už bude ospalý, tak jsem šla uspávat a za boha nemohl zabrat, ať jsem kojila, nosila, houpala, zpívala atd.. Až to dotáhl do přetažení a pak jsem pořád kojila, nosila, houpala, zpívala.. akorát to bylo ještě doprovázený strašným řevem. Nedalo se vychytat ten "správný čas". Prostě jsem to pořád zkoušela a zkoušela jsem i různě obměňovat způsoby uspávání. Jednu dobu fungovalo docela houpání v náručí, pak dlouho fungovalo nosítko, ale musela jsem pochodovat po zahradě na vzduchu.. Pak zase fungovalo kojení v leže. Někdy se prostě můžeme na hlavu stavět a pomůže až čas. Držím palce, ať se brzy zase sehrajete 🙂

milu_ji
autor
4. pro 2021

@farka děkuji, patrám, ale nenacházím, tohle vše už jsem vyloučila... Tak se ptám na zkušenosti, třeba někdo přišel na něco co by mě v životě nenapadlo...

leusinka32
17. pro 2021

@milu_ji bdělá okna né na každé dítě sedí. Vykašlete se na ně🙂