Dítě pořád pláče, zachraňte mi život

keana
21. led 2015

Tak tragicky nadpis....ale pochopte,jsem na dne. Po narozeni dcery nasledovala trimesicni kolika-rev,pak dvoumesicni reakce na ockovani-neutisitelny rev,pak chvile klidu,hezky spinkala doma i venku....a pak prisly dva zuby,opet rev rev rwv a abych prezila,brala jsem si ji do postele,protoze prso ji uklidnilo a alespon chvili spala. Pak bylo 14 dni klidu a zas vsude hezky spinkala(doma v postylce hur a kratsi dobu) a ted jsme v dalsi rvaci fazi,kdy rve uz mesic,nikdo nevi proc(zuby se nerysujou,dr ji zhodnotila jako zdravou a bez problemu) a tak si rve kazdou npc,jsem ma prasky,sotva chodim,jediny,ciim se motivuju jsou me milovane rucni prace. Snazim se myslet na hezkou vlnu,hezke vzory latek,abych ty prorvane dny nejak d aala. No a tak hezky zaostava nase manzelstvi,manzel je z male na prasky,dnes v noci chtel uz male dat na zadek aby mela proc rvat. Podarilo se mi mu to rozmluvit,ale reknete mi jak dlouho to takhle muzeme vydrzet? Pres den spava dvakrat tam max po dvou hpdinach. Spat chpdi v 7 po koupani,usina pred 10 v nasi ppsteli a od pul 11 rve rve a rve.....a my nemuzem nemuzem nemuzeeeeeeem

citun
21. led 2015

Přesně tak vydržet a věř že bude líp. Náš nejmladší řval do dvou let a skoro nespal. Řval v autě, v kočárku, v postýlce-tam skoro nebyl a jedině u prsu byl klid. Dneska jak sedne do auta hned usne a v kočárku to samý, jen se tam už skoro nevejde. 😉

zuzana_ka
21. led 2015

@keana viděla bych to stejně jako @kacenka1111 - vynechat jedno spaní...
Napadlo mě, jestli se třeba nenudí. Jestli by nebylo od věci třeba chodit plavat nebo na nějakou jogu s miminky apod. prostě jí utahat🙂

pe.martina
21. led 2015

V čem spí?? Myslím, má spací pytel, nebo je jen zavinutá nebo jen přikrytá dekou?? Starší dcera byla taky děsně ubrečená a moc toho nenaspala, hodiny jsem jí nosila po baráku. Mladší začala stejně, ale chtěla jsem předejít tomu, že budu mít dalšího nespáče, tak jsem jí začala pevně na spaní zavinovat do velké tetra pleny, aby nemohla mrskat rukama a tím se budit. Hezky si na to zvykla, když hodně řvala, tak jsem jí takhle zavinutou chovala, houpala a broukala jí nějakou pomalou melodii. To pomohlo 😉 některým dětem taky pomáhá, když mají kolem sebe menší prostor, zkuste jí dát do postýlky kojící polštář a udělat jí takové hnízdečko a nebo ten kočárek 😉
Jinak chápu tu bezmoc, já jsem s první dcerou prořvala dny i noci, ve dvě ráno jsem volala mamce co s ní mám proboha dělat aby už neřvala a když bylo nejhůř zavřela jsem jí v ložnici a řvala jsem do polštáře, hezky od plic 🙂 ulevilo se mi a už jsem jí nechtěla hodit z okna 😀

daskagal
21. led 2015

Teda vůbec se mi nelíbí, jak někdo maminku odsuzuje jako nezralou a sebestřednou či něco podobného. Ono je to asi dobře na palici. Mně docela stačilo, když se naše madam budila 4x za noc a v 5:30 byla vyspaná. Že je někdo matka neznamená, že je otrok. @keana určitě své děťátko miluje, ale už je prostě vyčerpaná. Miluju matky supermanky.
Já bych taky byla pro ta homeopatika. My je vyzkoušely jen na zuby a perfektní 😉

favofrenki
21. led 2015

A i když ji uspáváš ty tak pláče? A v noci řve v kuse? Nebo třeba na hodinu usne? A jaká homeopatika jsi dávala? Konzultovala si s někým jestli to jsou ta správná? Zkusili jste dát před spaním Nurofen nebo Panadol jestli to bude lepší?
Mladší syn je taky uplakaný ale vždy má důvod. Hodně pije před spanim. Kolikrát mám pocit že už nemůže mít žízeň když před minutou pil ale má ji. Teď jsme měli přes týden pekelné noci, myslela jsem že zuby ale nakonec je to kombinace se zánětem středního ucha a to neměl typické příznaky. A ještě u nás byl problém s umístěním postýlky. Jak bys ten pláč popsala? Jako že ji něco bolí?
Posílám hodně sil.

