Jak dlouho jste používaly dětský prášek na praní?

migula
21. led 2009

Pokud tu někde toto téma už je, tak se omlouvám, ale přehlédla jsem.
Jen jsem se chtěla zeptat, kdy se u dětí zkouší normální prášek na praní místo dětského.
Mám už už skoro sedmiletou holčinu, ale nějak si nevzpomínám, kdy jsem to u ní poprvé zkusila. Předem díky za odpověď.

andy80
21. led 2009

Od narození používám ariel. Syn měl atopický exem a naše doktorka i doktorka na kožním nám řekli, že dětské prášky nemáme používat, že nejmenší zlo pro děti je Ariel. Takže já nikdy dětský prášek nekupovala. Stejně pak dávám aviváž a tu dávám jen Lenor Sensitive (ten s miminkem na obalu)

migula
autor
21. led 2009

andy fajn, děkuju, používám Lovelu a jinak naše prádlo peru také v Arielu, tak už to také vyzkouším, přinejhorším se malá snad jen osype. Aviváž používám stejnou.

kubaka
22. led 2009

ahoj, a proč chceš používat "normální" prášek? já používám Lovelu pro celou rodinu - podle testů je to "normální" prášek, dobře pere a navíc je ekologický. 🙂 Tak proč ji měnit? Mám pocit, že je i levnější.
Aviváž nepoužíváme vůbec, je to jen další chemikálie navíc. Zjistila jsem, že to není potřeba. Takže u Lovely zůstávám.

motylek
22. led 2009

MY používáme taky ariel od narození a pohoda.

jjaanca
22. led 2009

Zase musím souhlasit s kubakou. Taky zůstáváme u Lovely. 😉

radka.m.
22. led 2009

Já používám jedině Ariel už od narození,při starší holce jsem jako blb koupila dětský prášek a udělal se jí po tom exem,takže jsem u ostatních dětí začala používat hned od narození ariel,v nějakém testu bylo,že od narození vyšel nejlíp ariel a tuším,že ještě persil.S arielem jsem spokojená,ještě se mi po něm děti neosypali.

akzeret1
22. led 2009

ahoj malá má AE,používam pořád Lovelu nebo Batole
když,je oblečení od pomeranče,mrkve dam na předpírku Persil Sensitiv a na hlavní praní Lovelu nebo Batole a pak dam jedno máchání navíc.Ariel je podle mě nejagresivnější prášek kor pro alergiky

gedgitka.a
22. led 2009

migula: tak náš malej se mi vysypa,l právě po tom co jsem místo Batolete, který neměly koupila Lovelu a prala mu v ní ☹ a doteď bojujem s vyrážkou či exémem, protože žádnej doktor nám nebyl doteď schpen říct co nebo z čeho to je 😒

beruska2x
22. led 2009

me se malej ale straaaaslive osypal z LOvely, koupila jsem Batole av poho , avivaz vubec nepouzivam a dvojite machani to jisti 🙂

gedgitka.a
22. led 2009

beruška2x: jojo přesně tak to bylo a je i u nás 😒 😉

beruska2x
22. led 2009

ja myslim ze u toho zustanu tak do roka, pak uz vsechny ty kozni sajrajty 80% deti prejde a dam normal prasek a si Persil myslim ten Sensitive je primo jako setrny na deti....

gedgitka.a
22. led 2009

jojo taky bych to tak viděla i když maminy radí Ariel a Persil klidně hned, tak nevím, ale celou výbavu jsem vyprala v Batoleti a nic ani do těch 8 týdnů nic, pak jsem koupila Lovelu a snad během týdne šup, začlo to flíčkama na spáncích a do 2 týdnů celé čelíčko i tváře a hlavička taky 😠 ☹

beruska2x
22. led 2009

ani nemluv, museli jsme mit hormonalni masticku aby se toho zbavil, nic nezabiralo, mel na hlavicce uplne stroupky, chudinka... lovelu nikdy vice, do toho roka se to da vydrzet... 😉

gedgitka.a
22. led 2009

tak mrkni do mýho albíčka dala jsem tam jednu fotku jak vypadal teď na silvestra, když se mu to zase vrátilo a zhoršilo o dost teď používám jen A-dermu exomegu a nějakou obyč 2 složkovou mast od dr jen na promazávání a je to lepší jsou dny kdy skoro nic nemá a na tělíčku mu to skoro všechno zmizelo jen na těch místech je trochu znát, že to tam měl, ale obličejík se ne a ne zahojit 😒 ☹

