Budí se po 1 hodině v 10 měsících

hannafri
11. dub 2016

Maminky prosím o radu. Syn má 10 měsíců. Stále ho kojím. Odstavit ho bude velký problém. Přileze si sám a cpe se mi pod tričko😊Chlap!! Chce usínat pouze u prsou, neustále se budí . Do 22.00 vydrží spat a potom se velmi často budí na kojení. Klidně i 10x za noc. Nejhorší na tom je, že chce zůstat už přisátý a má mě vyloženě za cucek😓 Když se prso snažím oddělat a cucina mu dat do pusky, tak se začne vztekat. Nechcu všechny vzbudit, tak bohužel ležím na boku a nechám ho přisátého. Už mě bolí kyčle.
Stravu přijímá jakoukoli. Není jen kojený, takže hlady se nebudí.
Myslela jsem že zoubky, ale má 8 zubů , a stoličky se zatím neptořezávají.
Nemáte některá stejnou zkušenost? Děkuji za rady. Hanka

panickatlamicka
14. dub 2016

@hannafri proste bych kojila vic pres den. Asi na tvrzeni,ze pri malem poctu kojeni pres den si to dite kompenzuje v noci,neco bude.

ladyhacek
14. dub 2016

Na víkend k babičce 🙂 > ať necítí mléko - malý tam byl vypil flašku UM a spal až do rána - doma první dvě noci celkem šli (i kdy se budil) ale pak zase 3x-x4 - není to co u tebe, ale stejně
na UM si malý zvyknul měli jsem asi 4 druhy (když nepřibíral-stejně odmítal) zabralo až -vývar z oves vloček a do toho UM z DM . Co dáváš na noc? Zkoušela jsi zeleninu? dle mě to je lepší (asi o jedno kojení 😀) jednou jsme dala zbytek od oběda s masem i když se na noc maso nemá a spal od půl 8 do půl 2 s jedním vzbuzením, ale dala jsem dudlík a spal
Naše DR radí nechat vyřvat - někdy je to asi jediné řešení, ale ...... za jakou cenu???
Zkoušela jsem přes den kojit méně, více, denní spánek více méně.... snad vše a nic jedině babička 🙂

hannafri
autor
14. dub 2016

@panickatlamicka tak to zkusím. Za to nic nedám. Asi to nebudu hrotit...... Pak to bude kdo z koho🙄😅. Já kojím ráda, připadne mě, že je díky tomu takový mazílek. Jen ta noc. Ale dnes úspěch. Ve 3 ráno chtěl prso, ale já byla tak k.o že jsem nebyla schopná se pretočit a dat mu cucnout. Chvíli nadával a pak usnul. 😅😅 treba je to opravdu jen ze zvyku. Kdo ví, co se bobkům honí v té jejich hlavičce

panickatlamicka
14. dub 2016

@hannafri je mozny,ze kolikrat primarne prso ani nechce,ale kdyz uz mu ho ze zvyku cpes,tak nepohrdnd 😀 .
@ladyhacek no,"super" rada od doktorky,at se vyrve sama . to neni reseni nikdy.

hannafri
autor
14. dub 2016

@ladyhacek babička bydlí vedle nás, víkend neklapne😊😊😊 sle hodilo by se mě to. Jen bych asi nespala, premýšlela co tam chudinka malá dělá😊Zkoušela jsem i zeleninu ale výdledek stejný. Dávám kaši na dobrou noc od sunarky . Někdy udělám krupicu, ale ať je to syté, nebo není, výsledek pořád stejný. Opravdu si myslím, že to dělá už jen ze zvyku. Treba se to na dovolené spraví. Vyřvat ho nenechám, nemám na to srdce ani nervy.

panickatlamicka
14. dub 2016

@hannafri ted mi napadlo: vysad mu cukr ( tzn nedavej kasi) a lepek.

hannafri
autor
14. dub 2016

@panickatlamicka nene, on ho hledá, ocucává rožky polštářku a mlaská😊 Někdy je to k smíchu. Nemyslela jsem můj zvyk, ale právě jeho. Kdo ví. 😓😓😓

ladyhacek
14. dub 2016

@hannafri dělá - pokud ho netrápí zuby > malý se budí dejme tomu 3x (za cca 10-12h) ale když rostli zuby tak po 2h nebo častěji.
Říká se že kvalitní spánek přes den pak lepší v noci myslím, že to tak je - prý děti od 9-12m vydrží vzhůru 3-3,5h malý ale třeba po 2,5h
Vždy když se zadaří a už si říkám, že to bude lepší tak ne 🙂 Někdy si pohrávám s myšlenkou že odstavím a bdue klid, ale pak když ho držím a on mi kouká do očí to nedokážu.
říká se že když odstavíš tak to pomáhá - většinou brečí ty je chováš dokud neusnou a do cca 3-7 dnů je ,,pokoj´´ už se k tomu odhodlávám 3 měsíce 😀 > malý má rok a stále kojím, stále se budí ať kojím přes den méně nebo více.

ladyhacek
14. dub 2016

@panickatlamicka jako vážně? to pomáhá? malý se mi nebudí tak často, ale i tak jsem někdy vyřízená

hannafri
autor
14. dub 2016

@panickatlamicka proč
Lepek??

panickatlamicka
14. dub 2016

@ladyhacek ted nevim,co myslis,ze radim,ze pomuze. Myslis ten cukr a lepek? 🙂

hannafri
autor
14. dub 2016

@ladyhacek co dáváš k večeri prckovi??😊

ladyhacek
14. dub 2016

@panickatlamicka ano 🙂 Lepek zaveden po 7m cukr také až déle (jen ovoce) a stejně je to stejné.

