Jaké zvířátko pro 4,5 a 2 leté kluky?

timbouctou
11. zář 2012

prosím všechny maminky, které mají už nějakou zkušenost s pořizováním zvířátka dětem 🙂 Naši kluci pořád otravují s tím, že chtějí pejska. Tak jsem se rozhodla, že zvíře ano, ale spíš králíčka nebo morče. A teď navíc jsem zjistila, že lze pořídit pro takhle malé děti psíka, který je k nim vhodný, mopse. No, a teď babo raď. Hlavně taky, jak to zařídit, aby potvoru přinesl Ježíšek.

mamkamarketa
11. zář 2012

@berenika39 tohle fakt mate doma,jo?

timbouctou
autor
11. zář 2012

@mamkamarketa taky to u nás vidím spíš na to společný čurání na zahradě jestli dojde na toho psa 😀

mitote
11. zář 2012

@timbouctou no nema, protoze mame uz jine auto a zkouseli jsme i auto mych rodicu, nemu nevadi prejet pet minut, ale jak jedem dal, tak je to krize... ale to nemival, vzdycky celou cestu normalne prochrapal a ted to nejde... ksiry jsme mu do pasu koupili, ale to je schopen se obesit, na volno byt nemuze, to se manzelovi dostal pod sedadlem pod pedaly nekolikrat, kufr rozkrabe, pres zadni sedadla mame plachtu aby je taky nerozkrabal... je to dost sila... prepravka take nejde, to si behem peti minut rozkrabal packu do krve. Tak babo rad a to drive cestoval rad.

mamkamarketa
11. zář 2012

@timbouctou 😀 proc ne 😀
Hele jak jsem psala tomase sme k tomu nevedli,ale sam projevil zajem se starat. Dulezite mu kontroloval jestli ma vodu a tajne mu hazel pod stul zbytky 😅
Ja myslim,ze pejsek je dobra volba. Jasny musis vsechno promyslet....

timbouctou
autor
11. zář 2012

no tak jsem si diskuzí moc nepomohla, ted mi k dilematu jestli morče, králíka nebo mopse přibyl i maltézák 😠 ale vlastně ne, už jsem upustila od králíka.
A co morčeta v noci, prý hrozně pískají?

mitote
11. zář 2012

@timbouctou za me morce nebo maltezak 😀 morce me neprislo ze by nejak moc piskalo, piskalo spise kdyz jsem prisla domu na privitanou, ale v noci si nejak nepamatuju...

timbouctou
autor
11. zář 2012

@mitote tak to asi nebylo moc hlasitý. Kde sehnat mopse či maltézáka? Všude se prodávaj vlčáci a labradoři 😠

mitote
11. zář 2012

@timbouctou my mame maltezaka z nejake vesnice od ostravy, nevim presne, vyvdala jsem ho 😀

dagina
12. zář 2012

tady to jede teda 😀
ta potvůrka od Bereniky mě teda pobavila 😀

@timbouctou také vím prd jaké zvíře, já teda vím určitě že psa ani nic více naročné mít nemůžeme, vidím to spíš na morče, křečka, ryby, bílou myš....měl jste někdo doma bílé myšky????????????

zvirka
12. zář 2012

@dagina Nevím, jestlis potkana měla, já dva, oba byli perfektní. Jsou to hodně společenská zvířata, s křečkem se to nedá srovnat. Dají se nosit na oblečení ven, i v zimě, pod bundou. Křeček je pořád zalezlý a spí, kdežto potkan si chce hrát, dá se pěkně krmit z ruky. A nikdy mě žádný nekousl, křeček několikrát. No ocásek je takový delší, ale to si zvykneš, mně to jako malé holce ani nepřišlo 🙂

