Jak Vám pomáhají tatínci?

woodoo02
28. srp 2018

Ahoj maminky, ráda bych se zeptala jak s Vámi tatínci tráví čas. Neříkám, že by nám tatínek nepomáhal, to bych mu krivdila, ale ráda bych se zeptala, jak často Vaše drahé polovičky vyrazí v týdnu do hospody. Asi už jsem paranoidní a bylo mi řečeno že si to moc beru a zřejmě je to v pořádku, ale zkrátka se mi nelíbí, že je partner ob den dlouho do večera s přáteli někde venku a já se starám doma o malou. Cítím se doma sama.

luciklim
28. srp 2018

@woodoo02 nas tatinek do hospody nechodi, taky hned utika domu, aby se uzil se synem. Prijde z prace, hraje si s malym, vykoupeme spolu, tatinek uspava. Rano vstava s malym, nakrmi ho a jeste chvili pohrajou, nez jde do prace. Neumim si ani predstavit, ze by to bylo jinak, takze ti rozumim, ze se necitis dobre. Promluv si s nim a sdel mu svoje pocity...ne, ze by to byl vas pripad, ale obecme me prijde hrozne smutny, kdyz ten chlap nechce sam od sebe travit se svym ditetem cas, a uplne vidim rude, kdyz nekdo prohlasi, ze pro chlapi maly mimina nejsou...jednou budou litovat, ze ten cas s nimi netravili a nevytvorili si tak pevny vztah..:(

miba10
28. srp 2018

Ty jo, tak to by se moje polovička zbláznila. Já jsem pořád někde v drapu s kamaradkama nebo sama (samozřejmě malou mám sebou) a o nikam nechodí. Max do práce 😂 ale na druhou stranu tě chápu.

irena1111
28. srp 2018

@woodoo02 Asi jsme divní ale partner do hospody nechodí, jednou za čas vyrazíme někam spolu. Sám byl snad jen na třídním srazu. Když přijde s práce, pomůže s čím potřebuju, dětem se věnuje jak jen to jde a večery trávíme každý u svého PC a se svými zájmy.

bejullle
28. srp 2018

Muj pritel v nedeli vecer odjizdi a v sobotu dopoledne se vraci ze zahranici. A nekdy treba vikend travi s kamarady s tim ze ja to musim respektovat ale pokud jde o hospody to preslo byl snad jednou za pul roku ale stejne i kdyz je vikend doma ma i své plany a vetsina veci je na me

woodoo02
autor
28. srp 2018

@luciklim Není to úplně tak že by s ní netrávil čas. Přes den ji vyveze v kočárku když si potřebuju uklidit a když je ta možnost tak přes den malou chová a uklidňuje když pláče jsou ji teprve 4 tydny. Ale večer se mu moc nechce sedět doma. Ne že by vysedával po hospodách ale zůstává dlouho s lidma z práce ( což je dá se říct občerstvení s barem takže do hospody ani nemusí protože v ní pracuje)

luciklim
28. srp 2018

@woodoo02 jasne, jak jsem psala, nemyslela jsem to uplne na vas, v plne mire 🙂 protoze vim, ze taci jsou, co prohlasuji, ze mimina nejsou nic pro ne, az tak ve dvou letech..no nicmene te neco trapi a ja se ani nedivim, ale je potreba dojit minimalne k nejakemu kompromisu 😊

chrystyanna
Autor odpověď smazal
Zobraz
ariadna12
29. srp 2018

Teda muj partner a otec naseho ditete je trochu svuj, je to totalni abstinent, do hospody jde leda s kolegy z prace na obed nebo vanocni mejdan. Mame skoro rocniho prcka a nemame hlidani. Tudiz jsme skoro porad spolu, obcas pekna ponorka, ale pomaha. Spoluzacka si vzala muze, co se k ni pristehoval, seznamil se s lidma na vsi a zacal chodit do hospody. Kdyz tam byl do noci nebo vic bez dva dny v tydnu, dostal doma cocku a omezil to. Znam ale taky takove, co chodi kazdy den a zena je chudak.

sheala
29. srp 2018

Manžel pracuje z domu, ale o malou se v té době starám já, aby měl klid na těch 8-12 hodin práce, což je někdy bohužel i o víkendu. Jednou týdně chodí trénovat a cca 1x měsícně má nějakej turnaj přes víkend, plus tu a tam hospodu s kamarádama. Ve volnu pomáhá se vším, je schopný uvařit, umýt nádobí, pohlídat prcka, když mám seminář na doktorátu. Ale když padám na hubu, jde všechno stranou a stará se on. Asi jsem konzervativní, ale vzhledem k tomu, jak dobře nás zabezpečuje a jak má náročnou práci, mám pocit, že má na svůj volnej čas právo a potřebuje si taky odpočinout. Zároveň mu naprosto věřím, že to nejsou útěky od nás a vidím na něm, že se k nám vrací o to radši a tátování si víc užívá. Asi je o hrozně individuální, koukám, že spoustě z vás by partnerova nepřítomnost takhle často vadila. Holt každej pes.... 🙂

bayt
29. srp 2018

@woodoo02 No tak to by si mohl zkusit. Jsem tu na malýho celý den sama, v noci se budí x krát. Veškerá zodpovědnost a organizace všeho je na mně. Takže minimálně večer očekávám pomoc.

