Co obléknout miminku do nosítka pod bundu?

4. pro 2023

Ahoj maminky. Používáte nosítka?? Co dáváte dětem na sebe v týhle zimě...
Mám měsíční miminko. Když je v kočárku má overal, chlupatý overal, kombinéza a fusak. Je krásně v teple. Ale bohužel jsme zjistila, že se do nosítka nevejde v kombinéze. Nejde zapnout. Mám nosítko od babybjorn. Mám i bundu se vsádkou ale rikam si zda mu nebude od spoda zima, když nebude mít kombinézu.... co dáváte vy? Včera jsem potkala známou co má stejný nosítko a prcek měl jen chlupatý na obleckach... Není to málo

slecnami
4. pro 2023

Tak na to se sice neptáš, ale já bych s nošením miminka ještě chvíli počkala, měsíc je fakt maličké.
A teď k dotazu - já nosila tak, že malá měla třeba merino bodýčko, na tom mikinku a legínky, ponožky, kuklu a na nohou ještě chlupaté capáčky. Přes to nosící svetr a nosící bundu. Hřály jsme se navzájem a bylo nám hezky 🥰

boarh
4. pro 2023

Pokud bude mít přes sebe tvou bundu, nebála bych se. Normálně bych dala body,punčochy,mikinu,klidně ještě přes punčochy ponožky, overal s ťapkama, rukavičky, čepičkou.

zuzroko
4. pro 2023

Nejdriv bych resila, ze nositko babybjorn neni vubec vhodny 😰 ale na to jste se neptala, takze ja davala do nositka jen tu chlupatou kombinezu, nositko a moji bundu, ale male byly v zime 4 mesice, takze uz byla o neco vetsi. Hreje se i o vas.

lucina90
4. pro 2023

Tak já asi oblékám málo 🤷‍♀️🙈 má merino body s dlouhým rukávem, punčocháče/tepláky +ponožky, capáčky, kukla...a přes nás mikinu a bundu.
Už má skoro 7 měsíců a je v teple, mikinu jsem nedávala ani staršímu synovi, ani nic navíc, když je pod bundou.

boarh
4. pro 2023

@lucina90 Tak ono záleží jak teplá je bunda a mikina té maminky.

kokoska29
4. pro 2023

Já dávám malé jen tepláčky ( hrubší, chlupaté), ponožky, body s dlouhým rukávem, mikinu, nakrčnik, teple capáčky na nohy a čepku a rukavice... Ber že i to nosítko je další vrstva+ zapnutá moje bunda. Ono to miminko hřeješ i ty 🙂 hlavně ať má v teple ťapky a hlavičku.

A vím že na to ses neptala ale než oblečení tak radši zvaž to nosítko. Babyjorn bohužel není vůbec vhodné 😔 zajdi si do specializovaného obchodu, tam ti poradí jak a v čem správně nosit nebo zkus různé nosící skupiny na FB. Neber to prosím jako kritiku, chápu že je to všechno nové a informací je hodně, jen mi to nedalo...

lucina90
4. pro 2023

@boarh to sice ano, ale těla se hřejí o sebe 😊 já mám nosici mikinu, taková teplejší a pak normální zimní bundu z Lidlu a úplně to stačí

konidana
4. pro 2023

Mimino jsem nosila v satku na tele v body a overalu, mikine a ponozkach. Pres to moje flizka nebo i bunda.

bbub
4. pro 2023

Ahoj, dcera už má 7 měsíců, ale dávám ji body, leginy, hrubé ponožky, outlast capáčky a čepici s nakrčníkem. Společně na nás mikinu a bundu, která má uvnitř beránek.

jana_zofie
4. pro 2023

Vím, že ses neptala, ale Babybjorn ne, zvláště ne na takového mrňouse (jakože jsem poměrně tolerantní k nosítkům co nejsou úplně ergo u větších dětí, ale u mimin to fakt dělá paseku a Babybjorn není ergo). Jinak v ergonosítku není problém už od narození. Pro mimina má něco Fidella (pod dodatkem Baby), Monilu (start), Be Lenka (mini), Manduca - ale tam tuším jen Twist (a ten vám bude brzo malý), Storchenwiege, a další u kterých nevím název typu (Moyo, Sestrice, Moisha, Neko... určitě jsem dost pozapomínala).

