Je to hloupé? Nechci zvěřejňovat fotky svých dětí

lucijenkaa
26. říj 2016

Dobrý den,omlouvám se za přihlouplý dotaz,ale je tu nějaká maminka,co nezveřejňuje fotky na internetu,hlavně facebooku? čekám druhé miminko,jsem mladá maminka 22 let a nedávám fotky na facebook,ale když se mě kamarádka ptala,jestli dam male na facebook,abych se pochlubila a ja sem napsala,že ne,tak div sem nebyla nejdivnější člověk na světě. Na fb normálně chodím,ale nevidím důvod tam vystavovat svoje děti,co si o tom myslíte? Je tu někdo,kdo též nevystavuje děti na fb, i když je to v dnešní době úplně normální....

soyevita
26. říj 2016

@lajla
@tahejhula Jako když sem dá někdo vložku s něčím ,hlenovou zátku atd.,to mi přijde strašný a nechutný .....Fotka na sociálních sítích miminka by mi urcitě nevadila
Stejně v dnešní době,kde jsou všude kamery, moc soukromí není,i když si to někdy ani neuvědomujeme
@ drzticka81 babičce fotka přišla úplně normální,dřív to bylo běžné fotit děti nahaté.Asi jí nedošlo,že dnešní doba je plná úchyláků a fotka je lehce zneužitelná.

kajalka
26. říj 2016

Není to hloupé, je to zodpovědné. A těší mě, že nad tím přemýšlí už i mnohem mladší lidé, než jsem já. Přeci jen, nás "starší" to tolik nezasáhlo, ale omladina sdílí i to nejnepatrnější houvínko.

pidalka12
26. říj 2016

@lucijenkaa hloupé mi to nepřijde a taky souhlasím s tím, ze na sociální síť by se nemělo vystavovat vše. I když tam máš jen "pratele" S kolika "prateli" jde takový přátelé, ze by to měli vidět? Ne, tohle na fcb nepatří. Ale každého věc. Taky se mi nelíbí, když někdo vystavuje polohane těhotné fotky na fcb. Ale co člověk, to názor. Ja to prostě dělat nebudu 🙂

tahejhula
26. říj 2016

@soyevita Ja uz jen cekam, kdy kdo nafoti prunik a kopulaci, aby mu ostatni potvrdili spravny uhel pro poceti. 😂😂

mikilenka
26. říj 2016

U nás doma nemáme s manželem fb, kvůli zachování soukromí a také z bezpečnosti. Kamarády a příbuzné, kteří si fotí naše děti, prosím, aby je nedávali nikde na internet.

soyevita
26. říj 2016

Pracovala jsem ve velkém obchodě a kamerový systém byl tak dokonalý,že byly po přiblížení vidět i chlupy na ruce.Ale ne na všech místech.Někdy si třeba ani nevšimnete,že nad vámi visí kamera a čumí vám do kočárku ,jestli náhodou nekradete umělou výživu 😉

pidalka12
26. říj 2016

@tahejhula 😂😂😉

journals
26. říj 2016

@soyevita Ale to je přeci úplně něco jiného. Obchod nesmí takový záznam použít, jinak by měli hned na krku hromadnou žalobu po zveřejnění...

alcar
26. říj 2016

FB mam, nevidim na tom v dnesni dobe nic zvlastniho, co bych mela rusit. Soukromi mi to nenarusuje. Nejsem zadna celebrita. Profil mam komplet uzavreny, mam jen profilovou fotku rozkliknutelnou jen prateli, uvodni fotku neutralni (vetsinou nejakou prirodu apod.). Fotky dcery a sve rodiny ukazuju jen vybranym a peclive zvazenym pratelum (rozhodne ne vsem "pratelum"). Nevystavuju nahate fotky focene v lete u bazenu atd. Osobne si myslim, ze to neni neco, kvuli cemu bych mela narusene soukromi. Ano, hackeri jsou, muzou se mi na profil dostat, ale spis za jinym ucelem - sirit viry apod. Hlavne, pokud ma clovek FB, musi si ho umet dobre nastavit, coz jak jsem si vsimla, spoustu lidi nema ani paru o tom, ze maji neco nastaveno verejne a neumi s tim pracovat.
To, co ukazes svetu je jen a jen tvoje volba. V tebou zalozene diskuzi se stejne dozvis jen protichudne nazory.

