Dítě a malý byt. Jak bydlíte?

26. května 2012 
A jedno téma ohledně bydlení.V dnešní době hypoték častokrát rodina bydlí v malém bytě (0+1 až 2+1), jak jste tuto situaci vyřešili vy?Jak jste si na toto zvykli?
18. kvě 2010 v 17:49  • Odpověz  •  To se mi líbí (1)
Ahojky, my bydlíme v 2+1 a dokud budeme jen 3+ pes, tak to bude v pohodě, postýlku dáme do ložnice, ale jestli se za 3 roky rozrosteme o dalšího člena, jak bysme si přáli, tak už to bude horší...to budeme muset s manželem spát v obýváku a dítkám dáme naší ložnici...ted to mám vymyšlený tak, že přebalovat budem na postýlce a koupat asi na stolku v obýváku, do koupelničky se nám fakt nic nevejde ale hlavní je, že máme kde být, říkáme si, že někteří jsou na tom hůř...
No ale ted jsme si vzali hypo a koupili pozemek a doufáme, že jednou budeme bydlet v domečku, ale dřív jak za 7 let to určitě nebude..
Jinak já pocházím z vesnice z rodinnýho domku a na bydlení v Praze v bytě jsem si nezvykla, ale říkám si, že je to jen dočasný
18. kvě 2010 v 18:12  • Odpověz  •  To se mi líbí
autor
Ahoj
my máme 1+1 a sháníme větší,protože sem bychom se s dítětem nevešli a vypadá to zatím na 2+1. Malé mimčo bude s námi v ložnici, ale pak budeme asi spát v obýváku,jako teď.
Kolik metrů to máte?
Jinak existují vaničky na vanu tak to by šlo ne?
18. kvě 2010 v 18:31  • Odpověz  •  To se mi líbí
my mame 2+kk, zatim ma Mia jen postel v loznici ( stejne spi s nami) a hracky ma v OP s kuchyni. Ale v dohledne dobe se budeme stehovat, s vice detmi by uz toho nebylo mozne, resp. nikdo by nemel dostatecne soukromi a to je nefer
18. kvě 2010 v 18:34  • Odpověz  •  To se mi líbí
autor
kristi: a není už velká na spaní s rodiči?Myslím, jestli všichni nepotřebujete soukromí
Já si myslím, že 2+kk/2+1 je dobré tak pro jedno dítě, pokud je velkých rozměrů tak i pro dvě, ale přeci jen já upřednostním menší 3 pokoje, než dva velké...
18. kvě 2010 v 19:02  • Odpověz  •  To se mi líbí
ja nevim, my to milujeme, ze spi s nami,neni nic krasnejsiho nez s ni usinat i se probouzet. zkouseli jsme ji v jeji postylce,ale vzdy prijde, rika se, ze cca ve 4 letech s tim prestanou, tak to uz mame za par. Jinak ja premyslim stejne, proto se budeme stehovat
18. kvě 2010 v 19:05  • Odpověz  •  To se mi líbí
autor
kristi: někde jsem četla že když si dítě navykne spát s rodiči, těžko se toho zbavuje a samo ani neusne, proto ho to učit nebudu.Samozřejmě to je milé, ale nechci si na sebe plést bič
no a že jsem tak smělá, co třeba manželské věci, když s vámi malá vegetí v pelíšku?
18. kvě 2010 v 19:09  • Odpověz  •  To se mi líbí
My bydlíme v 2+kk, asi 44m2, takže je nám taky trochu těsno. Malá má postýlku u nás v ložnici, ale plánujeme se přestěhovat do obýváku s kk na rokládací gauč a jí nechat ložnici, jako pokojíček. S dvěma dětmi si to ale už moc nedokážu představit, asi bychom to zvládli, kdyby se stala nehoda , ale s druhým čekáme na domeček, který budeme rekonstruovat, a počítáme, že do 3 let bychom tam mohli být..
Tohle bereme, jako přechodné bydlení, ale dá se to a je fakt, žer jsou na tom lidé hůř a i se dvěma dětmi bychom se tady asi porovnali.
18. kvě 2010 v 19:13  • Odpověz  •  To se mi líbí
Ahoj,tak my byli ve 2+kk do loňského roku.Ale jelikož jsme do budoucna plánovali,že budeme chtít ještě jedno dítě a máme velkého psa,tak jsme loni v létě koupili velký 3+1 s balkonem.Nemůžu si vynachválit,sice bylo tady ještě dost práce a zatížila nás hypotéka,ale kdo ji dneska nemá,že?
18. kvě 2010 v 19:16  • Odpověz  •  To se mi líbí
Jo a malá má od té doby svůj pokojíček,takže většina hraček se válí tam a ne po obýváku a kuchyni jako na starém bytě a hned se tam naučila i sama spinkat,takže paráda
18. kvě 2010 v 19:17  • Odpověz  •  To se mi líbí
autor
akras: tak at vám to vyjde já myslím, že to bude pro všechny lepší, pokud se přestěhujete do OP
18. kvě 2010 v 19:22  • Odpověz  •  To se mi líbí
autor
kijonková: báječné, hlavně je fajn že se malá naučila spát sama a to 2kk jste zatížené hypoškou neměli?
