Jak uspáváte dítě?

zdenamestan
29. kvě 2019

jak uspáváte 13m dítě? můj jinak než v náručí neusne. je to normální? Máte na to některá radu, jak uspat bez houpání v náručí? Děkuji

leymea
29. kvě 2019

Zkousela jsi ho dat do postylky a cist mu pohadky nebo tam s nim byt dokud neusne? Ja treba od pul roku neuspavala (samozrejme hlavne zalezi na diteti, kazde je jine). Polozila jsem do postylky a mel bud obdobi, ze v klidu sam usnul a nebo mel obdobi, ze jsem tam s nim musela byt dokud neusnul.

zdenamestan
autor
29. kvě 2019

@leymea když ho položím do postýlky, hned si sedne, stoupne a pohekává. Když ho vezmu je klid a má zavřený oči.Moc mě už z toho belej záda, chci to nějak změnit..

kuliseks
29. kvě 2019

Dokud budes houpat, bude chtit houpat, tak to je. U nas to bylo taky tak, nez mi doslo, ze si nicim totalne zada a on stejne klidne nespi, protoze se kazdou chvili budi a zase cely kolotoc znova. Takze u nas proste pomohlo polozit. Prvni vecer usinal hodinu a pul. Dalsi uz v pohode. Ted zamavam a jdu a klidne usne sam. Starsi ve trech letech taky

m_tina
29. kvě 2019

jedine u prsa 😂 koukni na ProsimSpinkej.cz 🙂 je tam plno dobrych rad a zkusenost

zdenamestan
autor
29. kvě 2019

@m_tina taky usínal u prsa, ale v roce jsem přestala kojit a teď už jenom v náručí.. Mrknu děkuju

kess01
29. kvě 2019

@zdenamestan moje mala ma cerstve rok, neuspavam cca od 7 mesice, mame ustaleny ritual - posadim ji k sobe, dostane flasku mlika a pak ji davam do postylky, vetsinou chvili pochoduje a povida, po chvili si lehne a spi, celou tu dobu jsem s ni v pokoji ale moc ji do toho nezasahuju. Opravdu zalezi na diteti, pro me byl prvni impuls ze se mi zacla po vypiti mlika v naruci protestovat a kroutit se.

m_tina
29. kvě 2019

@zdenamestan snad najdes odpoved 🙂 ja kojila do vic jak 2,5 roku, kdy sam zacal usinat vedle me v posteli jen prituleny, nebo se drzi za ruku, takze s takze s tak malym ditetem neporadim

zdenamestan
autor
29. kvě 2019

@kess01 tak to budeme mít podobné. Pár dnu se taky kroutí, natahuje-to nikdy nedělal. Tak to zkusím podobně 🙂 děkuji

lovemusicsun
29. kvě 2019

U nás položení do postýlky také nefunguje, okamžitě se postaví, chvíli si hraje a pak začne křičet a vztekat se, skáče po postýlce a většinou to skončí řevem, protože se hlavou bouchne o postýlku.. Je zvyklá spát u nás v posteli a nějak se nedaří ji na tu postýlku naučit. Uspávám tak, že ji položím k nám do postele, lehnu si k ní a kojím v leže. Napije se a usne, většinou to netrvá déle jak 15-20 minut.

aktakd
29. kvě 2019

Do 18 mesicu kojenim. Pote jsme ho chovali, chodili a zpivali. Ted lezime v posteli, povidame si nez usne. Zatim se ridime tim, co vyhovuje diteti = nejrychleji usne. Ono se to dost meni. Nevadilo mi s nim chodit po mistnosti, kdyz jsem vedela, ze do par minut usne. Kdybychom ho v danem obdobi chteli uspat v posteli, trvalo by to tak hodinu a ja byla dost nervni. Vybirame nejmensi zlo 😀

