Jak často převlékáte miminko?

palma111
15. lis 2010

Už tady byla otázka jak často miminko koupete. Tak mě napadá - jak často oblékáte miminku čisté oblečení - samozřejmě pokud se ušpiní (ublinkne, uteče něco z plínky, poslintá,...), ale co když se nic takového nestane? Dáváte čistý overálek každý den? A dáváte jiný overálek na den a jiný na noc? Přijde mi, že malé miminko se defakto nemá jak ušpinit (pokud se nestane nějaký malér), ale i tak dávám čisté oblečení každý den. Jak jste na tom Vy?

andy80
16. lis 2010

Od narození tak do roka jsem oboum dětem dávala na spaní každý den čistý overálek a ráno čisté oblečení kompletní. Teď, když jsou starší, tak pyžamko mají max. 3 dny a oblečení podle potřeby. Tričko většinou každý den čisté, tepláky tak dva až tři dny. Jinak na zahradau převlékám do zahradních tepláků, na procházku dávám kalhoty/sukni. Rozlišujeme od malička věci na doma, na ven a na spaní.

jajinka27
16. lis 2010

Toto jsem moc neřešila, pokud neměl něhodu nebo tak něco, tak jsem nechávala overálek na spaní dva dny určitě a bodýčka dle ublinknutí a teď má na spaní pyžamo 4 dny a přes den jak se umaže 😀

lucis.pucis
16. lis 2010

hezký večer, dceři 11 měsíců dávám každé ráno čisté bodíčko a tepláčky nebo štramplíky a samozřejmě pokud se ušpiní od jídla apod. tak vyměním okamžitě., pyžamko nechávám tak 2-3 dny...... Také rozlišuju věci od malička na doma, ven, spaní......

zuhur
16. lis 2010

Malýmu jsem první měsíc nerozlišovala oblečení na noc či den, přišlo mi to úplně zbytečný a převlékala jsem dle potřeby. Teď dávám na den bodýčko + dupky nebo kalhoty a na noc overálek. Vše měním dle poblinkanosti, poslintanosti či jiné nehodovosti 😀 😀 😀 Pokud se zadaří tak má overálek 2 - 3 dny (dýl to fakt nikdy nevydrží), body má často i dvě až tři denně, teď hodně slintá, ale zase mu to protáčím, pokud to není poblitý, ale jen poslintaný, tak to nechám uschnout a zase mu to obleču. Uvidíme až bude větší, ale já si taky neberu pyžamo každý den čisté a trička pokud nepropotím tak mám třeba dva tři dny (ovšem teď měním taky často, malýmu nestačí poblít sebe, ale bere to i se mnou 😅 )

suik
17. lis 2010

Já převlíkám taky každej den - rozlišuju den a noc. I z praktickejch důvodů - na noc má overálky, ty mívá tak dva dny, ale většinou se nezadaří 😀 , na den bodýčko, tričko, kalhoty - polodupky, či legínky. Body měním pokaždý, spodek či šatičky taky, ale neperu je tak často, spíš ji dávám nové kvůli sobě, baví mě ji strojit 😀

kauculacek
17. lis 2010

Na noc overálek - pohodlný. Když není nehoda, má ho tak na 3-4 noci, pak už ho vyměním 😀
A přes den bodýčko, tričko, tepláčky. Když není nehoda, tak cca za 2-3 obměním, nebo třeba jen spodek, či vršek, podle toho co děláme či kam jdeme 😉

kvetinkajirinka
Odpověď byla odstraněná
Zobraz
weri1
20. lis 2010

každý den, bodýčka i dvakrát denně, jsou věčně poslintaný a rozlišuji den a noc a na spaní max 2 dny, víc ne

k.jolanka
22. lis 2010

tak můj prcek už chce jíst sám lžičkou a jen díky tomu jsem ho převlékala i 4krát denně, po každém příkrmu byl totálně od hlavy k patě od kaše, jogurtu atd..takže jsme zavedli, že jí pouze v triku a plíně... 😅 na noc má pyžamo, to měním jednou týdně, nemá kde by si ho ušpinil a přes den se převléká dle potřeby, jelikož se ale dobrovolně nechce nechat oblékat, o přebalování a obutí bačkorek ani nemluvim, to bych mu tu nohu musela asi zlomit 😀 takže když jdeme ven, netrápíme sebe ani jeho věčným svlékáním a zase oblékáním a prostě na domácí věci mu nasadím mikču, většinou má tepláčky, dostane ještě jedny ponožky a jde do fusaku..souhlasím se sunnye, to je přesné...když se dítě pohybuje po zemi, prostě má oblečení neustále od něčeho špinavé...a pokud je k tomu ještě kombinace vzpouzejícího se dítka, které vám ani za nic tu ruku do rukávu neohne, obléct kalhoty je nadlidský úkol, neboť je okamžitě na čtyřech a utíká pryč s kalhoty na půl žerdi, lehne si, když zrovna by jste potřebovali aby stálo, tak jako u nás, snažím se převlékání eliminovat 😀