18. kvě 2010 v 19:23  • Odpověz  •  To se mi líbí
jo, kdybychm měli vanu..máme jen sprcháč, vedle sprcháče máme z jedný strany malou pračku a nad ní kotel, takže tam se přebalovat nedá a z druhý strany umyvadlo a do zbylého prostoru se sotva postaví 2 lidi, takže vanička na židle(které stejně nemáme, ptotože kuchyňka je tak malá, že jídelní stolek se tam nevejde), se tam nevejde...my máme pokoje-ložnice 12metru a obývak tak 16 metru..plno místa zabírají balkony a terasy, těch je opravdu zbytečně moc, stejně všechny nevyužíváme..jedna terasa by stačila...
Co myslíte, od kolika by mělo mít dítko vlastní pokoj?
18. kvě 2010 ve 20:21  • Odpověz  •  To se mi líbí
autor
elgereta: no, trošku úskalí malého bytu, ale zase třeba uklízet tam, to je paráda že
řekla bych že od 4-5 let by si mělo zvykat nocovat zvlášt, jak v zájmu rodičů, tak v zájmu svém.
18. kvě 2010 ve 20:23  • Odpověz  •  To se mi líbí
No to jo, uklizeno je raz dva
18. kvě 2010 ve 20:26  • Odpověz  •  To se mi líbí
Ahoj, my máme 2+1 necelých 50 m2. Malá spí s námi v ložnici a až přijde čas, udělá se jí z toho pokoj a my se přestěhujeme do obývaku. Velkou radost z toho nemám, ale co se dá dělat. Koupelna je pidi, takže přebalovací koutek máme v obýváku. Bohužel v takhle malém bytě není uklizená místnost, ale všude je bordel Každopádně druhé dítko bysme chtěli do 3+1, určitě a moc mi chybí balkon...
18. kvě 2010 ve 20:29  • Odpověz  •  To se mi líbí
autor
to jo, takový větší úklid za půl hodiny
ale hlavně že je kde bydlet a že je to naše, no ne?
18. kvě 2010 ve 20:29  • Odpověz  •  To se mi líbí
autor
misule82: balkon si myslím, že je skoro důležitější než místnost navíc je výhodný na prádlo, na posezení, na cokoliv....ted máme na patře přes chodbu, v létě tam prádlo pověsím, ale jinak je to jakoby nebyl, chybí mi...
18. kvě 2010 ve 20:31  • Odpověz  •  To se mi líbí
sirael, manzelske "povinnosti" naprosto v pohode mala si pak v novem pokojicku jisto jiste zvykne. Ona stejne chodi spat sama driv jak my, takze to nebude problem, toho se nebojim
18. kvě 2010 ve 20:41  • Odpověz  •  To se mi líbí
Máme 2+1 ale jeden pokoj přepažen vestavěnou skříní takže vznikla mikroložnice a pokoj pro malou.........dá se to v pohodě,moje rada zní hlavně nehromadit krámy Balkon máme. Samozřejmě to není na doživotí ale dá se tu v pohodě být.
18. kvě 2010 ve 20:45  • Odpověz  •  To se mi líbí
sirael4: já jsem v bytě s balkonem vyrostla, takže vím, co to obnáší ho mít a tím víc chybí ..... ale snad věčně v tomhle pidi bytě (ale děkuju za to, že vůbec je) nebudem
18. kvě 2010 ve 20:57  • Odpověz  •  To se mi líbí
Ahojky, tak my také bydlíme ve 2+kk, máme 62m s balkonem, je to novostavba, kupovali jsme ji v prosinci fungl To jsme byli ještě 3,ale další mimi je neplánovaně na cestě a vzhledem k výši hypotéky to budeme muset nějaký čas vydržet.
Máme hned od začátku obytný 3v 1 obývák, cca 27m, kde je kk, obývací kout a vzadu naše postel. Zatím Matyášek a posléze mimi mají svůj pokojík cca 11m, vše jsme tam rovnou udělali jako pokojík, malbu i dekorace, vejdou se tam 2 postýlky, později postele, přebalovák, skřín na oblečky a plocha na hraní Byt má prostornou čtvercovou chodbu, tam jsme snížili strop na uložení sezoních věcí, a my máme malou šatnu. Postel máme za závěsem v obýváku a zatím se toto moje řešení všem moc líbilo. Soukromí máme, protože malý spí od nastěhování v pokojíčku s vysílačkou a mimi tam bude od začátku taky, mě pohyb neuškodí, tak se k dětem těch pár kroků proběhnu
Já myslím, že rodině s malými dětmi to bohatě stačí, ne každý si může dovolit větší byt a nezbankrotovat i my máme co dělat se splácením a záleží na uspořádání prostoru než velikosti.
