Holčička už rok upřednostňuje otce, nevím proč

apricots
28. kvě 2009

Mám problém, kterým se už velmi trápím. Mám dvouletou holčičku, která zhruba ve věku jednoho roku začala preferovat otce. Znám ty případy, kdy se děti přivítají radostně s tatínkem, víc se s ním smějí atd. a když dojde na bolístku nebo strach, běží za maminkou - to ale není náš případ. Malá tatínka naprosto zbožňuje, uctívá, celkově se k němu chová, jak to obvykle vídám u dětí ve vztahu k matce. Ještě jsem nikdy u nikoho neviděla takový vztah dítěte k otci a zároven odmítání matky (bez zjevného důvodu)
Když ji něco bolí, volá tatínka. Přes den se na něj hodně ptá, každé ráno tropí obrovské scény, když odchází. Když někdy odcházím já, stává se že mě téměř "posílá pryč". Každé její pomazlení je pro mě událostí, odměnou...s tatínkem se mazlí pořád. Večer když nemůže spinkat, trvá na tom, že chce k tatínkovi, vynucuje si to i pláčem. Pokud k ní přijdu já a chci ji pochovat, křičí ještě víc, odstrkuje mě a volá tátu. Jsem samozřejmě moc ráda, že má vztah k tatínkovi, zvlášt když vím, že to vůbec není samozřejmost, je to asi i tím, že manžel je opravdu milovník dětí, umí to s nimi, malou také zbožňuje. Je ale strašně těžké, když mne v jeho přítomnosti odstrkuje, vyloženě nechce, s lehkým srdcem mává když odcházím(ne že bych chtěla, aby na mě byla závislá, ale občas se mi zdá, že je skoro ráda, že má tatínka pro sebe), ucukává když jí pohladím(ne vždy, ale docela často) apod. Podotýkám že dle svého nejlepšího svědomí se o malou starám, miluju jí nade vše a jsem přesvědčená o tom, že to není tím, že bych ji nějak zanedbávala, byla na ni zlá, přísná či cokoli jiného...Je nám to s manželem záhadou...Ještě nikdy jsem ve svém okolí a dokonce ani na internetu neslyšela o případu, který by byl podobný, tedy v takové míře. Když jsem přes den s malou sama, je to lepší, projevuje i náklonost, ale jen pokud tam není otec. Někdy mi připadá, jakobych byla cizí, po celém dni, kdy jsem s ní a starám se o ní, to prostě zabolí - zvlášt když si připadám jako nejhorší matka na světě a nemůžu přijít na to, proč to tak je...Jsem samozřejmě ráda za to, že miluje otce, ale je strašně těžké čelit tomu neustálému odmítání, které se táhne už rok a občas mi připadá, že se stupňuje...Navíc všude vidím a slyším, jak jsou pro děti osobou číslo jedna matky, což je dle mého názoru tak trochu i to, co matce dává energii zpět za celodenní a 24 hodinovou starostlivou péči...u nás to tak není, první osobou je ve všech směrech tatínek. Ovšem ta celodenní péče je pořád mojí doménou...

kajuse_h
29. říj 2020

@limi123 ahojky.. musim rict, ze u nas se to srovnalo.. proste obdobi no 🙈 ja vim, ze je to tezke a ze to strasne mrzi .. ale srovna se to.. u nas najednou mamanek.. nekdy ma den, ze chce jenom tatinka, ale nyni si to uz uzivam.. hodne se srovnal.. a najednou vim, ze maminka je nej.. i kdyz ma dny, ze chce jen tatinka 😍 preji pevne nervy a hlavne vydrzet!!!

lela82
1. lis 2020

Holky, mam osmimesicniho chlapecka a on uz takhle maly uprednostnuje tatinka. Kdyz mi ho partner podava, maly se krouti a natahuje po nem, kdyz place, u partnera se utisi hned, desim se, az zacne mluvit... Pritom ho miluji nade vse, kojim, v posteli sli jen se mnou... Situace je o to horsi, ze s partnerem nemame uz moc dobry vztah, tak se tvarim, ze je to v poradku, at si sebe uzijou, ale vecer pak brecim v posteli... Opravdu to bere motivaci pecovat, kdyz se ta laska nevraci.. Ja vim, ze by materska laska nemela byt nicim ppdminena, ale je to tezke...
Clovek je rad, ze v tom neni sam a jeste radeji si precte, ze se to muze i u nas zmenit...

priefi
1. lis 2020

@apricots já to mám doma v bledě modré, taky mě to mrzí. Ale máme dvě děti a to mladší zase je už to dítko, které chce maminku. Manžel těžko nese, že ten mladší hlavně maminkuje. Ale už mám skoro 2 roky a začíná už i tatinkovat. U staršího jsem často mluvila o tatínkovi, když byl v práci a pořád a tatínek to a tatínek tamto... Tak to dopadlo asi proto takto

dadak81
15. bře 2024

@apricots Dobry den, par dni se odhodlavam Vam napsat a zeptat se, jak se situace vyvinula dal? Resim na chlup to stejne a nedostava se mi odnikud pochopeni, ani ujisteni, ze je vse v poradku a ze to prejde… Je to tezke, navic, kdyz prad neco resime a ja se v noci po dvou letech ani jednou aspon trosku nevyspala…