Jak často koupete miminka?

ladyhacek
22. čer 2015

Taková anketa
Jak staré máte děti a jak často je koupete a čím myjete?
Koupete každý den? Oplachujete jen vodou? nebo myjete šampónem?
A kdy se to u vás popř. změnilo?

Jak to u vás chodí 🙂

Děkuji

patrusa
22. čer 2015

Ahoj, deti mam dve 7 mesicu a 27 mesicu. Oba koupu denne je to doucast vecerniho ritualu. Tak do 4 mesicu jsem myla jen vodou. Ted pouzivam myci gel od biodermy ( syn ma problemovou pojozku). Koupani oba bavi a moc se vzdy tesi.

dannyblakely
22. čer 2015

Malá má rok, koupeme většinou denně nebo obden, maximálně jsme vynechali dva dny a při nemoci jsme nekoupali.

dannyblakely
22. čer 2015

Jinak používáme sprcháč od Hippu, ten je i na vlásky

simdan
22. čer 2015

Taky jsem děti koupala denně a jako novorozenci jsem nikdy nepoužívala šampony ani mycí gely,až někdy ve 3měsících a spíše z lékárny než z drogerie 😉

k1k1k
22. čer 2015

ahoj, když se malá narodila(leden), tak cca 4 měsíce jsme koupali 2 x týdně (doporučení z porodnice) obyč. vodou, jinak pipku a prcku podle potřeby i několikrát denně při přebalování nad umyvadlem 🙂 potom začalo léto a začala se víc hýbat a potit, tak se mi zdálo, že je na čase koupat každý den a používali jsme emulzi z DM - používáme stále. teď čekáme druhé a myslím, že budeme koupat častěji, protože přes léto je to zase jiné 🙂

simonceli
22. čer 2015

Od narozeni koupu denne. Jeden den myju linolou misto mydla, dalsi den jim do vody dam linolu jako olejovou lazen. Sprchovym gelem myju 1x tydne. Vlasy podle potreby. Syn 11 mesicu a dcera 5 let. Oba maji atopicky ekzem.

bajana
22. čer 2015

Od narodenia až doteraz (10m) každý deň (až na pár výnimiek). Ustálili sme sa na šampóne Mixa a mlieku Hipp.

eldrag
22. čer 2015

jako miminko ob den nebo dva (prdelku a pindu kazdy den), kdyz zacal lezt bylo to už ob den, ted co chodime na hriště atd... tak denne :D vždycky přijde jako prase :D

ninive211
22. čer 2015

Dle doporučení z porodnice i od pediatry koupu od narození obden (voda vysušuje, novorozence se nedoporučuje koupat denně), do vody většinou trošičku kojeneckého mýdla, začínali jsme od Sebamed (v porodnici mi to schválili jako super volbu), poté, co došlo, tak střídám mýdlo od Mixy s koupelovou pěnou od Johnsons.Teď co jsou ta vedra a taky co malá jí večerní kaše a je od nich ulepená až za ušima, přecházíme většinou na koupání každý den a malá se vyblbne, miluje vodu.

lucka_zaoralova
22. čer 2015

Moje holčičky 15 a 36 měs. koupu obden nebo dle potřeby i každý den (v létě, když se zpotí nebo ušpiní na písku, zahradě). Ale když se obě narodily, koupali jsme víc jak rok každý den kvůli rituálu. Používáme toho víc, střídám jak šamponky na dětské vlásky, tak i mycí emulze, sprcháče 🙂

konidana
22. čer 2015

Od narození děti koupu 1x nebo max. 2x týdně pouze vodou. Časem dětský šampon na vlasy (když jim začaly růst kolem 2 let:D). Nyní 7 a 6,5 roku se stále koupou 1x nebo 2x týdně, ale skoro každý den večer se sprchují a mýdlem a kartáčem drhneme špínu zvenku (podle potřeby).

konidana
22. čer 2015

překlep: mám děti 7 a 5,5 roku.