beruska2x
22. led 2009

my uz to nemame vubec, vyhodila jsem olejicek Nivea a kupuju jen Bübchen v lekarne, na noc olejicek + rano celeho mazu obyc. kosmetickou vazelinou - je hoodne mastna 😉 a uplne v pohode, ani pamatky po exemu 😉

beruska2x
22. led 2009

chudacek ☹ ale je desne krasnej 😉 poradnej chlapak

gedgitka.a
22. led 2009

ty jo tiše závidím a samo přeju, že jste ok já mám tu vazelínu taky, ale jen byl umaštěnej a oblečení taky a nic te´d po tý masti je to celkem ok, tak uvidím půjdem k homeopatovi páč už to máme 3,5 měsíce a nic nezabralo

beruska2x
22. led 2009

tak at se toho zdarne zbavite 😵 hlavne to chce duslednost, mazat a mazat a mazat, jednou vynecham a hned ma suchy flicky... ale to je i zimou, na jare bude lip zase o neco 😉

gedgitka.a
22. led 2009

jojo taky když mu to namažu přes den míňkrát tak to má hnes suchý a červený, snad se toho taky zbavíme brzo, ale je fakt, že venku má obličejík jak z alabastru 😕

beruska2x
22. led 2009

ja mam na ven primo krem do spatneho pocasi od Bübchen a je super, ma krasne jemny tvaricky i v mrazu....

misakulicka
22. led 2009

Používám Ecover a bezva

beruska2x
22. led 2009

mis... co to je to neznam??

misakulicka
22. led 2009

Ecover je zcela ekologická značka---mají různé čistící prostředky mimojiné i tekutý prací prášek pro citlivou kůži miminek....proč zatěžovat okolí ještě fosfátama...že?

beruska2x
22. led 2009

a kde to kupujes?? to bude palka co?? 😲 mno ja moc eko nejsem, odpad tridim, to jo ale jinak jak slysim eko tak vidim ty blazny co se poutaj ke stromum 😀 bez urazky... 😎

misakulicka
22. led 2009

tak my se tedy nepřivazujeme 😀 😀 😀 jen prostě si myslím, že je toho všude už tolik, že není špatný se nad tímto zamyslet, když už hold jsme pány toho tvorstva....aby pak ryby neměly 3 oči a tak....

misakulicka
22. led 2009

jo a prodává se to např. www.branakdetem.cz

lenkabu
22. led 2009

Já už dětský nedávám asi 2 měsíce,používám prášek od firmy Amway a v ničem lepším jsem neprala.Vyrábějí i dětský a snášejí ho i dětičky s exzémem. Ty prášky jsou bez plnidel a hodně koncetrované,vydrží dost dlouho.

kubaka
22. led 2009

taky nejsem žádný ecoterorista 😀 , zkoušela jsem i Ecover, ale nějak mi smrdí - ta Lovela je co do prací síly i ekologičnosti srovnatelná. Jo a rozhodně lepší je prášková - gely mají obecně menší prací schopnost, pač jsou plné konzervantů
Musím říct, že jsem docela překvapení Persilem a Arielem - podle testů vyšly právě jako největší svinstvo s nejdelší dobou rozpadu. Jám mám takový tester na prášky: když vyperu své spodní kalhotky a nedostanu do večera mykózu, tak to je to pravé. Samozřejmě přidávám máchání a prádlo pak voní vodou, ne práškem - z Lovely jako jediného prášku jsem problém neměla. Takže usuzuji, že bude asi hodně šetrná. Ale je jasné, že každému dítěti vadí něco jiného. Mě se syn osypal třeba po SebaMedu - 😝 Nesnesl ho.

migula
autor
23. led 2009

kubaka : Používám Lovelu také na naše prádlo, ale neboť měla jsem ráda Ariel, tak proto jsem se ptala, jinak mi používání Lovely v ničem nevadí, byl to čistě jen dotaz. 😉

kubaka
23. led 2009

no tak směle do něj, když ti voní - když nebude vadit dcerce, to zjistíš nejspíš velmi rychle, tak není co řešit. mě třeba úžasně voní Persil - ovšem nesneseme ho. Akorát jsem použila vzorek a 😢
.
Vypadalo to spíš, že Lovela ti přijde zbytečně dětská a málo "normální"- chtěla jsem tím říct, že je fuk, v čem se pere, pokud to snese kůže, čich a peněženka 😀 To musí každý vyzkoušet sám 😉