Jídelníček pro 10měsíční dítě. Nápady?

28. únor 2021

Zdravím. Už mi dochází nápady, co dávat synovi, aby nejedl pořád to samé a hlavně teď všude čtu, že ne pribináčka, kdežto nás už pomalu ve třetím měsíci krmili kravským mlékem a vším možným.

Asi mě teda ukamenujete, ale k snídani jsme dávali častěji pribináčka, občas ovocnou přesnídávku. Potom dopoledne UM a jde spát. K obědu nějaký maso-zeleninový příkrm. Odpoledne mu dám sem tam pár dětských křupek, když potřebuji, aby byl chvilku hodný, potom nějaké ovoce a večer před spaním UM a spí až do rána.

Za nápady děkuji.

jjasmina
28. únor 2021

Já davam taky tvarohy a pribinaky a v 10 měsících malá jedla už všechno a žije

areh
28. únor 2021

V tomhle věku syn miloval jogurt. Míchala jsem mu ho s ovocem, ovesnýma vločkama. Ke snídani dostával obilné kaše (třeba Nominal, jedla jsem je taky).
Přijímačky mu dali babičky až asi ve dvou letech. Dřív nebylo potřeba. Dělal jsem domácí.
Sama černou inspiraci na vaření pro děti z FB blogu Recepty od Katriony. Má tam super nápady od prvních příkrmů po teď už školní svačiny 😉

jakreb
28. únor 2021

Na ranajky kludne skus chlebík s pomazánkou, zelenina,....U nas obcas parky kvalitné.😅😊 A ako pise
@jjasmina
Od roka všetko co my. Uz som ani nevarila zvlášť.

jakreb
28. únor 2021

@jjasmina Pozor, pozor to, ze nase deti ziju neznamena ze nebudú mat problemy vo vyssom veku ked uz zjedli vsetko v tomto veku.😝😉

lida9
28. únor 2021

malyho jidelnicek teda nic moc... zaradila bych zeleninu, vyvar, lusteniny, klidne to co jite sami jen ve ,,zdravejsi,, nekorenene nesolene podobe... prece bys sama taky nechtela zit jen na sladkem pribinaku, sladke presnidavce a odpoledne na bezchutnych nevyzivovych krupkach... musi objevovat chute, konzistence!

alilali
28. únor 2021

Tak já dávám chleba s dětským sýrem, k tomu třeba nakrájený okurek (snídaně), pak svačina-banan nebo jahody, oběd - zelenina z masem, rajská s tarhoňou, atd..., svačina jogurt s ovocem/marmeládou, ovoce, zeleninu a na večeři chlebík a UM a jde se chrápat 😀😀 Malému dávám hodně zeleniny i ovoce, prostě jako svačinu nebo k "přikusování", obědy vaříme doma, žádné sklinky, většinou zelenina a hovězí, dušená mrkev, apod., malej by jedl pořád, někdy je potřeba dát i trichodovy oběd 😀 jogurt dávám bílý z ovocem.

alilali
28. únor 2021

@lida9 A plně souhlasím. Určitě více ovoce a zeleniny, ty křupky bych vůbec nebrala jako jídlo.

alilali
28. únor 2021

@jakreb Dáváš/dávala si parky? Kuřecí? Také bych malému chtěla zkusit, ale pořád jsem nevěděla. Jsou nějaké dětské? 🙂

jakreb
28. únor 2021

@alilali Nie. Teľacie od domaceho masiara. Tie "prpy" s nazvom "detske" nekupujem. Teda nie cielene. Pozerám zloženie. Maso väčšinou od lokálnych mäsiarov. Skor skus potom s vysokym obsahom masa-min.85% ak nemas možnosť lokálneho masiara.😉
Co je to "detsky syr"?
Inak u nas v tom veku aj polievky na veceru.

alilali
28. únor 2021

@jakreb Dětský sýr je sýr, který má méně obsahu soli (toť vše 😀) např. Lipánek. Děkuji za typ, zkusíme.

jakreb
28. únor 2021

@alilali Aha.No dik za info. Nie vsetko kde je napisane "detske" je detske.😀😉
Syr som davala kvalitny tvrdy. Žiadne typu Bambino. I ked to tiez jeme samozrejme. Ale malo.

jjasmina
28. únor 2021

@jakreb jj však každý dle sveho uvážení 🙂 Ale kupodivu, když mi mamka říkala , co do mě tlačila ve dvou měsících, tak se divím , že žiju, ono i dnes všeho s mírou 🙂

jakreb
28. únor 2021

@jjasmina Jj určite. 😉

klokanka31
28. únor 2021

Ono za nás nás krmili už v 6 měsících gulášem 😣
Malé je 9 měsíců a kousek, a jídelníček má takový: sunar, přesnídávka, sunar, masozeleninovýho příkrm, sunar, kaše.