andelkaprdelka
22. čer 2015

4 roky a měsíc a koupeme většinou každý den....jen napustíme vanu....vlásky myjeme jednou týdně, nebo dle potřeby....spešl kosmetiku jsme používali jen, když byl miminko....a to taky né pravidelně....

lu777
22. čer 2015

od narození koupel nebo sprcha každý den nebo obden... ale někdy jen vodou 😉
vlasy myju staršímu tak co 2 týdny, má suché hodně po tatínkovi...
mladší myju tak 1x týdně většinou, ale záleží jak moc si je urousá, hodně se potí, takže někdy častěji...

jinak koupu v Balneolu většinou nebo v levandulové soli..

na vlasy máme šampón a koncidionér nějaký přírodnější od Alverde (z DM drogerie)... sprcháč totéž nebo od Drogerex, mám od nich už plno produktů a spokojenost jak s kvalitou tak s cenou 🙂

ladyhacek
autor
22. čer 2015

Jsme ráda, že nekoupu každý den sama. V šestinedělí jsme koupali obden a jen vodu. Pak jsem zavedla večerní rituál koupání, masáž (říkám masáž, ale vlastně ho namažu olejíčkem a při tom hladím 🙂) pak nakojím a pak až na pár vyjímek krásně usne. Teď jsem zavedli ještě před koupelí cvičení vojtovy metody.
Já myji niveou, ale až doděláme tak zkusím Hipp. Do koupele obden přidávám Balneum olej.

anina32
22. čer 2015

Mám dva kluky, 12let a necelé 3roky. Oba jsem koupala od příchodu z porodnice denně, vanička, voda, na žíňku
dětský mycí gel, po půl roce i šampon na vlasy. Kolem třetího roku, jsme přešli do velké vany, cca 2x týdně koupání v napuštěné vaně, jinak denně sprchování, obojí s použitím žíňky a mycího nebo sprchového gelu a šamponu. Starší se už samozřejmě dávno myje a sprchuje sám.

celaskon87
22. čer 2015

Koupeme denně od cca 1 měsíce věku, předtím jako novorozence obden. Denně proto, že je to součást večerního rituálu, do koupelny se těší, jakmile začnu napouštět vodu výská, má radost (teď má 7m). Jinak jsme cca do 5 měsíců používali mýdlo od Bubchen tak 1x za 2 týdny, nyní několikrát týdně používám gel od Hippu, je i na vlásky.

jitavrtule
22. čer 2015

6 týdnů, ve vaničce koupeme ob den nebo taky od dva, jak to vyjde. zatím jen vodou, po koupeli občas namažu mandlovým nebo jojobovým olejíčkem.
Zadek a pipku myju pod kohoutkem x-krát denně, po každém kakání. Obličej otírám namočeným vatovým tamponkem vždycky ráno a pak jak je potřeba v průběhu dne - po kojení bývá většinou zamlíkovaná kolem pusy a na bradě.

allinka_k
22. čer 2015

Malé bude 20m, od miminka koupeme denně, kvůli rituálu. Nejdřív jen vodou, pak dětským sprcháčem (už nevím přesně,. ale tipla bych někdy od 2m), do vody pěnu nebo prostě nějakou dětskou přísadu. Nejvíc příjemná mi byla dětská koupel od Weledy, ale ta cena ☹ Značky střídám, klidně mám otevřených víc zároveň. Pokud není sprcháč i na vlasy, tak i dětský šampon. Dřív jsem 2-3x týdně mazala olejíčkem, ale co jsme se přestěhovali a máme vodu z vlastní studny a ne chlorovanou, tak nemusím 🙂 Bohužel teď máme jen sprchový kout, koupelnu předěláme tak za rok, ale na ten rituál stačí i sprcha...

evulina77
22. čer 2015

koupu max 1x týdně, 2-3x týdně malou osprchuji (malá už mi 3 týdny stojí a furt jen stojí), používám biodermu. Když jsou vedra sprchuji denně...

