Buzení každou noc co dvě hodiny. Co by pomohlo?

niliho
20. dub 2023

Ahojky maminky,
malé bude 8 měsíců a poslední dva měsíce se každou noc budí co dvě hodiny. Jsem už úplně vyšťavená, unavená, vyčerpaná, vůbec nespím, protože jen vstávám a kojím a kojím. Nevím, jestli má opravdu takový hlad, anebo si ze mě už udělala jen cumlík, ale jsem už opravdu na pokraji sil. Skončí to někdy? Už nevím, co mám dělat. Dudlík nechce, od malinka ho nechtěla a opravdu si někdy myslím, že si ho dělá ze mě. Já v tu noc ani kolikrát nevím, jestli pije nebo jen dudlá, jak jsem unavená a klimbu u toho. Pomohlo něco? Nějaké rady? Obávám se, ale že asi jen vydržet co? Děkuji

zrzinda
20. dub 2023

Vydržet ♥️

hani_na
20. dub 2023

@niliho Hele, u prvního syna jsem to pořád řešila a počítala a se všem probírala. Možná trochu přispělo, že kamarádka má o 2 měsíce staršího syna a ten spal celou noc od 3 měsíců, tak jsem furt čekala.. 😁 Teď mám druhého syna a prostě to neřeším, starší syn nespí po obědě, takže dospat 5 probuzení za noc přes den už nepřipadá v úvahu a jak to beru jako fakt, je to prostě mnohem mnohem lepší. Problém je fakt to, co za něj považujeme. A takyto fakt uteče, drž se✊

niliho
autor
20. dub 2023

@zrzinda Ách no to jsem si myslela, že bude nejčastější odpovědi 😆 já to právě u syna vůbec neznám, ten mi spinkal celou noc, ale malá to je jiné kafe 😅

niliho
autor
20. dub 2023

@hani_na Právě, že toto u staršího vůbec neznám, ten mi spinkal celou noc. Přes den bohužel není kdy se dospat, protože starší syn taky po obědě nespí. Malá o miminka nespala celou noc, budila se na kolejní tak 3-4, ale teď opravdu od uložení každé dvě hodiny až do rána a já jsem už úplně vyšťavená

moonulka
20. dub 2023

Období separační úzkosti, zuby, vývoj, je to normální. 2 hodiny jsou ještě fajn čas, 7 měsíční syn se mi budí po půl hodině až hodině. Aspoň než jdu spát já, v noci praktikuju kojospaní a spím dobře, jak on se pak budí netuším.

zuzaaaaa
20. dub 2023

Mam 9 mesicni a kdyz je dobra noc , což je málo, vstává 3x. Vetsinou 5-10x. Starsi spala od tri mesicu celou noc, takze velký překvápko. 🤓😩😩😩😩🤦 Az zacne spat celou noc, snad bouchnu šampaňské. Táhne se to od prosince.

emillyhk
20. dub 2023

Syn byl kojený jen chvilku, od miminka spal celou noc (22-5). Ale i my jsme si prošli několikrát obdobím, kdy se budil co hodinu (+-5 minut). Většinou nic moc nepotřeboval, prostě jen pomazlit, pohladit. Někdy znovu usnul prakticky ihned, ale já už byla probuzená a než jsem znovu zabrala, tak jsme si to dali znovu 🤦‍♀️ Přes den spal 30min, to si člověk taky neodpočnul. Bylo to hrozný... Radu nemám, ale soucítím 🍀

honatko092
20. dub 2023

@niliho Mám to stejně...starší spal krásně, od 11 měsíců celou noc! Malá (teď 5 měsíců) je malé hádě, taky se budila tak 3x od narození a poslední dobou je to i co hodinu. Spím s ní v posteli a většinou zaspím i to kojení/ dudlání. Už jsem taky vyčerpaná, ale snažím se to brát jak to je, moc se neupínat na to, kdy se to zlepší...a snažím se to přežít. Přes den se taky nedospím, syn už taky nespí. Držím palce, jsme v tom spolu ☺️

nazka
20. dub 2023

@niliho vydrž, mně se v nejhorší době budila i co 20minut.. Začala lépe spát po odstavu (ve 2 letech), teď ve 3 už spí dobře ♥️

zmrzlinka
20. dub 2023

@niliho a spíš s ním v posteli?Nepomohlo být to?