Jinak k dotazu - pod nosící bundu to, co tobě, plus obvykle jednu vrstvu navíc (já dávala tenší chlupatý overal, tuším, nebo mikinku a teplé leginky místo normálních, nebo na ně tepláčky ještě) a zateplit nožky třeba capáčkama nebo vlněnýma ponožkama.

tulipdona
4. pro 2023

@jana_zofie skvěle napsano 👌

jana_zofie
4. pro 2023

@tulipdona ne zcela, chybí mi tam, že overal a celkově kalhoty, mají být bez ťapek. (Tak, a teď jsem spokojená 😉 )

vendes
4. pro 2023

Bavlněné body, leginy a ponožky, na to merino body a kamaše, kukla a softshell-merino capáčky. Já funkční triko, na tom nosící mikina, zimní nosící bunda Jožánek. Dítě narozené v listopadu. Pokud má mít dítě na sobě něco jako overal, tak bez dupaček dole.
A také bych se koukla po ergonomickém nosítku pro novorozence např. Storchenwiege, Monilu uni start, caboo.

cilkat
4. pro 2023

Do nosítka na delší dobu mi přijde vyloženě nepohodlná jakákoliv "nepromokavá" vrstva (šusťák, softshell) - tu dáváš přes vás v podobě své bundy. ... Když bylo fakt zima, nosila jsem světr s vělkým výstřihem, nebo manželovu teplákovku - sebe i dítě oblíkla "na doma", navázala do šátku, přes to oblíkla ten světr/teplákovku, na to "protivětrovou" vrstvu (bundu) - obojí přes oba. + něco na nohy prckovi (míval capáčky s kožešinou uvnitř) ... když jsme jeden den chtěli jít do ZOO s vidinou půl dne venku, uvázala jsem pod bundou dítěti ještě deku za záda... Nestěžovalo si.

kosi_cek
4. pro 2023

Nosím dítko, teď mělo 4m, v šátku, jsme i několik hodin venku a je jen v tom, v čem doma (body, tepláčky + ponožky) + má čepičku, ale někdy ani tu ne, protože je stejně celé zachumlané a mám to uděláno tak, aby mi nefoukalo pod bundu a nemusela jsem dávat capáčky. Bundu mám celoroční na přední i zadní nošení, ale pod ní teď dávám pro oba ještě teplou mikinu a pod ní přes mimčo ještě navíc fleecovou kapsu, ale když děláme jen rychlý přechod, tak nějakou vrstvu vypustím, ale je nám spolu teploučko, hřejeme se a čím míň vrstev mezi nosičem a dítke je, tím lépe to předávání tepla funguje, takže nejsou třeba žádné kombinézy, naopak 😉

drep
5. pro 2023

Já začala s nošením podobně, dceři byl tak měsíc, měla asi necelá tři kila, byl leden, oblékla jsem ji jak sebe, na nohy capáky, pak mikinu a pak šátek a my jsme se zabalily pod nosící mikinu a bundu. Baby bjorn jsem dostala a letěl, na to člověk nemusí být expert, aby viděl, jak nefyziologicky tam to dítě je☹️

autor
5. pro 2023

Děkuju za názory a rady. Malý má 5kg, je to macek. To že nosítko je nevhodné slýchám často. Přesto jsme ho používala u dcery a je ok. Holky co znám také bez problémů. Řešila jsem i s Dr a dobrý. Ale chápu že každý má jiný názor. Já nosítko nepoužívám na dlouhé procházky. Jde mi především o cestu do školky (800m) kde jsou schody a není možné nechat nikde kočárek s prckem. Proto raději na tu chvilku volím nosítko.

veronicka89
5. pro 2023

Nikdo nepsal že nosítka je nevhodne ale ze to tvoje konkrétní nosítko🙂

veronicka89
5. pro 2023

Posílám pár fotek. Co si z toho vezmeš uznejte sama ;)