citun
12. zář 2012

Jestli jsi psa měla tak víš do čeho jdeš.Za mě tedy jedině pejska.Teď jde o to,jaké plemeno a s jakou srstí.Mopse nedoporučuji,jsou přešlechtěný a náchylný k nemocem.My měli vždycky psa,teď k tomu přibyli dva křečci a tři akvárka.Pes je dcery,křečci syna,akvárko je jedno manžela a dvě syna.A jestli uhádnete kdo se o to všechno stará??? 😀
A to chtěla dcera ještě přitáhnout morče! 😒

dana3262
12. zář 2012

Za me morce. Je takové čistě, nepachne jako potkan a navic nekouse. Nechá se radši umackat nez aby kouslo. Křeček je moc malý a nachylny. Pes moc velká starost a omezení. Potkan je zad velmi sociální a potřebuje hodně pozornosti.

berenika39
12. zář 2012

Jestli se vám ty našeoblovky tak moc líběj, klidně přenechám, ješltě připlatím a dovezu 😀 😀 😀
@mamkamarketa Petr je dostal od babičky v zavařovací sklenici ve velikosti asi jako kulička rybízu.

slundo
12. zář 2012

tak já bych pejska klidně pořídila, ale počítala bych s tím, že to beztak bude zátěž pro tebe a manžela....může je to za 14 dni omrzet a kdoví jestli až povyrostou budou chtět venčit nebo tak....to nikdy dopředu nevíš. Ale to samý je s křečkem, králíkem....Jinak existuje něco jako půjčovna psů.....můžeš si ho půjčovat, děti jsou rády a můžeš si odzkoušet jak dlouho je to bude bavit a postupně alesoň tomu staršímu vysvětlovat co všechno pejsek potřebuje a že to není hračka..... jinak já radši razím pravidlo-nepolevit a co nejdýl vydržet bez zvířete, dokud nebude mít děcko rozum. Pamatuju se jak jsme taky loudili psa a nakonec jsme měli křečka a byli jsme spokojený 🙂 jinak s tím Ježíškem to je zapeklitá věc, záleží kde bydlíte, jestli máte blízko rodiče a nebo hodně dobrý sousedy....

bledulka
12. zář 2012

my jsme dlouho váhali se zvířátkem... rozhodovali jsme se v podobném věku (4 a 2 roky)
chtěli jsme zvíře, se kterým se můžou kluci i my pomazlit (takže jsme vyloučili křečky, rybičky, želvičky ,...)
máme kočičku.. když padlo rozhodnutí o kočce (já dřív nbyla pro, měla jsem kočky za ničitele nábytku, divošky,..) tak jsme hledali vhodné plemeno (chtěla jsem "klidnější" ) a máme plemeno ragdoll o kterém se říká, že jsou to kočky s psí povahou.
Je klidná,nezničila nám škrábáním jediný kus nábytku, jedinkrát kluky nesekla drápkem. Je to náš mazel,od kluků se ráda nechá pohladit a kluci se hádají,kdo jí dosype krmení.. A díky vymakaným kočičím toaletám a kočičím stelivům není v bytě po čuchu poznat, že zde žije kočka...
na začátku kluci mohli hladit s dozorem a jemně, kočka se nikdy nenutila,když nechtěla a nyní si prostě přijde kdy chce,jak chce... kluky určitě obohatila,mají ji rádi,mají k ní vztah a mají o ni i strach 🙂

cestujeme na delší dobu s ní- cestuje od malinka a snáší to v pohodě a delší dovolené máme hlídání u manželových rodičů..

a dnes nechápu,jak jsem bojovala proti tomu,abychom měli kočku..