zuny
21. led 2015

@keana jediná rada je opravdu vydržet 😉 Ale podle toho co píšeš, omezila bych spaní přes den. 2x2 h je už moc pro osmiměsíční. Buď hodinu dopo a hodinu odpo (max spát do 15h) nebo dát spát třeba v 11h, ať spí jak dlouho chce (třeba "jen" dvě hodiny). Večer usne rychleji. V 7 večer po celkově 4 hodinovém spánku přes den je moc.

zuny
21. led 2015

@keana a ještě možná se to někomu nebude líbit, ale některým pomohlo ukončit kojení 🙂

kajalka
21. led 2015

Jako příčinu bych viděla očkování. To první pravděpodobně způsobilo zánět mozku, může mít následky. Nebo jí rozjelo alergii - napadá mě mléko, vejce, pšenice.
Rozhodně bych se obrátila na zkušeného homeopata a prošla s dcerkou detox organismu. Plus vysadila možné alergeny.

alcar
21. led 2015

Vsechny rady a napady uz tady zaznely. Me jeste napadlo... Nemate postel v nejake geopatogenni zone? Deti na tohle reaguji docela dost. Nekdo tomu neveri, ale my tohle mame treba zkontrolovane, protoze u nas je docela velky vyskyt spodnich vod.

Ale jinak si taky myslim, ze je tohle spis opozdena celkova reakce na ockovani. 😖 Po hexach, zvlast kdyz jsou v kombinaci s Prevenarem byvaji deti hypersenzitivni a hyperaktivni. Ale nechci tady zatahovat dalsi nekonecne tema. To je jen muj nazor. 😉

agne
21. led 2015

Špunty do uší 😀
Ne to byl zoufalý vtip.. Znám... Ještě si pamatuji na dobu, kdy malá taky tak nespala a já jí poprvé v šestinedělí neřekla zdrobnělinou jména, ale křestním jménem... Pak ona usnula a já řvala jaká jsem hrozná nemilující matka... 😀 Prostě na palici....
Zkusila bych dávat spinkat třeba na vzduch (balkón), jinak vyvětrat (teplota v ložnici 19 stupňů), méně přikrýt než usne (návaly horka), dát napít, zkontrolovat plínku (obsah, zda neškrtí)....
Může to být, ale prostě jenom kontaktní miminko a potřebuje tvoji blízkost a s tím prostě nenaděláš nic... Chce to čas a vydržet... Zkus si lehnout když malá spí, s manželem se střídat (pokud musí do práce, prostě ať si lehne do obýváku, nebo tam přejdi s miminem sama, ať má táta klid, pak raději a ochotněji pohlídá odpoledne, aby sis lehla ty...).
Zkoušela jsi třeba houpačku, relaxační hudbu, zkontrolovat vlhkost, geopatogenní zóny, dát oblíbenou hračku, nahřívací polštářek, povídat jí, aby slyšela tvůj hlas, zpívat ukolébavky?
Dobrou 😔

hojda
21. led 2015

Kamarádka taky měla hodně ubrečené dítě, stále brečelo, aby se vyspali, tak s ní v noci jezdili autem atd. zkoušeli všechno možné. Pak se zjistilo, že měla nějakou alergii nebo co na mléko (byla kojená), tak dostali speciálně upravené mléko a od té doby klid, dítě bylo jako vyměněné, zkus zapátrat i tímto směrem.

lrg
21. led 2015

Taky jsem měla hodně uplakané miminko, ale v tomhle věku už mi to připadá zvláštní, aby x hodin bezdůvodně plakala, musí jí něco trápit. Zuby to určitě být můžou, i když se nerýsujou. Absolvovala bych vyšetření na gastru a klidně i na neurologii. Já jsem kojila dceru do roka a pořád měla nějaké potíže, s jídlem, spánkem, trávením..... Po zdlouhavých vyšetřeních zjistili, že trpí nesnášenlivostí na mateřské mléko kvůli jakémusi cukernému enzymu..... Takže jeden nikdy neví, v čem je zakopaný pes. Hlavně ji proboha nebijte, určitě to nedělá naschvál chudinka .

