Děti rok a půl od sebe, dá se to zvládnout?

konikova
25. led 2015

Ahoj, je tu někdo, kdo má děti rok a půl od sebe? Věřím, že je to náročné a asi záleží, jaké je to první dítko, ale dá se to zvládnout aniž by maminku odvezli na psychiatrické léčení? 😀 Co pro Vás bylo nejhorší? Jak jste zvládali cestování (např. z vesnice do města...)? Mockrát děkuji za rady a zkušenosti.

tarra27
25. led 2015

@konikova 14mes...a zvládnout se to dá...první pulrok je nejhorší, možná rok...ale žádná traga....pokud nejsou nemocné a i to se dá....sourozenecký kočár....nedelat žádné rozdíly a první rok s detmi jen k lekaři, žádný zbytečný cestování do mesta apod....

ideální vek 🙂

konikova
autor
25. led 2015

@tarra27 dá se to třeba zvládnout bez sourozeneckého kočárku? například pro malé manducu nebo pro starší takový ten skejt ke kočárku a nebo dětské odrážedlo? nebo to je úplně pasé? 🙂 mám totiž kočárek, který jsem si vždycky přála a jsem s ním 100% spokojená a nechci ho dávat pryč ☹

v82
25. led 2015

ahoj, děti 15 měsíců 🙂 zvládnout se to dá, většinou je to pohoda, někdy větší či menší horor. Sourozenecký kočár taky doporučuju, zvládám s nimi i delší cestování. Nejhorší je to, když jsou nemocný na střídačku, ale i to se dá docela zvládnout. Lepší je, když marodí obě dohromady 🙂 a nejlépe samozřejmě vůbec. Nejkrásnější je, že jsou to úžasný parťačky a samou láskou by se snědly... někdy doslova 🙂

tarra27
25. led 2015

@konikova asi by se dalo...my ho pořídily a jsem ráda, protože starší nemá pocit, že je odstrkovaná.....že neco musí, že nesmí být v kočárku - sporták teda, navíc si to spolu užívaly....nechteli jsme aby mela dojem, že druha dcera je na její ukor...a to se nám povedlo....a já když jsem spechala, dala jsem je tam, bylo to pohodlne i pro me .-)

tarra27
25. led 2015

@v82 přesne 🙂)

tarra27
25. led 2015

@v82 ale když jsou nemocný, je krize dva dny, než jim zaberou leky apod....pak už se to zase dá....

já bych do toho šla znovu... 😉

konikova
autor
25. led 2015

@tarra27
@v82 děkuji mockrát za vaše zkušenosti 🙂 já chci právě děti co nejblíž u sebe a pokud ms nebude mít vééélké zpoždění, tak by děti byly od sebe rok a půl 😉 tak nad tím přemýšlím, zda se to dá zvládnout no 🙂

mysonek
25. led 2015

@konikova máš hezký plán, ale pokud budeš chtít dlouho kojit, tak se to nemusí podařit. Také jsme chtěli takovýto rozdíl, nakonec to bude 21 měsíců a to jsem musela v 11 měsících malou odstavit, protože jsem vůbec neměla menstruaci. Ona už teda měla v tu dobu z prsu dudlík, takže bych jí odstavila stejně, nebylo to jen proto, že jsem chtěla otěhotnět.

tarra27
25. led 2015

@konikova zvládnout se to da....já jsem mela ms při kojení...uvidíš jak to budeš mít 😉

paracka
25. led 2015

@konikova ahoj pridej se do skupinky deti narozene blizko po sobe 😉😊 ja tam nasla spoustu rad a postrehu. Mam od sebe deti 15 mesicu

konikova
autor
25. led 2015

@mysonek já už nekojím 😉

konikova
autor
25. led 2015

@paracka přidám, děkuji 🙂

ducky1990
25. led 2015

ahoj já mám děti 19m. zvládli jsme to bez sourozeneckého kočárku a dokonce i bez tatínka. Dnes jim jsou 4r a 2,5r a parádní blbiny spolu vymýšlejí! :D

