Je to hloupé? Nechci zvěřejňovat fotky svých dětí

lucijenkaa
26. říj 2016

Dobrý den,omlouvám se za přihlouplý dotaz,ale je tu nějaká maminka,co nezveřejňuje fotky na internetu,hlavně facebooku? čekám druhé miminko,jsem mladá maminka 22 let a nedávám fotky na facebook,ale když se mě kamarádka ptala,jestli dam male na facebook,abych se pochlubila a ja sem napsala,že ne,tak div sem nebyla nejdivnější člověk na světě. Na fb normálně chodím,ale nevidím důvod tam vystavovat svoje děti,co si o tom myslíte? Je tu někdo,kdo též nevystavuje děti na fb, i když je to v dnešní době úplně normální....

drzticka81
26. říj 2016

ja fotky deti na internetu nezverejnuji....nevidim duvod a ostatnim to muze byt burt.......a moje kamaradky vidam tvari v tvar, takze nase deti vidi 🙂)))

lajla
26. říj 2016

... myslím že se zabyvate blbostma, jsou to Vaše děti, Vaše věc, všem je po tom putna

lenatu
26. říj 2016

@lucijenkaa Ja si zrušila FB a manžel taky, je tolik lidí co si o člověku mohou leccos zjistit a ještě tak jednoduše.. Hloupe my to nepřijde, já když chtěla tak jsem ukázala fotky na schůzce treba v kavárně nebo jsem jim to poslala mmskou. Taky je mi 22let a soukromí si hodně chráním, měla jsem k tomu důvod 😉. Ale nijak nám to nechybi a netrpime tím, to radši dám fotku sem, ikdyž i tady jsem to už zrušila. Zkrátka na tom rozhodně nic nenormálního není 🙂

journals
26. říj 2016

Myslím, že dávat fotky na facebook je ok jen v případě, že ho máš dobře zabezpečený a nevidí do toho každý, kdo "jde kolem".
Já se tady někdy nestačím divit, co tu v albech kolikrát vidím, co se tu řeší a to třeba i pod zmíněným jménem. Fakt mi někdy zůstává rozum stát. Chápu, že se někdo chce pochlubit, ale občas tu jsou vidět fotky opravdu nevhodné a rozebírají věci, které bych rozhodně nevyvěsila někam veřejně na internet, natož ještě s mým jménem.
Myslím, že si některé maminky neuvědomují riziko ☹

lucijenkaa
autor
26. říj 2016

No ja sem se právě odstěhovala před pul rokem mimo lidstvo snad :D takže v kontaktu sem s kamaradkama jen na fb ,ale když to vidím,každej ma fotky na fb a ja ne :D dokonce i starší generace co tak vidím. Jinak ja se tím nezabývám,jen mne to zajímalo

rebejsova
26. říj 2016

@lucijenkaa Mám to taky tak. Spousta mých fcb přátel (typu bývalí spolužáci) ani neví, že mám miminko 🙂

lucijenkaa
autor
26. říj 2016

@journals To mi povídejte ,je to hrozné,taky mi nad tím občas rozum stojí,říkala sem si dát tam jednu,dvě fotky ale víc ne

olga_
26. říj 2016

@lucijenkaa Fotky - ani jméno - svého dítěte na internetu neuvádím. Je to rozumné z hlediska bezpečnosti ditětí i mého vlastního pocitu bezpečnoti. Stačí, kolik tady toho člověk na sebe v jednotlivých diskuzích práskne a kolik se toho dozví o druhých neznámých lidech... Sama to teda považuju také za neohleduplné vůči dítěti - má právo na svoje soukromí. Na netu lze zpětně vyšťourat všechno. I to, co člověk smaže je reálně archivováno (nejen často samotným provozovatelem, ale fungují i plošné weby zaměřené čistě na archivaci různých verzí webu v čase, např. archive.org). Už vidím, jak mi mé dítě po 20 letech poděkuje, že jsem na web třeba vylepila jeho fotku na nočníku nebo při kojení.
Za mě jsi normální ty 😀 😀 😀.

lucijenkaa
autor
26. říj 2016

@rebejsova fakt ,takže taky nedáváte fotky? nemáte nutkaní se taky pochlubit aspoň fotečkou? a nepřipadate si mimo svět? :D

lucijenkaa
autor
26. říj 2016

@olga_ Jé to mě potěšilo,moc děkuji 🙂

olga_
26. říj 2016

@lajla Blbost to není, putna to taky všem není (v dobrém i v tom špatném smyslu). Je to v důsledku docela vážné téma internetové bezpečnosti a gramotnosti a ta u nás (podobně jako ta finanční) často není na moc vysoké úrovni.

lajla
26. říj 2016

@olga_ odpověděla jsem na otázku že by mělo být každému fuk co si kde kdo co věší, když chce...na otázku bezpečnosti se nikdo neptal😉 to je snad logické ne😂

lucijenkaa
autor
26. říj 2016

@lajla ja sem tím nechtěla někoho nakrknout,rozhodně každej uzná za vhodné co se mu zdá dobré a co ne, jen sem chtěla slyšet nazor,že nejsem sama,vím,že nejsem , co se hlavně týče starší generace,ale myslím hlavně mladé maminky ,jak to mají, připadám si mezi nima,hlavně kamaradkami jako sto let za opicema,hlavně když si kvuli mě ,,ťukají " na hlavu, jinak určitě se budu držet toho ,že děti na fb dávat nebudu

lajla
26. říj 2016

@lucijenkaa však já to zlé vůbec nemyslela...jen jsem reagovala na "vaší kamarádku" a že se zbytečně zaobirate necim...co Vám vrásky nezpůsobí...