makronka222
29. kvě 2019

Dala jsem do postele a sla. 10 minut brblala a usla

miba10
29. kvě 2019

@zdenamestan to dělá i naše malá a to jí je 18 měsíců 😂 tak ji položím, dám mlíčko a u toho nebo po něm bud usne sama, nebo si k ní sednu (to ji stačí) nebo dám tu hrací skříňku s ukolebavkami a odcházím. Chvíli si s ní hraje a pak sama. Vše se odvíjí od toho jakou má náladu. Ale většinou odcházím

barumat
29. kvě 2019

Do cca tři čtvrtě roku jsem jen dala dudlík, muchlánka a odešla. Zlom začal, když začala klekat a stoupat. Tam jsem na to šla mírným násilím. Pusu, dudlíka, muchlánka, položila na bok a držela. Po týdnu stačilo mít jen zlehka položenou ruku přes prdelku, ale první dny se se mnou fakt dost rvala. Je to o tom, co jsi ochotná připustit. Já měla od začátku zásadu, že nebudu dělat nic, co nejsem ochotná nebo schopná dělat hodinu v kuse s desetikilovým dítětem. Tím odpadlo jakékoliv udrncávání v náručí, při chůzi a tak. Když bylo opravdu nejhůř, pohupovala jsem na klíně. Víc ani náhodou.

megi89
29. kvě 2019

no přes den mi spí jedině v kočárku 😂... a večer usíná tak že si k němu lehnu a on usne 😊 jinak bude mit 15 měsíců za chvíli

badyr
29. kvě 2019

@zdenamestan u nás to bylo takto-zabalit do deky, šup na balon a hopsat, uspávali jsme takto pouze přes den, večer usínal sám po vypití mlíka. Výhoda "hopsání" byla, že maximálně do 10 minut usnul. Ale jak byl větší, tak už nás to s manželem přestalo bavit. Pak se synovi nějak měnil režim, tak jsem si řekla, že mu zruším 2 spaní přes den, natáhla jsem ho a byl tak k.o., že jak jsem ho položila do postýlky, tak usnul. To mu bylo 13 měsíců. Režim se mi změnit nepodařilo, stále spí 2x denně, ale od té doby usíná sám, maximálně si třeba 10 minut "povídá" a pak usne.😉

eithelwing
29. kvě 2019

Prostě postupně začít měnit. Nemůže být všechno hned. Já měla tu východu, že dcera ve 13 měsících neseděla a nechodila. Tedy výhoda to byla jen v tomto. 🙂

Každopádně dcera byla uspávána v zavinovačce v náručí, kdy jsem se s ní houpala v kolenou. Příšerný pro má kolena. Byla ale v tomto ohledu náročnější.
Úlevy přišly postupně. Zavinovačky jsme se zbavili až v roce, ale jinak jsem zkoušela přestat chodit. Takže jsem mohla houpat v sedě. Pak jsem ubírala na houpání a přestala houpat. Pak jsem chvíli držela, a pak položila do postýlky. Nakonec jsem měla ruku na hrudníčku a čekala. Pak ji držela za ruku. Pak jen seděla u postýlky. A nyní sedím v rohu místnosti a 15 minut si čtu svou knížku. Dcera usne a já odcházím. Ona ví, že až usne, tak odejdu. Sama to před spaním vždy říká (2 roky).

Takže má ráda je, zkoušej změny, ale postupně. A když se nějaká změna ujme, chvíli vyčkej. S nemocí a jinými stresy je možné, že se vrátíš o krok zpět. S tím se musí počítat. Prostě není možné to podle mě udělat najednou a nazdar. A vysvětluj.