18. kvě 2010 ve 21:41  • Odpověz  •  To se mi líbí
autor
kristi: to tedy musíte ale v OP, ne?Protože pro mě je nemyslitelné milovat se v místnosti kde je dítě a povinnosti, i když v uvozovkách zní hrozně

lenkabu: no my to budem řešit podobně, ještě raději bych normálně udělala zeď na přepažení pokoje a nějak luxferami vyřešila světlo...záleží na dispozici bytu.

misule82: my ho také měli, bohužel u nás převažují byty bez balkonu, a když je s, tak je to znát na ceně.Naštěstí aspoň přes chodbu bývají.

kuchy: tak na metry to je docela prostorný byt, spousta 3+1 v paneláku je stejně velká, takže myslím, že to máte supr řešené nebála bych se tam ani zůstat napořád
18. kvě 2010 ve 22:30  • Odpověz  •  To se mi líbí
sirael aj mne to prislo nemyslitelne, ale ked bolmaly mimi a spal v koliske ci ako sa to vola ktoru sme mali este u nas v spalni tak sme sa tam milovali a v poho...teraz to mozno znie hrozne, ze fuuuj nechutnee ale potom co ja viem..ono spi, nic okolo seba moc nevnima.. teraz by som to urcite nerobila, ale pri malom mimi sa to da..ale niekto aj tak pri mimi nesexuje, uvidis ako bude ked pride na svet
ale v obyvacke to bolo lepsie to musim uznat
18. kvě 2010 ve 22:41  • Odpověz  •  To se mi líbí
autor
rimmel: no to je jediné, co vím, že fakt ne, jako miminko v postýlce je něco jiného, ale mít vedle pětileté dítě a milovat se-NE!
19. kvě 2010 v 08:13  • Odpověz  •  To se mi líbí
my mame 1+1, s balkonem, 38 m2
kuchyn je docela velka, tu jsme si nechali jak je, vedlejsi mistnost jsme skrinema prepulili, takze vznikl u okna julci "koutecek" a za skrinema mame my obyvaci loznici. zatim spi dcerka s nama v posteli,ale mame v planu koupit matraci a bude spat ve svem koutku na ni
s jednim ditetem si myslim neni problem
19. kvě 2010 v 08:23  • Odpověz  •  To se mi líbí
autor
sayast: ty jo, to je už dost malinké ale je vidět že i to se dá
19. kvě 2010 v 08:31  • Odpověz  •  To se mi líbí
da uplne v pohode . male to je,ale da se . i ten koutek jsem si pro juli doprala,takze ani o zarizovani pokojicku jsem neprisla . a to tu mame jeste psa . spis je to o tom jak si s prostrorem poradis, musis peclive rozmyslet co a jak koupit,aby to bylo prakticke,hezke,ale nezabralo moc mista . i dve deti by se sem vesli,ale to uz by bylo fakt na tesno
nejdriv jsme meli sprchac,koupala jsem ve vanicce v kuchyni na stole, pak uz se nam tam julca nevesla,nebyla zadny drobek (8. mes 12 kg), tak jsme predelali jadro a mame rohovou vanu . i pracka se nam tam vesla. tomu nikdo nemohl ani uverit,protoze koupelna je fakt mala
19. kvě 2010 v 08:37  • Odpověz  •  To se mi líbí
autor
sayast: a spíte na rozkládacím gauči nebo jak?
horší je to asi s věcmi, kam je dávat atd ne?
19. kvě 2010 v 08:40  • Odpověz  •  To se mi líbí
ahoj,máme 1+1 v pokoji máme zvýšené spaní takže postýlku pod náma + válendu a skříně.Sice je nám tu těsno ale šli jsme do toho s vědomím že tu ten rok + - nějak vydržíme,naštěstí doma moc času netrávíme ale už se těšim až půjdeme do většího.
Souhlasím s lenkabu hlavně neschromažďovat nepotřebný krámy
19. kvě 2010 v 08:45  • Odpověz  •  To se mi líbí
spime normalne na posteli . ale nemame klasicky rozmer,mame tu sirku 140 cm. ale vejdem se tam vsichni tri bez problemu. s vecma je to horsi, to si fakt clovek musi kazdou vec rozmyslet, ale hodne veci se vejde do obyvaci steny, my s manzelem mame 1 skrin na pul,druhou ma julinka (+ tam ma bezne veci jako ciste lozni pradlo,rucniky,ubrusy...),pak jsme ji tam nechali udelat po jedne stene police az ke stropu, tam se spousta veci vejde. v predsiny mame u stropu taky police,tam jsou zas brusle,vanocni a velik. vyzdoba,helmy na kolo. proste veci co se denne nevyuzivaji
19. kvě 2010 v 08:46  • Odpověz  •  To se mi líbí
1 2 3 ... 17
Tvůj příspěvek