soyevita
26. říj 2016

@journals Ano,to samozřejmě,ale únik informací je všude.To jsem dala jen jako příklad,že soukromý už nemá člověk skoro ani doma😉

taptap82
26. říj 2016

Mám účet na FB zamknutý jen pro přátele plus svoje příspěvky sdílím jen tak s polovinou z nich. Až budu mít dítě, asi nějaké fotky dám, ale rozhodně normální fotky, kde je dítě oblečené apod. A tak jako střídmě, nemusím dítě vystavovat a vnucovat ho přátelům každý týden.
Spíš se bojím, že např. moje rodiče se neudrží a budou na FB dávat fotky vnoučátka bez mého svolení. Nemusim asi zdůrazňovat, že moje máma ani netuší, že se dá soukromí na FB nastavit. Já bych si třeba netroufla vystavit fotku dětí svých kamarádek bez jejich svolení.
Takže uvidíme.
Teď jsem v 16 tt a kromě mých nejbližších přátel, se kterými jsem se viděla poslední dobou osobně, nikdo o těhotenství neví, nemám zájem na internetu kdekoliv vystavovat fotku své dělohy z ultrazvuku. Ale opět, máma to ví, takže čekám, že za chvíli to budou vědět všichni kolem mě 😀

lucijenkaa
autor
26. říj 2016

Děkuji za názory a jsem ráda,že nejsem jediná 🙂

lenjii
26. říj 2016

Plně tě chápu. Ja teda občas dám, ale jen pro přátele a po cca pár týdnech mazu.

tulena
Autor odpověď smazal
Zobraz
nutricnihodnota
26. říj 2016

@tulena Tak to by mi taky zatraceně vadilo 😠

kika_21
26. říj 2016

@lucijenkaa Není to hloupé-naopak.

tulena
Autor odpověď smazal
Zobraz
bachovy_esence_poradna
26. říj 2016

@lucijenkaa zásadní je JAKÉ fotografie....

fotografie typu maminka s dítětem v náručí, miminko v kočárku, dítě jak začíná třeba chodit nebo oficiální fotka ze školky mně osobně přijde naprosto v normě...
to jsou ovšem běžné fotografie, které např. pedofily asi nebudou zajímat...
(označila bych to jako fotky které se dříve tiskly mínus nahé fotky dětí 😉 )

něco jiného je současné fotografovací a hlavně selfie šílenství... lidé sdílejí i to co druzí nechtějí vědět nebo vidět 😅

je dobré si uvědomovat, že informace na Fb ale i jinde by měly být takové, aby pokud by se např. objevily u pracovního pohovoru, tak aby nás nepoškodily...
je to o dobrém vkusu, ale jeho hranice je kvůli fascinaci médii pro některé, zvlášť mladší ročníky, dost nejasná... je důležité to vysvětlovat i dětem, že jsou nějaká pravidla chování na internetu...

a zdaleka ne jen kvůli pedofilům, protože ti bývali i dřív, jen dnes mají díky webu lehčí přístup ke všemu

Fb je jako každá jiná věc, je to o tom jak se s ní zachází... lze si nastavit velmi omezený okruh nejbližších přátel nebo otevřít uzamčenou skupinu...
obecně je lepší mít méně přátel, ale takových, které respektuji a oni respektují mně... pak se člověk ani nemusí obávat, že by někdo sdílel nějakou fotku (ať už vhodnou nebo nevhodnou z hlediska soukromí... nevhodnou bych ale vůbec nevkládala)

kika_21
26. říj 2016

@tulena U našich dětí k tomu každý rok podepisujeme souhlas.Na základce i na střední-celkem 3 různé školy to vyžadují.