v82
25. led 2015

@tarra27 Já bych do toho šla hned znova, jen s těmi nemocemi je to u nás trochu horší.. teď už měsíc na střídačku marodit, obě po čtrnácti dnech dostali antibiotika na deset dní a malá je teď druhý den po vysazení a má znovu teplotu a já absolutně netuším proč... a to měla jít ve čtvrtek na třikrát odložené očkování... doktorka už z nás zešediví 🙂 Ale jinak je to nezapomenutelné a rozhodně nejnádhernější období mého života a taky nejintenzivnější 🙂

tarra27
25. led 2015

@v82 přesně....neboj, asi nebyly dolečený....nám se to stalo kdysi taky....a posunutí očkování nevadí, já jsem pro očkování, ale když se posune, je to podle mě lepší 😉

v82
25. led 2015

@tarra27 máš pravdu, ale ona teď nemá vůbec žádný potíže jen tu teplotu, tak uvidím... Já jsem taky pro pozdější očkování, ale nám už doktorka říkala něco o tom, že máme na tu třetí dávku nejvyšší čas. Nevím jestli to myslela jako než bude mít osm měsíců nebo, že už má velký odstup od poslední vakcíny... ale stejně se nedá nic dělat a bude se to muset odložit... jedině snad, že by to byly zuby 🙂

tarra27
25. led 2015

@v82 no to by mohly být zuby!!! heed já si myslím, že řeba je nejvyšší čas, ale je to stejne orientační....klidne nemej strach, že když ji má pozdeji, než jsou hranice od výrobce, že je to blbě...jednou se s vakcínou setkaly a telo si to pamatuje.....ty hranice jsou stejne doporučovaný....

v82
25. led 2015

@tarra27 D íky za povzbuzení 🙂... už jsem si myslela, že to máme za sebou, tak jsem z toho dneska nějaká nalomená. Nejspíš máš pravdu, že ty hranice jsou orientační... tak doufám, že se to celý nepodělá a bude to ok. Ještě k těm zubům. Může mít teplotu, ikdyž je má už čerstvě prořezaný? Anežka s tím neměla problémy takže s tím nemám zkušenosti 🙂 díky

tarra27
25. led 2015

@v82 muže to doznívat....nebo se budou klubat další.....

neboj, to bude dobre 😉

mandala
25. led 2015

@konikova Máme od sebe 16 měsíců, obě holky nespavé, vstávala jsem k oběma, starší byla docela hodná, ale mladší někdy od 3 měsíců pořád řvala, protože se chtěla chovat. Nejhorší bylo, když přišla nemoc a to i na mě. Tatínek se moc nezapojoval, takže jsem na ně byla téměř sama. Dnes si říkám, jak jsem to mohla zvládnout, ale v té době jsem nad tím takhle nepřemýšlela, prostě jsem dělala, co bylo potřeba a vůbec jsem si nemyslela, že bych zvládala něco vyjímečného. Sourozenecký kočár jsme nepořizovali, protože jsem měla nový a byla jsem s ním spokojená. Prostě, když ta starší už nemohla, tak jsem ji posadila k nohám té mladší a šlo to taky. 😉

pejtho
25. led 2015

Mám dvě holčičky od sebe 15 měsíců. Zvládnout se dá vše, jak určitě psaly holky přede mnou 🙂 Nejhorší je začátek, trošku se rozjet, udělat režim-říci si o pomoc 🙂

Naše holky nebyly zrovna nejhodnější miminka. Nespavost (provázená dodnes), prdíky, neutišitelný pláč, neustále nošení, chování...Někdy jsem byla i na pokraji sil, migrény, slabost, únava. A fňukala jsem, že už nemůžu...a víte co? Mohla jsem. A ještě třeba 10x 🙂

A když teď vidím holky, jak spolu spolupracují, hrají si, povídají a jsou na sebe vázané (krom toho, že se taky perou a hádají), tak bych neměnila a jsem za ten menší věkový rozdíl moc ráda.

