Dětská kolika, poraďte

kacaba_s
23. bře 2018

Zdravím, chtěla bych se zeptat, jestli máte některá stejnou zkušenost? Malá (5týdnů) trpí na koliky. Nejdříve to bylo pouze ve večerních hodinách - 2 hodiny pláče. Jenže teď se to zhoršuje, pláč a takové ty křeče má už někdy i 3x denně. Trvají různě dlouho. Na malé je vidět že je unavená, chce se jí spinkat, vždy na chvilku usne a pak jak když jí něco popíchne a začně šíleně brečet, máchat ručičkama a nohama, je k neutišení. Moc bych jí chtěla pomoct, ulevit, ale už nevím jak a jsem z toho i já zoufalá. Zkoušíme masáž bříška, cvičení nožiček, před kojením 5 kapek Espumisan, 1 denně kapky probiotik....hlídám se abych nejedla nic nadýmavého. Už z toho fakt šílím :-/

nikolaamiminko
24. bře 2018

@ivuska1986 tyjo ten enticon, to uz si druha, ale pokud je to probiotikum a simethicon, tak je to vladtne jako biogaia a espumisan - a tato kombinace nam nepomaha. Muzu se zeptat, zda jsi k tomu enticonu dal davala biogaiu?

ivuska1986
24. bře 2018

@nikolaamiminko ne, jen enticon. Taky jsem zprvu davala kombinaci espumissan + biogaia, ale nefungovalo to, a to jsem to zkousela skoro mesic a pul. Nekde jsem vycetla, ze kdyz se neuchovavaji probiotika v lednici, tak za moc nestoji a asi to bude pravda😇 zalezi co mimco na to no. Kamaradka zkousela espumissan, pak enticon a mala prestala brečet po prdikach v dobe, kdy vse vysadila, ale ona celkove na to netrpela moc. Taky jsem zkousela na radu kamaradky brat Emulips-anyz, rozdíl u male jsem nepoznala, ale u sebe ano, zmizely mi zazivaci potíže. Kamaradka zase rika, ze po emulipsu malemu skoncily koliky. Fakt zalezi co mimco na to.

bayt
24. bře 2018

@nikolaamiminko mimochodem, zajímavé je, že na "koliky" trpí jen dětí v západních zemích, v Africe nebo Asii o tom neslyšeli

rozdíl je prý v tom, že tam se děti výhradně nosí, jsou pořád u matky nebo jiné pečující osoby, a taky dostanou najíst kdykoliv si vzpomenou, což je u dětí běžně i 20x denně

já když někde řeknu, že kojím 20x denně, tak půlka ženských se zděsí a půlka mě začne poučovat, že si rozmazlím dítě

erimi
24. bře 2018

No to hej, tam asi deti nepotrebujú rurku či teplomer ? Veľmi je im dobre ! Aj tu sa niektoré maminky boja od rúrky ale netreba, je to vymyslené pre detičky a taká dobrá vec 🙂

verunka_korunka
24. bře 2018

@kacaba_s espumisan pomahal az kdyz jsem zvysila pocet kapek, ale uz nevim na kolik. Mozna 10, ale jista si tim uz nejsem. Jinak mazat pupikem. Davala jsem i biogaya, ale ma uplne stejne latky jako espumisan a je o dost drazsi a podle studii nejaka úleva az tak po mesici... ja nevidela rozdil ani po mesici a neco, az pak s navysenim espumisanu. A na nejvetsi krik pomahalo nosit v satku a nebo nahrivat brisko sprchou nebo polstarkem s, peckama.

eli_luc
24. bře 2018

@kacaba_s fenyklovy caj prodavají v lekarne od 1. Mesice...sójové mlíko je také alergen,udelejte si doma mandlove, ryzove,ovesne..je to za zlomek ceny, delame ho take...uchutne kokosovym sirupem,rozmixujte banan a mnamka je na svete

summer29
24. bře 2018

Rourka! Nic jiného dceři nezabralo... zkoušela jsem s ní cvičit, masírovat, dávat fenyklový čaj, nahřívat polštářky, probiotika, kapky, atd... Ale pomohla jen rourka, nakonec jsem jí nosila pro jistotu všude s sebou. Okolo 4. - 5. měsíce bylo po problémech. Je jí rok a půl a žádné problémy ani návyk na rourku určitě nemá, nic takového nepotřebuje. 🙂

erimi
24. bře 2018

@summer29 Taaak, rúrka je aj za mňa top !!! Jediná pomôcka čo u nas vyhrala !

