Boj s atopickým ekzémem u 4měsíčního miminka - jak se z toho nezbláznit 🙈

skretik
23. čer 2019

Ahoj, prosim o zkusenosti a rady jak se nezblaznit z atopickeho ekzemu u miminka,jak mu pomoct a co delat,aby to pro oba probihalo pokud mozno co nejklidneji. Drzim prisnou dietu,ale nemam pocit,ze by to k necemu vedlo,mazu kremama a porad se to vraci. Ted uz jsme v kortikoidni lecbe,ktera vypadala zazracne a stejnak se to vratilo a to i pres ne,je syn stale osypany 😞,mazali jsme 3dny (v obliceji vyrazka temer zmizela,po tele ne) a pak den pauza a namazat,v te pauze se opet osypal a presto,ze jsme rano mazali za cely den se porad zhorsuje. Uz jsem z toho pekne nestastna 😢😢😢

garfulka78
23. čer 2019

@skretik Kazdemu pomuze neco jineho, ale me neteri pomohlo obycejne plnotucne mleko. Jedna stara pani doktorka segre poradila nepouzivat zadnou kosmetiku pro deti a koupat v mlece a nasledne jen oplachnout vodou a na promasteni obycejnou vazelinu. Neteri to pomohlo cca po tydnu loziska zmizela a od te doby nic. Segra si ohrala litr mleka a malou tim polevala, abys nemyslela, zepotrebujes nejake velke mnozstvi.

radkazakova
23. čer 2019

@skretik malemu moc pomohlo koupani v magneziove soli ob den a mazani vsestrannou masti "havlikuv prirodni zazrak" https://www.eva.cz/zbozi/DRO10812/ziva-sul-magn...

neomenia
23. čer 2019

@skretik jeste se da udělat koupel z ovesnych vlocek a na ty nejvic mokbvavy mista odvar z černého čaje..

marcicek84
24. čer 2019

@skretik hlak forte + probiotika, na mazani biodeema prl atopiky a na to zinkoca mast,pro tebe bezmlecna dieta...jo a pokud UM potrebuje nutrilon allergy care

priefi
24. čer 2019

@marcicek84 pokud um, tak jedine neocate

skretik
autor
24. čer 2019

@priefi na veprovem se mu srovnaly streva,tak si nemyslim,ze by mu vadilo,po krutim zacina kadit zelene zas 😏. Jablko mu testovali a nic,delali mu jak kozni tak krevni testy a poradne se nic neukazalo 😞. Eliminacku drzim tak cca 2mesice. Kdyz to tak studuju,tak nevim jestli prechod na um vubec pomuze :(. Mel dost hlenu ve stolici,ale to se mu dietou srovnalo, tak si rikam,ze kdyby mu jeste neco vadilo,ze se to zas stolici projevi nebo se pletu ?

