Čtvrté dítě, není to moc?

molly3
31. led 2007

Zdravim všechny maminky,
Jsem mamča tří dětí,sedmileté Natálky a dvouletých dvojčat. Hrozně moc toužím mít ještě jedno dítě a manžel taky neni proti. Jen mam strach, jestli už to neni přeci jen moc :O(
Byla bych moc ráda,kdyby napsala nějaká maminka čtyř dětí.
Mějte se krásně. Molly

mataharyy
7. črc 2015

@edeltraut
@marton
@vojtisek2007
@orchidis Ahoj holky, já tu táák dávno nebyla 😅 Jak se vám všem daří, v těchto vedrech??

vojtisek2007
8. črc 2015

@mataharyy ahojky...ja tu taky uz skoro vubec nebyvam....u nas docela narocny vsechno a vedrA jsem jen uvitala, po ty hnusny zime.....co vy, jak se mate....???

mataharyy
8. črc 2015

@vojtisek2007 No žijeme, což je dobré znamení 😀 😀 Znáš to, mohlo by být i lépe, z druhé strany, si neztěžuji 🙂 Co vy, jak válčíte?

marton
10. črc 2015

@mataharyy
@vojtisek2007 ahoj holky,my taky žijeme 🙂 .Vedra sice velká,ale lepší než kosa.

mataharyy
10. črc 2015

@marton Souhlasím s tebou, mírné oteplení by se zase hodilo 😎

vojtisek2007
10. črc 2015

@mataharyy tak to ja bych si i postezovala , ale mi to h....o platny..znas to. Menim praci, tak mam ted dva mesice volno s detma a ted jedou na 14dnu k tatovi, takze uplnej veget, takze se hodlam valet a rrelaxovatl a tak

vojtisek2007
10. črc 2015

A co Janina, vite o ni nekdo neco....???

mataharyy
6. led 2016

Hooj, holky, tak co jak jste přežili novoroční oslavy? 🙂

nonfer
19. led 2016

Ahoj, je mi 33 a mám tři děti. Holku 14 let a dva kluky 5 a 3 roky. Holka je přirozeným porodem a oba kluci císařem. Jeden měl 4 470 g a druhý 4 000g. Chtěla bych ještě jedno miminko, holčičku. Ale nejsem si jistá, jestli to zvládnu po zdravotní stránce. Má někdo zkušenost? Není třetí císař už riziko? děkuji

akankeo
19. led 2016

@nonfer nemusi byt riziko, ted sem mela tretiho, pri podpisu informovaneho souhlasu byl mozny i prirozeny porod pokud by se to rozbehlo do terminu, coz se nerozbehlo. Tehu bylo zatim nejhorsi, ale to je asi spis vekem, prvni dve sem mela pred tricitkou a tim ze mam trombomutace a tentokrat uz to bylo citit.... Jinak v pripade porodu po jednom cisari je 1.5% riziko ze to praskne, po dvou 3%, samozrejme se muze stat prusvih v tehu, ale opetto riziko je minimalni. Pokud dite planujes, prober to s gynekologem a nech si prohlidnout delohu zevnitr, aby bylo jasne jestli nemas nejake vyrazne srusty/prekazky, pokud by byla jizva blba, da se rekonstruovat. To meli delat me, protoze sem mela blbou jizvu, ale maly byl rychlejsi a telo si poradilo...

nonfer
19. led 2016

Díky, mám totiž strach že to děloha nevydrží a jizva praskne, Při obou klukách jsem přibrala skoro 20 kilo. doktor řekl, že jsem jinak zdravá a nevidí problém v tom mít dalšího potomka. A dá se jít k jinému gynekologovi jen na prohlídku? Jenom abych měla srovnání.

nonfer
19. led 2016

a taky jsem oba kluky přenášela. Jednoho o 10 dní a druhého jenom o 7

akankeo
19. led 2016

@nonfer mela sem pres jizvu jen blanku, proto se mela delat ta vysetreni nejaky mesic pote. Jinak si myslim, ze to standartni neni, predpokladam, ze na jizvu / dolni segment delozni se ti pres UZ koukal a nic co by bylo treba resit nevidel. Jinak druhou sem prenasela az do konce, mela ke 4 kilum a jizva to zvladla, jen vyvolavacku mi det nechteli, ale ve fakultkach ji pry nedavaj i bez te vetsi vahy

marton
6. únor 2016

@mataharyy ahoj,koukám na staré diskuze a ani jsem nepostřehla,že jsi psala 🙂 .Jak se daří?Co špunti a Mongolsko? U nás novinka jen ta,že kluci byli u zápisu.Ale jen tak neb chceme odklad.Štve je to,rádi by šli,ale mají smůlu 😀 .

mataharyy
6. únor 2016

@marton Mongolsko padlo, na neurčito, bohužel. Jináč u nás také nic moc nového, plácáme se jak se dá, ostatně jako vždy 😀

U nás zdárně prvňák absolvoval pololetí a já méně zdárně, ale přežila týden prázdnin, ale už se těším na pondělí, jak na smilování 😀 😀 😀

marton
6. únor 2016

@mataharyy 😀 Ty jsi méně zdárně dala synovo pololetí nebo něco studuješ sama? 😉
To mi povídej.Po vánocích jsme si říkali,ať už otevřou školku.
Koukala jsem,že holky už koníka vzdaly ☹ .Co Jana,nevíš o ní?

mataharyy
10. únor 2016

Ne já méně zdárně přežila ty prázdniny. Ještě kdybych studovala, tak už si to jdu hodit definitivně 😀

Jo, jo, taky jsem koukala, konec rodičovské dovolené a každý má moc starostí 😅 S Janou jsem si před časem psala na FB, má se dobře a tvářila se spokojeně, tak snad jí to drží 🙂

lesnivila
10. únor 2016

@molly3 není to moc :D ..Mám pět dětí a čekám šesté. Vždy říkám : Mám dětí AKORÁT :D Mám 1 dítě a je to akorát. Mám 2 děti a je to akorát. Mám x (doplňte libovolný počet 🙂) dětí a je to akorát.
....nyní budu říkat: Mám šest dětí a je to dokonalé :D

nssl
17. únor 2017

@molly3 Dobrý večer. Článek je starší, tak se chci zeptat jak jste se teda rozhodli s tim čtvrtý ? A jestli je ,tak jak se to zvládá? Je mi 28 a mam kluka 8 a slečny 5 a 2. O čtvrtém mluvíme. . Potřebovala bych nakopnout maminkou, kterak má už splněno 🙂

ludovika6
19. únor 2017

@nssl Tak pokud si chceš povídat s "vícedětnými" maminkami je tu fajn skupinka - Maminky s více dětmi 😉.

lucisa
19. únor 2017

@nssl uzivatelka uz je neaktivni, tak ti zrejme neodpovi, ale kdyz se kouknes do jejiho profilu, tak ctvrte ditko uz ma 8 let, takze si jej tedy poridili 😉

denda2512
28. únor 2017

Taky uvažujem nad 4,ale určitě si nepripadam nijak zla. Jasne ze rodina a okoli budou mit řeči,ale teď jsem momentálně rozhodnuta že chci. Jsem jedinacek a manzel ze 4 deti. Vzdy jsem chtela velkou rodinu a keci jinych lidi člověk nemůže řešit. Zijem si svůj život a opravdu mi děti stat neživí. Nemame ani pridavky. Jsem ucitelka a rozhodne si spatna nepripadam

janulm
24. dub 2017

@denda2512 fandím Vám, máme pět dětí, nejstarší je třináct, nejmladší rok...a je to fajn