4,5měsíční se od půlnoci budí po hodinách

macondra
23. srp 2016

Dobre dopoledne, maminky,

Nas chlapecek, 4.5 mesice, se najednou zacal v noci budit a to po cca hodine, dvou ale i 30 min.

Pres den se prospi, kojim a hlad nema, vydrzi +- 3hod. Uz jsme se driv se spankem dostali na krasnych 6 hodin. Chodi spat v 19hod. Drive se otocil na bok a spinkal..

Vsimla jsem si, ze ho mohou trapit prdiky, ktere ho driv netrapily, umel se krasne vyprdet i ze spanku sam. Ted prikrci nohy a triskne s nima o matraci.

Nejdriv jsem myslela, ze je to spurt, tak jsem nabizela prso a byl klid, ale tohle trva uz 3 tydny.. Naopak se bojim, ze prso bere ted jako dudlik:(

Jsem z nej uz dost na prasky.. A budu moc rada za kazdy nazor a radu, diky,

Marketa

kekulice
23. srp 2016

@macondra nerostou mu zuby? tohle mi připomíná syna, když ve stejném věku řešil zuby... v noci neklid a přes den to doháněl.....

macondra
autor
23. srp 2016

Zoubky zatim nevidim, taky me to napadlo, hodne slinta, ale to slintani trva uz tak mesic minimalne🙂

kekulice
23. srp 2016

@macondra než jsou vidět, tak je to nejhorší, musí se prořezat dásní, takže to klidně může být od zubů.... to slintání by tomu nasvědčovalo, sliny obsahují přirozeně anestetikum, takže to pomáhá od bolesti.....

macondra
autor
23. srp 2016

@kekulice a jak dlouho to tak trva? Uz jsem zrala na chocholouska🙂

lv
23. srp 2016

s přestávkami do 2let 😉

macondra
autor
23. srp 2016

@lv ja myslela hlavne to prvni prorezavani... Nez zacnou byt videt zoubky..

kekulice
23. srp 2016

@macondra to je individuální.... někdy pár týdnů a někdy i měsiců, když to bylo hodně urputný, tak jsem dala na noc nurofen nebo panadol a všem se ulevilo, případně se dá v lekarně koupit gel na zoubky a taky ulevuje...

r25
23. srp 2016

Tak my máme úplně to samé, jen nespíme ani přeš den. Je nám teda 5,5 měsíce.Taky to připisuju zoubkům,protože my slintáme teda ve velkým stylu a pořád si rveme rucedo pusy. U nás to trvá už zhruba měsíc v kuse.

urtica
23. srp 2016

@macondra U nás se to kolem 6m také zhoršilo, a to tak, že jsem až donedávna spala s malou v pokojíčku (17 m). Zuby začly růst až v 9m, takže to s nimi nejspíš nesouviselo, ale řešila jsem to tenkrát s dr a ta mi řekla, že je to velmi typické, že kolem toho půl roku si děti začínají leccos uvědomovat - zážitky z celého dne, chtějí být v noci s maminkou (nevím, zda spíšte odděleně nebo spolu) apod. a začnou se budit častěji.

lv
23. srp 2016

@macondra no jo, po prvních jdou další, prořezávají se stejně jako první..nejhorší byly u más špičáky, měsíc v kuse brečela, nespala, kňourala..chudáček můj, šly jí po sobě všechny 4. A to jsem dávala homeo, mazala..

macondra
autor
23. srp 2016

@kekulice nurofen nam poradil doktor, tak to asi zkusime.. Dekuji!

macondra
autor
23. srp 2016

@r25 ondras slinta jak divej! Ale uz nejak dlouho, tak jsem si rikala, ze to asi jen tak blbne.. Ale do pusy si rve ruce i hracky furt..

macondra
autor
23. srp 2016

@urtica taky jsem to nekde cetla, ze si zacnou vse uvedomovat a je tu konec spanku maminky🙂 a spime v jednom pokoji, ale mimco ve sve postylce.

macondra
autor
23. srp 2016

@lv tak uvidime, snad se to brzy uklidni. Tohle je o nervy :((

urtica
23. srp 2016

@macondra Jj, já jsem na to pak rezignovala a dala si ji k sobě do postele - abych k ní nemusela pořád vstávat...každou hodinu to bylo fakt únavný, navíc se mi při ukládání do postýlky často znova vzbudila a uspávalo se znovu...je to krapet na palici, já vim 😒

r25
23. srp 2016

Macondra-
Ondra právě taky, ten té pusině nedá pokoj. Musím co 3 hodiny měnit bodyčka, které má durch mokré. Asi budeme muset vydržet, ale je to děs. Mám ještě čerstvého 2leťáka a záhul teda 🙂

rosa106
29. srp 2018

@macondra Dcera tohle už má už téměř dva měsíce a to ji bude devět měsíců. Taky čekám, kdy se to zlepší. Takže neboj, nejsi v tom sama ;)

kajalka
29. srp 2018

U nás tohle "období" trvalo 16 měsíců..