niliho
autor
20. dub 2023

@moonulka Ano taky jsem si už říkala, že možná má nějaké období, kdy mě prostě potřebuje a uklidňuje se na tom prsu, zoubky se jí teď prořezaly, a je možné, že třeba v noci neumí zpracovat ty vjemy nebo nové pohybové aktivity, nevím no, každopádně jsem fakt neskutečně vyšťavěná

niliho
autor
20. dub 2023

@zuzaaaaa Právě, že starší taky spal celou noc a malá mi neprospala od narození nikdy celou noc, ale teď poslední dva měsíce jsou opravdu brutální no

niliho
autor
20. dub 2023

@emillyhk Jj, občas mám taky problém, že než usnu tak zase znovu vstávám. Je to strašně náročné, ten spánkový deficit se fakt na mě začíná podepisovat a nejhorší je, že není kdy se dospat

niliho
autor
20. dub 2023

@honatko092 Jako jsem z toho vyčerpaná, jsem hotová, ale stejně s tím nic neudělám. Prostě to musím brát jak to je, jinak se z toho asi zblázním

niliho
autor
20. dub 2023

@nazka Jj, nezbývá opravdu než jen vydržet

niliho
autor
20. dub 2023

@zmrzlinka Nene, spinká v postýlce

la_amanita
20. dub 2023

Normálně si šoupni miminko k sobě do postele a v noci akorát vytáhni prso a spi dál. Já už kolikrát ani ráno nevím, jestli jsem se v noci vůbec probudila 😁

veroniqess
20. dub 2023

Synovi bude za pár dní 8 měsíců, budí se také každé dvě hodiny (minimálně), kojim, má dudlík, mám ho v posteli a budí se stejně. Prostě čekám, až to přejde 😅
Teď se potkávají se starším při odpoledním spaní, tak se snažím hodinku spát s nimi. Každé ráno piju kafe, když nevyjde poležení po obědě, dám si i malé odpoledne.

pilzzee
21. dub 2023

@niliho Syn se budil dvakrat za noc, to mi nevadilo, ale jak jsme v roce a pul odstavili, tak zacal spat celou noc. Uplne jsem nadavala, ze jsem to neudelala driv 🤣 Takze bud vydrzet (ale 2 mesice uz je fakt dost) nebo prestat kojit, v 8 mesicich uz to az tak nepotrebuje 👍

journals
21. dub 2023

Buzení co 2 hodiny mi asi nepřijde až tak špatné... ale to jsi asi slyšet nechtěla. Můj 9 měsíční se budí co 1,5 hodiny standardně. Mohlo by být líp, ale moc dobře vím, že by mohlo být i hůř. Starší se budil klidně i 10-12x za noc, takže tohle je ještě dobrý. Když se vzbudí 3-4x, tak je to opravdu dobrá noc. Společné spaní v posteli nepomáhá, budí se i tak a v leže kojit neumím :-/

journals
21. dub 2023

Závěr - musí se to přežít

nicollbc
22. dub 2023

To budou zuby, neboj, bude se budit i častěji 😄. Malý se mi tak budil cca od roku, do roku a půl, možná trochu dýl. Je mu teď dvacet měsíců. Byla jsem jak chodící mrtvola, neschopná normálně uvažovat a mluvit. Kolem Vánoc už jsem na tom byla fakt blbě, psychicky, fyzicky, ale teď už se to trochu zlepšilo a budí se "jen" tak třikrát, je mu dvacet měsíců. Dávám jeho zubům čas do léta a pak utnu kojení, ještě zbývají čtyři.

krtikkrtovaty
22. dub 2023

Nechci tě děsit, dceři byly teď před měsícem 3 roky a budí se co hodinu, hodinu a půl stále. Ani odstavení v 19m s tím nehlo. Vyzkoušela jsem snad úplně vše, už mi zbývá snad akorát odvar z makovic. 🤣 Od ledna v práci... Fakt bomba. 😔 Starší spala od 8m celou noc.

rencinka87
22. dub 2023

Mne se mladsi syn budil zpocatku co pul hodiny (a fakt se kojil, jednou mi pribral kilo za tyden 🤦‍♀️🤦‍♀️😁😁), pak po par tydnech mene a mene, ale v tomhle veku, co pises, se budil co dve hodiny, obcas vydrzel tri. Pokud by mel spat v postylce tak, ze bych se na kazdy kojeni musela budit a vstat, tak uz bych byla mrtva (starsimu byly ctyri, takze pres den uz taky nespal). Takze spal normalne se mnou v posteli a rano jsem absolutne netusila, kolikrat jsem kojila - jen jsem si matne vybavila, ze urcite aspon trikrat, ale vic jsem nevedela. Bylo to super - syn byl v klidu a ja jsem se vyspala. Jinak je to normalni - jak holky psaly - bud zpracovava nejake nove vjemy, dovednosti, nebo je to separacni uzkost nebo zuby (ty pry nejvic trapi jeste nez vubec zacne byt v puse videt, ze se neco deje) nebo vsechno dohromady.
Takze za me prestat resit, proc, prestat pocitat, kolikrat je vzhuru a jestli pije, a proste si ho vzit k sobe a kdyz se probere, obslouzi se 😁