pejtho
25. led 2015

Co se týče kočáru, tak jsme ho zprvu neměli.
Starší dcera ťapala ochotně sama a stejně jsme se na velké a dlouhé procházky nevypravovaly a nějak jsme to zvládali.
Pořídila jsem ho asi před půl rokem. Jak začaly být holky starší a divoké, tak se staly neuhlídatelné na vycházkách po městě a rvát se pak se starší na ramenou a tlačit kočár do kopce s mladší jsem už nedávala.
Takže jsme z druhé ruky koupili skvělý kočárek Phil&Teds a i potom na různé cestování, dovolené je prostě skvělý.
Asi bych ho teď koupila rovnou po narození. S tím věkovým rozdílem 15měsíců, myslím. Ušetřila bych si plno nervů 🙂

Jinak já jsem vlastně otěhotněla, když bylo první dceři 6 měsíců. A byla plně kojená. Takže kojení není antikoncepce 😀 😀
Kojila jsem jí pak ještě do roka. Tzn., do nějakého 6tého měsíce druhého těhotenství. Pak už jsem to nedávala, jelikož spala celou noc přicucnutá u prsa a s rostoucím bříškem to bylo značně nepohodlné.

gwennie
26. led 2015

no, tak asi budu mít trochu jiný názor než kolegyně přede mnou 🙂 Mám děti 17m od sebe, a za mě NIKDY VÍC. Starší dcera je co 14 dní nemocná, takže věčně v noci nespí, malý nespí taky ještě (jako většina mimin), starší je ještě nesamostatná, je to v podstatě pořád ještě taky mimino, neobleče se, nenakrmí, nechodí na nočník, moc jí toho nevysvětlíš.. masakr, fakt bych do toho už nešla. Bydlíme taky na vesnici, cestování děs s takhle malými dětmi, zvlášť teď v zimě.

85jana85
17. pro 2015

Obdovuji diskuzi 🙂 Nečeká někdo miminko které bude od toho prvního rok a půl? Nebo nemáte teď čerstvou zkušenost?

rnika
17. pro 2015

Mám kluky 13 a půl měsíce od sebe 😉 mladšímu je teď rok - staršímu dva a žiju 😉 😀 zatím mě nikam neodvezli 🙂 ( ale nevím jestli je to pro tebe "čerstvé" )

@85jana85

brouzdalka
17. pro 2015

Ono se to nedá paušalizovat, mám děti poměrně náročné - hlavně mladší vyžaduje neustálou pozornost. Do toho starší ještě plíňák, oba kojení, takže já bych zpětně větší odstup uvítala 🙂
Ale zas radši takhle než mít třeba jedináčka 🙂

akankeo
17. pro 2015

@85jana85 holky mam od sebe rok a ctvrt, masakr je to jen par mesicu, pak si naopak spolu zacnou hrat a je to rekla bych snazsi nez kdyz mate doma jedno nudici se dite, co je vam furt za zadkem. Jinak u nas to bylo narocnejsi jenom proto, ze starsi byla pupek sveta a najednou nebyla stredem pozornosti a delala dost naschvaly. Zlomilo se to, kdyz mladsi byl pulrok, zacaly byt naopak partacky. Jedine co to chce je nastolit doma pevny rezim, zvlaste co se spani tyce

smillingangell
17. pro 2015

13,5 měsíce mám já.Měla jsem dvojčecí kočárek.Oba dva na plenách,Sunaru.Zavedla jsem jim stejný režim a bylo to v pohodě.Ted už je jim 4,5 a 3,5 roků a jsou to parťáci do nepohody 😉 😉

rnika
17. pro 2015

@smillingangell můžu se jen zeptat - jak se školkou - šel starší o rok dřív??? 🙂

smillingangell
17. pro 2015

@rnika U zápisu byl ve dvou letech a vzali ho,šel ve 2,5 letech, ale bylo to spíš víceméně proto abych měla "klid",klidně mohl jít později 😉