Jak naučit lézt po čtyřech?

domcz_a
23. čer 2021

Ahoj holky, syn 11 měsíců se plazí jen po bříško. Zkouším ho davat na 4, ale stejně si vždy lehne. Máte nějaké triky?

lv
23. čer 2021

@domcz_a nechat prelezat tvoje nohy, smotane deky.. Leze na koberci?

klokanka31
23. čer 2021

@domcz_a Já malé ukazovala jak má dát kolínka pod sebe, a do týdne lezla. První den couvala, a další den už lezla normálně.

pipi_puncocha
23. čer 2021

Syn se rozlezl venku na trávě, asi mu to bylo nepříjemné se plazit. Ale nijak jsem naučila, přišel si na to sám. Plazil se několik měsíců než k tomu došel

haaaluska
23. čer 2021

@domcz_a nasa ma 9 m a sama sa to naučila.Vzdy som ju polozila na zem a sama na to přišla co ma robit

izzylka
23. čer 2021

Přijde na to sám 😊 přestaňte na ty děti furt chvátat...každé má svoje tempo a takové věci se učí přirozeně sami 🙂

aneta_v
23. čer 2021

@domcz_a když se začne plazit, zapíchnout prst těsně nad solar a tím ho zvednout, pak před ním chvíli couvat a tím zaraženým prstem a zkoušet pouštět. Dcera takhle v 11m začala lézt asi za tři dny. Trik od fyzioterapeutky

aneta_v
23. čer 2021

@izzylka no ona to s tím lezením není taková prča, některý děti si dřív začnou stoupat a lézt už se nenaučí. Kamarádky dcera lezla asi 2 týdny než začala intenzivně obcházet nábytek a následně chodit. Takže ne, opravdu ne každé dítě si na to přijde samo

amazonkajanik
23. čer 2021

@domcz_a přes kojící polštář; přes mé nohy,nebo tělo ...však on na to přijde. Syn měl celou dobu že PMV lehce ovlivněn váhou. Pak v 11měsících už zadanka na neuro a než jsme tam došli, se postavil (přeskočil lezení) a začal obcházet nábytek, takže se objednávka zase rušila. A dneska lítá a je šikovný. Říká se, že je potřeba to lezení kvůli lehké motorice, ale náš kluk je v normě, jen nechce mluvit. Rozumí, co se mu říká, ale jede svou řeč. Třeba vkládání obrázků do pozic dal do 2dnů a už ho nebaví, tak je vymalovavá ...

cikitkapb
23. čer 2021

No tak se plazí po bříšku. Důležité je, že se nějak pohybuje. Nesnažte se narvat jej do tabulek. Málokteré dítě se tam vejde. Navíc se ty tabulky nijak neaktualizují. Žádné z mých dětí se neplazilo, začly rovnou lézt. Starší na 7 měsících, mladší na 5. A to jim nikdo nijak nepomáhal, neposazujeme, nevodíme za ruce, nijak jejich vývoj neurychlujeme. Chápu, že se asi bojíš, jestli není třeba nemocný, když neleze tehdy a tehdy podle tabulek, ale opravdu o nic nejde. Má své tempo, a až to bude potřebovat, tak se to naučí. 😉

aneta_v
23. čer 2021

@amazonkajanik lezení je důležité pro posílení vzpřimovacích svalů před chůzí a hlavně kvůli spojení levé a pravé hemisféry….

darkwitch
23. čer 2021

@amazonkajanik u dcery od kamarádky se teď objevil nějaký problém v matice, který pry souvisí s tím, ze přeskočila lezení, tak na to má nejake cvičení...

klokanka31
23. čer 2021

A prý je důležitý aby dítě dobu lezlo, než začne chodit, kvůli posilování zad.

areh
23. čer 2021

Dát něco do body (houbičku na nádobí a pod), jak to bude nepříjemné, půjde na 4. To je tip z fyzio. Jinak synovi taky vyhovovalo plazení. Jednou jsem ho svlékla a šla pro náhradní oblečení jak jak chtěl za mnou, tak se mu nechtělo plazit po studené podlaze a začal lézt 😉 ale už před tím v pohodě přelezl překážky (nohy, hračky)

izzylka
23. čer 2021

@aneta_v syn se plazil...pak začal stoupat a "chodit" a pak začal lézt. To chození okolo nábytku používal jen když chtěl na něco dosáhnout a na přesuny lezl...v čem je problém? Teď je mu skoro 5 a fakt nemá s ničím problém 🤷🏻‍♀️ prostě každé dítě je jiný a učí se jinak....přijde mi divné, učit ho lézt "na sílu" ....ale mě je to vlastně fuk 😅 dělejte si to jak myslíte 😊 ale určitě nebude divnej, nebo jinej, když vynechá lezení 😊

darkwitch
23. čer 2021

@izzylka tak třeba ta moje kamarádka přišla na problém az ve škole... což neznamená, ze ho mají všichni, ale ze se u dětí, co přeskočí lezení, může nějaký problém časem vyskytnout a proto je lepší když lezení nepreskoci...