bustedka
24. čer 2019

Taky mám doma těžkého atopika (bude 6m). Jsme léčený na alergologii. Má vysoké hodnoty u alergie na lepek, vejce, laktózu a lepek. Takže já přestala kojit a aktuálně je na Neocate Syneo.
Každopádně. Atopický ekzém není věc, která se dá vyléčit. Vždycky to bude jednou nahoře a jednou dole. Když pomůže jedna věc, podruhé už pomoc nepomůže. Stačí, aby se dítko zpotilo, rostly zuby apod. Je to na palici, ale lepší nemyslet a neupínat se k absolutnímu uzdravení. Tím se akorát budeš stresovat ještě víc.
My byly s ekzémem i v nemocnici, jsme u paní doktorky, co si nás zve teda na kontrolu po týdnu, po dvou. Divím se, že vaše praktická se v tom nějak neangažuje.
Úpllně nejvíc nám pomáhají vlhké zábaly. Dělám je většinou ráno a večer. Lehce opláchnu (dlouhý pobyt ve vodě není dobrý) většinou v Linole a jednou týdně v Cytealu. Pak moc neosušuji. Celého namažu chladivým syndermanem (myšleno asi 2mm vrstva po xelém těle, že je úplně bílý). Zabalím ho do mokrého pyžama, na to dám suché pyžamo a zabalím doo pěřiny. Nejlépe aspoň na hodinku. Má potom vždycky krásně vláčnou (a taky sakra mastnou) pokožku. Ale třeba večer před spaním ideálka.
Plus mazat fakt co hodinu dvě celé tělo. My měli vitamínovou mast, synderman, aqua pontis s calciem, do toho máme dezinfekci Septonex a kortikoidy původně Loccoid a teď Advantan mléko. U nás se ta léčba pořád upravuje dle doktorky. Já do toho teda nějak nezasahuju a bude to dost individuální. Teď mažu kortikoidy obden. Ve volném dnu Septonex, jinak synderman a aqua a v kocarku mam vitaminovou mast kvuli velikosti baleni. Jinak rano a vecer davame kapky Zyrtecu (3 kapky dle vahy) a vecer pred spanim 10 kapek Fenistilu.
No a teď docházíme do nemocnice jednou za 3 týdny, kdy mu píchnou kapačkou do bříška imunoglobuliny. Hodinu mu to tam kape a jde se domů. Zatím máme za sebou jen jednu aplikaci, ale je hned trochu lepší. Ale to bylo taky na základě krevních testů.
Bez rukavicek ani ranu. Doporucuju nakoupit fakt zasobu. Puvodne jsem davala ponozky, ale ty ho pak taky rozdrazdily. Na leto, aby se nepotil, tak se mi osvedcila muselinova plenka. Do 4m jsem ho mela v zavinovacce, ale to se pak budil uplne propoceny a bylo to jeste horsi. Mazu teda i v noci. Jinak by byl rano jak susenka. Na slunko samozrejme vubec, takze na kocarku porad clona.
Hodne lidi mi uz doporucovalo homeopatika. Ja tomu nikdy moc neverila, ale minimalne se tim nic nezkazi.
Jinak třeba ten náš je na vejce a mléko alergický tak, že stačí mít v ruce kostičku čokolády, neumít si ruce a pak se ho dotknout. Tak na to taky trochu bacha

bustedka
24. čer 2019

@garfulka78 jen na to pozor, pokud je alergie na mléko. Ten náš by se potom osypal jen by se toho dotknul 🙂

priefi
24. čer 2019

@skretik my jsme zacali chodit k homeopatovi, co je puvodne pediatr s bohatou praxi, predepsal nam homeo thimuline, lzicku rakytnikoveho sirupu + 3 kapky plyskyrice (neboli draci krve) kazde rano a ob 2 az 3 dny koupel ve vyvaru z manayupy (jinak nekoupat) a pak jeste nejakou bylinnou maeticku, co vonela jako maggi, ale uprimne lepe nam zabiral sudokrem smichany s modrou indulonou na ruce. Po tehle lecbe se radikalne zlepsil (samozrejme bylo nutne vysadit jeho alergeny a bylo to pak uplne ok, ale nez jsme vedeli, co vadi, tak tohle neskutecne pomohlo a uplne se to zlepsilo az po vysazebi). Je blbe, ze do toho roku jsou casto testy falesne pozitivni nebo negativni.

odula
24. čer 2019

@skretik ahojky. Máme atopika ale ne tedy takhle těžkého. U moře se mu kuze krásne zahoji. Má to ale háček. Chce to čistý moře a s nižší salinitou - v itálii třeba ve vodě nevydržel a ve švédsku zas není tak čistý. Co takhle mu dělat koupele z mořský soli doma? Jenom slaboucky prvně, aby ho to nepalilo... nevím. Zkus to zkonzultovat . Můžu se zeptat proč to more dr. nedoporučila? Ještě ohledně kojení - já musela prestat kojit v 9 měsícich (ne kvůli dietě kterou jsem drzela- otehotnela jsem). Přešli jsme na hypoalergenni mlíko. Krom toho ze je hnusný - tak se mu ekzem samozřejmě zhorsil. Zkus ten odstav ještě zvážit. Leda by teda byl skutečně citlivej na laktozu (která je v každým mlíku stejná- co je problém je bílkovina která je v krvavým mlíku jina).Ale to opravdu bývá zřídka, kojenci produkuji hodně laktazy... dělali testy i na intoleranci laktozy?

vikaleo
24. čer 2019

Nám dr doporučila krém Bioderma Atoderm, a ten docela zabírá, kortikoidy funguji jen chvíli a problém podle mě neřeší, navíc mají spoustu nežádoucích účinku. Přísnou dietu jsem dodržovali také, ale i po skončení kojení ekzem se občas objeví, hlavně po tom, či si dá jogurt. Jinak dle mých zkušenosti nejlíp funguje pobyt u moře - tam nám ekzémem mizí úplně a hned.