exbordelar
22. dub 2023

Jestli te to uklidni, tak me deti se byly schopne budit i co 5 min. Pro me je buzeni kazde dve hodiny naprosty luxus a co bych za nej dala! 😁😁 tim chci rict, ze muze byt daleko hur! No a co s tim? Krome toho se s tim smirit, si dej dite do postele, vytahni prso a spi dal. Kdybych mela na kazde kojeni vstavat k postylce, tak jsem jak zombie a druhy den nic nezrobim 😅 Nemam paru, kolikrat za noc se vzbudi, jen vim, ze mockrat 😆

exbordelar
22. dub 2023

@krtikkrtovaty nad odvarem z makovic jsem uz taky premyslela 🤣 hele nam hrozne pomohlo, kdyz zacal uspavat tatinek. Kdyz jsem byla na nocni, mladsi (ktera se budila do 6 let!!) mu chrnela celou noc! Kdyz jsem byla doma a uspavala jsem ja, tak se za hodinu vzbudila a chtela me mit u sebe. Kolikrat kdyz jsme chteli mit neruseny vecer, tak jsem jakoze “odjela” na nocni, a byl klid 😆

eithelwing
22. dub 2023

U nás to bylo stejné. Obě děti se budily často. Co hodinu, co 30 minut. Mladší už pak spal se mnou, abych aspoň u kojení dřímala a zvládla péči druhý den o starší. A zlepšilo se to. ☺️ Ale ten první rok byl nejhorší.

marselina
22. dub 2023

@niliho nepomůže nic jen cas. Syn 14 mesici a teprve posledních 14 dni spinka krásne a dlouho.

krtikkrtovaty
23. dub 2023

@exbordelar Do 6 let!? Neeee! Tak to jsme teprve v půlce. 🙈
Obě dvě dcery spaly vedle mě v postýlce bez bočnice, z ní šly do velké postele, ale stále bez mezery (prostě obr letiště skoro přes celou ložnici). Pak jsme zkoušeli, že spala jen se mnou v ložnici v manželské, spala v manželské jen s tatínkem, zkoušeli jsme ji dát se starší ségrou do pokoje, spala i úplně sama. Prakticky vše stejné, když je v jiné místnosti tak za ní běhám, když spí se mnou, tak jsem dokopaná... Když spala s tatínkem tak se vždycky rozeřvala, protože tatínkovi trvá než ho dítě vzbudí, já procitnu jen kňukne. Večer máme večeři, koupání, pak už klidový režim, před spaním se čte pohádka. Prvně se tváří, že se jí spát nechce, ale jak lehne a je v klidu je hned tuhá, bohužel ne na dlouho. Je úplně jedno jestli spí přes den nebo ne, jestli ji protáhnem mega dlouhou procházkou i když pak sotva plete nohama. Různé spící čaje nic, i nějaký sirup na spaní dle tradiční čínské medicíny nic. 😔 Jako úplně malou ji vždycky vzbudilo úplně každý vrznutí, nevím jestli už to nemá dané tím, že první dva měsíce se trápila, než jsem zjistila nesnášenlivost kravské bílkoviny a hovězího, ale to už je pryč, už ji normálně. Jestli má někdo ještě jiný nápad kromě makovic... Sem s ním. 😁 Za celý 3 roky spala celou noc 2x a to doslova. Jako beru to tak, že snad někdy se to naučí...

matulka13579
23. dub 2023

Ahoj, mě Monča začala spát celou noc až teď ve dvou letech. Od mrňouska jsme měli noční mejdany, přes den spaní leda v kočáře. To co popisuješ jsme měli okolo 8mesice taky s tím že se pak budila i co pul hodiny s řevem, že ji moje malá kozena vypadla z puseny ze si nemůže dudlat a to byl fakt mordor, být celou noc nalepená na ni. Přes den si sotva cucla ale v noci? 🙈 Nakonec jsem skoro po dvou měsících trápení odstavila a přešli jsme na flašku a to se pak budila max 1-2x. Ja byla jak zombie a tak jsem existovat nechtěla. No tak měla UM a žije, citově nestrádá. Jsou ji dva, konečně spí huraaaa😁
Ja nejsem zastáncem toho, že se musí kojit za kazdou cenu.