slunicqqo
22. čer 2015

my koupeme obden v zimě, v létě většinou každý den, protože jsou špinavý zvenku, jako miminka jsme koupali také obden, vlasky tak jednou týdně, na koupání používáme niveu a na vlasky frosch šampon

elekthra
22. čer 2015

u syna (9měsíců) máme ranní rituál: ráno pod kohoutek, opláchnu čistou vodou, umyju zadeček a nechám chvíli nahého v teple pokojíčku (po noci s plínkou, aby pokožka dýchala) a pak večer, pod sprchu, vlasy myju co 3dny, tělo myju denně většinou od Weledy mycí gel 🙂

zo_ja
23. čer 2015

Miminko je zbytečné koupat denně, voda mu spíš škodí na kůži. Ale je to indiv. Jedno dítě stačilo 1x za 4 dny opláchnout, jiný mělo opruzeniny, když chvíli nebylo zadkem ve vodě... Plínky a všechno stejně, jiná citlivost prostě.
Některý mimina se nepotí, jiný jo.
Obecně stačí 1x za 3 dny.
Do vody nic, veškerá chemie spíš škodí. Když už, tak Weleda nebo přír. olejíček, ale až později. Šampon asi tak od roku a půl, dřív ne a zase opatrně.

Změna s věkem - když jezdí jen v kočáře, jsou čisté. Když se batolí na pískovišti a hrabou v hlíně, už ne.
Jinak to máme v létě v zimě - v zimě se venku umažou jen vnější vrstvy, v létě nutno odbahnňovat denně. Mění se to taky dle denního programu, počasí atp.

denca1988
23. čer 2015

@ladyhacek ahoj,kúpeme každý druhý deň,keď je denne moc počúraná alebo sa pokaká tak posadím a dáme sprchu...dávame Johnsons na dobré spanie fialový....

petula_88
23. čer 2015

My budem asi extrem🙂 Dceru 15M koupeme od malicka kazdy vecer, nejdriv jen vodou, pozdeji detskym mydlem a olejickem. Jako miminko jsem ji myla kazde rano prdelku pod kohoutkem, a to delam do ted, pokud se pokaka. A jeste sprchujeme po jidle (podle umazani), protoze se uci jist sama a casto ma jidlo uplne vsude

soda365
19. lis 2015

My koupeme Tadeáška (nyní 6 týdnů) obden.. Někdy myju jen vodou a někdy dám do vody pár kapek sprchového gelu od Oilatum - máme doporučeno z lékárny, potom namažu tělíčko slunečnicovým olejem, dostane najíst a spát.. Zatím asi ještě nějakou dobu u mytí obden zůstanu - zatím se mu voda moc nelíbí, většinou začne plakat když ho dám do vody.. Pokud se to změní a bude se mu ve vodě líbit tak začnu koupat každý den..

konidana
19. lis 2015

leilunka
19. lis 2015

Syna 3,5 roku koupeme komplet s vláskama 2 x týdně, mezi tím jsou jen takové rychlé spršky, kvůli umytí zadku a ferdíka, ale občas když je kalup kolem dcerky ( 8 týdnů) tak usne a zapomenu i to. 😀 Jinak dcerku koupu cca 2 x až 3 x týdně, když se víc pokaká tak samozřejmě nevynechávám 🙂 Používám na oba Johnson, všecky druhy, koupele i šampony 😉

lenkarejholcova
19. lis 2015

Ahoj já mám 7 týdenní miminko a koupeme denně. Malej vodu miluje 🙂 jen koupeme každý den jinak. Jen v čisté vodě, pak další den dám sprchový gel od Hippu a další den do koupele přidám olej od Hippu a takhle to různě střídám...

lenkarejholcova
19. lis 2015

@soda365 Jak máš teplou vodu při koupání malého? Nám malý taky nejdřív plakal a pak mi kamarádka co dělá plavání s dětmi poradila ať dám trochu teplejší vodu a teď koupání miluje. Směje se a kope nožičkami 🙂 jinak vodu máme teď 37C