bunny123
21. led 2015

@andy21 Trochu empatie by neuskodilo 🙄

sikulik
21. led 2015

Taky jsem měla hodně uplakaného syna, ale jakmile se začal trochu hýbat, přestalo to. Co takhle ji nějak utahat? Vymyslet nějakou hru, že se bude plazit za nějakou hračkou, nebo do něčeho plácat, co jí zavěsíte výš, prostě ji nějak fyzicky utahat, aby pak "odpadla" 😀 . Taky pomáhá hodně s dětmi chodit ven, čerstvý vzduch je také trochu "utahá" 🙂 . Náš syn brečel nepřetržitě, ale naštěstí jen 4 měsíce, znám tu bezmoc. Také jsem s ním už šla k doktorce, a ta řekla, že je zdravý, jen potřebuje vydat energii a že až se bude trochu hýbat, že ji vydá pohybem, a měla pravdu. Jinak se snaž spát kdykoli bude spát ona, prostě si nadespi aspoň trochu na noc. A hlavně VYDRŽ!!! Musí to být strašně vyčerpávající těch 8 měsíců a věř, že to jednou přestane, ale snad dřív než se s manželem zblázníte ☹

iveta107
21. led 2015

@zuny já bych taky řekla možná ukončit to kojení a požádat někoho o pomoc, babičku, kamarádku na den nebo na noc, ale celé jsem to nečetla takže netuším jaké máš možnosti hlídání

wenduliks
21. led 2015

Ja bych kojeni neukončila,naopak,kdyz je to jedina vec,ktera ji uklidni. Musi to byt strašný,clovek se tesi na miminko a pak se mu narodi "toto"... Je to urcite velke rozčarování. Kdyz nespi v noci,nemyslim si ze 2x2 h přes den je moc. Nechala bych ji. Nám syn taky přes den pekne spí. Chodí spat večer později, to je celé. Snaz se zamerit pouze na spanek,kdyz spi ona,treba se ti jeji povaha pak prijme lepe,jako holy fakt. Kamarádky holka taky rvala,nonstop,do 2let. Do toho si v 18m te prvni urvane poridili druhe,pro zmenu hodne dite. Chci ti říct vydrz,spi,kdyz zrovna spi ona a vše ostatní musi pockat. Prejde to,u vsech deti to preslo,casem... 🙂

romantika
21. led 2015

u nas trvalo 3 roky, manzelstvi se téměř rozpadlo, ja vycucla, manzel vycucly. vydrzet byla největší blbost, zkus UM, zkus jakykoliv způsob si pomoct. pozvete babicku a vrznete ji babicce, cokoliv. není pravda, ze se to da vydrzet bez nasledku. Opravdu jsou narocne deti. Nicmene muze to byt jen rev kvůli vsemu, nase taky rvala kvuli kde které blbine. Ale oproti vasi ještě nespala, nespala v noci, nespala přes den, nespala vubec. když ve 2 v noci usla tak na 2 hodiny, přes den obvykle vůbec, za ty tri roky opravdu velice parkrat. Byla nevycerpatelna. Zlomilo se to az ve trech letech, ale to co bylo předtím byl opravdu masakr. Naprdel nedavejte, ale hledejte nejakou cestičku kolem. nastesti ta moje byla televizní takze ja ji pustila televizi, ona třeba do tri do rana sedela vedle mne a koukala na televizi, ikdyz sama nikdy neusla, tak ja vedle ni podřimovala. NIcmene takovy život byl o nicem, sla jsem z unavy do unavy. Jedina pomoc je najit pomoc u babicky, u nekoho kdo je ochotny ji na par noci zastoupit rodice. Ja to teda dokázala, ale doted si myslim, ze to byla naprosta blbost a mel mi někdo pomoc. Zacykluje se nejen mama, ale i dite.

