• Přihlas se
  • Registrace nového člena
  • Získej PLUSPRO
  • Doporučujeme: Beremese.czModrastrecha.cz
  • Přihlas se
  • Registrace nového člena
  • Získej PLUSPRO

Dával někdo doma miminkům čepičku?

29. června 2014 
Nedávno jsem viděla nějaké fotky miminek v čepičkách a vzpomněla jsem si, jak mi tchýně stále doporučovala dát doma malým miminkům čepičku, přišlo mi to hodně divné :fearful: . Dával někdo?
27. čer 2014 v 11:32  • Odpověz  •  To se mi líbí
na doma ne, malý se narodil na konci března, nebyla nijak extra zima, tak jsem na doma neviděla důvod mít čepičku :slight_smile:
27. čer 2014 v 11:35  • Odpověz  •  To se mi líbí (1)
v zimě si doma topíme, takže nedávala.
27. čer 2014 v 11:40  • Odpověz  •  To se mi líbí (4)
Máme únorové mimčo a nikdy jsem na doma čepičku nedávala.
27. čer 2014 v 11:40  • Odpověz  •  To se mi líbí (1)
Já čepičky dětem sundala už v porodnici, doma bych rozhodně nedávala. Mmch, mě tchýně doporučuje dodnes spoustu ptákovin :sweat_smile:
27. čer 2014 v 11:44  • Odpověz  •  To se mi líbí (1)
Nám nedávali čepičku ani v porodnici :slight_smile:
27. čer 2014 v 11:46  • Odpověz  •  To se mi líbí (3)
ne, ani ven ji vetsinou nema, když je v kočárku
27. čer 2014 v 11:47  • Odpověz  •  To se mi líbí (1)
Ne, nikdy. :wink:
27. čer 2014 v 11:47  • Odpověz  •  To se mi líbí (4)
Ano, 2,2 kg miminu, které nebylo vůbec schopné udržet tělesnou teplotu a jsem minimálně prvních pár týdnů dávala, přesně se už nepamatuju. U staršího dítěte by mě to ani nenapadlo.
27. čer 2014 v 11:50  • Odpověz  •  To se mi líbí (1)
Mala ji dostala v porodnici, pac byla porad na jejich standart studena. Doma jsem ji dala asi 2x v noci,ckdy byla studenax i kdyz byla oblecena i prikryta. Jinak jen na ven podle pocasi a dnes uz ani to vetsinou ne, hned je sunda :grinning:
27. čer 2014 v 11:57  •  2 děti  • Odpověz  •  To se mi líbí
dávala jsem na začátku, jedno mimčo bylo lednové a druhé sice dubnové ale byla nižší teplota než v tom lednu :sweat_smile:
a všimla jsem si, že v čepičce líp spí, takže jsem ji dávala - sem tam, podle toho jak se mi zdálo, že jim je zima :wink:

ono hodně asi záleží jaká je teplota, jak velké je miminko a jak si drží teplotu :wink:
já jsem třeba zmrzlík (a nic na to moc nepomáhá, ani sport, mám to po mamce), syn taky....kdo je horkokrevný, tak asi nepochopí, že máme v říjnu čepici nebo v létě na spaní kolikrát ponožky slabé.... :wink:
27. čer 2014 ve 12:00  • Odpověz  •  To se mi líbí (3)
Já jsem taky dávala prvnímu čepičku, protože byl nedonošený, takový nedochůdče, který neudrželo vůbec tělesnou teplotu a byl s čepičkou klidnější, určitě pár prvních týdnů. Zato druhý, to byl dravec, tak to mě ani nenapadlo, i když byl taky narozený v zimě :slight_smile:
27. čer 2014 ve 12:06  • Odpověz  •  To se mi líbí (1)
U první dcerky ne a lituju toho, u druhé jsem čepičku dávala takovou tenoučkou na spaní do cca 3 měsíců(je únorová)a kdybych měla třetí dítko, tak bych dávala znova.
27. čer 2014 ve 12:09  • Odpověz  •  To se mi líbí
Ne, doma nikdy. Malá se narodila na začátku března, 37+3tt a měla necelé 3kg
27. čer 2014 ve 12:14  •  1 dítě  • Odpověz  •  To se mi líbí
Dávala jsem, měla jsem obě děti nedonošené a špatně drželi termoregulaci, hlavně ten druhý ale stejně ji dlouho neměli, protože jak sebou mleli tak se čepička dostávala do očí a to nesnášeli, tak jsem to vzdala.
27. čer 2014 ve 12:17  • Odpověz  •  To se mi líbí
dávala jsem dceři tenoučkou biobavlněnou, narodila se v listopadu a přišlo mi, že by ji měla mít. Klukům ne, s prvním bylo teplo a druhej byl takovej horkokrevnej, věčně zpocenej. Určitě bych to nebrala jako plošné doporučení, že se miminkům dávají čepičky, ale ani bych to doporučení nazatracovala.
27. čer 2014 ve 12:22  • Odpověz  •  To se mi líbí (2)
Tak naše nedonošeňátko mělo ze začátku také čepičku na doma, z porodnice nás pustili na začátku října a bylo docela chladno.
27. čer 2014 ve 12:26  • Odpověz  •  To se mi líbí
Dcera se narodila na konci listopadu, tenkou čepičku jsme doma dávali asi 14 dní hlavně na noc, miminkům prý odchází teplo hlavičkou, tak nás v porodnici prosili, ať jim jí ještě pár dní doma dáváme.
27. čer 2014 ve 12:34  • Odpověz  •  To se mi líbí
Asi záleží na každém dítěti-některé ho vyžaduje a některé ne.Já jí tedy nedávala v bytě ani jednomu,ale venku ano-alespoň do 6.neděl.Nicéně pozor na průvan v bytě-ten je pro děti mnohem horší(kvůli zánětům středního ucha),než pobyt venku na větru bez čepice. :wink:
27. čer 2014 ve 12:57  • Odpověz  •  To se mi líbí
první dcerce jsem doma čepičku nedávala, druhé ano, protože byla nedonošená....
27. čer 2014 ve 13:10  • Odpověz  •  To se mi líbí
Dcera ji neměla ani v porodnici (v listopadu), kde nebylo zrovna přetopeno, takže jsem neviděla důvod, proč ji dávat doma.
27. čer 2014 ve 14:01  • Odpověz  •  To se mi líbí
Já jsem malému čepičku dávala, líp pak spinkal. Ale on byl narozený o měsíc dřív, navíc v listopadu a běžně máme v baráku teplotu kolem 21 stupňů max., takže na spinkání na noc měl tenkou bavlněnou čepičku a spinkalo se mu mnohem líp. Záleží na miminku. Rozhodně nejsem přecitlivělá matka, naopak si myslím, že malého moc neoblékám a celkově má docela "studený odchov" :wink: :grinning: . Ale v tu zimu a jako novorozenci to tak bylo lepší :wink: .
27. čer 2014 ve 14:09  • Odpověz  •  To se mi líbí (2)
Starší dcera byla červencová, navíc krátce po návratu z porodnice začala dost velká vedra, takže tam čepička nehrozila. Mladší je prosincová, ale doma máme relativně teplo, navíc byla v pohodě donošená, takže nebyl důvod čepičku dávat. Čepičky jsem obecně dávala a dávám na ven, pokud je chladněji nebo fouká vítr.
27. čer 2014 ve 14:21  • Odpověz  •  To se mi líbí
Nedavali, dcerka se narodila v listopadu.
27. čer 2014 ve 14:27  • Odpověz  •  To se mi líbí
My jsme davali jedno obdobi cepicku doma z duvodu /doporuceni dr/, ze syn byl moc hubenej a proto vzhledem k tomu, ze hlava u deti je velky organ, tudíž unika jjm hodne tepla a oni spaluji i energii na to aby si teplotu udrzeli. V nase pripade nebylo zadouci aby syn spaloval z tohoto duvodu energii vzhledem k prilisne hubenosti a nárazovému hubnuti :slight_smile:
27. čer 2014 ve 14:29  •  2 děti  • Odpověz  •  To se mi líbí
My jednu chvíli dávali taky, malý se narodil v říjnu, ale doma jsme měli poměrně chladno, tenkrát jsem ho navlíkala docela dost, bála jsem se, aby mu nebylo chladno :confused: ale je pravda, že co se týče teploty tak to byl docela skok, když jsme přišli z porodnice... tam měli vytopíno a u nás bylo jako v ledničce a trvalo, než se nám byt vyhřál :slight_smile:
27. čer 2014 ve 14:32  • Odpověz  •  To se mi líbí
nikdy nedavala, maly je listopadovy a cepicku nemel ani v porodnici. Ani by me to nenapadlo mu ji dat :slight_smile:
27. čer 2014 ve 14:56  • Odpověz  •  To se mi líbí
Dobrý den, největší tepelné ztráty u miminek jsou právě přes hlavičku...jako vystrašená prvorodička jsem dceři tenkou čepičku dávala i doma,tuším až do 2.měsíce :slight_smile: je březnová, u druhého syna už nee, ale je květnovej. Dcerka nebyla s čepičkou zapocená,neměla potničky, tak jsem si říkala, že je to v pohodě. Navíc my máme doma, když se topí tak 21st. a to mi přišlo na miminko chladno.Sama nosívám v zimě i svetr,mikinu. V porodnici bylo přetopeno. Je ale pravdou, že moc mamin ty čepičky doma asi nedává...
27. čer 2014 v 17:32  • Odpověz  •  To se mi líbí (1)
Já sem čepičku,doma dávala(tenkou bavlněnou).Syn je prosincový a měl nižší porodní váhu.Ale i tak všem miminkám v porodnici čepičku dávali.Přeci jen miminka nemají vyvinutou pořádně termoregulaci jako my dospělí.Ale asi kdyby se narodil v srpnu tak mu jí doma nedám :slight_smile:
27. čer 2014 v 18:20  • Odpověz  •  To se mi líbí
Narozena 14.8.13 propousteci vaha z porodnice 2560gr a doma (uvnitr domu apod.) cepicku nikdy dodnes :slight_smile:
27. čer 2014 v 18:26  • Odpověz  •  To se mi líbí
Ano, dávala jsem oběma synům (u druhého jsem to trochu flákala a odstávají mu ouška :slight_smile:), ale každého věc... Já na tom nic divného nevidím... Jinak starší červencový narozený ve 37tt, ale s normální porodní váhou i mírou, druhý listopadový narozený v termínu - takže žádní nedonošenci... Je to asi o zvyku...
27. čer 2014 v 19:21  • Odpověz  •  To se mi líbí (1)
Tvůj příspěvek