autor
28. únor 2021

@lida9 pokud čtu správně je tam vypsán i maso zeleninový příkrm

autor
28. únor 2021

A dávám malému i od všeho co jíme my s přítelem trochu nekorenene. Ale nestaví se na tom velká část proto to není uvedené. Nerozepisovala jsem to úplně do detailu.

jakreb
28. únor 2021

Tak ale .."Odpoledne mu dám sem tam pár dětských křupek, když potřebuji, aby byl chvilku hodný, potom nějaké ovoce a večer před spaním UM..." A vecera je kde? Trosku biedny jedálniček. Súhlas s
@lida9

autor
28. únor 2021

@jakreb večer před spaním mléko. Mezitím doplňuji vším, co jíme my.

jakreb
28. únor 2021

Napríklad? A ako? Akoze mal obed, zobudil sa mate obed vy a mu das kusok niecoho?
Btw.tiez to nie je dobry prístup učiť dieta "doplňovat"... Ale to je moj nazor. Mam mat ranajky, desiatu, obed, olovrant, večeru. Hlavne do budúcna určite lepsi postup ako ucit dieťa nesprávnym stravovacim navykom.😉

alilali
28. únor 2021

A co takhle jíst s ním? My také snídáname, obědváme i věčeřme s malým, právě proto, že když jíme my, tak pořád "žebrá" 😀, a myslím si, že to není moc dobrý, už jen ten návyk, pak budeš někde na návštěvě, někdo bude jíst a dítě u něho bude stát a chtít také.

Zkus to třeba Vám to bude vyhovovat a budeš mít i větší kontrolu nad tím abyste všichni jedli pravidelně a společně 🙂

autor
28. únor 2021

@alilali nikdo neřekl, že nejíme s nim.....

autor
28. únor 2021

@alilali a jen jsem se ptala čím mu to zpestřit.....

jakreb
28. únor 2021

Spestriť? Všetkým. Nakolko co si napísala je teda slabé.
T.j. zelenina, maso, strukoviny, zltko, pomazánky, cestoviny,kvalitný syr, pečivo,atd.,atd,...

autor
28. únor 2021

@jakreb laskavě si nech svůj názor pro sebe. Víte úplný ho*no co a jak dávám svému synovi. Ptala jsem se sakra ohledně snídaně, tak tu přestaň moralizovat. Řekla jsem několikrát, nebudu to tu rozepisovat do detailů a co je slabé? Zelenina a maso je slabé? Pečivo mu také dávám, ale to vlastně ty nemůžeš vědět, protože nejsi se mnou a mým synem.

jakreb
28. únor 2021

Ano vieme uplne h*ovno nakoľko si napisala:
"ale k snídani jsme dávali častěji pribináčka, občas ovocnou přesnídávku. Potom dopoledne UM a jde spát. K obědu nějaký maso-zeleninový příkrm. Odpoledne mu dám sem tam pár dětských křupek, když potřebuji, aby byl chvilku hodný, potom nějaké ovoce a večer před spaním UM a spí až do rána."
Nic viac. Cize láskavo skac do iných ludi. Viac co jedáva si nenapisala. A radu ohladne raňajok som ti slušne poskytla. Takze najskôr píš konkretne a potom skac do slusnych ľudí. Skus po sebe čítať, nie jedina som ti napisala ze nejake krupky poobede nie je jedlo pre dieťa.Tak sa skus ukľudniť. Maj sa a krasny zvysok dna ti zelam.

autor
28. únor 2021

@jakreb několikrát jsem řekla, že to nerozepisuju do detailu. Tak už mi laskavě dej pokoj

alilali
28. únor 2021

Aha, tak nějak nechápu tvůj dotaz. Dávej více zeleniny a ovoce, krupka není jídlo. Toť vše co ti k tvému původnímu dotazů mohu říct ze své zkušenosti. 🙂

alilali
28. únor 2021

A pokud chceš radit a nenapíšeš to do detailu, tak co ti má kdo radit, když neví.

jakreb
28. únor 2021

Tak si zaloz sukromnu diskusiu. Ja som ti slusne odpovedala. A nemas za co.

jakreb
28. únor 2021

@alilali No ako napisala "vime h*ovno* a ona sa bude jedovat.😀😀😀😉