Dítě olízlo syrovou rybu. Může se něco stát?

arwen666
20. črc 2022

Ahoj holky stalo se Vám že by duté olizlo rozmrazenou rybu teda spíš tu vodu? Dělala jsem ryby položila talíř ke dřezu šla jsem si umýt ruce a když jsem se vrátila tak jsi tam syn macel ruce je tu dost velká šance že to olizl mám strach co se mu může stát

jjasmina
20. črc 2022

@arwen666 nic 🤣

arwen666
autor
20. črc 2022

@jjasmina já myslela že tam můžou být třeba nějaké bakterie jak v syrovem mase🤷‍♀️ měl už Cantylobaktwrii ted nedávno rotaviry pak střevní chřipku další střevní potíže bych mu neprala😪

janina228
20. črc 2022

@arwen666 myslím že nic.. obzvlášť, když to bylo z mrazáku.. jestli to tam nebylo dlouho, asi bych zrovna u ryby byla relativně klidná.

arwen666
autor
20. črc 2022

@janina228 no max.2 mesice bereme vždy 5kg balení jsem blbá že jsem ho hned nedala do myčky 🤦‍♀️

merope
20. črc 2022

Nevím, kolik je synovi, ale pokud méně jak 9 měsíců, obrň se trpělivostí ... a domluv si očkování proti žloutence. Asi extrém mého syna byly tyče ve vlaku/tramvaji - ty miloval olizovat ještě tak ve 2,5 letech - samozřejmě uprostřed největší vlny covidu taky ... když jsem řešila s doktorkou, že mi "pojídá" kamení na hřišti, prohlásila, že mám hlídat baterky (já si doplnila ještě magnety) a že kámen je inertní a projde - a že mám naočkovat proti žloutence. Narvali jsme ji někam mezi trojvakcínu na spalničky a hexu. OZP mi platí ročně 1000 Kč na očkování, tak mi zaplatila obě vakcíny (jednu jsme dali v 2. pololetí a další pak po 6 měsících).

marge_s
21. črc 2022

@merope 🤣 borec

konidana
21. črc 2022

@merope moje deti olizovali okýnka a tyče teda ještě dávno před kovidem, ale mladá v roce sbírala a žrala vajgly😅
Chycený ryby jen pusinkovala, než se daly na pánev😂
PS: nemocný nebyli nikdy (krom školkovýho kašle a rýmy)

treasurka
21. črc 2022

@merope Jedna z nasich obzvlast milovala kola od kocarku v zime, kdyz jsem tim jezdila prosolenou breckou. Bylo ji kolem roku. Vzdycky se k nim prisala a hlasite si pomlaskavala… 🙈

merope
21. črc 2022

@treasurka Jenže ten můj to olizuje ještě ve třech letech - jako že fakt děsná sranda. Jo, kolo od kočáru mi tuším olízl někdy nedávno!

marge_s
21. črc 2022

@merope musis mu obcas dat najist 🤭🤣

Příměsemi pryže jsou saze, oxid železitý (Fe2O3) a křída. To je medostatek vapniku, neco jako olizovani omitky 🤭

arwen666
autor
21. črc 2022

Tomu modemu jsou 3 roky musí furt všechno strkat do pusy🤦‍♀️ nevím jak mu v tom zabránit. On jsi hrál na kuchaře vaří se mnou ale jsem z těch syrových veci úplně nervózní 🤦‍♀️

victress
21. črc 2022

syn bude asi milovník sushi😀 když vás tady čtu, tak mě jímá hrůza, u nás olizování nebylo příliš na pořadu dne, takže si max olizovaly prsty, kterýma pošahaly kdeco, ale viděla jsem kdysi na hřišti maminku s prckem, holčička roční vzala do ruky vajgl ze země, strčila do pusy, matku to nechalo naprosto chladnou, já bych šílela...

merope
21. črc 2022

@victress Když máš vhodné dítě, si zvykneš 😀

@marge_s Půjčím, mlíka má asi litr denně, k tomu jogurt, oběd ve školce a to mu typicky stačí 😀 (no, dobře, ovoce taky a sem tam i rohlík/chleba a sýr/šunka...a těstoviny s kečupem 😀 )

marge_s
21. črc 2022

@merope 😂

katula94
28. črc 2022

@arwen666 aspon bude zvykly, az jednou vyroste a najde si pritelkyni 😄