Je to správná poloha miminka v nosítku?

michaelaa9026
2. zář 2020

Ahoj je tohle správná poloha v nosítku, nějak se mi to nezdá. . 😕🤔

sudylichozrout
2. zář 2020

@michaelaa9026 Neni. Nozicky maji opisovat tvar pismene M. Kolinka nahoru a nohy oprit o tve boky.
https://www.modrykonik.cz/pece-o-dite/pomucky-na-noseni-deti/

zuzita15
2. zář 2020

@michaelaa9026 navic ma zaklonenou hlavicku, chtelo by ho to dat vys, jednak se ty nozky dostanou do M snaz a jednak bude hlavicka lezet na hrudniku a nebude se zaklanet

martiniquest
2. zář 2020

Dite ma byt ve vysce, aby mu rodic mohl dat pusu na celo. Takze tady je nizko. A neni podsazene. Otazka je, zda se ti to v Manduce vubec povede. Je to uz davno prekonane nositko.

rebe
2. zář 2020

Na fotce vůbec není vidět bederní pás, takže ho máš zřejmě moc nízko a dítě ti sedí "na pásu". MUsíš dát bedrák mnohem výš, skoro až pod prsa, a potom miminko v té vlastní opěrce mnohem víc podsadit, aby se mu zadeček propadl níž, než jsou kolínka, a překryl alespoň polovinu bederního pásu. Tím se mu krásně zakulatí záda. A celkově bys ho měla mít výš, tak, abys mu pohodlně mohla dát pusu na hlavičku.

puhelin
2. zář 2020

Tohle vubec nevypada jako vhodne nositko pro tak male dite :(

jana1202
Autor odpověď smazal
Zobraz
michaelaa9026
autor
2. zář 2020

Zkusila jsem to poprvé , tak se polepším. .

zizkmi
2. zář 2020

@michaelaa9026 holky uz psaly co je spatne. Zkus najit na FB regionalni nosici skupinku. Holky te nasmeruji a pomuzou osobne nastavit nositko. Je to lepsi nez takhle podle fotek. Vlastni zkusenost 🙂

rebe
2. zář 2020

@michaelaa9026 Napoprvé to nemá dobře skoro nikdo 😉 Hlavní je, jestli se vám to oběma líbilo. Zkoušej dál, bude to lepší a lepší. Ty regionální srazy jsou moc fajn, holky pomůžou s nastavením, můžeš tam i vyzkoušet šátky nebo jiná nosítka...

michaelaa9026
autor
2. zář 2020

@rebe popravdě moc nechci nosítko používat, ale malej nechce být moc v kočárku , tak aby byla když bude nejhůř jiná varianta. . 😯 Jinak bych byla šťastná jen za kočárek. . Ale malýmu tam bylo dobře, přesto že jsem to mě špatně 😬

martiniquest
2. zář 2020

@michaelaa9026 Jooo, taky jsem si rikala, ze dceru budu nosit jen obcas (syna jsem prvnich 8 mesicu nosila porad, nenavidel kocar) a vysledkem je, ze mi na kocar z vysoka kasle, takze ho mam jen na prepravu kramu 😂

miba10
2. zář 2020

@michaelaa9026 chce to cvik. Já dceru také nosila v Manduce a měla jsem ji i u syna. Je lepší pokud v ní máš novorozeneckou vložku. Ta ti trochu pomůže mimco dat do správné polohy,ale samozřejmě si ho v ní musíš dorovnat,aby mělo nožičky správně (jak psaly holky výše).

ilema
2. zář 2020

@michaelaa9026 kolik je mrňousovi? Manduca je reálně až tak od čtyř měsíců. Jak tu někdo psal o novorozenecke vložce, tak ne prosím, nepoužívejte to, sám výrobce se vyjádřil, že se v ní nedá miminko správně napolohovat. Jinak manduca se dá dole stáhnout třeba šátkem. Látka musí být od kolinku ke kolinku, zadeček výš a pak nohy a zadek opisuji tvar písmene M. Ten zip zapnout. Povolit ty ramenní popruhy, aby nemělo mimčo tak nalepenou hlavu na vás. Bederní pás dát do pasu, přestože se jmenuje bederní, nebo i výše, srovnat do roviny a pořádně utáhnout, fakt jak korzet. Miminko posazujte do nosítka kolmo zadečkem k sobě, lépe zapadne do vytvořené "kapsy". Malá miminka musí mít zadicka do tvaru C. Přikládám obrázek, sice v šátku, ale pro lepší představu.

ilema
2. zář 2020

@michaelaa9026 tohle už je větší miminko, ale stále by se měla dodržovat pozice do M 😉

michaelaa9026
autor
3. zář 2020

@miba10 je tam novorozenecká vložka. . Právě jsem ho na ní měla. .

miba10
3. zář 2020

@michaelaa9026 tak to ještě musíš to podsazeni doladit jak jsem psala. Já děti vždy vzala pod zadečkem a podsadila a srovnala nožičky. Pak už vše bylo jak má. Ale nevím,zda to popisuji dobře