Dlouhé uspávání - 3týdenní mimčo

nugetka20
10. črc 2016

Malému jsou 3 týdny, takže stále hledáme nějaký systém, jak se s přítelem aspoň trochu vyspat a nezbláznit se 🙂 V porodnici malej spinkal cca 3 hodinky, pak se na hodinu vzbudil, nakrmil, přebalil, pořval si a pak zase hezky usnul. V noci se budil tak 2x, ale za hodinku spal. Ukřičený je už od narození, má na vše svůj názor a dává nám to dost najevo. Po prvním týdnu už jsme to s přítelem přijali, holt malej má prdíky a tak nosíme, chováme, tišíme. Před týdnem jsem přestala dávat Vigantol, pro vit. D chodíme na sluníčko.
Nyní po 3 týdnech se to celé otočilo, přes den spí tak po hodině. Večer se snažím udělat tak, aby kolem 19:00 malej dostal najíst (plně kojím), pak vykoupat, pochovat a uspat. Ne vždy to zatím vyjde, ale cílem je, aby kolem 20:00 malej spinkal. Pak se budí cca kolem půlnoci a pak po 2 hodinách až do 8:00 ráno. Dopoledne začíná maraton (malej je ranní ptáče), moc sám nevydrží, chce chovat, "odbublinkovat", aby ho netlačilo bříško. Usíná tak kolem poledne, to zabere i na 3-4 hodiny ... a začínáme nanovo. Největší problém je ten, že malej prostě odmítá v noci spinkat. Když se dobře zadaří, tak bdělé pauzy jsou jen 1,5 hodiny, když hůř, tak klidně i 2-3 hodiny chodím po bytě a uspávám ukřičence. Ráno jsem jak spráskaný pes. Dopoledne je vždy šílené.

Jak to udělat, aby pauzy mezi spaním byly v noci menší? Kdyby se měl jen nakrmit a přebalit, tak jsem spokojená ... Mám ho přes den budit? To je pak naprdnutý a je schopný řvát i hodinu (vydržela jsem max. 15 minut,). Problém je, že v jeho věku nedokážu odhadnout, co jsou prdíky a co něco jiného :( je to náš prvorozený a s miminky to moc neumím :(
Jaký zavést režim u takhle malého drobka? Děkuji za radu.

ivatko0406
10. črc 2016

Ahoj, je jeste malinky! Chvilku potrva, nez budete mit nejaky rezim! 3 tydny je uplne cerstve miminko, vydrz!

urtica
10. črc 2016

Vydržet - ono se to začne upravovat samo...novorozenci nemají režim, je to normální - nelámala bych přes koleno.

urtica
10. črc 2016

Jinak, na uspávání můžete zkusit H. Carpa - pevně zavinovat, pohupovat (u nás se osvědčil babyvak), bílý šum, po nakojení bych se nebála zkusit dudlík - poradila nám i lakt. poradkyně.

irennn
10. črc 2016

Mam to stejne , ale uz jsou nam nastesti tri mesice ale přes den spánek pouze hacka , je to moje záchrana , kocarek nefunguje :( strčím do hacky , pustím bily sum zvuk pacifickeho oceanu z youtube, začnu houpat do par minut spinka

irennn
10. črc 2016

Jinak v noci taky co 2 hodiny vzhuru, nekdy i po půl hodině az do rána , často by nezabral ale spi s nami v posteli, pustim bily sum ten pacifik jiný na nej nezabira dost nahlas strcim prso a on fakt krasne zase u toho usne , zvuk malinko ztisim a spime dal, v podstate pak s si šumem spime az do rana

karlajasmine
10. črc 2016

A u prsa ti neusne?

panickatlamicka
10. črc 2016

@nugetka20 no asi takhle: jestli jsi nechala rvat male miminko jen 15 minut,tak se mu vyplavilo tolik stresoveho hormonu,ze to budes jeste dlouho odbouravat. Nic ve zlem. Jen by to chtelo si neco malo o placi zjistit. 🙂
Nech ho usinat u kojeni,nejlepe pri spolecnem spani. Mas satek? Jestli ano,tak je skoda,aby lezel ve skrini.