Do nosítka je asi nejlepší vlna na tělo...( popřípadě bambus s vlnou atd a pak další vrstvy... + tvoje bunda ;)

pavcatko
6. pro 2023

Porid si prosím ergonomické nosítko (já také první dítě na začátku měla v tom úplně špatném.. ). Syna jsem nosila od 6txdnu-mel jen body, legíny, ponožky, teplé capáčky, nákrčník a čepici, rukavice a tod vše.Ja šaty, nosiči mikinu a nosici budu.Syn nar v prosinci, takže fakt byla velká Zíma.Do nosítka se obléká jen málo, navzájem se hrejete

20190418
6. pro 2023

Syn je prosincovy, nosila jsem tak od cca 3 týdnů, ale v šátku. Na manducu jsem přešla ve 3m. Babybjorn není nosítko ale tzv. visítko. Tím bych asi začla. Neboj se šátku, je to oproti nosítku další izolační vrstva. Syn tedy měl vlněne body, punčochy, svetr, dvoje hodně teple ponožky a nějaké kalhoty a samozřejmě čepice a rukavice. Ale tělo jsem nijak extra nevrstvila, prostě spodní a střední merino vrstva. Ja nosící bunda (resp. těhotenská, ale nosila jsem ji ještě cekou zimu, protože se mi pod ni syn pěkně vešel). Nikdy mu zima nebyla....

cekamnazazrak
6. pro 2023

Malou jsem nosila prvni mesic a pul v satku a pak v Moishe Grow… chce to vyzkouset co sedi Tobe i miminku, ale teda toho Babybjornu bych se fakt zbavila.. 🙏🏼🙏🏼🙏🏼🙏🏼🙏🏼
K otazce obleceni - zalezi jak moc mrzne, jestli jen prechazis z mista na misto nebo jestli des opravdu ven… u nas byl zaklad par kousku, ktere jsem podle vise zmineneho kombinovala - tilko, body/merino body, puncochace/tele ponozky, merino overal, merino kukla, merino capacky… taky fakt zalezi jake mas vrstcy pres kestli mas nejakou hunatejsi mikinu a teplou bundu nebo treba jen tenci mikcu a softshelku… kazdopadne do merina se rozhodne vyplati investovat… velikost bych u toho overalu nadhodnotila - rukavy a novahice muzes ohrnout nebo naopak prehrnout pres ruce a nohy aby bylo v teple a kdyz to dobre pujde, tak muze to stejne obleceni nosit i pristi rok (ja to tak u male mam)… merino body bych koupila rostouci, at taky vydrzi co nejdyl…

pajusz
6. pro 2023

Malé oblékám teď aktuálně bodycko, leginky, ponožky (bacha na punčochy, tahaj) teplakovou kombinézu s kapuckou a capku, ještě teplý ponožky, a prez nás nosici mikcu a softku od shary. Dostačující. A že teď je ráno kosa...

pajusz
6. pro 2023

PS opravdu nemáš nositko, ale neergonomicky visitko vhodné tak pro panenku, ale rad si tu už dostala dost, a komu není rady ten pak ničí dětem zadicka... Tvé dítě, tvá vec❤️

rebe
6. pro 2023

Neergonomické nosítko ti samozřejmě dítě nezabije během dvaceti minut. Škodí dlouhodobě a následky se projeví po mnoha letech, klidně až v dospělosti. Vzhledem k tomu, že jedna jediná návštěva fyzioterapeuta stojí jako třetina ergonomického nosítka, je to investice, která má smysl i pro třetí dítě. Zejména, když to slýcháš často - pak už budeš mít klid. Ještě dodám, že ergonomické nosítko je i výrazně pohodlnější. NOhy dítěte ti nevisí před tvoje dnohy a nepřekáží, máš je phodlně vedle těla, máš lepší kontakt s děťátkem, takže se navzájem parádně hřejete, a ještě máš těžiště blíže těla, takže je jednodušší s dítětem v nosítku třeba oblékat staršího sourozence. Co se týká oblečení, kombinézu se snaž do nosítka (nebo tvého visítka) nedáváat nikdy, je kluzká a manipulace s dítětem je pak nebezpečná. Lepší jsou jemné, měkké, netahavé materiály. Zimy se nebo, hřejete se navzájem. Případně máš krk dítěte na dosah, stačí si tam sáhnout, dokud je za krkem teplo, je teplo i dítěti.

cekamnazazrak
6. pro 2023

@pajusz ja puncochace davala, ale vetsi, aby byla rezerva a netahaly… ☺️