Jak máte zabezpečená plastová okna?

elafonisi
4. bře 2015

Syn už zvládnul otočit klikou na balkonovém okně. Uvažuju, že bych přehodila za kliku se zámečkem, ale je docela drahá, přece jen kdyby to bylo na všechna okna... Máte vyzkoušené tyto kliky nebo i jinou možnost?

sara84
5. bře 2015

Máme plastové pojistky z ikea, na všech oknech a ještě jsme je dali vysoko, aby na ně nedosáhl..nebo jen obtížně!

girafka
5. bře 2015

Taky jsme kupovali kliku se zamkem,ale jen na okna kam muze vylezt..prodavaj ruzne od levnějších az za silene predrazene.Podivej se treba v Hornbachu,tam je kupoval manzel 😉 a nebyla to zadna drahota 😉

bunicka
5. bře 2015

My jsme docasne kliky na oknech,kam by mohl dosahnout odsroubovali. Na balkon si uz otevre,ale tam mame vysoky panel a skla. U dcery tahle metoda fungovala dostatecne nez pochopila co nesmi. 😉

lucifereeek
5. bře 2015

v pokojíku (v patře) má dcera zamykací kliky, takže bez klíče je sama neotevře, dole máme normální kliky

romca05
5. bře 2015

V patře máme zamykací kliky, okna tam jsou dost nízko (v pokojíčku a v ložnici), nějak si nevybavuju, že by byly moc drahé, máme je přímo od dodavatele oken, dokupovali jsme je pár měsíců po montáži 🙂 Dole máme kliky obyčejné. Za mě je to hodně dobrá investice 😉

krystalka
5. bře 2015

Máme rodinný domek, syn má pokoj v patře a už víc než 4 roky nám funguje jednoduchá věc - vyšroubovali jsme kliku a když chceme otevřít nebo zavřít okno, tak ji jednoduše jenom nasadíme (není potřeba nic šroubovat), otočíme, vyndáme a kliku zase dáme zpátky nahoru na skříň 🙂, původně jsme taky uvažovali o zamykací klice, ale tohle funguje úplně stejně a je to zadarmo 🙂

kami1984
5. bře 2015

Syn mi delal neplechu, jen v pokoji, kde jsou 2okna apod tim jedno topeni a tam mi dodneska leze,stoji a kouka.Vymontovali jsme kliku a je klid a kdyz potrebuji, soupnu ji tam a zase vyndam🙂

veruska007
5. bře 2015

Kliku na balkon máme s dětskou pojistkou. Máme 3 balkony, děti se k nim snadno dostanou a jsou dost čiperné.

sis789
Odpověď byla odstraněná
Zobraz
talina
28. srp 2015

budeme pořizovat kliky se zámečkem, ale ještě nevíme kde je koupíme.... Známý pracoval ve firmě která okna dělala tak nám možná pomůže. Co jsem koukala na net tak se dají pořídit od 180kč

keny123
28. srp 2015

máme kliky se zámečkem 🙂 klíček na skříni 🙂 dá se to i nechat zamčené a otevřené na větračku ,super...a i kdyby to bylo drahé.... ty peníze nestojí přeci za to aby se něco stalo .... to mě ani nenapadlo tak přemýšlet,byla to jasná věc že zámečky musí být....ale máme je třeba jen v pokojíčkách a na balkon.

blahova_andrea
28. srp 2015

vidíte a mě vůbec nenapadlo něco takového řešit 😅 syn sám na okna nikdy nelezl. věděl, že nesmí. že jen když ho tam třeba táta dá a dívají se spolu na balony nebo tak. od kdy do kdy takto ta okna "hlídáte"? 😅

reniiisek
28. srp 2015

mi jsem pro jistotu dali kličky na klíč a máme klid 🙂

konidana
28. srp 2015

Dokud jsme měli stará okna (v paneláku), tak ty byly protáčecí a na otevření bylo potřeba otočit obě kliky, které jsou každá na jiné straně okna asi 1,5m daleko od sebe. To batolata nedala. Proběhla výměna oken, máme plastová, kliku s pojistkou (čudlík, který je nutno zmáčknout aby šla klika otočit do jiné polohy). No chvilku to trvalo než na to přišly, ale tak od 4 let, to normálně otevřou. Toto jako pojistku fakt nedoporučuji. Jak píšete zamykací, klíčem, to asi funguje. Takže tak. Jinak to neřeším, máme široké parapety (asi 80 cm), takže úplně nevypadnou ani kdyby chtěly. A už jsou velký.
@keny123 aby ses nedivila - u nás bych to s klíčkem na skříni, nepokládala za pojištěné okno.