ladyhacek
10. črc 2016

je malinký! já v téhle době režim vůbec neřešila a snažila se vyjít vstříc malému > také nám to trvalo, ale syn vždy usínál při kojení. Co jsem vypozorovala tak jsem kouplali koelkm 17h, pak namazat, namasírovat bříško, obléknout, a kojení kolem 18h spinkal a budil se co 3h na kojení a i přebalení > toto trvalo asi do 4-5 měsíců kdy se začla budit 2x za noc a už se nepřebalovala. Teprve teď v 15m jsem začala v noci odstavovat aby spal celou noc > protože nespí. My nějaý režim dávno vzdali (obačs se pokusím 🙂 ) Koupeme cca kolem 19h > někdy usne ve 20:30 někdy i v 22. Co se týče bříška tak používám esmusina a já jsem pila fenkylový čaj teď ho dávám malému.
Nosíte - v šátku? nosítku? > hodně to prý zabírá. Mě se osvěčilo nechodit s ním po bytě, ale lehnout si s ním do postele.
Co nám říkali v porodnici a i jsem četla tak o nějaký režim se nejdřív pokust až po 6-nedělí (ale to jsem nedělala) v 6- nedělí se má na kojení i miminko budit co 3h > někdo dělá někdo ne a malý se tka budil sám . J eot dobré i na rozjest mléka

elib
10. črc 2016

V tomhle věku fakt žádný režim neplatí, prostě malého sleduj, co potřebuje - ideálně ho mít navázaného v šátku, kojit, tulit, nenechat plakat, on potřebuje jen tvou blízkost, byl s Tebou 9 měsíců, a najednou je v tom velkém světě, odložený někde v postýlce, necítí tě...
Jsi v šestinedělí, tak jen buďte spolu a sleduj, co potřebuje, na režim je času dost.

urtica
10. črc 2016

@panickatlamicka K tomu "nechat dítko řvát"...naše malá vydržela křičet 2-3 hodiny, ale nebylo to proto, že bychom ji nechali a nesnažili se jí pomoct, ale proto, že měla koliky a nenašli jsme způsob, jak ji při největším záchvatu utišit...

panickatlamicka
10. črc 2016

@urtica reaguji na "vydrzeli jsme to 15 minut" ne im,jak jinak to lze pochopit.

urtica
10. črc 2016

@panickatlamicka Aha, ok - no, já to pochopila tak, že je to snesitelné max. těch 15 minut, pak tečou nervy...ale těžko říct.

nugetka20
autor
10. črc 2016

@panickatlamicka Nějak nechápu - 15 minut křiku je podle vás málo, nebo moc? On chytá šíleně hysterický křik, bojím se, aby se neudusil. Tak proto jsem ho nenechala samotného a snažila se všemožně tišit.

On mi u prsa sice usne, ale jak se hnu, hned se vzbudí + pokud ho nenechám odříhnout, tak nás trápí prdíky (ozkoušeno prvních 14 dní, takže bez pořádného krkance ani ránu). Jenže tím se právě probere a jedeme nanovo. Spaní v posteli mi v porodnici kategoricky zakázali - kvůli měkké matraci, malý prý má být v postýlce, i kvůli monitoru dechu. Zkusili jsme i dudlík - malý ho plive, šidítko za prso nebere. Šátek mám nachystaný, ale ještě jsem nenašla vhodnou chvíli, aby byl malej v pohodě, najedenej, odpočatej a já dostatečně zregenerovaná, abych to napoprvé navázala. Když ho ale budu nosit - stejně musím každé cca 2 hodiny převazovat, protože malej se krmí vleže + přebalování. A nezpůsobí to zase, že na mě bude ještě víc fixovanej a v noci nebude chtít spát v postýlce? Asi budu za krkavčí matku, svého syna miluju - ale potřebuji fungovat, doma mi práce stojí, do toho budujeme - nemůžu jen lítat kolem dítěte. Vůbec si neumím představit, že bych měla mít v takovém režimu ještě třeba starší dítě .... :(