monaluza
4. zář 2018

Muj muz chodi do hospody tak petkrat do roka, pravidelne konicky nema, ale jednou za cas jede na cely den sam lovit narocnejsi kesky. S domacnosti pomaha spis narazove (hl. velke nakupy), ale dela vse kolem domu (dokoncujeme novostavbu). Hodne se venuje starsimu synovi (skoro 3 r), mladsiho (1 r) mam zatim na starost hlavne ja. V lete jsme travili hodne casu spolu na vyletech nebo u prarodicu na zahrade, ted na podzim se zase musi vratit ke stavbe...

123jana123
30. zář 2018

Ahoj, tak u nás to tedy funguje jinak jako u většiny ostatních, které se do diskuze zapojily. Máme dvě male děti. Manžel je jednak dost pracovně vytizeny ( začal podnikat a v podstatě si plní svůj sen) nutno dodat, ze není rozhodne sobec a po materiální stránce všem dopřeje co jen muže, ale nevidí to, ze má doma dvě malé děti, které ho potřebuji a nic jim nedá víc, než čas aktivně strávený s tátou a mámou. Takže casove náročná práce je jedna věc, druhá věc jsou koníčky ( samozřejmě rozumím tomu, ze se potřebuje odreagovat a není z těch co by po každém fotbalku apod vysedaval další hodiny v hospodě.. to vůbec ne ) ale je to nějaká sportovní aktivita cca 3x týdne +sem tam nějaký turnaj apod o víkendu, či pracovní víkend. Na tohle všechno jsem si však již zvykla a nemám mu to za zle. Co mi však vadí nejvíc, ze partner ani téměř po ctyrech letech, co jsme rodina, nepochopil, ze po něm chci třeba den předem vědět, jak na tom pracovně a casove je, abych tak mohla já uzpusobit program nám všem a případně vymyslet nějaký výlet apod..nejčastější odpověď nevím..ještě nevím..nedokážu rict. Samozřejmě už se pal následující den sam neozve, aby mi to upřesnil...co se týká výletu a programu, tak to je vše pouze v me kompetenci. První rok v roli maminky byl pro mě skrz tyhle věci hodně těžký, pak jsem ale pochopila, ze ho nezměnim a musím vidět spis ty dobre věci ( když je zrovna doma, pomůže, prohraje si s detmi, zajímá se o ne, zabezpečí nás ) ostatní je hold na mě. Naučila jsem se brát děti jako partaky a děláme spolu i ty nejobecnější věci. Pokud chci mít nějaký hezky program, musím si ho vymyslet a zařídit, pokud chci děti přihlásit do kroužku musím počítat s tím, ze je tam budu vodit já, pokud chci jít někam apod. pokud chci mít čas přes den na děti, musím vše ostatní dělat večer. Pokud je například nějaká akce ve školce, říkám to manželovi predem a říkám to tak, ze já s detmi jdu a je na něm jestli se přidá nebo ne. Proste jsem se naučila spoléhat na sebe. Aby to nevyznelo špatně, není tomu tak, ze by o nás neměl zájem..jen to proste není v něm, aby třeba přišel z práce s tím, ze nás vezme někam na zmrzku nebo ze se těší až si vezme děti ven a tohle bude pro nej srovnatelnej relax, jako třeba sport

verusa110
20. říj 2018

@woodoo02 Tak já musím také říct, že co se malá narodila, je tatínek o dost více doma...Někdy si říkám, že až moc🙂

bayt
20. říj 2018

@woodoo02 No, jelikož manžel dělá třeba do šesti, tak ho před týden moc nevídáme :/ Max. okoupe rychle malýho. O víkendu ale chodí každý den na tu hodinku a půl ven na procházku s malým, to vždycky udělám nejvíc věcí. A taky si občas bere dovolenou, když fakt nutně potřebuju hlídání během dne kvůli škole. Ráno většinou i přebalí, nakrmí, obleče....

misakri
20. říj 2018

@123jana123 jako bych slyšela sebe před pár lety.. omlouvala jsem ho před všemi ostatními,hlavně před sebou.. ono peníze nejsou všechno,děti vyrůstají jen jednou.. teď jsem podruhé vdaná a nedá se to srovnat 😉

ai30
20. říj 2018

@123jana123 Snad se neurazis, ale zni to silene :( :( Ty jsi vlastne takova svobodna matka se sponzorem.

