Daly byste jmeno Štěpánka?

dagikk
24. říj 2018

Ahoj holky,blizi se mi termin porodu a stale si nejsme jeste jisti jmenem pro druhou holcicku.Zacina se mi libit jmeno Štěpánka, daly byste ? Pak mame ve vyberu i Nelu,Elu,Emu, ale to jsou ted docela dost davane a taky Violku a Karlu. U Štepanky mam akorat trochu obavy,aby ji pak nekdo neoslovoval hanlive ...Doma uzmame Kristynku, moc dekuju za vsechny reakce

alubif
25. říj 2018

@dagikk ne nelíbí, ani Štěpán. Třeba u mě patří k top nejhorším. Nemám ráda primárně zdrobnělá jména jako Eliška, Anežka, Františka... ale je to vaše dítě a vaše volba, takže si to musíte rozhodnou sami s partnerem. My vybírali jméno takove, aby se hodilo jak pro dítě tak dospělou ženu a bylo hodně variabilní. Bylo nám jedno v jakém je pořadí četnosti v ČR jen jsme uvažovali, zda ho nemá někdo v rodine a blízkém okolí.

jitushb
25. říj 2018

Za mě určitě jo, je to moc hezké jméno, znám i dvě dospělé Štěpánky a nikdy mi nepřišlo jejich jméno divné. A hlavne je to čistě vaše věc a nenechte si do toho kecat 😉

nikyselen
25. říj 2018

mi Stepanku chteli moc..nakonec nemame kvuli zkraceni..a jinym tvarum..osloveni Stepko(predstavim si stepkovac na drevo)Stepi se mi nelibili..nakonec mame doma Elisku a Anicku

blanapa
25. říj 2018

Mě se to jméno líbí. Znám dvě dospělé Štěpánky, jednu jsem oslovovala Štěpánko, druhá je moje kamarádka, říkáme ji Štěpi, Štěpčo... Štěpko mi do pusy neleze, vždy si vzpomenu na Štěpku Kilianovou z Havlíčkovych Petrolejovych lamp 🙂

takyjedna
25. říj 2018

Me se libi, jmenuje se tak moje mamka 😊 Je ted malo davane a holcicka bude mezi vrstevnicemi original 👍Boze hlavne ne Nelu🤢 to je ted snad kauda druha..

evajanouskova
27. říj 2018

My mame doma ctyrmesicni Stepanku a vsem okolo se libi 🙂 Moc holčiček s timto jmenem neni. Navic hanliva varianta se da vymyslet na vetsinu jmen.

pine
27. říj 2018

Štěpánka je samo o sobě moc hezký jméno, ovšem hrozný je pak oslovovani Štěpko, ne-li Štěpindo (vlastní zkušenost z okolí)

ivuska12321
27. říj 2018

Štěpánka se mi vůbec nelíbí, zkracena verze zní divně, a v zàkladu na mě moc dlouhé, ani na kluka bych to nedala, hlavně si všechna jména i varianty reknete nahlas 🙂 z toho co pises bych osobne vzala Nelu nebo Emu 🙂 ale dulezite je, co se libi vam rodicum 🙂

preiba
28. říj 2018

Vůbec se neptejte na názory ostatních, ne to Vaše dítě. My dávali Oliver a nikomu se to nelíbilo a bylo nám to jedno. Nakonec se to všem líbit začalo a zbygek si zvykl. Teď čekáme Adélku a opět se našli tací,kterým se to nelíbí... A nám je to jedno 😂

preiba
28. říj 2018

A jinak mne se líbí i holčičí i chlapecka verze... 😉

victress
28. říj 2018

@preiba Oliver je super👍 u nás neprošel přes manžela, prý by mu děcka říkali Oline šu*ine....😲
@dagikk z vámi nabízených nejraději Viola, má krásnou zdrobnělinu, není ani příliš dlouhá ani krátká👍

preiba
28. říj 2018

@victress na každé jméno existuje nadávka. 🙂
S touhle jsme se nesetkali, říkají mu Olis, Olík, Oli, Olívek a Oliver /ek 🙂

vitezove
29. říj 2018

@dagikk Štěpánka je krásné jméno!!! Nevím, proč by z něj někdo dělal hanlivé - respektive jak. A když tak se dá udělat z jakéhokoli jména. A když ne tak na ní budou volat krávo 😀D. To si nepomůžeš. Z toho co jsi vyjmenovala, že Štěpánka nejlepší a ke druhé holčičce se to hodí.

biedronka10
29. říj 2018

Tady se furt resi komoleni a posmech krestnich jmen, jenze ja ted nekoho vyvedu z omylu, ale co takhle posmech pro prijmeni, ja si uzila super sikanu kvuli prijmeni. Takze jeste je tu takova moznost, takze bych se tim jestli nekdo se nebude posklebovat jmenu netrapila, bl. cu byl a bude vzdy dostatek.