katrrina
12. zář 2012

TAk já z vlastní zkušenosti si nemůžu vynachválit Osmáka Degu. Když je jeden, a často vyndavaný z klece, lehce se ochočí, náš se nechával nekonečně dlouho drbat na břiše a hladit, přišel dokonce i na zavolání. A je taky fajn, že jsou to denní zvířátka, a v noci spí. Jsou živí a veselí, a nejsou zas tak maličcí jako křeček. Králíka jsme měli taky, ale bohužel onemocněl a po dvou letech zemřel. Osmáka jsme měli šest let. Jsou čistotní a opravdu bych řekla vhodní kamarádi pro děti. Může se jich chovat i víc, ale pak není tak jednoduché si je ochočit, protože si raději hrají spolu ale také to jde. My měli ale jen jednoho. 🙂

katrrina
12. zář 2012

Ještě nějaké informace o osmáčcích 🙂 http://www.osmakdegu.cz/

dagina
12. zář 2012

@zvirka nee, neměla jsem potkana a doufám, že ani mít nebudu 😀, jen přes mou mrtvolu. Já tomu i věřím, že jsou inteligentní, hraví......ale prostě tam není žádná jiskra.
Osmák mi příjde také jak potkan.
Pravda, ten náš zvěrák není asi nic moc, měli tam leklou rybičku, králiky takové divně vypelichané, se poohlédnu ještě jinde...

dagina
12. zář 2012

@bledulka číča je opravdu luxusní

zvirka
12. zář 2012

@dagina No jo, tak pokud nepřeskočila jiskra 😀, tak to naprosto chápu. Tak ať dobře pořídíte, ale opravdu počítat s tím, že to bude hlavně Tvoje zvíře, u nás taky o vše pečovala mamka. Pak dej vědět do diskuze, jsem sama zvědavá, co nakonec pořídíte 😀

mitote
12. zář 2012

@bledulka nadherny mazlik 😵

alamo
12. zář 2012

@berenika39 to je dobrej mazlicek 🙂. Nebojis se, ze se jednou rano probudis, tohle bude lezet vedle Tebe v posteli a manzel nikde? 🙂
@timbouctou ja bych zacala rybickama, pak hlodavci a az potom bych se nekdy v budoucnu nechala prekecat k psovi.

timbouctou
autor
12. zář 2012

@alamo já právě rybičky nechci, nic mi to neříká, stačí mi, když je jednou za měsíc vidím u kamarádky 🙂

timbouctou
autor
12. zář 2012

@bledulka je krásná 🙂 Ale já jsem nějak víc psí, znáš to, nenexistuje člověk, který by měl stejný vztah ke psům i kočkám. Až na mou matku, ta má ke všem tvorům na světě stejný vztah, jediný, kdo se z toho vymyká je ona 😀

berenika39
12. zář 2012

@alamo ano. bojim se. to, že nás ty slimejši jednou sežerou, se předpokládá. kdo půjde první, nevím 😀 😀

timbouctou
autor
12. zář 2012

@katrrina prima tip, zkusím to navrhnout 🙂

vafle
12. zář 2012

my mám kočičky...měli jsme jednu dříve než malého a i tak se skamarádili.....teď máme "koťátka" chystají se do nových domovů...jsou zvyklí na tahání za ocas a podobná příkoří od dvouletého dítěte...a světe div se chodí se za ním i mazlit.....i když on jim zatím dává řádně na frak.....jsou to briťáci takže taky taková gaučová povaha, a starostí minimálně...žádné chození do deště..... 🙂 víkend zvládnou doma sami a na delší dobu jednou s námi a nebo je někdo ohlídá přece jen to není dennodenní starost jako s pejskem

llluckaaa
12. zář 2012

@vafle Jsou nádherný! Kdyby nebyl manžel alergik, tak už bych aspoň jednu měla doma taky 😉

kamino
12. zář 2012

Pokud psa k detem,hlasuji pro westika. Nelina,pri normalni vychove je nekonfliktni,doporucuji psa s PP,jsou vesmes zdravi,jen tak 4x do roka je vhodne otrimovat srst..nestrihat!! Jsou to skveli spolecnici milujici rodinu,vhodni na gauc i do prirody,zivotni optimisti 😉 mam par fotek v albu,pokud se chces podivat...

timbouctou
autor
13. zář 2012

@kamino westika má kamarádka, je to pěkný číslo 😀