Co dělat, když mi 3měsíční mimčo řve neustále v kočárku?

hovadova
25. kvě 2014

Maminky, prosim potřebuji radnu nevím co si mám počít už je to 2 týdny co mi malej neustale řve v kočáru, ale jak ho vyndám z korby tak je v pohodě a kouká ... nevim jestli ho dát do sporťáku, ale je na něj jeste malej fakt nevím už nemužem ani na procházku nic ☹ děkuji

zazulka
25. kvě 2014

@hovadova Moje mamka říká, že když jde dítě uklidnit na ruce, tak se mu nic neděje, nic ho nebolí... takže...to bude asi spíš na Tobě, jak se zachováš, jak se rozhodneš, na tohle Ti každá maminka poradí něco jiného, některá by nosila na přechodnou chvíli, jiná by nechala vyřvat... do sporťáčku určitě ne, na to není ještě zralý, ale co zkusit třeba na bříško a sundat boudu? Hodně miminek takhle vídám...Já bych setrvala, byla trpělivá, dávala do kočárku těsně před spaním a prodlužovala bych dobu, aby si mohl na kočárek zvyknout... jak se Ti chová doma? Nosíš hodně na ruce nebo to doma nevyžaduje? Je maličkej, musí si zvyknout, vydrž 🙂

wrtulka
25. kvě 2014

@hovadova Malý chce k tobě nechce být sám v kočárku některé děti to tak mají. Zkus pořídit nějaké dobré nosítko nebo šátek to by mohlo problém s vycházkami vyřešit 😉

wrtulka
25. kvě 2014

Za mě proooosím nenechávat vyřvat!!!!!!!!!

pkolin
25. kvě 2014

Také bych nenechávala vyřvat... to není řešení, ale ani bych nedělala to, že bych to denně zkoušela a když by plakal, vyndala bych ho, děti jsou chytrý a dobře se naučí, že zapláče a ty vyndáš. Nejlepší je dle mého na delší dobu kočárek nepoužívat (pokud to jen trochu jde), např. měsíc bych nosila v šátku nebo tak něco a malý zapomene, že se mu v kočárku nelíbilo a třeba pak bude v kočárku rád... chce to prostě delší pauzu, aby dítko zapomnělo na to, proč se mu v kočárku nelíbí... stačí že na něho třeba někdo "ošklivý" (každé dítě vnímá každou osobu jinak) kouknul do kočárku a ty jsi si to ani neuvědomila a od té doby má kočárek malý spojený s tím, že se bojí... zkus a uvidíš... hodně sil. Jinak sporťák zcela určitě NEEEE! to je moc brzo...

hovadova
autor
25. kvě 2014

Doma je zlatej, hraje si povida kdyz ho dám spat do postýlky tak spinka .... tak kocarek mel rad vzdy koukal a byl spokojenej a spinkal jak dudek ale je to ted poslední 2 tydny co to dela.. jinak doma ho opravdu netaham, jinak satek mam, ale kdyz jsou paraky tak ho opravdu nechci tahat na sobe aby jsme byly oba dva splavený to by rval jeste vic .. a vyrvat ho rohodne nechavat nebudu na to nemam srdce .. ☹

petrajurinova
25. kvě 2014

@hovadova Naše Isi to dělala od narození - nesnášela kočárek, takže jsme ho skoro nepoužívali. Měla jsem babyvak, šátek a nosítko a přes všechny kyselé ksichty babiček jsem malou nosila - dle vyjádření jedné z babiček "tahala děcko jak opice". Malá byla spokojená, klidně se v jakémkoliv nosítku nechala uspat a pak položit do postýlky nebo na deku a spokojeně spala a mě to tak vyhovovalo.

wrtulka
25. kvě 2014

@hovadova zkus zajít do nějaké specializované prodejny kde prodávají šátky a tyhle nosítka. Co vím existuje speciální funkční prádlo které řeší abyste nebyli v těhle vedrech splavení jako koně..(řešila jsem podobný problém loni s kamarádkou..a vyslechla mě na plavání paní která v tom obchodě dělá tak říkala že je na to řešení jen tam zajít a nechat si poradit!Držím pěsti!

mooncaa
25. kvě 2014

@hovadova Tak toto jsem řešila před pár měsícema. Malá od malička řvala v kočárku, autosedačce, lehátku. Většinu zimy strávila venku v manduce, v kočárku se to nedalo a jen tak vytáhnout na mráz taky ne - musela jsem jí vyndavat bez fusaku s fusakem řvala pořád. Jako mávnutím proutku přestala brečet v kočárku a v sedačce v 4,5 měsících, začala si v tu dobu hrát s hračkama a víc pozorovat co se kde děje. Také jsem jí v jednu dobu vozila ven jen v autosedačce, aby měla výhled (to už přestala brečet v autosedačce, ale v kočárku ještě brečela.)
Doporučuji koupit nosítko a teď na léto i funkční oblečení, za spokojené miminko to stojí.

lucka662006
25. kvě 2014

Ahoj, mám stejnou zkušenost, ale malý nechtěl být v kočárku po narození. Nosila jsem v šátku a v kočárku postupně tak 1x týdně, pak 3x týdně a teď tam může každý den.... Možná je mu teď v kočáru vedro. Přejde to, uvidíš.

monihart
25. kvě 2014

Náš malý se rád vozil, když byl malinký, ale po 5. měsíci se to zlomilo a kočárek ani náhodou. Ani sporťák. Ještě nesedí, tak musí ležet a to je pro něj stejné, jako korba. Dokonce nebere ani autosedačku na konstrukci. Takže mám manducu a nosím. Doporučuju pořídit 🙂

radushka1
25. kvě 2014

Loni mi to malá dělala asi 3 týdny...asi v létě. nevím, jestli jí tam bylo horko... nebo prostě jen takové období, mohlo jí být 3 nebo 4 měsíce... Já jí tam nervala, dala jsem si ji do manducy a bylo. Po třech týdnech jak kdyby utlo a už se jí zase v kočárku líbilo... 😉

katyxq
25. kvě 2014

https://www.modrykonik.cz/noseni-deti 😉 ... to nejpřirozenější pro miminko 🙂

killi
26. kvě 2014

@hovadova malá v kočárku jen spí, jinak taky brečí. Ve vajíčku to dělá taky. Manducu máme, ale malá chce být čelem do prostoru tak brečí i v ní. Prostě máme nosící miminko, které chce vše vidět a nosit se. 😉