Chodili jste s 5měsíčním dítětem v létě přes den ven?

selenit
9. čer 2015

Ahoj jak ste to řešili když bylo venku nádherně a chtěli ste ven ale meli ste malé miminko ? Mužu přes ty pařáky s malou v kočárku třeba do parku ? Nebo se to nedoporucuje a mam radsi zustat doma a treba jen navečer chodit ven?

Chtela sem na historické dny..je to celodenní akce, ale to jsem asi bez šance ze? Mám se podle vás rovnou rozloučit s létem a čekat az se ochladí ??? Nebo jak ste to resili vy? Byli ste na celodenní akci ?

Díky za odpovedi 🙂

prcek91
9. čer 2015

malé bylo přes leto 7-10 měsíců a normálně jsme chodili ven jen jsem jí nevystavovala sluníčku měla jsem ji buď kočárku nbo venku na dece či v bazénku..hlavně dodržovat aby prcek hodně pil...

zazulka
9. čer 2015

Mám letní chlapečky, venku bylo kolikrát líp než uvnitř, v bříšku mají taky vysokou teplotu, snáší to kolikrát líp než my. Jen dávej pozor, ať hezky pije a je to a užívejte sluníčka 😉

kocour1
9. čer 2015

Mám také pětiměsíční miminko, máme zahradu a je pro nás, celou rodinu běžné, že jsme od rána do večera venku...malý samozřejmě s námi🙂...když jsou ty velká vedra a mám tu možnost, tak přes poledne zajedu kočárkem někam dovnitř, ale rozhodně bych se kvůli vedru nějak neomezovala...někde pod stromem v chládku by se to také dalo zvládnout. Důležité je kojit na požádání, nebo mít nějaký čajík (pokud nekojíte), správné oblečení, namazat apod...a hlavně je podle mě důležité trénovat pobyt venku. Pokud chodíte pravidelně ven a dítě si postupně zvyká na slunce, tak není důvod jej schovávat doma. Dokonce nosím i v šátku v těchto vedrech, chodím po zahradě, sbírám jahody apod. a malý to zvládá v pohodě🙂.

andrrriiik
9. čer 2015

Mé dceři bylo přes léto 4-7 měsíců,a byla jsem s ní venku pořád.Hlavně pít a namazat 🙂

kacca11
9. čer 2015

Ja nevim, ale snad vzdycky je lepsi byt venku nez doma. Vyhnete se polednimu slunci, vyhledavejte spis stin a neni vo resit, ne?

martina_z
9. čer 2015

Nevystavovat primemu slunci, primerene oblekat, pitny rezim, pobyt spise ve stinu. Pokud jsou tropicka vedra 35 stupnu, tak chodim rano cca do 10-11 hodin, dokud se to jeste da. To by deti ve Stredomori nemohly chodit ven vubec 🙂 Pokud je zvysena koncentrace prizemniho ozonu, tak ven nechodime, ale to se tyka hlavne velkych mest.

antoinet
9. čer 2015

Mám březnového syna a horké léto pro něho jako miminko bylo venku utrpení, mohli jsme jít ven jen ráno a večer nebo jen být ve stínu, když pofukoval vítr, na sluníčko nemohl vůbec, začal hned plakat. Naopak v zimě mu nikdy nebyla zima, neznám u něj studené nožky. Takže bych prostě respektovala naturel tvého dítěte a sledovala, co mu dělá dobře a co ne. Jen upozorním, že doba od momentu, kdy vypadá v pohodě do toho, kdy je přehřáté, je hrozně krátká, já se s ním radši schovávám do chladu preventivně, i když ještě vypadá OK, jednou mi totiž zničehonic úplně odpadnul.

saralinda
9. čer 2015

Byli jsme venku casto, akorat ne pres poledne. Mazala jsem kremem, davala dlouhy rukav, teplacky a cepicku. Kdyz byl v kocarku, tak jsem ho stinila plinkami pridelanymi kolicky.

selenit
autor
9. čer 2015

@saralinda a proc dlouhy rukav a tepláčky v léte ?

selenit
autor
9. čer 2015

@antoinet díky za odpoved, jak se to pak resi kdyz to dite odpadne ? to me moc zajima..

selenit
autor
9. čer 2015

@martina_z práve s tím pitným rezimem je to slozitejsi protoze kojím a kdyz bych šla třeba na celodenni akci tak bych porad musela vytahovat prso a zkouset jestli chce....z toho sem nervozni

selenit
autor
9. čer 2015

@kocour1 díky za odpoved, a jak budeš chodit na koupalište s miminkem? normalne ho tam polozis na deku?budes ho koupat treba v bazenku nakem nebo do neceho namačet ? ja vubec nevim jak to udelat...

