• Přihlas se
  • Registrace nového člena
  • Získej PLUSPRO
  • Doporučujeme: Beremese.czModrastrecha.cz
  • Přihlas se
  • Registrace nového člena
  • Získej PLUSPRO

Je mu rok a nesedí. Jak ho mám motivovat?

17. listopadu 2011 
Ahoj holky, chtěla bych se zeptat těch maminek, jejichž dítka v roce ještě neseděly, jak je k tomu motivovat.
Syn bude mít pozítří rok a místo sedu používá tzv. brankářský sed - mezi kolínky. Občas si sám sedne do šikmého nebo překážkového, ale povětšinu "klečí" . Nevím jak to zlomit. Motivuju kutálením po zadečku, opravuju xkrát denně, ale zatím si stále vede svou. Jinak je šikovný obchází nábytek.... Díky
14. lis 2011 ve 12:05  • Odpověz  •  To se mi líbí
@evelina75 já bych si s tím vůbec nedělala starosti, když celkově motoricky určitě pozadu není. Syn si taky dlouho sedal mezi paty, ani nevím, kdy začal sedět i normálně s nohama před sebou.
14. lis 2011 ve 12:38  • Odpověz  •  To se mi líbí (1)
@evelina75 ja bych si tim taky hlavu moc nelamala :slight_smile: (se to lehko rekne, ze jo :wink: ) Ale muj maly taky nejradej sedi bud mezi kolinky nebo ten prekazkovy sed, to uz nej jasne vede :slight_smile: Jako obcas ted sedi i s nohama pred sebou... ale rekla bych, ze v srpnu, kdyz mu byl rok, sedel rozhodne jen v prekazkovem sedu :slight_smile:
14. lis 2011 ve 13:30  • Odpověz  •  To se mi líbí
a po čtyřech leze? ono je to těžko takhle podle popisu soudit
14. lis 2011 ve 13:33  • Odpověz  •  To se mi líbí
Moje dite (to starsi :grinning: ) tak sedi doted... Ale my nejsme zrovna prikladnej pripad, takze radit nemuzu...
14. lis 2011 v 15:34  • Odpověz  •  To se mi líbí
autor
vafle, leze jak drak, mám ještě dvě starší děti, tak má pořád koho honit :slight_smile:)
17. lis 2011 ve 13:01  • Odpověz  •  To se mi líbí
@evelina75 :slight_smile: ...vždyť když sedí mezi kolínkama, je to tady sed :wink: .náš malý tak seděl také...jenom tak, nebo v překážkovém.s nožkama rovně před sebou si sedl až kousek po roce :slight_smile: .neřešila bych to...my chodili na neurologii a tam jsem to tenkrát řekla dr. a ta se jen smála :slight_smile: .
17. lis 2011 ve 13:21  • Odpověz  •  To se mi líbí
Jak psali holky, něřešila bych to, dcera si kolem roku už občas sedla i "normálně" na zemi, jinak taky na kolínkách, doteď to preferuje. Dokonce do 18ti měsíců po kolínkách i "chodila". Děsila jsem se, že nás bude čekat zase rhb a nakonec i dětská i fyzioterapeut řekli, že by jí nechali být, pokud dělá pokroky :slight_smile:
17. lis 2011 ve 13:26  • Odpověz  •  To se mi líbí
Tvůj příspěvek