panickatlamicka
10. črc 2016

@nugetka20 na me je moc i minuta place,ale samozrejme tomu nejde zabranit,pokud jsou prdiky. Je dobre,ze ho utesujes. V porodnici ti spolecne spani zakazali totalne nesmyslne. Dite ma byt s matkou,zvlast novosek,ktery se sotva vyloupl na svet. Spolecne spani snizuje riziko sids,zvysuje imunitu,kontakt s matkou dodava mimcu jistotu Kazde dite je na matku fixovane,jen odkladane deti bez dostatecnych stimulu od sve maminky to uz vzdaly. Fungovat potrebujes,ale ted pouze pro dite. Je neco dulezitejsiho,nez jeho jistota a blaho? Domaci prace se daji delat i s mininem v satku. Dite ma byt na prvnim miste. Pak buduj.

horsiee
10. črc 2016

@nugetka20 jen mě tak napadlo co při tom nočním kojení nepřebalovat a nerozsvicet? Našeho malého jsem tím akorát vzbudila. U nás to probíhá tak, že prcka v polospánku nakojím (než se vzbudí tak začne jakoby čumět tak poznám, že je čas. ), když usne tak ho nechám třeba ještě deset minut u sebe, aby opravdu spal. Přendám do postýlky a on se uvelebí a chrní, to vše po tmě. Dřív sem používala takové maličké světýlko do zásuvky, nesvítí moc, ale obrysy nábytku jsou vidět. Plenku mu dám před spaním a vydrží mu až do rána ( máme Pampers, nebo Šmoulíky). Když sem přebalovala a rozsvítila tak úplně procitl a uspávací se nanovo. Teď kojime jednou dvakrát za noc, jinak spí.

horsiee
10. črc 2016

Oprava, klávesnice si zase tvořila slova jak se ji to hodi :než se vzbudí tak začne jakoby funět tak poznám, že je čas

urtica
10. črc 2016

@panickatlamicka Taky bych se společného spaní nebála, mně to ohromně ulevilo - nakonec mi ani nic jiného nezbylo, jinak bych se vůbec nevyspala a nebyla schopná fungovat...lidově řečeno : jen jsem vytáhla prso a spalo s dál. V noci jsme nepřebalovali.

linda2812
10. črc 2016

Náš syn probrečel prvních šest týdnu života, téměř nespal, byli jsme zoufalí...Plně jsem kojila, váhové přírůstky byly i když menší, tak jsme na radu lékařky začali dokrmovat UM, od té doby syn téměř nebrečel, krásně spinkal, úplně jiné miminko...

somalicats
10. črc 2016

@nugetka20 Treti dcera prvni dva mesice spala pouze u me v satku a se mnou v posteli. Bez satku a spolecneho spani bych neudelala nic. A to mam dvouletacku, ktere se musim venovat, a nejstarsi skolni, ktera potrebuje moji pozornost taky. Do toho jsme se pred mesicem stehovali. Spolecneho spani se neboj, a satek se nauc pouzivat co nejdriv, ulevi se Ti a maly bude klidnejsi.

annadeli
10. črc 2016

Naprosto souhlasím. Společným spanín se ulevilo i nám třem. Šátek byl pro nás v prvních týdnech zachranou. Šla jsem na kurz, kde jsem se za 300,-Kč naučila perfektně navázat jeden úvaz, který používám do teď. Malé je 9 měsíců a v šátku je stále ráda. Prdíky ji trápily první 3 měsíce. Když se začala pohybovat, tak se to velmi zlepšilo. Máme první holčičku a děláme, co dítě chce, vše ostatní je nedůležité. Spokojení jsme všichni tři, přestože domácnost nefunguje tak dobře jako před narozením miminka. Snažte se miminko pozorovat, ať víte, co potřebuje. Teď je na vás závislé a vaším nejdůležitějším úkolem je být tady pro něj. Nebojte se, že ho rozmazlíte. Každé dítě je jiné. My jsme malou uspávali třeba i hodinu a teď to většinou máme do 15 minut. Usne jedině při kojení. Dudlík odmítá. Vydržte, uteče to jako voda a rychle zapomenete, jak to bylo náročné.