kajalka
26. říj 2016

@bachovy_esence_poradna A to je mylná představa. Viděla jsem rozhovor s odborníkem na "internetovou pedofilii", že pedofilové nesledují nahé fotky, ale sledují život dítěte, co jí, kam jezdí, co prožívá a na tom se ukájejí. Že mají pocit, že ho znají a mnohdy dítě dokonce vyhledají dle údajů, co matky píší. A v tom je to nebezpečí.

tulena
Autor odpověď smazal
Zobraz
lilulilu
26. říj 2016

Ahoj, ja nemam ani FB...I kdybych mela, fotky deti bych tam nedavala, stejne jako je nedavam na jine servery. Neuvadim ani jmena deti. Fotky kamarádům a prarodičům posíláme mailem. Nenech se zviklat ;)

kika_21
26. říj 2016

@tulena To už exoti jsou, zrovna se perou v předsíni-o tom žádná...U nás ředitelka na ZŠ je důkladná , fotky jsou jen vybrané, třídní vůbec se nesmí ani na str. školy dávat.Když je trh, jmenuje se to pro jistotu výstava.

zzandulkaa
26. říj 2016

Já tam dala fotku jenom, kde je se mnou. Fotku samotného dítěte bych tam nedala.

lucijenkaa
autor
26. říj 2016

Děkuji u nas ve školce sem dala souhlas ,aby mala byla občas viděna na fotografiich ale když sem viděla,že fotek naše školka moc nedava tak stoho nemam obavy,na fb by mi to ale asi vadilo

tulena
Autor odpověď smazal
Zobraz
ginev
Autor odpověď smazal
Zobraz
blaablaablaa
26. říj 2016

Podle mého divná nejste. Mám FB, kam dávám tak jednou za půl roku synovu fotku, ale normálního rázu - žádné intimní věci. Jinak ano, tady taky občas vidím věci, nad kterými mi zůstává rozum stát. Jo, když je celosvětový týden kojení a maminka zveřejní hezkou a decentní fotku, dobře, chápu. Ale občas tu vidím fotky nahých dětí (velká legrace), zatím mně nejvíc zdvihla žaludek fotka partnera v trenkách, vypalte mi oči Savem, prosím 🙂

bachovy_esence_poradna
26. říj 2016

@kajalka je to možné... já jsem to osobně nijak nestudovala, ale co píšete, tak to dává smysl... bohužel dnes patří k normě, že děti mají nejpozději v 10 letech mobil a brzo na to i přístup na internet a sociální sítě - logicky to bez dozoru rodičů je skvělé pro nejrůznější podivíny
ono pedofil může být soused, který se velmi pěkně s naším dítětem baví a hezky nás zdraví, když se potkáme ...

každopádně je mnoho fotek, které podle mého názoru vůbec nepatří na internet... týká se to i MK kde bych čekala, že budou uživatelky přece jen opatrnější než teenageři na sociálních sítích 😉 - nahé děti, přebalování, velmi intimní fotky z porodnice, kojení kde je opravdu dost vidět apod. - mnoho těch fotografií je výborný úlovek nejen pro pedofily ale i pro heterosexuály nebo bisexuály různého ražení....
stejně jako některé texty na blogu nebo v diskusích, které jsou veřejné 😉

jinak pokud chce být někdo hodně opatrný, tak hodně se dá vyčíst i z profilu na Linked-IN, z Twitteru, Instagramu, hacknout osobní email také není prý nic tak těžkého, takže jakékoliv přílohy co posíláme...
a kdokoliv kdo má IČ tak o něm se toho dá najít na internetu mnoho

janawei
26. říj 2016

Nezvěřejňuji nikde a nedávám ani souhlas k jejich uveřejnění (dětské kroužky) i za cenu toho, že si musí dát někdo práci s odstraněním našeho prcka ze společných fotek. V okolí jsem za "podivnou" a je mi to úplně jedno.