bayt
24. bře 2018

@verunka_korunka stejne latky nema, bio gaia je probiotikum

kacaba_s
autor
25. bře 2018

@eli_luc A mohla bych vás poprosit o recept jak si podomácku udělat mléko? googlila bych, ale nemám na internet moc času. děkuji

verunka_korunka
25. bře 2018

@bayt jejda, to jsem popletla, biogaiu jsem mela 2 lahvicky a nepomohlo to, pak zabiral babycalm, ale ten ma temer stejne slozeni jako espumisan, takze nakonec jsem zkoncila u vetsich davek espumisanu. Dceru brisko trapilo az do cca 4-5ti mesicu. Pak to plynule preslo na zuby 😀

bayt
25. bře 2018

@verunka_korunka jsou zuby taky tak strašné? já někdy četla, že a zuby víc trpívají holčičky, asi to je kec, ale dává mi to nějakou naději

verunka_korunka
25. bře 2018

@bayt no zatim u obou jednicky hruza... mesic dopredu plac od bolesti zvysena teplota davali jsme nurofen plus caste nocni vstavani, az se prorizly tak chvili klid. U prvni uz byl v podstate klid i potom, jen na solicky 3 dny to stejne jak u jednicek. Mladsi ted rostou dvojky a zase asi vic zaroven a peklo mame znovu... plus navic ryma a kasel... jo lehka ryma obcas u zubu byla a po proriznuti zubu zase zmizela. Jak to maji kluci, nevim 😉

bayt
25. bře 2018

@verunka_korunka tak to zni blbe :( jak moc brecely? Me prekvapilo jak moc maly slinta ale na zoubky je brzy

verunka_korunka
26. bře 2018

@bayt hodne, bolestive, hlavne vecer a v noci... terka teda i pres den a adela je pres den jen nevrla a nazlobena... ale treba kamaradka co ma kluky pry nic tlumiciho nedavala. Asi to nemeli tak strasne, ja si nedokazu predstavit takhle brecicimu diteti nedat, necoale naa bolet. Me kdyz boli hlava taky si neco vezmu 🙂 a slintani zacina tak 1-2 mesice predem... ale opravdu fest slintani 🙂 jak bernardyn 🙂

bayt
26. bře 2018

@verunka_korunka no ty jo, on slinta fakt hodne, kolikrat mu to bubla u pusiny a tece ven. Ma tlapku porad v pusine. Ma jen 9 tydnu ale zatim je spis napred, tak se asi mam na co tesit...uz ted spim max hodinu v kuse

verunka_korunka
26. bře 2018

@bayt adelce vyrostli docela brzy, mela 4,5 mesice a vylezly 2 spodni zuby. Vetsinou pisou od 6ti mesicu, nekde ze nejrychlejsim kolem 4m, ale je to opravdu hodne idividualni... jinak to jeste poznas podle zdurenych nateklych cervenych dasni

bayt
26. bře 2018

@verunka_korunka to bych se mu musela do te pusiny dostat 🙂

lenkaag
28. bře 2018

@kacaba_s A můžu se zeptat co dáváte za vitamin D? měla jsem stejný problém a známa lékárnice mi řekla že je to z Vigantolu...do toho jsem mu koupila laktobacilky a do dvou dnů měl malý pokoj. 🙂

mkomarkova187
16. kvě 2018

Mame stejny problem. Holcicce jsou 2 mesice.. nepomuze nic nez rourka. Vetry odchazeji volne nebo pri cviceni a pak prijdou krece. 😢 neni v tom zadna pravidelnost.. prichazi to nekolikrat behem dne. Ale cetla jsem vysse o mlecnych vyrobcich..zkusim vysadit.

ehrdlicka
16. kvě 2018

Chtěla bych se s Vámi podělit o jeden homeopatický koktejl pro naše nejmenší, kdy už nic nepomáhá proti prdíkům (Espumisan, probiotika...). Přípravuje se takto: do 100 ml vody dát 10 granulí Colocyntis, Cuprum metalicum, Magnesia phosphorica a Nux vomica v ředění 9CH. Rozpustit a podávat po lžičkách během 1dne, nejlépe 1 lžička před každým kojením (podávat plastovou lžičkou).