marukm
21. led 2015

@keana Holka, je mi tě líto, protože tě chápu. U nás se to teda už trochu zlepšilo, ale i teď si malej občas zahysterčí, i když objektivně nemá důvod. Nebudu ti radit, že to musíš vydržet, protože seš matka a nic jinýho ti nezbývá, protože když tohle někdo poradil mně, už jsem se s ním odmítala dál bavit. Jak už tu padlo, nejvíc skvělejch rad a rádoby pochopení mají mamky, jejichž děti od porodnice spí celou noc, příp. pláčou jen při růstu zubů nebo když je opravdu něco hodně bolí. Já to poslouchala pořád. Vydrž. Chtěla jsi dítě, tak zatni zuby. Děti pláčou. Nemá hlad? Kojíš? Spí s váma v posteli? Nosíš ho v šátku? Moje odpověď: bohužel nekojím, v posteli s námi spát nechce, nošení ho baví jen chvíli a hlad rozhodně nemá!! Zkus homeo, příp. prostě došlápni na pediatričku, ať jí udělají nějaká detailnější vyšetření, protože si taky myslím, že už je celkem velká.

sikulka2011
21. led 2015

Nečetla jsem všechno, zajímá mně jedna věc - dávate spát v 7, protože vám to tak vyhovuje (má to tak mít nastavené) nebo protože vidíte, že dítě je unavené? U nás pomohlo netlačit na pilu a posunout odchod ke spánku na později. Čas na sebe pro partnery sice pak moc nezbývá ale pomůže to překonat to období. Bude líp. To jak to berete vy - maminka a tatínek dítě taky dost ovlivní. U nás manžel je občas nervozni, že děti nechtějí spát a vidím to pak na nich, že je to ještě horší.....

lin18
21. led 2015

@keana je mi tě líto, taky jsem to se synem zažívala a kolikrát jsem v noci chodila po zahradě, abych nebyla u něho jinak bych ho musela vyhodit z okna 🙂. My jsme dlouho zkoušeli jak ho uspat, nakonec se nám osvědčil fén.....jen ten zvuk, nechala jsem ho jet naplno vedle postýlky a za chvilku byl tuhej. Účet za elektriku teda stál za to...ale co by člověk neudělal. Jetště mě napadá kolotoč nad postýlku nebo promítání obrázků na strop, to ho taky bavilo pozorovat. Já se teda od něj nemohla ani hnout....takže i si dojít na záchod byl problém...jak jsem se hnula okamžitě se budil a byl řev znova. Jako poslední možnost bych vyzkoušela Panadol....pokud po něm přestane řvát budeš vědět, že je to bolestí a můžeš to řešit s doktory

koncita
21. led 2015

@keana božínku, já bych mohla vyprávět......další věc, co můžeš zkusit, i když je na to už poměrně velká je muchlinka - má něco takového? Dej jí do ruky, k obličeji plínku, ona se s ní bude šudlat, bude si ji muchlovat a tulit.....no za zkoušku nic nedáš 🙂

jpetraa
21. led 2015

@pisisvori první dcera mi spávala denně cca. 4 hodiny do asi 2 let....druhá spí 1x 20-30 minut od cca.9 měsíců...druhá varinta je logicky mnohem,mnohem náročnější..

mischel26
21. led 2015

@keana opravdu je hrozné co zažíváš a ještě horší je, že se tu vyskytnou "kousavé" komentáře. Mám též velmi náročné dítě a nebudu ti říkat, že to přestane, protože nevím kdy by to jako mělo přestat..můj syn řval snad 20hodin denně do 10měsíců. Takový očistec jsem v životě nezažila a NIKDO, kdo to nezažil, vůbec nemůže pochopit. Teď je to ještě horší, brek se změnil do totálních vzteků 😀 😀 ...rozhodně nedoporučuji nic nedělat a čekat, že to přestane. Já jsem se synem chodila po všech možných i nemožných vyšetřeních. Byly situace, kdy jsem myslela, že ho vyhodím z okna!! Rozhodně doporučuji specializované vyšetření na neurologii, v motole existuje centrum pro extrémně uječené děti!! Vážně to existuje 😀 😉 To znamená, řeš to. Dětská doktorka ti vystaví doporučenku a tam ti dítko vyšetří a aspoň budeš vědět, zda-li mu něco je, nebo prostě je hold náročné. U našeho prcka bylo vše v pořádku, ale setkala jsem se tam i s případy, že mimčo takhle řvalo do dvou let a pak až náhodou zjistili, že má nějaký speciální zánět na ušní kůstce, která způsobovala neuvěřitelné bolesti. Odoperovali a milionový dítko. Pokud je děťátko zdravé, buď ráda a zajdi třeba na kyneziologii, můžu vřele doporučit, pracují přes maminku...držím palce!!