stejnov
26. říj 2016

Fotky na FB ani nikam jinam v žádném případě nedávám. Mě přijdou divní spíš ti, kteří to dělají ;o)

nutricnihodnota
26. říj 2016

@lucijenkaa Já jsem zásadně proti tomu, dávat fotky dětí na internet v jakékoliv formě, takže tvoje rozhodnutí hodnotím jako nanejvýš rozumné. Ať si o tom sami rozhodnou, až budou mít vhodný věk. Když pominu všelijaké nekalé možnosti nakládání s takovými fotografiemi, je to velice osobní věc, o které by si měl každý rozhodovat sám za sebe. Mysli na to, že cokoliv vložíš na internet, tam zůstane navěky a nic takového, jako dostatečné zabezpečení neexistuje. A to, co teď někomu připadá, jako nevinná roztomilá fotka vnoučka, může být pro toho vnoučka jednoho dne ponižující záležitostí. Já bych soukromí svého potomka nikdy takhle neohrozila.

olga_
26. říj 2016

@lajla Na co odpovídáte, není z Vašeho příspěvku bohužel zřejmé.
Jinak, to že BY to mělo být každému fuk je jedna věc. Druhá je ta realita - fuk to není. Ale v zásadě si rozumíme - jen to hledisko bezpečnosti bohužel není v obecném povědomí 😉. Proto vidím i toto téma v širším ohledu jako přínosné - nejen pro zakladatelku tohoto fóra.

tahejhula
26. říj 2016

Fotky na FB mam, zamcene jen pro pratele. Rozhodne nezverejnuji fotky jak deti moci, nahe ve vane, atd...
Je to kazdeho vec a pripadat blbe si nemusis. Ostatne me by ani nenapadlo na nekoho tlacit, at si nekam da fotky.

komive
26. říj 2016

Plánuju to stejně.

lajla
26. říj 2016

@journals ono nejde jen o fotky ...to.by se i dalo kolikrát přejít...až na výjimky...ale ty naturalistické popisy některých zde přítomných na MK jsou kolikrát na zvracení... připadá mi jako by minimálně 90% zde přítomných dam nemělo ani krapet zábrany, neumělo číst a zeptat se svého ošetřujícího lékaře a těch diskuzí stále na jedno a totéž téma😭

tahejhula
26. říj 2016

@lajla Myslis treba hleniky, jo? 😀

lajla
26. říj 2016

@tahejhula ještě ty zacinej😉 ale toto je ještě dobrý😂

drzticka81
26. říj 2016

me treba zarazilo na FB, ze moje znama sdilela odkaz jeji zname (pro me zcela nezname), kde jsem videla, jak se chlubi fotkou vnucky-byla mala tak 2 mesice a cela nahata, videt byly i genitalie-coz mi prijde strasne-hlavne i fakt, ze to treba zverejnila bez dovoleni rodicu-nevim, neznam, ale clovek by si mel davat bacha i na to, komu digi fotky dava, posila-prarodicum a rodinnym prislusnikum zduraznit, ze si nepreji zverejnovani fotek svych deti....tak asi....

tahejhula
26. říj 2016

@lajla Nektere daji popis i fotku (ano, hleniku...). 😁😂

olga_
26. říj 2016

@tahejhula @lajla To mi něco zábavného zase uniklo. Jen doufám, že to byly když už, tak hleníky z nosu 😅 😅 😅

tahejhula
26. říj 2016

@olga_ Neee, ja videla uplne jine hleniky... 😉😁😂

olga_
26. říj 2016

@tahejhula To jako fakt??? Nééé... Docházejí mi slova 🤐 🤐 🤐

tahejhula
26. říj 2016

@olga_ Jj, nektere uzivatelky materskych webu proste musi konzultovat, zda je vhodny cas na tulenicko s manzou a tak ukazi skoro vse. 😂😂

lennus
26. říj 2016

Já sice sem tam fotku prcka dám, spíš teda z našeho cestování, ale naprosto tento přístup chápu. Já si radši na FB změnila jméno a schovala profilovou fotku, protože jak člověk různě diskutuje, nikdy neví, kde ho kdo šmíruje, mám zkušenosti i z Beremka a může se to vymstít i při pracovním pohovoru. Každopádně je dobré mít FB nastaveno jen pro lidi, které tam chci mít v přátelích a ne pro všechny a co se týče dětí, tak je třeba zvlášť opatrnosti. Ale fotky na Rajčeti posílám zaheslované.
Takže kašlete na ostatní, máte k tomu svůj důvod a lidi by to měli respektovat. 😉

rebejsova
26. říj 2016

@lucijenkaa Přesně tak, ani jedna fotka malého na fcb. Posílám je jen prarodičům mailem, takže nějaká internetová stopa po nás tedy přece jenom zůstává 😀 Nedělám to ale nijak ze zásady, prostě to přišlo samo. Nutkání někdy mám, ale zas by bylo trochu zvláštní po půl roce napsat "jo, a mimochodem, mám dítě, tady je fotka" 🙂 S tím jestli si nepřijdu divná - připadá mi, že se to s fotkami na fcb obecně přehání, nejvíc mě děsí fotky typu "s miláčkem ve vířivce" (děje se i u lidí nad třicet). Ale každý ať dělá, co uzná za vhodné, pokud vyloženě nepostuje např. nahé fotky dětí. Takže divná si v tomhle ohledu nepřijdu 🙂