Jsou děti, které bez problémů usnou samy, jsou děti, které potřebují trochu pomoci. Neříkám být otrokem dítěte, vůbec ne, ale najít společnou schůdnou cestu. Ať se daří. 🙂

puhelin
29. kvě 2019

Do 22 mesicu zasadne u prsa, vzdy a vsude. Pak jsem mela nocni nevolnosti (1. trimestr), tak jsme to zkusili bez prsu, prestoze jsem nechala i nadale ranni kojeni. Delame to tak doted, ma uz 26 mesicu. Prectu pohadku, pak zhasnu a vypravim nejaky pribeh, basnicku, nebo zpivam klidnou ukolebavku. Jsme pritulene k sobe, hladim ji po vlasech a v klidu usina. V noci se tuli bud k manzelovi, nebo ke mne.

mourovatakocka
29. kvě 2019

Dcera osmnáct měsíců, nakojím, táta odnese do ložnice, spí s náma v posteli, letí spolu, chce to u nás ticho, občas se přitulí, občas vyžaduje, aby si ji nevšímal.. večerní rituál pokaždé stejný. Asi by šlo i nechat vyrvat, ale do toho snad nikdy nebudeme muset jít.. Jestli nekojíš, tak nějaké jídlo, koupání, pomazlení a místo nošení jen ležet u postýlky a být k dispozici?

martiniquest
29. kvě 2019

U prsa. Po ukončení kojení ve 22 měsících stačí ležet vedle něj a usne. Spí s námi v posteli.

bayt
29. kvě 2019

@zdenamestan Od narození mi syn usnul, když se kojil, a to mu zatím zůstalo.

leymea
29. kvě 2019

@zdenamestan malej mi taky hned neusne, povida si tam, dela kravinky, ale to uz neresim. Ja u nej byt nemusim, nebreci, je spokojenej a holt mu trosku trva nez usne 🙂

ve_run_ka
29. kvě 2019

U nás nejprve spaní u kojení a teď. 11 mesicu usíná tak, že ji položím lehnu si k ni. Obejme me a spinka 🙂❤️

jannym
29. kvě 2019

Obe deti pohadkou, mladsiho 11 mesich ulozim do pelisku a zacnu cist, chvili na me neco povykuje pak se zachumli a podudava a nakonec usne, nekdy po pohadce musim jeste chvili broukat to vetsinou kdyz ho trapi zoubky a usinani je delsi nez pohadka

karlajasmine
29. kvě 2019

Ve 13 mesicich jsem u starsiho resila to samy, presli jsme z kojeni na houpani a z houpani pak na to, ze jsem ho houpala jen chvili, aby se zklidnil, pak ho polozila, pustila relaxacni hudbu a lezela vedle nej.. kdyz zacal delat blbosti, reklaj sem, ze budeme spinkat, pak pripadne zase chvili houpala a tak dokola.. a houpala postupne zkracovala a vynechavala dokud nezacal usinat vedle me na posteli. Mladsi ten samy prubeh ale v 18ti mesicich a misto houpani na rukach nositko, protoze bych ho uz neunesla.

lusinda485
30. kvě 2019

Položím a spí bez pláče 🙂

darimil
3. čer 2019

Nikdy jsem dcerku neuspávala. Položila jsem a odešla. Tak to funguje dodnes. Má rok a půl a krásně sama usíná. 😊

veruuu_kubesovic
3. čer 2019

Nijak neuspávám, když vidím, že je unavený, dám mu láhev s UM, kterou vypije a pak položím do postýlky, dám pusu a odcházím, samozřejmě si sedne, chvilku povídá, pak pomalinku usíná...

zelenoockaa
3. čer 2019

Dcera asi do toho roka usínala při houpání v náručí, od roka už usíná většinou sama. Někdy to vyjde, jindy ne 🙂

nikolaamiminko
3. čer 2019

Neuspavam, dam mliko, polozim do postylky a jdu pryc. Nekdy si parkrat zanadava, ale pak usne 🙂

zelenoockaa
3. čer 2019

Jinak u nás pomáhalo zvyknout si na spacího plyšáka a postupně položit do postýlky třeba ve chvíli, kdy usínala a postupně si zvykla že chodí do postýlky bdělá a usíná až v ní sama. Ale nesmí nikoho vidět a musí být fakt klid doma.