zelenaesmolda
29. říj 2018

@biedronka10 tak s prijmenim se toho moc delat neda ale prijmeni muzou rodice ovlivnit

biedronka10
29. říj 2018

@zelenaesmolda tak jedine co me napada ze ho muzou ovlivnit pokud nejsou vziti a nejmenuji se vsichni stejne, tak to se pak asi na jmene jde dohodnout. Nevim jak to s prijmenim chodi, ja pochazim ze sezdaneho svazku a jsem v sezdanem svazku.

bervidova
29. říj 2018

Štěpánku bych nedala, nesedí mi jména, která jsou zdrobnělinou,ale to neznamená,že to není to správné jméno pro vás 🙂 Z těch, co píšete, pro mě určitě nejhezčí Karla, to se mi líbí, taky jsem ho kdysi měla jako top,ale k příjmení by se nám vůbec nehodilo a znám dvě a obě super ženský 🙂

zelenaesmolda
29. říj 2018

@biedronka10 kdyz nejsou manzele tak bud podepisou prohlaseni o prijmeni po otci a dite je uz v porodnici vedene pod timhle prijmenim a kdyz ho nemaji tak ma dite jmeno po matce,na matrice se to pak da zmenit

sarkoc
29. říj 2018

Jasně, momentálně u nás asi vede (i když jsem teprve ve 30.týdnu, takže jsme jména zatím řešili asi dvě minuty...ale bavili jsme se o ní už u první dcerky a moc se nám líbí)

pratensis
29. říj 2018

@dagikk Ano, líbí. 😉

sarkoc
29. říj 2018

Taky asi hodně záleží na příjmení, aby to k tomu sedělo...my už máme první Elišku a Štěpánka se nám k příjmení podle mě taky hodí, ale třeba k nějakému cizímu si to moc představit neumím. U nás ještě padla Kamila a Linda...ale kdykoli začnu přemýšlet jen tak sama pro sebe o miminku, tak prostě naskočí Štěpánka, i když se mi ty další dvě jména taky strašně moc líbí 🙂 Mě se hlavně líbí taková jemnější jména, protože oslovujeme tak, jak se dotyčný jmenuje a nezdrobňujeme ani jinak nekomolíme. Takže Barbora třeba moc pěkné jméno, ale neumím si představit říkat tak novorozené holčičce 🙂

biedronka10
29. říj 2018

@zelenaesmolda jo vlastne, na to jsem zapomnela

zelenaesmolda
29. říj 2018

@sarkoc ja si pod Lindou predstavim psa,nevim proc :D

sarkoc
29. říj 2018

@zelenaesmolda no, hlavně, když už tu bylo o těch nadávkách, tak na Lindu se rýmuje fakt blbá no...každopádně manželovi se Linda nelíbí, takže to je nejmín pravděpodobné 🙂

astyna88
29. říj 2018

hlavně ne Emu, El(l)u a Sophii/Sofii 😀 jsou toho plné školky...ale to už záleží na vás a na příjmení 🙂

ajuse21
29. říj 2018

Štěpánka se mi nelíbí,pro me jedno z nejhorších jmen.Libi se mi Violka nebo Karla

rory_g
29. říj 2018

Štěpánka je nádherné jméno, jen znám bývalou kolegyni, které se říkalo Štěpáno. A to už se mi nelíbí, stejně jako Štěpo.

zelenaesmolda
29. říj 2018

@sarkoc to je fakt,u nas u metra byl Bar Linda,kamarad tomu nerekl jinak nez Pinda :D

pavcatko
29. říj 2018

Mně se moc libi, také jsme i něm uvazovali, nakonec máme Anežku.Líbí se mi takova jmena 🙂

stipcakova
31. říj 2018

Dobrý den , vzhledem k tomu , že jsem nositelkou tohoto jména , tak s ním mám velikou zkušenost . 🙂 Coby malému dětvčátku se mi jméno moc líbilo , ale v pubertě to bylo opravdu děs. Jak tady již některé zmiňovaly , že se hanlivé označení či přezdívka dá vymyslet na jakékoliv jméno , pak jistě ,dá .Ale na moje jméno je tak ohavná přezdívka , že jsem se v pubertě přestala úplně představovat . Protože zdrobnělina mě přišla trapná a když jsem se představila jako Štěpka (což mimochodem dnes nesnáším ) , tak okamžitě všichni reagovali . Takže i z toho důvodu jsem já svojí dceři dala tvrdé jmého bez zdrobnělin . Dita . Dnes už svoje jméno beru , tak jak je a přijde mi opravdu krásné , ale je potřeba zvážit , jestli se i vaše holčička nebude hodně trápit v průběhu jejího dospívání . Já jsem se trápila . Jo a já mám svátek a narozeniny taky blízko u sebe a že by mě to nějak vadilo se říct nedá .