jpetraa
21. led 2015

ježiši a tahat sem záněty mozku po očkování....čistě domněnku...to mamince určitě taky přidá...

alcar
21. led 2015

@koncita na to urcite pozde neni. U nas to taky pomohlo. Koupila jsem - nekde tomu rikaji cucacek, nekde usinacek a vyborne to u nas zafungovalo. Dokonce moje 3leta neter bez toho neusne. 🙂

svetlus_pepca
21. led 2015

Myslím, že rady typu vydržet, opravdu nejsou na místě. Copak máma musí vydržet všechno?? Ano, musí vydržet hodně. Ale pořád je to člověk a ne stroj! A pokud se to vydržet nedá, tak co?? Pravda, nedovedu si představit, že by manžel byť jen pronesl, že dítěti naplácá, aby mělo proč řvát. To je opravdu dost scestné! Když už mám někdy vztek, tak nadávám někde za rohem, ale nikdy ne přímo tomu malému človíčkovi! A vztáhnout na něj ruku by mě ani nenapadlo. A já teda nevím, ale proč by chlap měl spát jinde, aby se vyspal do práce?? Copak ta ženská se celý den doma fláká?? Já myslím, že ona se potřebuje vyspat. A dítě je obou, tak by se asi měli postarat oba. Nebo aspoň u nás to tak funguje...Ale teď zpátky k zakladatelčinu tématu - když píšeš, že ti dítě spí v kočárku, nemůžeš ho prostě uspat v kočárku v bytě?? Známá to tak třeba dělala. Malý jí prostě večer odmítal spát a řval a řval a řval. Ale protože kočárek zabíral, uspávala ho v něm. Dokonce navlečeného a u otevřeného okna, aby měl pocit, že je venku. Což chápu, v jednopokojovém bytě nejde, nechcete-li mrznout všichni. Ale nemohla bys zkusit tohle?? Vždyť přece potřebuješ spát, bez toho to dlouho nevydržíš! A přes den opravdu spi, pokud to jde. Nenahradí to sice ty probdělé noci, ale pořád lepší než nic! Držím pěsti, aby bylo co nejdřív líp!!! 🙂

keana
autor
21. led 2015

Hezky se to tu rozjelo. Děkuju všem za nápady,komentáře a podporu. Pletu ma,muchla,má usinacka,spát ji dáváme protože je unavená a snažíme ji dodržovat nějaké podobně odstup snažímey a snažíme se ji neprepinat . Vzhledem k tomu,že na osmi měsících chodí okolo nábytku,si myslím,že se unavi sama a n.epotřebuje plavání. Tři hodiny čekání u homeopata a prášky za 1000 snad budou přínosem. Pevně v to doufám

mandala
21. led 2015

@keana Já osobně si myslím, že s tím neuděláte vůbec nic, je to prostě v ní a nesouhlasím, že nemůže plakat bezdůvodně. Může plakat, vztekat se a řvát a nemusí mít důvod, třeba se ji prostě nechce spát a chtěla by si hrát. Jediný, co bych poradila, jít si lehnout přes den a manžel, pokud má kde, at spí jinde. Zažila jsem si něco podobného a vím, že člověk nemá daleko k zoufalství. Držím palce, at se to brzy zlepší. 🙂

pajenka
21. led 2015

@keana Ahoj, nedáváš náhodou večer Vigantol? Může způsobovat bolení bříška

ohi
21. led 2015

Tak já napíšu jen nápady, co zkusit. Přes den nosit v šátku nebo ji tam nechat i spát. Pokud ti to nevyhovuje nebo by se malé nelíbilo,tak i přes den si ji vem do postele a lež s ni( mě malá do 5měsíců spávala na hrudi) Nebo do kočárku. Souhlasím s homeopaitkama,dělají zázraky. A potom jak už někdo psal,zjistit,jestli jí nedělají špatně mléčné výrobky.