Denní spánek. Jak vám spí vaše miminka?

tynule123
7. zář 2021

Ahoj všem, měla bych na vás prosbu, jak vám spi vaše miminka přes den (konkrétně 3 měsíční +/-)? Mému synovi jsou čerstvý 3 měsíce. Snažíme se chodit spát přes den po 2 hodkach, někdy se to podaří, někdy ne. Ale v čem mám problém, vydrží spát vždy přesně 20 minut max 30 minut a je vzhůru, ať už je v kočárku nebo v postýlce. Jak kdyby měl radar na spánek. Ale nevypadá pak, že by byl nespokojený. Ale přece mu nemůže takový spánek denně stačit nee? Vždyť to je vcelku max hodka a půl, když se dobře zadari. Jak mu mám prodloužit spánek? Ať už spím s ním nebo v kočárku jezdím, tak vždy se max po těch 30 minutách probudí. Prosím nějake rady. Ráda bych aby spinkal déle, ale nevím jak na to.

mamikry
7. zář 2021

@tynule123 U nas se takhle spi taky. Jak je v kosiku nebo kocarku, da max. pul hodiny. Kdyz ho chovam nebo nosim, chrni klidne dve v kuse. Muzes si zkusit lehnout s nim a pak se nenapadne vytratit, to mi prcek taky spi dele. Je to s nimi alchymie holt. 😉

hosikuma
7. zář 2021

@tynule123 z nás je to podobný, v kočáru na prochazce klidně hodinu, v šátku taky... Jinak po 20-30ti min vzhůru a je fresh.. Dneska jsme si ale společně daly v posteli skoro 2h

zrzinda
7. zář 2021

Ahoj, mrkni na instagram na profil Spánek miminek. Najdeš tam spoustu rad. U takhle malých miminek je normální, ze spánky neumí propojovat (spánek má několik fázi - prvních pet minut miminko usina, pak spi tvrdě, pak je zase lehká fáze, kdy se muže snadno probudit - nejsem si přesně jista, každopádně je to jedno), miminko se naučí jednotlivé fáze propojovat později. Proto miminko potřebuje tvoji pomoc s tím, aby přešlo do další fáze (kojení/drncani v kocarku, cokoliv, co vám pomáhá). 😊 Ten dětský spánek je fakt věda, ale zmiňovaný profil mi fakt hodně pomohl, autorka je úžasná ❤️

konidana
8. zář 2021

@tynule123 dcera mi doma nespala dele. 2x nebo 3x 20 minut. Jenom v jedoucim kocaru venku spala az 2h. Je odmala nespavec...

shirilka
8. zář 2021

@tynule123 Měli jsme to úplně stejně, jako hodiny vždy přesně 30 minut, změnilo se to až v 11mesicich, kdy to bylo 40-60 minut.

verka86
8. zář 2021

@tynule123 my sice máme už 11 měsíců, ale malá od narození spinká přesně, jak píšeš. Na druhou stranu v noci je zlatá, od narození spinká 11 - 12 hodin s občasným probuzením. Doktorka mi říkala, že každé dítě je jiné a má i jiné potřeby spánku. Pokud je po probuzení, byť po 20 minutách, mimčo spokojené, přes den mu to stačí, nemám to nijak řešit. Důležitý je noční spánek a přes den taková chvilková siesta je dostačující 😊

jako_mala_holka
8. zář 2021

Hele a není to jedno? Pokud je spokojený, není důvod to nějak řešit, ne? Malá taky spí (už nějakou dobu) míň, než jiné děti a furt jen poslouchám, jak by měla spát dýl... Ona nevypadá, že by ji to nějak vadilo, bývá v pohodě... Děti nejsou roboti jak přes kopírák přece...

magdaveselkova
8. zář 2021

Malá to taky tak měla...a nijak se to nevyřešilo.. prostě spala jak chtěla. Pokud je spokojený je to vypořádku.

janinasm
8. zář 2021

@tynule123 Nám spal malej ve třech měsících ještě docela hodně. Řekla bych tak půl napůl, bdění a spánek. Měla jsem vypozorovany, že čím víc jsem se mu věnovala, tím víc byl unavený a spal. Takže za mě radim nosit ho po bytě a ukazovat mu nový věci, vzít ho ven, do náruče, ať prostě vidí po okolí a má nový vjemy. Ne jen nechávat ho ležet v kočárku. Mohlo by ho to unavit a pak by mohl víc i spát. Nicméně nějakým větším způsobem podle ne potřebu spánku miminka nezměnís. Potřeba spánku je jedna z věcí, která je daná. Jako třeba povahovy rys. A to se moc změnit prostě nedá. A to, že mu to nemůže stačit. Ale může. Kdyby nestačilo, spal by víc. Příroda ví co dělá.

cinam
8. zář 2021

Náš spí stejně. Výjimečně se povede, že si dá dvě hodiny v kočárku, když pořád drncam. Za to v noci spí jak dřevo a nebudí se vůbec. První syn zase touhle dobou spal odpoledne sice 4h v kuse, ale v noci se budil po hodině a půl. Takže já jsem teď spokojená celkem 😁

veronikav31
9. zář 2021

@tynule123 Pokud prospívá tak nevidím důvod řešit krátký spánek.nam syn spal naposledy 2xdenne 40 minut v 6m,od té doby 1xdenne.i ten jeden spánek si zrušil v 1,5roce,od té doby nespal přes den vůbec,v noci dobře.synovec ve 2 letech spí 3-4 hodiny.to já ani u jednoho dítka neznám od narození...(v noci spí dobře,najíst a pokračovat ve spánku,švagrové holka měla v noci 2-3 hodinnove hraní,ale za to přes den jim holka spala krásné 4 hodiny).nevím proč vám to vadí,že přes den méně spí?neuklidite,neuvarite nebo se nevyspite?