Cestovaly jste s dětmi v nosítku?

lilypop
30. dub 2016

Zkusenejsi maminky prosim poradte, prave jsem si koupila Manducu a male se v ni libi. Chtela bych s ni jet autobusem, cca. 1 hod.jizdy.Nechci si brat vajicko ani kocar. Cestovaly jste S detmi v nositku? Nevim jestli to pro ni bude prijemne? A take jak oblekate miminko do nositka v takovemto prechodnem pocasi? Dceri je 6 mesicu. Dekuji

andelka
30. dub 2016

No,v nositku jsem nosila i hodinu dvě, mimco většinou usnulo. Jen jsem si nesměla sednout. Takže i v MHD stát. Na úřady to bylo lepší než tahat kočár.
Oblékala jsem normálně,jen na nožky navíc návleky nebo capacky vyšší.

bachovy_esence_poradna
30. dub 2016

pokud se malé v Manduce líbí, tak ji určitě vezměte...
můj syn se nosil velmi rád v šátku i v Manduce... mladší dcerka jen na rukou, to bylo náročnější... takže pokud se Vaší dcerce líbí Manduca, tak bych to využívala co nejvíc 😉
je to rychlejší, pohodlnější a maminka má taky s dítětem větší kontakt

jinak mně syn v Manduce většinou usnul a nebo koukal z okna...

oblékala jsem ho o něco lehčeji, protože se ode mě dost ohřál... ale je potřeba teplé ponožky nebo capáčky, podkolenky apod., protože jak nehýbeou nožičkami, tak jim může být chladno....

indigirka
30. dub 2016

Jezdím spíš vlakem než autobusem i na delší cesty (je to pohodlnější, a pokud to jde, volím vlak) a bez kočárku mi to připadá výrazně jednodušší než s kočárkem. Buď se ani neprobudí, nebo se probudí a kouká, nebo chce vyndat a mám dítě na klíně, nebo usne. Staršímu v půl roce už nevadilo, když jsem si sedla, mladšímu to nevadilo nikdy, záleží na dítěti. Ve vlaku se mi osvědčilo položit dítě na sedadlo (pokud bylo vzhůru) a na šprušle od zavazadel zavěsit na provázek hračku. (což, uznávám, v narvaném vlaku nepůjde)
Oblékám dítě jako doma a pak nás oblékám oba - používám nosicí svetr/mikinu/bundu + návleky na nožičky a kuklu na hlavu. Manžel používá kapsu. Tady jsou další možnosti: http://backontrees.blogspot.cz/2015/10/noseni-d...