zo_ja
9. čer 2015

Když je 30° a víc ve stínu, tak spíš ráno nebo večer, jinak v pohodě, akorát ne na slunko.

lv
9. čer 2015

@selenit ven určitě ano, pokud možno se vyhnout poledním hodinám, kolem 11-15..jinak stín, kojit dle potřeby. Koupák za mě ne, pro mimi zbytečné, a když, tak stín, a mimo poledne. Celodenní akce - no může tam být dost hluk, moc lidí a miminko bude v nepohodě, řvát.

yildiz
10. čer 2015

Zalezi na miminku...urcite ne vystavoval polednimu slunci...a do stinu...jinak ja chodila a chodim za kazdeho pocasi...jednu dcerku mam v cervnu a byly i paraky...a ven jsem chodila odpo do parku atd..a co se tyka vyletu tak jsme i s 2mesicni dcerkou v lete byli na dovce tyden a vylety byly celodenni..hrady atd.. a uplne v pohode..vetsinu prospala a byla hodna..takze bez problemu..ale zase zalezi na ditku jak je zvykle a prizpusobit se..

veronicka89
10. čer 2015

ja hodlam s 6 mesicnim letet na dovolenou 😀 ... myslim, ze pokud se dodrzuje - stin - mazani - tekutiny - vyhybani se polednimu parnu atd atd je to v pohode 🙂

mandala
10. čer 2015

Pokud nebudou hlásit vyloženě tropy, tak bych určitě jela 🙂
@selenit

paracka
10. čer 2015

Starší je srpnový a pokud to šlo byli jsme venku. Přes poledne ne, jinak skoro pořad 😊

rousse
10. čer 2015

@selenit malá má 3 měsíce a jsme venku furt - a taky plně kojím...prso nevytahuju pořád, ale ona sama se přihlásí, když má hlad nebo žízeň, o to bych se rozhodně nebála🙂

blanka.k
10. čer 2015

@selenit syn se narodil v květnu a chodila jsem pořád, i hodně vlakem na různé výlety atd. V jeho 4 měs. jsem byli na dovči, bylo nádherně, celé dny jsme byli venku na výletech.... (on pod sl.clonou a namazaný i ve stínu, klidně jen v plínce) U nás to bylo i tím, že máme okna na jih a doma i třeba měsíc v kuse přes 30st. i v noci 😅 A kojení jsem přestala řešit, byly doby, kdy chtěl co 30min, takže dojet do centra města, vytáhnout prso, jít nakoupit, zas vytáhnout... už jsem to pak neřešila, člověk se "otrká" 😀

romca05
10. čer 2015

Já mám dceru narozenou v červnu a první léto strávila venku celé! Nějak nechápu, proč by neměla! 🙂 Na sluníčko mimina nepatří, ale ven určitě a to v každém počasí! 🙂

kammka
10. čer 2015

@selenit vždycky se dá najít místo ve stínu. dobře namazat, kočár zastínit plenou na kolíčkách, dítě oblíct do tenkého oblečení. a když to nepůjde, tak se holt vrátíte. je třeba to zkusit, některé dítě si v horku libuje, jiné ne.

bobulka_216
10. čer 2015

My mimčo čekáme ... takže se nám vlastně narodí na konci června a určitě neplanuji sedět celé dva měsíce doma 🙂 tedy nevidím to na celé dny u vody ( navic ja budu mít 6-ti nedělí), ale procházky kolem přehrady ( bydlíme u ní), posezení na dece ... v dnešní době, kdy máš tolik stinitek, opalovaku, i funkčního oblečení bych se nebála 🙂

paracka
10. čer 2015

Super věc na Kocarek je univerzální sluneční clona s uv 😉

bobulka_216
10. čer 2015

@paracka to se tak přímo jmenuje ? asi kouknu na net 😉

blanka.k
10. čer 2015

@bobulka_216 mám z tohoto webu (ale kupováno 5 let zpět), i nějaké jiné drobnosti ke kočárku:
http://www.lilinka.com/detail.php?zbozi=4183200

mafeska
10. čer 2015

Proč bych měla prosedět celé léto doma? Dcera se narodila v červenci a venku jsme trávily každý den.

paracka
10. čer 2015

@bobulka_216 objednavala sem z Nejbaby a je to univerzalni slunecni clona maji jednobarevne a se vzory a stala tusim 150 kc 😉

mer
10. čer 2015

My byli dubnový a vlé tě venku pořád, byla v kočárku, jen v bodyčku a v poho, namazaná, naučila se pít čajík od 6 týdnů, akže žízrň neměla, bylo to jedno z nejhezčích lét

ivis
10. čer 2015

synátor narozen 2.7. a normálně jsme chodili celé léto ven, dcerka nato byla zvyklá, že když je hezky tak celé dny trávíme venku, tak proč bych ji měla najednou zavírat doma...