Jak nakoupit nebo cokoli vyřídit s 15měsíčním živým dítětem?

florida2001
23. srp 2022

ahoj holky, mam 15 mesicni holcicku a je docela ziva. Do ted nebyval problem, byla jsem schopna si dopoledne s ni nakoupit a hezky sedela v kocarku ale posledni 14 dni je to katastrofa. naposledy jsem sla do obchodaku, dala jsem ji do voziku a tam vydrzela tak 10 minut a chtela ven. kdyz jsem ji dala na zem tak zacala zdrhat a litat a zpatky ji dostat proste neslo. silene rvala a prohybala se kdyz jsem ji drzela. nevim jestli nekdo poradi jak zvladnout toto obdobi, ale proste s ni nic nemuzu delat, nic vyridit. ne vzdy se mi podari to naplanovat tak aby mi spala v kocaru a ja vse oblitala. mate neco podobneho? moje starsi dcera byla klidnejsi a vydrzela koukat ve voziku nebo se zabavit s hrackou nebo jidlem, ale ta mladsi je certik.
to same na prochazce. jit po chodniku proste nejde, porad utika nebo odbiha nekam kde proste nemuze. nevim co vyzkouset.

vikinkav
23. srp 2022

@florida2001 misto prochazky hriste, nebo nejake misto kde muze behat po svem. Nakup rychlovka dokud vydrzi v kosiku, pak bezet k pokladne. Podle me zadny trik neni, jeji pud poznavat svet je silnejsi 😁 Pokud potrebujes vyridit neco na urade nebo nevim co tedy zarizujes, zkusila bych ji soupnout telefon s pohadkou jako nouzovku. Me se dari se 3 detma teda nic nezarizovat, nejsem sebevrah 😅 Vse resim online.

areh
23. srp 2022

@florida2001 mladší, aktuálně 2 leťák je taky jak utržený ze řetězu. Do košíku ho nedávám. To jsou hrozný věci, co tam dělá. Musí být zapnutý v kočárku, ideálně a rohlíkem v ruce 🤦🏼‍♀️ oběhnu jen to nejnutnější. Když je sám ještě to jde, ale když jsou s brachou, je to sebevražda. Poradila bych nákupy online, ale ty třeba mě nevyhovují. Jezdí k nám jen Tesco.

jjasmina
23. srp 2022

naše mala musela byt pouze v kočárku a rychlovka nakup, ve voziku nevydržela nikdy

malytlustyhroch
23. srp 2022

S nasim druhym to bylo taky priserne, v tehke dobe trochu fungovalo posadit si ho za krk, taky tak nevydrzel dyl nez par minut, ale 10 minut v kocarku, 7minut na krku, pet minut v kocarku, pet minut za ruku, tri minuty na krku... To uz mas 30 minut, to uz se neco koupit da.
Ted jsou mu tri a nakupovani miluje, zmenilo se to celkem nahle kolem 2,5 let.

vineta
23. srp 2022

@florida2001 Mám to s dcerou (momentálně 20 m) taky tak, až na to, že to období, kdy by vydržela, nebylo nikdy 🙈, první rok strávila jen v nosítku, pak kočár vzala na milost, ale jak se rozchodila, chce buď běhat nebo nosit na ruce. Teď vyřizuju jen, když spí v kočáru, nebo i s manželem, jeden běhá za dcerou po krámě a druhý nakupuje. Radu nemám, jen přežít a vydržet 😁. Na úřad/poštu atp., když nevyjde spánek, beru samolepkovou knížku nebo malování, případně šoupnu telefon, ten jedinej jí stoprocentně na chvíli přiková. Případně s dcerou v náručí čumíme do úrednickyho okýnka a popisuju/ukazuju vše kolem. Bdělý procházky probíhají hlavně na hřištích, v Praze máme oplocený, tak to je vcelku úleva. Teď už mi aspoň venku trochu drží směr a není to jen takový Brownův pohyb. Občas závidím matkám ty děti, co v klidu sedí v kočáru a žužlají si rohlík, ale zase mě uchvacuje ta dceřina touha poznávat 😊, snažím se jí nebrzdit, využít toho a co nejvíc jí toho ukázat. Pevný nervy!

betelgeuzz
23. srp 2022

Přizpůsobit program co nejvíce dítěti. Zkusit si naplánovat vyřizování věcí, když dítě spí, nebo když ho někdo hlídá. Nákupy omezit na miniminum, předem si naplánovat, co budu kupovat a pak to rychle proběhnout. Nákupy rozdělit na víc, např. dopoledne potraviny, odpoledne drogérka. Třeba v DM mívají nějaký herní prvek pro děti, hrací kostka apod., tam jsme trávily hodně času a já si vždy jen odkočila hodit něco do košíku. A postupně dítě do nákupu zapojovat, aby např. podávalo věci do košíku, pomáhalo počítat rohlíky, dávalo věci na pokladnu. Ono je to často s většíma nervama, ale do budoucnosti se to vyplatí. Kolem 3 let pak už holky s nákupem pomáhaly, pípaly všechno na samoobslužné pokladně a sousedka mi vykládala, jak mám hodné děti, že ona musí chodit bez děti, že když je občas do obchodu vezme, tak řádí. No bodejť, když na to nebyly zvyklé, já si to odtrpěla od mala a denně.