kittyy17
20. říj 2018

@woodoo02 dvakrát týdně chodí odpoledne na tenis, jednou za týden s kamarády na pivo, občas vyrazí s kamarády přes noc, dnes odjeli na Praděd. Taky v zimě často jezdí na několik dní do Alp, jednou za rok na dva týdny do Asie. Čtyřikrát za rok dělají s kamarádama Apaluchu - jedou tatínci s dětmi na víkend. Často jezdíme společně na víkendy po celý rok, máme hodně přátel se stejně starými dětmi. Když nemá v týdnu sport, věnuje se staršímu synovi, nebo jdeme ven všichni, někdy si vezme ven oba kluky a já uklízím...
Má náročnou práci, potřebuje odreagovat

zuzik24
20. říj 2018

Ahoj, já mám tři děti s dvěma tatínky a je to jako nebe a dudy. Prvního tatínka děti vůbec nezajímaly a nepomáhal s nimi vůbec. Přišel z práce, najedl se a spal, xkrát jsme se kvůli tomu pohádali a když jsem se párkrát naštvala a řekla, že se tedy bude na pár hodin starat on a já vyrazila za kamarádkou na kafe, tak vzal děti jak byly (klidně v pyžamu nebo v domácím oblečení) a vyrazil za svou matinkou, kde si hajnul a starala se ona! Takže to jsem potom taky vzdala, protože jsem myslela, že ho to přinutí se o děti starat a ono prd. Po čase krachnul i náš vztah... Teď mám skoro tříměsíční holčičku s mým současným partnerem a ten teda dělá všechno, kdyby mohl, tak i kojí 😀. Zpočátku mi to bylo divné, jak na to nebyl člověk zvyklý, tak jsem jen zírala, jak se stará a přišlo mi to, že já se flákám. Takže přebaluje, převléká, chodí na prochajdu, vaří, uklízí, dělá úkoly se starší dcerou, se synem si hraje atd. Samozřejmě dle potřeby, máme to prostě rozdělené fifty fifty, když je doma. Když není, tak se snažím, aby nic nemusel, protože dělá dvanáctky krátký dlouhý týden a přijede v osm totálně hotovej 🙂 Až s ním jsem poznala, co je rovnocenné partnerství a že tatínci můžou fungovat jako maminky pokud mají zájem. Ne se začít starat až s dítětem bude větší sranda atd. Jo a na pivko zajde příležitostně, občas má koncert s kapelou nebo zkoušku, ale to je všechno párkrát za měsíc, snaží se být s námi co nejvíce 🙂

hermelinah
20. říj 2018

@zuzik24 tak přesně takhle sem to měla první dve děti, a teď jen doufám, že i u třetího dítka s novým tatinkem to bude obdobně jako u Vás 😀 Ať si taky vyzkouším ten pocit rovnocenného partnerství 🙂)

misakri
20. říj 2018

@zuzik24
@hermelinah
Holky přesně.. první 2 děti s bývalým a teď čekáme mimi se současným manželem.. a když vidím,jak se věnuje i těm dvoum a pomáhá mi doma.. 😉😉
10 let dělat služku mi stačilo,na vše sama,děti všude vozit sama,o vše se postarat a on vlastně ani nebyl schopný přijet na představení ve školce - nene, stačilo 🤣🤣🤣

zuzik24
20. říj 2018

@hermelinah
@misakri Holky, ten pocit vám ze srdce přeju, pro některé maminky, které neměly tu čest s tatínky jako my, je to samozřejmost, že se tatínkové také starají rovným dílem. Ale my, které zažily i tatínky na baterky je to potom strašně dojemné když vidíme, o co všechno jsme ty první děti vlastně připravily... Ale o to víc si tohoto partnera vážím, protože vím, že takových je málo... 🙂 A držím pěsti, ať jsou miminka zdravá 🙂

123jana123
22. říj 2018

@ai30 určitě neurazím, já sama jsem si těchto věci vědoma. Bohužel manželovi se mi to asi nikdy nepodaří vysvětlit, divá se na to jinak.A ono to ani nejde vysvětlovat do nekonečna, na to už proste musí jednou přijít sam

zerog
22. říj 2018

manžel chodí jednou týdně, chodíval předtím max dvakrát, jednou mi to vyhovuje víc, dvakrát je max co bych tak tolerovala 🙂 nemá jinou zábavu ani koníčky než toto bohužel, s námi na výlet nebo cestování se přidá, to ano, ale musímvše vymyslet většinou já. doma pomůže, to ano.