panickatlamicka
14. dub 2016

@hannafri udajne je slozitejsi stepeni lepku pri traveni,coz zamestnava tiucast mozku,ktera je zodpovedna za povely do trav.ustroji. ale nevim to z nejakeho odborneho hlediska,jestli je tad, jedte katyxq,tak ta by to vysvetlila. Cukr je jasny- je to detsk, speed😀

sarad
14. dub 2016

U nás zabralo jedině odstavit. Synovi bylo 13 měsíců, já měla co dva zánět a v noci jsem ho kojila klidně 2-3x...Doktor mi potvrdil, že v tomhle věku už dítě bez kojení být může úplně normálně, tak jsem ho odstavila. Já vím, že vy máte mladší dítě, ale možná bych si řekla, že to ještě pár měsíců vydržím a pak už bude konec. Syn se od té doby budí v noci tak 1x max 2x, ale hned zase usne, potřebuje jen vědět, že s ním někdo v ložnici je. A rozhodně bych nepouštěla dětem v noci televizi nebo si s nimi nehrála. To vytváří jen špatné spánkové návyky do budoucna, kterých se bude obtížné zbavit.

panickatlamicka
14. dub 2016

@ladyhacek tak ono mize byt na vine kdeco. Samozrejme to neni samospasitelny.

ladyhacek
14. dub 2016

@hannafri jednou kaši jednou zeleninu - jak stíhám - kaše hotové zaleji vodou to je hned a když přes den neměl tolik ,,sladkého´´ tak mu to dám, ale právě že asi po kaši se budí více . od dneška zkouším jen zeleninu na týden a uvidím > ale jeho trápí pořád bříško tak nevím jen cuketu a dýni do kola se mi dělat nechce 🙂

jinak včera kuskus z cuketou, před tím cuketa s masem a oves. vločky (to mi právě spal lépe)
Když byl menší tak zabralo posunout koupání a spaní, ale to teď nepomáhá koupu v půl 6 koupu v půl 7 a stejně usne na půl 8 - 8 (občas déle). Dnes bude brokolice, cuketa, avokádu (taká směska co je doma 🙂

ladyhacek
14. dub 2016

@panickatlamicka krásně vysvětlené a dává to smysl - vše vím, ale nenapadlo mě to aplikovat na večerní jídlo 😀 > dnes zkusím.
Cukr - no odpoledne dávám jogurt nebo lipánka (tam cukr je no)

hannafri
autor
14. dub 2016

@sarad televizi naštěstí v ložnici nemáme, to bych ho rozebrala úplně a nespal by vůbec. Jen tedy dnes zkusím změnu jídelníčku. Uvidíme. Odstavit zatím né, když on to tak miluje😊😊

ladyhacek
14. dub 2016

@sarad já také nejsem pro TV ale on v posteli šíleně řádí knížky kouše uklidní se právě u TV a usne ne mě. Zkoušela jsem párkrát. (jinka u nás TV vůbec neběží) - říkala jsem si večerníček a spát.)
Tak to dnes raději zkusím jinak, ale nevím aby mi večer hodinu skákal po hlavě se mi moc nechce 🙂

ladyhacek
14. dub 2016

@hannafri hele teď mě napadlo že malý měl také období prso pořád (tedy u nás zub) ale třeba to bylo období - kolem 9 měsíce je období separace tak třeba proto chce prso 🙂

hannafri
autor
14. dub 2016

@ladyhacek já ráno chleba s lučinou, oběd cuketa, králík. Pak na sváču bílý jogurt selský, ten miluje, pak si dá jabko nebo banán no a na véču když né kaši, tak nevím co dám☹(

hannafri
autor
14. dub 2016

@ladyhacek taky jsem si to říkala, že prsem si dráždí dásně dkrz zoubky a vse tomu nasvěčovalo, vxlezly mu 3 źroveň. Má 8 zubů a už čekáme na stoličky, ale nikde ani známka , že by se prořezávaly, protivný není, tak nevím.

ladyhacek
14. dub 2016

@hannafri nám se jeden zub prořezával přes měsíc a to by nateklý

hannafri
autor
14. dub 2016

Holky teď si vychrupuje .

sarad
14. dub 2016

@ladyhacek Tak jestli to máte takhle...někdy člověk musí vybrat menší zlo. Já zase kapitulovala a syn spí u nás v posteli a to mu jsou skoro 3 roky...Manžel teda zuří, ale on prostě jinak spát nebude.

sarad
14. dub 2016

@sarad A já prostě nemám sílu ho celé noci chodit uklidňovat do pokojíčku. Naše duševní zdraví a fyzická pohoda je také důležité.

hannafri
autor
14. dub 2016

No kde jinde. 😊Tsky u nás v posteli, obložený ze všech stran, aby nespadl. Přítel neříká nic, je to jeho poklad..,, ale všechno ostatní jde stranou, díky rozděleným ložnicím. Dcera jinde, přítel jinde a já s malým v ložnici. Bohužel dcera na tom byla uplně stejně. Jen s nama v posteli

hannafri
autor
14. dub 2016

@sarad to je pravda😊 Některé mamče dají mimčo hned zvlášť do pokoje. Já bych to nedokázala ale zase mají klid.

ladyhacek
14. dub 2016

@sarad manžel odmítal s malým spát, ale pak nějak že ho k nám vezmeme a krom malého (který se stejně budil lde svých pravidel ) jsem se nevyspali - malý se roztahuje takže já byla na mini kousíčku a manžel nespal protože potřebuje klid a malý sebou šije a heká 🙂.
takže má v pokojíčku velkou matraci kde spí a já tam za ním chodím dle potřeby a popř. s ním i spím,