izzylka
23. čer 2021

@darkwitch ale no tak 🤷🏻‍♀️ ten problém může být z miliardy různých důvodů, ne protože nelezl 🙈 jako za chvilku tu uděláte drama i z něčeho takového? Takže když je někdo na něco hloupější, tak se to bude svádět na "chybu" z batolecího věku? Asi bych to zas tak neprožívala...ale znovu...dělejte si to jak chcete, ale zbytečně stresujete sebe i to dítě 🙂

amazonkajanik
23. čer 2021

@aneta_v
@darkwitch nu, řešili jsem doma a neteř prý také přeskočila lezení. Měla na základce potíže, tudíž návštěva odborníka. Čekala se diagnóza jako dislektik (vynechává písmenka, stejně jako já v tentýž věku a to jsem prošla veškerým základním vývojem). Odešli s dg,že je holka geniální a jen jí hlava jede rychleji, než ruka. Nyní se během půl roku naučila mluvenou korejštinu,jelikož chce k 18 letět do j.koreje

klokanka31
23. čer 2021

@amazonkajanik To je mazec, klobouk dolů 😮

amazonkajanik
23. čer 2021

@izzylka přesně u nás. Jak neuměl chodit v prostoru, tak to lezení najednou šlo. Jen to drobet přeskočil. Ale i po těch kolenou urazil štreku...a dl dvou měsíců chodil...musel si prostě najít svůj systém ...

krasna_neznama86
23. čer 2021

Měla jsem problém se synem, byl hypotonický, chodili jsme na fyzio. Nejvíc zabralo pořídit koberce do bytu a místo prahu namotat deky a on se během pár dnů krásné rozlezl a zpevnil.
Pokud jste nebyli na fyzioterapii, tak se objednejte.

aneta_v
23. čer 2021

@amazonkajanik no tak IQ určitě s lezením nesouvisí 🤦🏽‍♀️ Ale třeba jí ta ruka nestíhá právě proto, co já vím

aneta_v
23. čer 2021

@izzylka a jak konkrétně stresuju dítě, když mu pomáhám lézt? Moje dcera se u toho náramně bavila, jak před ní couvám… nechápu, co ti na tom vadí, ale jak píšeš, dělej si se svým dítětem, co chceš

krasna_neznama86
23. čer 2021

@izzylka to, že dítě přeskoci lezení, je špatný. Hrubá motorika má pak vliv právě ve školním věku a hodně dětí skonci v ped.poradne. Úzce to spolu souvisí, neni dobry to podcenovat.

darkwitch
23. čer 2021

@izzylka tak ja to řešit nemusím, mě děti lezení nepreskocily, jen jsem přidala zkušenost kamarádky, kdy se na problém přišlo ve školním věku a třeba to někomu pomůže...

amazonkajanik
23. čer 2021

@darkwitch jo a jinak, další neteř jela přesně dle tabulek a dnes je disnumerik, disgrafik a lehký dislektik ...A děsně drzý puberťák!
Jinak,.dnes jsme všichni připraveni a naučeni, jak jednat s dis a adhd,apod. Ale když je dítě geniální, tak díky špatnému přístupu skončí buď mezi dis a nebo se jeho intelekt obrousí všedností,.což způsobí, že bude průměrným, ne li podprůměrným jedincem ...😟

izzylka
23. čer 2021

🤣 tady je občas fakt sranda 🤣

amazonkajanik
23. čer 2021

@aneta_v tak jak to, že ruka nestíhá i mě a PMV byl jak měl. Jo a obě jsme levačky. Já tedy levoruky obouruk. Jinak jemnou motoriku lze nastartovat i později. Ale je fakt, že jeden z cviků je lezení po 4, kdy se soustředí na předkládání levé ruky,pravé nohy a opačně ...ale lze to
Syn mi lezení přeskočil, ale lezl, ale až po té, co se.postavil a začal obcházet nábytek ...

krasna_neznama86
23. čer 2021

@izzylka souvislost v tom vážně je, ale klidně si to zlehčuje a směj se tomu... Mám v rodině detskyho psychologa, takže vím, co píšu.

amazonkajanik
23. čer 2021

@klokanka31 v čem? Že se to naše strašidlo naučilo tak rychle korejský jazyk? Ona byla vždycky jiná 😂 je vegetarián, nechce děti (prý hodlá adoptovat,ale kdo ví). Je prostě úžasný človíček, který si nenechá diktovat standart, ale zároveň má zdravý rozum a meze. Koho mi jen připomíná 😁 ve spoustě směrech jsme si podobné a.přesto jsme velice rozdílné ...

jednaholkaa
23. čer 2021

Nekdo radil kosticku lega do bodycka 🤣