veronicka89
23. srp 2022

Chodit nakupovat s ditetem co je vyřadene , vyspane a najezene ...

elesse
23. srp 2022

kolem 15 měsíců to bylo hrozné. Prakticky se nedalo, pořád vystupoval, někam pobíhal... Teď (2,5) už se to zase dá. V kočárku nebo vozíku mu dám svačinu, někdy lízátko, třeba v tom DM se s ním už dá domluvit, že si bude hrát a nikam nepůjde a já si můžu postupně nakoupit... Úřady buď když mám hlídání nebo jsem smířená s telefonem/sladkostí. Ale to je fakt minimálně, když např. syn potřebuje doklady, tak se objednám, abych moc nečekala a pak se to dá

jako_mala_holka
23. srp 2022

Když potřebuju s dvouletou někam jít, privazu ji do kočárku a jdeme, musí to být rychlé 😄 dostane něco do ruky, nějaké jídlo, to dost zabírá, případně ví, že něco koupíme... Když jednou byla krize (čti žádné jídlo), a já si potřebovala odpočinout na lavičce, musela jsem jí dát na chvilku telefon a dívala se na fotky... My teď spolu chodíme jen s kočárem, je venku hodně živá a já v těhotenství marná, tak na hřiště chodí s manželem nebo s náma oběma 🙂 neboj, nejsi v tom sama, dcera ráda utíká pryč, do cesty, neposlouchá, ve vozíku taky vydrží chvilku, vzteká se... Snad to přejde

jako_mala_holka
23. srp 2022

@elesse u nás v DM docela pomáhá, když si sama veze malý vozíček, pokud teda není v naladicce a nejezdí jak šílená nebo nehaze do toho vozíku všechno, co ji přijde pod ruku 😅

bereni
23. srp 2022

Zkus na větší nákupy dovoz, třeba rohlík nebo itesco a ty malé už nějak zvládnet 🙂

michaela666
23. srp 2022

Taky mám divošku a když s ní jdu na nákup sama, tak nejdřív strávíme aspoň hodinu na hřišti. Až se vyběhá je v obchodě docela hodná, ale musím ji zapojit do nákupu. Dává věci do košíku a u pokladny hlídá tašku nebo peněženku.
Pokud jedeme na větší nákup i s manželem využíváme v Tescu takový ten jejich autíčko/košík. Z normálního košíku během vteřiny otočení vyleze. V Lidlu jsme zkoušeli ten malý vozík pro děti. Když jsme s manželem dva tak se to dá zvládnout, ale musí si do něj nakupovat sama. 😃

Jídlo v obchodě se snažím nepraktikovat. Většinou si drží něco dobrého ( aby bylo ještě pár minut bez řevu), sama si to dá na pás, ale sníst si to může až vyjdeme z obchodu. Zatím se mi to daří, tak uvidíme jak dlouho to vydrží.

michaela666
23. srp 2022

Úřady nebo doktory jen když je s tatínkem nebo mám hlídání. Tam by dělala neskutečný bordel.

elesse
23. srp 2022

@jako_mala_holka to je taky pravda, malé vozíky zabírají, ale nesmím k tomu mít velký vozík

jako_mala_holka
23. srp 2022

@elesse to neee, to je pravda 😄

martinka_33
23. srp 2022

Nákupy s vřískajícím vozíkem si pamatuju 😭 Nejhorši je že ja bych ji vřískat nechala ale nylo mi líto spolunakupujících, kteři by to poslouchali

emillyhk
24. srp 2022

Nákup objednám jednou týdně z Košíku, mezitím jdu maximálně jednou pro pečivo, to je rychlovka, dovnitř a ven. Drogerii objednávám z DMka cca každé 3 měsíce, pleny a pod. objednám 1x měsíčně z Dr. Maxe. Bydlíme na vesnici, místní obchůdek je sice zásobený slušně, ale běhat tam obden se mi nechce a všechno tam taky nemají. Pokud je potřeba něco zařídit, tak co nejde online, jedeme s manželem (většinou jsme stejně potřeba oba). Když potřebuju k doktorovi, pohlídá chvilku babi, ale to je opravdu výjimka.

andreadobro
Odpověď byla odstraněná
Zobraz